Polityka

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

24 lis 2008, 16:04

Pie***ć prawice! Lewica to przyszłość dla całego świata. Świata gdzie każdy człowiek jest równy nie ma podziału na biednego i bagatego, a rasa, religia czy narodowość nie ma znaczenia. A tak swoją drogą to paradoks! Co robi prawicowiec (kazik) na forum Postala. Odwal się od socjalizmu, kazik. Prawica to Puszka Pandory która zrodziła: głupote, ciemnote, rasizm, nazizm, kapitalizm, upadek jednostek, w końcu zbrodnie i masowe ludobójstwo. Jest też, zaraz za kapitalizmem przyczyną niesprawiedliwości społecznej. Niech Polacy się przebudzą i zrzucą z siebie prawicowo-kapitalistyczne jarzmo. Na marginesie tymi którzy popierają prawice (konserwatyzm) to ludzie ograniczeni, tępi, ksenofobiczni, ciemni.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

24 lis 2008, 16:07

Radzę Ci dobrze: zacznij szanować opinie inne od Twoich, albo będziemy musieli się pożegnać. Bez odbioru.


Obrazek
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

24 lis 2008, 16:50

Czy lewica, czy prawica, jeden c***. I tak jest jak jest.

Przykładem jest nasz kraj. Jak był socjalizm, ludzie narzekali, że im źle, jak mamy kapitalizm też ludzie narzekają. Gdy rządzili lewicowcy, było bagno, teraz rządzą prawicowcy i jest takie samo bagno jak było.

Jakby ktoś stworzył ustrój, gdzie wszyscy ludzie byliby zadowoleni, byłby bogiem


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

24 lis 2008, 17:19

Lewus pisze:Pie***ć prawice! Lewica to przyszłość dla całego świata. Świata gdzie każdy człowiek jest równy nie ma podziału na biednego i bagatego, a rasa, religia czy narodowość nie ma znaczenia. A tak swoją drogą to paradoks! Co robi prawicowiec (kazik) na forum Postala. Odwal się od socjalizmu, kazik. Prawica to Puszka Pandory która zrodziła: głupote, ciemnote, rasizm, nazizm, kapitalizm, upadek jednostek, w końcu zbrodnie i masowe ludobójstwo. Jest też, zaraz za kapitalizmem przyczyną niesprawiedliwości społecznej. Niech Polacy się przebudzą i zrzucą z siebie prawicowo-kapitalistyczne jarzmo. Na marginesie tymi którzy popierają prawice (konserwatyzm) to ludzie ograniczeni, tępi, ksenofobiczni, ciemni.
Bo widzisz, ja nie wierzę, że jestem równy z sędziwym profesorem, który przez całe życie nabywał wiedzę i ją w życiu wykorzystywał. Nie wierzę, że morderca jest równy wobec dobrodzieja, że niepracujący złodziej i kombinant jest równy człowiekowi, który pracuje na trzy zmiany żeby wyżywić rodzinę. A biedni i bogaci byli zawsze, bo od zarania dziejów ktoś miał więcej futer mamuta, muszelek, kamyków, srebra czy złota. Od zawsze byli ludzie mądrzejsi i głupsi, od zawsze byli mniej i bardziej zaradni. Od wieków ci mądrzejsi i/lub sprytniejsi wypierali głupszych i mniej zaradnych, ot prawo natury. Wy, lewicowcy chcecie tych bardziej zaradnych ściągnąć do poziomu tych mniej zaradnych i głupszych i wszystkich zabrać pod swoje skrzydła. Ale nie pomyślałeś o tym, że niektórzy ludzie, którzy zapracowali na to co mają nie mają zamiaru pod przymusem oddawać swojego majątku innym? Własność prywatna to dla mnie świętość, podobnie jak sprawiedliwość. A sprawiedliwie to nie znaczy po równo, tylko każdemu według jego zasług. Widzisz, ja jestem w stanie oddać połowę swoich plonów potrzebującym. Wystarczy, że ktoś mnie poprosi, to chętnie pomagam. Ale zawsze robię to z dobrej woli, lewica chciałaby żeby pomoc była przymusowa. Jeśli w Europie i świecie zapanuje czysty socjalizm, to ja wyjadę do jakiegoś zapadłego państewka w Afryce i będę z murzynami prowadził jakieś małe interesy. Kolektywizm mnie nie kręci.


Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

24 lis 2008, 18:11

kazik mądrze gadasz.

