[STP] Po usunięciu AVPC gra przestaje działać

Tu pomagamy początkującym i całkiem zaawansowanym w ich kłopotach i błędach z P2, StP i AW.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

15 mar 2008, 14:40

Cześć, tym razem występuję w roli pytającego.

Postanowiłem dzisiaj nieco zwolnić miejsce na dysku D, więc zabrałem się za usuwanie gier, w które gram rzadko, albo w ogóle. Mod AVPC właśnie do takich należy.

Po usunięciu tej modyfikacji, uruchamiając ze skrótu Postala StP, wyskakuje mi taki o to komunikat:
Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono Window.dll. Ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawić ten problem.
Przeszedłem więc do folderu z Postalem i stamtąd próbowałem uruchomić StP - nic z tego, taki sam komunikat. :/

Czyżby gra odwoływała się do nieistniejącego pliku, który instalator AVPC usunął wraz z samą modyfikacją? Jeśli to będzie konieczne, zainstaluję ponownie Postala: Share The Paine'a, jednak wolałbym uniknąć kolejnego wgrywania modów.

Pozdrawiam.

PS Dodam, że mod Re-Delivery także przestał działać.


Obrazek
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

15 mar 2008, 14:57

A w jaki sposób miałeś zainstalowane AVPC? Na Postalu czy W Postalu.

Możliwe że zainstalowałeś AVPC ma Postalu i po prostu instalator podmienił pliki , a kiedy usunołeś AVPC plik po prostu przepadł.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

15 mar 2008, 14:59

Przy instalacji podałem folder z STP... mam nadzieję. :/ Z katalogu AW wkleiłem plik spew.txt. Tyle.


Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

15 mar 2008, 15:56

Z folderu z Postalem 2 (mam zarówno zwykłego jak i rozszerzonego) skopiowałem pliki, o które dopominała się gra. Były to część tych, z rozszerzeniem .dll. Ponieważ gra dalej nie hulała (chociaż nie wyświetlał się już komunikat) skopiowałem również plik Postal.ini oraz User.ini. Pojawia się teraz taki błąd:
General protection fault!

History: UGameEngine::Exit <- InitEngine


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

17 mar 2008, 23:59

Kmieciu pisze:Czyżby gra odwoływała się do nieistniejącego pliku, który instalator AVPC usunął wraz z samą modyfikacją?
AVPC instaluje swój pakiet DLL-ek (i innych plków również) i przy deinstalacji je usuwa. Musiałeś zainstalować moda w samym STP i przez nadpisanie tych STP-owych plków AVPC uznał je za swoje i usunął. Tu był podobny problem i wtedy sprawdziłem to dokładnie, AVPC nie usuwa plków STP jeśli jest poprawnie zainstalowane we własnym podfolderze, czyli w przykładowej ścieżce: C:\Program Files\Postal 2 STP\A Very Postal Christmas\ Niestety, po takiej czystce, jak Ci się zdarzyła, najlepiej zainstalować STP od nowa niż męczyć się w dodawanie brakujących plików i zgadywanie "czy to już wystarczy?".
Kmieciu pisze:Jeśli to będzie konieczne, zainstaluję ponownie Postala: Share The Paine'a, jednak wolałbym uniknąć kolejnego wgrywania modów.
Ależ nie musisz wgrywać modów ponownie! :) Większość modów ma swoje własne pliki, więc reinstal STP im nie zaszkodzi. Co innego, gdy używasz modów, które podmieniają oryginalne pliki StP (tekstury itp) - wtedy takie modyfikacje albo całkiem znikną (Weapons Colour Mod by ciuciu), albo nie będą działały. No i ważna rzecz. Zachowaj przed reinstalacją pliki Postal2.ini i User.ini i po reinstalacji przwróć stare wersje, jeśli chcesz mieć tą samą konfigurację (np wpisy moda KW2) i obłożenie klawiszy.

Jak to zrobić najbezpieczniej? Schowaj dotychczasowego StP do innego folderu, lub zmień nazwę folderu STP. Zainstaluj nowe STP pod starą lokalizacją. Pliki ze starego STP wrzuć do nowego. Dotychczasowe mody, jakie używałeś i konfigurację zachowasz, bo one nadpiszą pliki z tego nowego instalu i same nie znikną. Zaś po nowej instalacji zostanie ten efekt: zainstalowane pliki, które AVPC usunął, w tym ów Window.dll. I gra hula! :)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

18 mar 2008, 14:36

Dzięki, Tiquill, tak zrobię. :) Temat można zamknąć, o co proszę... samego siebie. :diabel:


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 mar 2008, 02:29

No i jak zrobisz, to daj znać. Inni będą wiedzieli, że to działa. :D

Potwierdzam, temat został zamknięty. :P


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

14 kwie 2008, 23:05

Dzisiaj naszła mnie wreszcie ochota na grę w Postala, więc postanowiłem przeinstalować to nieszczęsne STP.

Mody: ED i KW2 już hulają - plik Postal.ini skopiowałem ze dawnego folderu z Share The Pain. Może jutro zainstaluję AVPC.

Dzięki wszystkim za pomoc, pozdrawiam.


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

15 kwie 2008, 00:19

Rad jestem bardzo. :)

No i na koniec jeszcze jedna rada. Świeży folder System (który najczęściej jest wzbogacany) warto wrzucić do archiwum (ZIP lub 7Z). Zajmuje mało miejsca, a w razie problemów z zanikiem czy modyfikacją plików z niego - kopia jak znalazł. I szybko.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

15 kwie 2008, 00:23

Zrobione, dzięki Tiquill. :)

Mam na dysku pełno folderów z save'ami różnych gier, ale na kopiowanie plików systemowych nie wpadłem. :adminpatrzy:


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

15 kwie 2008, 00:54

Dobra, dobra.

No i przy okazji przypomnę, że zawsze warto kopiować oryginały podmienianych plików. Wygodnie jest to wtedy, gdy mod jest w archiwum i wiemy, co dodajemy. Gorzej, gdy jest jako instalka i nie wiemy, co nam wrzuci i co podmieni. Dlatego, zapobiegliwi fani modów najlepiej gdy takie instalki omijają i zawsze szukają archiwów. Albo... właśnie kopiują "na wszelki wypadek" całego StP przed instalacją jakiegoś *.exe. I to by było na tyle. :):


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Zablokowany