[SPRZĘT] Podkręcanie Procesora- Problem

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

03 gru 2011, 21:52

Hej tu znowu ja.
Mam problem odnośnie podkręcania mojego procka c2q q6600.
Problem polega na tym ,że procka podkręcę max do 3.08 GHz , a gdy będę chciał dać wyższe taktowanie , wtedy płyta główna resetuję ustawienia na domyślne (2.4GHz).
I tutaj jest mój problem , bo wiedziałem ,że mój procek będzie ograniczał kartę więc myślałem ,że swobodnie sobie sobie ją podkręcę a tu taki Zonk. Temperatury na 3.08 to 50 stopni w stresie więc myślę ,że do tych 3.2 bym mógł lajtowo podkręcić , no ale jak widać nie da się. Da się to jakoś rozwiązać?
Płyta główna to gigabyte g41mt -s2d .

Zależy mi na tym bo po podkręceniu procka z 3.0 na 3.08 dostałem 2k punktów więcej w 3d marku ...


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

04 gru 2011, 16:07

ciuciu pisze:Hej tu znowu ja.
Mam problem odnośnie podkręcania mojego procka c2q q6600.
Problem polega na tym ,że procka podkręcę max do 3.08 GHz , a gdy będę chciał dać wyższe taktowanie , wtedy płyta główna resetuję ustawienia na domyślne (2.4GHz).
1. Bawisz się mnożnikami, czy FSB?
2. Napięcia adekwatnie dobrane do nowej prędkości? (zwłaszcza na pamięciach)
3. Zdziwiłbyś się ile na tym procesorze może nagrzać kolejne 120MHz :-P
4. Update BIOS-u często w takich przypadkach pomaga.
5. Nie masz w BIOS-ie włączonej żadnej blokady/zabezpieczenia typu "51+ stopni = restart"?
ciuciu pisze:Zależy mi na tym bo po podkręceniu procka z 3.0 na 3.08 dostałem 2k punktów więcej w 3d marku ...
A w realnym przeliczniku jakieś +0.5 FPS w UT3 i +0.25 FPS w Crysis 2 i pewnie -0.75s przy trwającym 20 minut renderze w 3D Max 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
ODPOWIEDZ