Silver taki ustrój byłby oparty na rządzie, w którym zasiadają ludzie inteligentni i specjaliści, którzy będą wiedzieli jak pokierować państwem, a nie politycy, z których najwyżej stoi ten, co lepiej umie kłamać. I nie demokracja jest najlepszym ustrojem, tylko inteligencja.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

24 lis 2008, 18:14

MastaDJMax pisze:Silver taki ustrój byłby oparty na rządzie, w którym zasiadają ludzie inteligentni i specjaliści, którzy będą wiedzieli jak pokierować państwem, a nie politycy, z których najwyżej stoi ten, co lepiej umie kłamać. I nie demokracja jest najlepszym ustrojem, tylko inteligencja.
Polać mu, dobrze gada! ekonomią powinni się zajmować ekonomiści, a nie chłopi (np. PSL), armią generałowie a nie miejskie oszołomy (np. Po, PiS) etc. I o to chodzi.


Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

24 lis 2008, 18:21

kazik, to kiedy w końcu robimy tę armię? Chyba nie będziesz robił przewrotu otoczony miejskimi oszołomami... ;-)


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

24 lis 2008, 19:20

Lewus pisze:Pie***ć prawice! Lewica to przyszłość dla całego świata. Świata gdzie każdy człowiek jest równy nie ma podziału na biednego i bagatego, a rasa, religia czy narodowość nie ma znaczenia.
Piękna marksistowska utopia. Szkoda, że komunistom się jej nie udało zrealizować. Naprawdę świat był by idealny, gdyby... Gdyby nie ludzka chciwość, dążenie do władzy, brak pragmatyzmu, wiary w idee oraz tego, że każdy ma prawo do wolności i przekonań. Gdyby wszyscy myśleli tak jak lewicowcy to świat bez wątpienia był by lepszy. Utopie mają to do siebie, że są zazwyczaj w planie niewykonalne. A czemu tak? Przez ludzkie ograniczenia. Ludzkość nie dorosła jeszcze do tego by realizować plan Marksa i Engelsa, co udowodniła w XX w. Pamiętam jak w "Matriksie" maszyny stworzyły ludziom idealny, utopijny świat. Stracili prawe całe "plony" ponieważ ludzie nie potrafili tego zaakceptować na poziomie podświadomym.
Lewus pisze:A tak swoją drogą to paradoks! Co robi prawicowiec (kazik) na forum Postala. Odwal się od socjalizmu, kazik. Prawica to Puszka Pandory która zrodziła: głupote, ciemnote, rasizm, nazizm, kapitalizm, upadek jednostek, w końcu zbrodnie i masowe ludobójstwo.
Kapitalizm zrodził się z feudalizmu na przełomie średniowiecza i czasów nowożytnych. Wtedy nawet mało kto był faszystą czy prawicowcem. Dlaczego? Ponieważ tylko garstka - możni, i co bogatsi (nie wliczając kleru bo to już inna działka) dbała o własne interesy niejednokrotnie kosztem poddanych, którzy tak naprawdę mieli w d*pie komu będą płacić podatki, byle było bezpiecznie. Świadomość odpowiedzialności za państwo czyli powszechnie dzisiaj tak bluzgany patriotyzm zrodził się w czasach nowożytnych.

A tak swoją drogą to paradoks! Co robi lewicowiec (Lewus) na forum Postala?

A komuniści - lewicowcy byli tacy święci powiadasz? A jak Sowieci więzili w lagrach wszystkich, którzy 'mogli' być podejrzani o działalność wywrotową. Wykańczali ich ciężką fizyczną pracą w kopalniach przy temp. dochodzących do 60 st. celc. albo w Syberyjskich Tajgach przy wyrębie lasu gdzie temp spadały do - 60 st. celc. A później spotkało to Polskę w 39 i 45 - 56 i całą Europę środkowo-wschodnią. A daleki wschód? I miliony chińczyków zmarłych podczas "Wielkiego Głodu" (Hitler nie dorasta Mao do pięt <ironia>). Lista zbrodni komuchów jest długa. My niedawno wygrzebaliśmy się z tego gówna. Chcesz powrotu tamtych czasów Lewus? Ile ty masz lat? Pewnie urodziłeś się w latach 90 - tych, więc nic nie wiesz o zamierzchłych czasach. Jak było zwykłym ludziom ciężko. Jak ciężko pracowali, i nic nie mogli sobie kupić. Nigdzie nie mogli wyjechać (chodzi mi na zachód). Ale było fajnie :diabel: Ciężko pracowali, ale za te pieniądze nic nie mogli kupić, bo mało co było.

