Penumbra Overture

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

06 wrz 2008, 20:34

Penumbra Overture to horror przygodowy osadzony w perspektywie 1-osobowej.
Jest on w pewnym sensie jedyny w swoim rodzaju, łączy wiele gatunków. Ta gra ma w sobie zagadki(głównie łączenie i używanie przedmiotów) rodem z wielu przygodówek, ogromną ilość strachu jak Silent Hill.Wdłg. mnie jest jeszcze straszniejsza, ponieważ tutaj gra się w perspektywie 1 osoby co sprawia, że czujesz się tak jakbyś tam był.
Mała ilość potworów i środków ich zwalczania sprawia, że walki z mutantami nie należą do najłatwiejszych, szczególnie na hardzie.
No ale coś o fabule...
Akcja gry rozgrywa się na Grenlandii, w opuszczonym kompleksie badawczym, który został opanowany przez dziwne i bardzo niebezpieczne stwory. Głównym zadaniem jest eksterminacja budzących przerażenie przeciwników oraz odnalezienie informacji na temat zmarłego niedawno ojca. po drodze jak już pisałem wiele zagadek!
Gra utrzymana jest w mrocznej konwencji i przygnębiającej atmosferze. Wędrując korytarzami opuszczonej stacji będzie nam towarzyszyć jedynie światło latarki, w której dodatkowo szybko wyczerpują się baterie.
Grafika stoi na dość wysokim poziomie, dźwiek jest mistrzowski, zaś grywalność niewiele gorsza.
Fizyka gry jest wprost wspaniała! Można podnosić, przestawiać i rzucać przedmiotami jak w Crysisie!

Plusy:
+ Strach!
+ Mistrzowski dźwięk!
+ Grafika
+ Fizyka!

Minusy:
- potwory nieraz "zacinają się" na przeszkodach terenowych
- nieliczne bugi i inne zgrzyty


OCENA:
Grafika: 8/10
Grywalność: 9/10
Dźwięk: 10/10
Ocena ogólna: 9

Grę można kupić z 2 epizodem "Czarna Plaga" za 99.99 zł

Mój gameplay ukazujący walkę z psami-mutantami.
[youtube][/youtube]

Skriny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
ODPOWIEDZ