Polećcie dobrego FPSa/TPSa

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
ninja666
Seryjny zabójca
Posty: 287
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:10

25 paź 2011, 17:42

Dobra, ścigankę znaleźć mi pomogli ludzie na innym forum. Teraz chcę sobie zrobić na kompie mix 3-4 gier i grać w nie naprzemiennie. Ścigałkę już mam (Insane 2 i Flatout 2), RPGa też (Mount and Blade) i teraz do kompletu mi potrzeba jakiejś porządnej gry akcji. Jeśli chodzi o strzelanki, to nie mam takich wymagań jak przy ścigankach, lecz wymagania także są: Nie może się dziać w okresie drugiej Wojny Światowej/wojennych klimatach, ani w realistycznej współczesności. Wszystkie inne klimaty, jak najbardziej. Nie może być także multiplayerowa (w rozumieniu "tylko multiplayerowa"). Nie chcę też, by miała w sobie przesadną ilość elementów skradankowych - wolę czystą akcję. Gra nie może mieć także żadnej obowiązkowej aktywacji przez neta/Steama/inne ustrojstwo tego typu, bo nigdy jakoś specjalnie nie chce mi się w to bawić. Poprosiłbym także o coś, co będzie chodziło na w miarę znośnych do grania ustawieniach i nie sprawi, że komputer zagotuje mi się od środka (załóżmy, niech będą to gry do 2006/2007). Co do roku wydania, to mnie nie obchodzi. Może być stara gra, może być nowsza, byle by była czegokolwiek warta. Jednak pamiętajcie o tym, że jest większe prawdopodobieństwo, ze w starszy tytuł już grałem i/lub go przeszedłem.

Mój sprzęt:
Procesor: AMD Athlon 64 X2 5000+ 2.6Ghz (2 rdzenie)
RAM: 3GB
Grafika: GeForce 8600GT 256MB
Sterownik grafiki: Microsoft DirectX 10
System: Windows Vista Business 32-bit SP2

Błagam, poratujcie mnie jakimiś dobrymi tytułami, bo już na 3 forach o tym pisałem, ale niestety odpowiadały mi same gimbusy, dla których gatunek FPS ogranicza się do Crysisa i Call of Duty i ciągle mi podają te tytuły nawet pomimo tego, co napisałem w wymaganiach. Czekam na wasze propozycje i z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2011, 17:43 przez ninja666, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

25 paź 2011, 17:48

Może Punisher, chociaż nie do końca spełnia wymogi to myślę, że to fajna gra akcji :)


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
ninja666
Seryjny zabójca
Posty: 287
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:10

25 paź 2011, 18:13

Brzmi nieźle i w tym przypadku akurat spełnia wymogi, bo raczej wątpię, by realia, w których żyje koleś mordujący w brutalny (w stylu Manhunta) sposób gangsterów w ramach zemsty były realistyczne. Niemniej czekam na jeszcze jakieś pomysły. Wolę mieć zawsze kilka możliwości do rozpatrzenia i wybrania pomiędzy nimi.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2011, 18:14 przez ninja666, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

25 paź 2011, 18:45

Z mojej strony mogę polecić ten szlagierowy duet:

[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]

Natomiast ze starszych tytułów obadaj to:
[youtube][/youtube]


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
ninja666
Seryjny zabójca
Posty: 287
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:10

25 paź 2011, 18:52

Lol, na trailerze SiN widnieje "weapons never seen before", a tu przeteksturowany pistolecik z Unreala XD Gierka wygląda fajnie. Już mam 2 pozycje. Czekam na więcej pomysłów. Jeśli się nie pojawią, to wybiorę którąś z tych.


Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

26 paź 2011, 21:24

ninja666 pisze:Czekam na więcej pomysłów. Jeśli się nie pojawią, to wybiorę którąś z tych.
A ja wciąż będę zalatywał stęchlizną staroci - strzelanki typu Doom, Quake, Shadow Warriors, Blood...no i oczywiście nieśmiertelny (i baaaardzo poważny :P ) Serious Sam :)


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

26 paź 2011, 22:15

Spełniające wymogi:
Bulletstorm
WH 40k: Space Marine
Red Faction 1, Guerrilla i Armageddon (dwójkę omijaj szerokim łukiem)
Blood 1 i 2 + dodatki
Shadowgrounds
Unreal + Return to Na'Pali
seria BioShock
Call of Juarez: Bound in Blood
Dark Messiah of Might and Magic
Gears of War
seria Painkiller, jeśli szukasz gry na 10 - 20 minut (po dłuższym czasie zaśniesz od monotonni)
Shogo: Mobile Armor Division
Turok 1 i 2, nowy to ścierwo :-P
Vivisector: Dusza Bestii
seria heXen
seria Heretic

Nie do końca spełniające wymagania:
Max Payne
Hellgate Global (niby MMORPG, ale więcej tu strzelania i biegania, niż w niektórych typowych shooterach)
Battlefield: Bad Company 2
Homefront
seria F.E.A.R.
seria Deus Ex (zwłaszcza Human Revolution - sam wybierasz styl gry)
Dead Rising 2

I to by było na tyle, chwilowo 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
ninja666
Seryjny zabójca
Posty: 287
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:10

27 paź 2011, 19:12

@Ramesses
Niestety, we wszystko co podałeś już grałem ;)
@Lothar
Z gier, które mi podałeś w większość już grałem. Z tych co nie grałem, to Bioshock i Turok całkiem zacnie się prezentują. Obadam je.


Awatar użytkownika
rigstudio
Modder
Modder
Posty: 584
Rejestracja: 03 maja 2011, 20:37
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

29 paź 2011, 19:36

Nie widziałem na liście więc polecam Red Faction: Armageddon to jest rozwałka. Dosłownie :) :mgun2:


Awatar użytkownika
ninja666
Seryjny zabójca
Posty: 287
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:10

31 paź 2011, 18:40

@rigstudio
RF: Armageddon prędzej mi zjara kompa niż się uruchomi...

A FPSa już znalazłem. Jest nim polecany przez Lothara Bioshock. Naprawdę fajna gierka. Podoba mi się ten retrofuturystyczny klimat oraz to, że jest dosyć trudna i przynajmniej stanowi jakieś wyzwanie. Dziękuję za uwagę, do widzenia.


ODPOWIEDZ