Piłka nożna

Więcej niż dotychczas. Bez kompromisów. Działa na emocje. Ale musisz myśleć, bardziej.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

09 mar 2017, 18:19

Taki ogólny temat o piłce nożnej, podobny do tego o skokach. ;)

Dzisiaj polska reprezentacja awansowała na 12 miejsce w rankingu FIFA (aktualizowanym co miesiąc), jest to najwyższe miejsce Polski w historii. :polska:
Jakim cudem spytacie, skoro nie grali żadnych meczów od listopada? xD
Otóż liczą się do rankingu ostatnie 4 lata, a w tym miesiącu odpadły nam kiepskie wyniki z początku 2013 roku gdy kadra była pod pieczą Fornalika i grała bardzo kiepsko.

Do tego wczoraj w Lidze Mistrzów Barcelona odrobiła 4 bramkową (!) stratę po pierwszym meczu (przegranym 0-4) do PSG i dzięki zwycięstwu 6-1 awansowała do dalszej fazy LM.
Nie wiem czy to był wałek sterowany przez bukmacherów, ale przynajmniej jeden karny z kapelusza dla Barcy (i przynajmniej jeden niesłusznie niepodyktowany dla Paryżan) oraz ogólnie beznadziejna gra PSG mogą co nieco sugerować. :P
Nadal w grze jest Borussia Dortmund która wczoraj wygrała 4-0 z Benficą, asystę miał Piszczek, a hat-tricka ustrzelił murzynek Aubameyang i znów rozgorzały dyskusje kto jest lepszym napastnikiem - Murzyn z Gabonu czy Polak Lewandowski? :):

A dziś jeszcze gra Liga Europy, ale po odpadnięciu Legii niespecjalnie mnie już interesuje. :P


I regret nothing
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

15 wrz 2017, 18:45

Reprezentacja Polski:

Porażka 0-4 z Danią i wygrana w słabym stylu nad słabym Kazachstanem 3-0

Szósta (wcześniej piąta) pozycja w rankingu FIFA która oczywiście nie odzwierciedla realnej siły kadry, bo wg rankingu jesteśmy lepsi od Hiszpanii, Włoch, Anglii czy Belgii. xD

Trzy punkty przewagi nad Danią i Czarnogórą, trzeba zdobyć co najmniej cztery punkty w październiku by pewnie awansować z 1 miejsca na MŚ. Będzie ciężko, bo w Armenii nigdy nie wygraliśmy, a Czarnogóra to też nie ogórki. Zresztą z taką obroną jak teraz, to nawet San Marino mogłoby strzelić nam gola. :/

Musi wrócić Krychowiak i trzeba zamienić Pazdana na jakiegoś lepszego obrońcę w formie. Do tego koniecznie system 4-4-2, bo Lewandowski w pojedynkę gówna z bicza nie ukręci. Ale by 4-4-2 się sprawdziło, to Milik musi w końcu zacząć wykorzystywać więcej sytuacji niż jedna na dwadzieścia.
Przyszłe MŚ to ostatnia szansa tej kadry na jakikolwiek sukces. Potem trzon kadry będzie już stary, a następców niespecjalnie widać.

Liczę więc na ciekawe październikowe mecze Polaków i przede wszystkim korzystne rezultaty. Mam też nadzieję na w końcu jakąś sensowną taktykę Nawałki i czekam aż się wykaże w końcu czymś więcej w swej pracy aniżeli tylko gustownym outfitem. ;)


I regret nothing
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

15 wrz 2017, 19:29

Dzienis pisze:Trzy punkty przewagi nad Danią i Czarnogórą, trzeba zdobyć co najmniej cztery punkty w październiku by pewnie awansować z 1 miejsca na MŚ. Będzie ciężko, bo w Armenii nigdy nie wygraliśmy, a Czarnogóra to też nie ogórki. Zresztą z taką obroną jak teraz, to nawet San Marino mogłoby strzelić nam gola. :/
Mimo wszystko jednak szanse są i to całkiem spore. Trzeba się tylko postarać i grać swoje

Z Kazachami w sumie nie było aż tak źle. Ciekawe jakby się sprawy potoczyły gdyby Lewemu uznali bramkę
Dzienis pisze:Liczę więc na ciekawe październikowe mecze Polaków i przede wszystkim korzystne rezultaty. Mam też nadzieję na w końcu jakąś sensowną taktykę Nawałki i czekam aż się wykaże w końcu czymś więcej w swej pracy aniżeli tylko gustownym outfitem. ;)
Gra nie musi być piękna. Byle były 3 punkty


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

15 wrz 2017, 21:06

Sezonowości nie lubię, także tych nawrotów do piłki. Ogólnie widok zielonej murawy działa na mnie... wyłączająco. Ale gdy atmosfera wokół sprzyja, i ja siadam do meczów. Ostatnich nie oglądałem i nie chcę oglądać. Zwłaszcza jak nie będą się wykazywać.
Dzienis pisze:trzeba zamienić Pazdana na jakiegoś lepszego obrońcę w formie
Mój ulubieniec z kadry zaniżył formę? Oj, przykro mi to czytać. :(
Dzienis pisze:Milik musi w końcu zacząć wykorzystywać więcej sytuacji niż jedna na dwadzieścia
Po jaką cholerę oni wciąż stawiają na tego Milika. Skuteczność taka, że tylko wyjebać z boiska. Jak widziałem te starania samego Lewego, aby Milikowi piłka składnie szła, i jak ów Milik partolił te akcje. Mistrza szkoda, drużyny szkoda. Na kogo oni wszyscy stawiają. Niech Milik innym piłki podaje. :/


