Pierwszy trailer!

Zapowiedzi i spekulacje dotyczące trzeciej części gry.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

31 lip 2007, 17:37

Może to trailer z wersji konsolowej? Wtedy bym się całkiem uspokoił


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

31 lip 2007, 17:41

Nie rozumiem, co wam się w TPP nie podoba. Jakoś w większości gier nastawionych na rozwałkę się sprawdza (na przykład Max Payne, GTA 3 - SA). Normalnie narzekacie bez wyraźnego powodu. Jakoś na trailerze Dude podąża wyraźnie za ruchami myszki, a kamera razem z nim - jak w większości TPP.
Patrząc na trailer moje zastrzeżenia budzi fizyka ciał (wymieniona już pare razy w tym temacie) oraz minimalna wręcz brutalność. Ale weźmy pod uwagę, że gołym okiem widać, iż gra jest w baaaaaaaaaaaaaaaardzo wczesnym stadium, więc nie ma co przesądzać. Ot pozostaje czekać na świeższe i oficjalne info. 8-)
Pierwszy PRAWDZIWY PC'towy Postal też był w konwencji TPP i jakoś odniósł sukces. W dwójce zrobili FPP i nagle wszyscy, że Postal to tylko FPP bla bla bla...


=======EDIT=======
Co do traliera z wersji konsolowej czy niekonsolowej, to raczej bym się nie łudził, bowiem istnieje duże prawdopodobieństwo, że gracze PC i X360 będą mogli grać razem w multi, a co za tym idzie raczej nie będzie innego ustawienia kamery dla każdej platformy. 8-)
Ostatnio zmieniony 31 lip 2007, 17:43 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

31 lip 2007, 17:47

To ja nie rozumiem co ci się podoba w widoku TPP. W pierwszym Postalu nie bylo celowania wyżej albo niżej, co wykluczało strzelanie do tych co są na ziemi albo w oknach. W trójce będzie to konieczne, więc musi być FPP


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

31 lip 2007, 18:01

W widoku TPP podoba mi się:
- możliwość podziwiania kunsztownych animacji Dude'a
- duży kąt widzenia (wiem, czy ktoś mnie atakuje od tyłu albo z boku)
- pozwala lepiej wczuć się w akcję niż FPP, w którym widać tylko to co jest przed nami
- można zobaczyć jak Dude kozacko się prezentuje z różnymi broniami (to raczej czysto kosmetyczne)

A poza tym co za problem strzelać do kogoś kto jest na górze, mając widok TPP? ;>


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

31 lip 2007, 18:04

Wyobraź sobie że masz ten TPP. Nie masz celownika. Ktoś do ciebie strzela z małego okna. I jak chcesz go trafić?


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

31 lip 2007, 18:12

Z gier z widokiem TPP bez celownika celownika pamiętam jedynie Morrowind'a 8-) To, że na filmiku go (celownika) nie widać, nie znaczy że go nie będzie.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

31 lip 2007, 18:16

Ale celownik w TPP nie może być dobry.
W dwójce FPP wcale nie przeszkadzał w znajdowaniu przeciwnika. Przecież wiadomo bylo skąd atakuje (czerwona ramka)


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

31 lip 2007, 18:20

Nie popadajmy w paranoję :P Jakoś celownik w Max Payne, GTA, Rune, Tomb Raider, Cold Fear, Devil May Cry, Oni, czy Splinter Cell sprawuje się perfekcyjnie 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

31 lip 2007, 18:22

Ale Postal to inna gra. TPP mógłby być, ale tylko dla broni białej. Nie wyobrażam sobie strzelania ze snajperki w tym widoku


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

31 lip 2007, 18:56

X_X bo w takim Hitman, czy Max Payne ze snajperki też strzelasz w TPP nie? :P Wiadomo, że dla snajpierki widok zawsze przełącza się na FPP (z lunety) 8-) Czy Ty masz autorów gry za totalnych idiotów? :P


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

31 lip 2007, 19:48

moze i masz racje Lothar ze czepiam sie tego widoku TPP
sa gry w ktorym urokiem jest widok TPP i takie w ktorym FPP
a pytasz dlaczego sie czepiamy??
pamietam te godziny grania w Call of Duty i Medal of Honor z sluchawkami na uszach i wczuwanie sie w postac
to jest caly urok ze mozna sie poczuc jak bohater gry. . .