Gdyby był dalej komunizm w Polsce, czy Postal został by wydany? Pewnie nie. Na pewno nie! Przecież to zachodnia kapitalistyczna gra, stworzona przez burżuazyjny zachód by zniszczyć umysł i psychikę pięknej młodzieży polskiej, która kocha partię i pilnie się uczy, by w przyszłości pracować i budować wspólną socjalistyczną Polskę.

Lewica to Puszka Pandory która zrodziła: głupotę, ciemnotę, rasizm (też, a co!), zniewolenie, kapitalizm, upadek jednostek, w końcu zbrodnie i masowe ludobójstwo.

Jak tak lubisz komunistów i ich poglądy to wyjedź i zamieszkaj w Korei Północnej.
Lewus pisze:Jest też, zaraz za kapitalizmem przyczyną niesprawiedliwości społecznej. Niech Polacy się przebudzą i zrzucą z siebie prawicowo-kapitalistyczne jarzmo.
Jeszcze nie wykryto sytemu, który by wszystkich zadowolił. Może powrót do monarchii (korzeni) coś zmieni. Może...
Lewus pisze:Na marginesie tymi którzy popierają prawice (konserwatyzm) to ludzie ograniczeni, tępi, ksenofobiczni, ciemni.
Po treści merytorycznej Twojego postu mogę stwierdzić, że: ci którzy popierają lewicę (liberalizm) to ludzie ograniczeni, tępi, niedouczeni, ciemni.

Ale nie stwierdzę tego, ponieważ znam i w swoim środowisku ludzi o poglądach lewicowych, którzy są wspaniałymi patriotami.


Obrazek
Awatar użytkownika
Yamakasi
Miłośnik broni
Posty: 146
Rejestracja: 08 lip 2008, 19:25

25 lis 2008, 19:11

Mam prawicowe poglądy jeśli chodzi o gospodarkę i lewicowe jeśli chodzi o religię, wolność osobistą itp. Nie ma czegoś takiego jak centrum - albo się jest prawicowym, albo lewicowym. Mamy skrajne poglądy albo umiarkowane, ale zawsze po jednej z tych dwu stron.


Dawaj składak, dawaj koło, bo ci przypierdolę w czoło!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

27 lis 2008, 09:37

Lewus pisze:A tak swoją drogą to paradoks! Co robi prawicowiec (kazik) na forum Postala. Odwal się od socjalizmu, kazik. Prawica to Puszka Pandory która zrodziła: głupote, ciemnote, rasizm, nazizm, kapitalizm, upadek jednostek, w końcu zbrodnie i masowe ludobójstwo. Jest też, zaraz za kapitalizmem przyczyną niesprawiedliwości społecznej. Niech Polacy się przebudzą i zrzucą z siebie prawicowo-kapitalistyczne jarzmo. Na marginesie tymi którzy popierają prawice (konserwatyzm) to ludzie ograniczeni, tępi, ksenofobiczni, ciemni.
nie ma to jak kultura wypowiedzi...

jesli uważasz że czasy komunizmu były takie dobre i naprawdę nie było podziałów to powiem tak...podziały były...czyż władza nie była bogatsza od tego wielkiego, komunistycznego ludu pracującego i mogła sobie w specjalnych sklepach kupować wszystkie artykuły jakie były dostępne?
Lewus pisze:Pie***ć prawice! Lewica to przyszłość dla całego świata. Świata gdzie każdy człowiek jest równy nie ma podziału na biednego i bagatego, a rasa, religia czy narodowość nie ma znaczenia.
w życiu się tak nie uśmiałem...z głupoty oczywiście nad którą trzeba niestety płakać...jesli chcesz być pustą bezpłciową marionetką to zatrać swoją narodowość, a z tym po części swoją osobowość...wiesz co Ci powiem...pogadaj na ten temat z rodzicami...no chyba że oni Ci wpoili takie informacje to wtedy z całym szacunkiem ale niestety racji nie mają...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

27 lis 2008, 10:12

Idę o zakład, że poglądy Lewusa są od kogoś przejęte. Mam na myśli to, że np. właśnie w domu tak mówią, podając argumenty, a teraz on wypisuje sobie te `doktryny` na Forum. Nie wiem, jak jest gdzie indziej, ale tutaj wytłumaczenia swojej opinii są po prostu głupie. No i śmieszne, w końcu nie nieszczęścia chodzą parami.