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

15 wrz 2017, 21:40

Tiquill pisze:Mój ulubieniec z kadry zaniżył formę? Oj, przykro mi to czytać.
To raczej wina Legii, tam teraz wszyscy grają padakę...
To i Pazdan się dostosował.
Tiquill pisze:Na kogo oni wszyscy stawiają. Niech Milik innym piłki podaje.
Tyle że inni nie lepsi. To kto ma grać zamiast Milika, drewniany Teodorczyk? Reszta napastników to beztalencia albo grzeją ławę w klubach.
Ogólnie to uważam, że Milik powinien grać jako pomocnik, bo to nie jest zły piłkarz, tylko kompletnie nie ma instynktu strzeleckiego pod bramką. Tyle, że wtedy ustawienie musiałoby byc inne. W ogóle w naszej kadrze wszyscy prócz Lewego mają problem z celownikiem, bo i Grosicki czy Zieliński też często marnują dobre okazje.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

15 wrz 2017, 23:02

Dzienis pisze:Ogólnie to uważam, że Milik powinien grać jako pomocnik
Słusznie. Dopóki go stres nie zjada w sytuacji strzeleckiej pod bramką - jest skuteczny. Na pomocnika jak znalazł.
Dzienis pisze:To raczej wina Legii, tam teraz wszyscy grają padakę...
A miał być drugi sezon Ligi Mistrzów... :roll: TVP wykupiła prawa, Polacy mają gratkę w niekodowanej transmisji...
Dzienis pisze:W ogóle w naszej kadrze wszyscy prócz Lewego mają problem z celownikiem, bo i Grosicki czy Zieliński też często marnują dobre okazje.
Wydaje mi się, że wszystko idzie w rozwałkę i żaden Nawałka nie pomoże. Te nazwiska które się starzeją niedługo będą stare. Już po niektórych widać latka i że bieganie trudniej im przychodzi niż kiedyś... Kadra juniorów jakaś jest na horyzoncie?
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

28 wrz 2017, 18:48

Wczoraj Bayern dostał wciery od milionerów z Paryża 0-3.
Dziś Ancelotti zwolniony.
Nie dziwię się Lewemu, że chce odejść. Ten zespół gra archaicznie i nieefektywnie.
PSG wczoraj grało ze 3x szybciej i mogło strzelić nawet i 6 goli.

A tymczasem w reprezentacji Milik i Rybus kontuzjowani. Ogólnie wszyscy bez formy. Cienko to widzę, ale jeżeli mając teraz 3 pkt przewagi i dwa mecze do rozegrania nie obronimy tego 1 miejsca w grupie i bezpośredniego awansu, to Nawałka powinien zapłacić głową. Armenia i Czarnogóra to przeca nie potęgi.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

08 paź 2017, 19:57

No i jedziemy na MŚ do Rosji po zwycięstwie z Czarnogórą 4:2 :polska:
Brawo nasi, to był mecz z emocjami. :D


I regret nothing
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

08 paź 2017, 20:20

Takie mecze lubię :polska:
Dramaturgia do samego końca z cudownym happy endem. Brawo Polacy :brawo2:
Ostatnio zmieniony 08 paź 2017, 22:24 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Szynkacz
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1018
Rejestracja: 23 maja 2017, 00:41
Postawił piwo: 1 raz

08 paź 2017, 21:39

2-2, chwila dramatu i bum 4-2 dla nas! :polska:
Bilety do Moskwy trzeba kupić :D


Awatar użytkownika
Szynkacz
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1018
Rejestracja: 23 maja 2017, 00:41
Postawił piwo: 1 raz

10 lis 2017, 22:16

Polska - Urugwaj

Czekamy, czekamy... :polska: :D


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

10 lis 2017, 22:42

Remis
Tak jak przewidywałem :)


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

10 lis 2017, 22:49

0-0
Z jednej strony przynajmniej w końcu pierwszy raz od dawna nie stracili bramki.
Z drugiej strony jak nie ma Lewandowskiego to nie ma komu strzelać.
Ogólnie mecz taki sobie, pożegnanie Boruca, Urugwaj żył sobie nie wypruwał, ciekawe jak będzie z Meksykiem.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

10 lis 2017, 23:18

Po stronie Polski nie było Lewandowskiego, a po stronie Urugwaju nie było Suareza
Brak snajperów >> brak bramek. Proste :P


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

01 gru 2017, 17:03

Polska będzie w grupie H na mistrzostwach w Rosji. Przeciwnikami będą Senegal, Kolumbia i Japonia. W sumie wydaje się całkiem lajtowa grupa, choć wiadomo, że w sporcie wszystko jest możliwe ;)


ODPOWIEDZ