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

31 lip 2007, 19:55

Hehe, też to pamiętam :D Ale pamiętam również godziny spędzone z Baldur's Gate, Fallout, Max Payne, Gothic itd, gdzie równie mocno wczuwałem się w postać (zwłaszcza przy Gothic i BG)... moim zdaniem takie wczucie sie w postać to bardziej kwestia ogólnego klimatu gry i dobrej woli gracza, niż ustawienia kamery 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

31 lip 2007, 22:40

Może i masz rację, Mixer. Może... ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

01 sie 2007, 17:54

Lothar pisze:Pierwszy PRAWDZIWY PC'towy Postal też był w konwencji TPP i jakoś odniósł sukces.
Niby TPP, tyle że całkiem inny, tam był widok baaardzo z góry.
Lothar pisze:W widoku TPP podoba mi się:
- możliwość podziwiania kunsztownych animacji Dude'a
- duży kąt widzenia (wiem, czy ktoś mnie atakuje od tyłu albo z boku)
- pozwala lepiej wczuć się w akcję niż FPP, w którym widać tylko to co jest przed nami
- można zobaczyć jak Dude kozacko się prezentuje z różnymi broniami (to raczej czysto kosmetyczne)
Nigdy nie mówiłem, że nie chcę TPP. Dla podziwiania animacji czy broni w ręku bohatera zawsze można przełączyć się na chwilę w TPP. Wczuć w akcję? Imho, to dla mnie tylko widok FPP, tylko tak czuję, że gram. TPP zawsze mnie nieco alienuje w grze i ustawia raczej jako widza który ma tylko możliwość interakcji, niż uczestnika w pełni krwi. Duży kąt widzenia? Tak, to zdecydowany atut TPP. W takich sytuacjach zawsze warto przełączyć się na TPP. Przełączyć z głównego widoku FPP, podkreślam. ;) No i nie ma to jak:
Mixer pisze:pamietam te godziny grania w Call of Duty i Medal of Honor z sluchawkami na uszach i wczuwanie sie w postac
to jest caly urok ze mozna sie poczuc jak bohater gry. . .
eddie pisze:Ale celownik w TPP nie może być dobry.
Tu się nie zgodzę. Może być dobry. To nie zły celownik przesądza o miodności gry - tym jest mimo wszystko sam FPP. ;)
Lothar pisze:bardziej kwestia ogólnego klimatu gry i dobrej woli gracza, niż ustawienia kamery 8-)
Słusznie. Ale moją wolą jest posiadanie widoku FPP. :P

Reasumując: Widok TPP jak najbardziej. Ale jako alternatywa głównego i niezbędnego widoku FPP. To widok oczami bohatera przesądza o tym, czy w czuwam się w grę. TPP zaś pomaga, gdy w grze naprawdę dużo się dzieje. Zwłaszcza gdy machasz mieczami i wyczyniasz przeróżne combosy. A tego w Postalu chyba nie będzie, by dać widokowi TPP pierwszeństwo nad FTP. :)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

02 sie 2007, 21:58

czemu kiepski?? poza tym ze widok zza plecow to wszystko jest ok
a moze chodzi ci o jakosc filmiku ;)
tnie sie dla tego ze jeszcze nie jest skonczona gra. potem bedzie ok

Treść tego posta wygląda nieco jak z kosmosu, bo napisana była w innym temacie, gdzie odnosiła się do tamtej wypowiedzi - ale "czarodziejsko" odniosła się do trailera z tego tematu. Stąd przenosiny. ;)
Tiquill
Ostatnio zmieniony 03 sie 2007, 01:16 przez Mixer, łącznie zmieniany 1 raz.


Zablokowany