Obrazek
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

27 lis 2008, 13:09

Z tego co widze Lewus to zwykły troll i zamiast dyskutować z nim powinniśmy go zbanować, ale mogę się mylić...


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

27 lis 2008, 15:59

MastaDJMax pisze:Z tego co widze Lewus to zwykły troll i zamiast dyskutować z nim powinniśmy go zbanować, ale mogę się mylić...
A może to by ciebie zbanować. Powiedz co ja tu takiego zrobiłem? Napiętnowałem rasizm, nazizm i kapitalizm. Więc to chyba dobrze zrobiłem. Za to ty powinieneś dostać warna za bezprawne nazywanie kogoś "trolem". Z wypowiedzi Ramessesa wynika niejednoznacznie, ale wynika, że powinienem zostać Patri(otą)Idiotą. Problem w tym, iż nie zamierzam się zapisywać do Giertychjugend (czyli młodzieży wszechpolskiej), jeżeli ktoś z tego forum jest w tej "organizacji" to mu współczuje. Widze tu skryte (ale jest) poparcie dla polityki Romka.

Zielka napisał, iż Postal 2 jako kapitalistyczna gra nigdy nie została by wydana w socjalizmie. Zgadzam się w połowie, nie została by wydana w socjalizmie tępym.

Akurat Postal jako taki jest znienawidzony w środowisku kościelno-prawicowym. Ośmiesza ich porządnie (i bardzo dobrze), obrywa się w nim także kapitalizmowi. Więc jest to gra idealna dla kogoś kto popiera lewice. Zresztą RWS to małe studio, jak widzicie pracuje w nim niewiele osób, więc ma czysto kameralny charakter. Ale MOGĄ robić dobre gry!


Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

27 lis 2008, 16:58

Primo: Giertych (w sumie tylko ikona dla zbuntowanej młodzieży, nic poza tym) jak i cała LPR to socjaliści. Gdyby nie ich patriotyzm mogliby zakładać partię komunistyczną. Tak więc pudło z tym Giertychem. Ale jeśli dla ciebie patriotyzm zaczyna i kończy się na młodzieży wszechpolskiej, to świadczy, że nie mamy o czym dyskutować, bo nie masz argumentów do rozmowy ze mną.
Ale jak chcesz możemy przeanalizować Twoją wizję świata i udowodnię Ci, że nie ma ona prawa bytu.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2008, 19:31 przez kazik, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

27 lis 2008, 17:35

Pie***ć prawice!
Co robi prawicowiec (kazik) na forum Postala. Odwal się od socjalizmu, kazik.
Prawica to Puszka Pandory która zrodziła: głupote, ciemnote, rasizm, nazizm, kapitalizm, upadek jednostek, w końcu zbrodnie i masowe ludobójstwo
Na marginesie tymi którzy popierają prawice (konserwatyzm) to ludzie ograniczeni, tępi, ksenofobiczni, ciemni.
To robi z ciebie trolla. Każda z tych wypowiedzi jest zachętą do pustej dyskusji, polegającej na obrażaniu kogoś. Cały czas kogoś obrażasz. Przeklinasz. Jesteś tu tylko po to by wywołać ch**a warte dyskusje na idiotyczne tematy i z porąbanymi poglądami politycznymi.

Nie jestem idealny. Przeklinam, czasem zdarzy mi się kogoś wyzwać. Ale jestem tu by dyskutować, a nie dzielić się chorymi poglądami. Zdarza się że za przewinienie dostanę warna, zapewne niedługo dostanę bana, ale przyszedłem tutaj tylko i wyłącznie dlatego, że jestem fanem Postala.

Tyle.

[EDIT]

Albo nie, jeszcze jedno. Jestem ateistą i nienawidzę kościoła katolickiego. Ale nie wyzywam wszystkich katolików od tępaków, ludzi ciemnych, idiotów, zaboboniarzy i tak dalej. Po prostu nikogo nie obrażam.

Dyskusja o polityce i próba znalezienia tej najlepszej ma sens, bo służy dążeniu do kompromisu.

Wyzywanie wszystkich którzy myślą inaczej od ciebie to zwykły trolling.

Nazwałbym to dosadniej, ale wiecie, Prawo Godwina mnie ogranicza.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2008, 17:37 przez Max King, łącznie zmieniany 1 raz.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
ODPOWIEDZ