Patriotyzm - wymuszony? Nie!

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

24 sie 2009, 16:59

Zastanawiałem się od pewnego czasu czy naprawdę nasz patriotyzm jest wymuszony, czy naprawdę mamy się czym pochwalić? Czy nie? Wziąłem się ostro do roboty i z tego co czytałem wynika, że jako Polacy nie mamy się czego wstydzić, a jest wiele rzeczy z których możemy być dumni, ogólnie to muszę powiedzieć:

Oprócz dróg Polska dorównuje wszystkim wielkim potęgom świata w 100% w ogóle od nich nie odstaje, a nawet w wielu dziedzinach ich przebija

Jesteśmy dobrze rozwiniętym krajem i nie znowu takim biednym >>taka jest prawda.

Przykład:
Amerykanie mają większe problemy z służbą zdrowia niż Polska, obecnie w niektórych stanach szpitale się zamyka masowo.

Ku mojemu zdziwieniu odkryłem ciekawostkę, otóż:

Większość osób w moim otoczeniu mówiło, że nasza armia jest najgorsza znaczy nie ma sprzętu itp. Okazuję się, że media mijają się z prawdą Polska armia jest dobrze zaopatrzona i ogólnie mamy dobrą armię (nie mówię tu o oddziale GROM, bo chyba wszyscy wiedzą, że on jest najlepszy :P ) Dlatego mamy dużo dobrych rzeczy, zgodzicie się ze mną??? Co o tym sądzicie?


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

24 sie 2009, 19:41

Przede wszystkim nalezy zaznaczyć jak kto rozumie słowo "patriotyzm"...jednemu skojarzy się z chęcią służenia Ojczyźnie, obchodzeniu świąt religijnych i narodowych itp., a innemu z rozwrzeszczaną hałastrą młodziezy, która bije ludzi o innym kolorze skóry czy długowłosych bo "lewaki i czarnuchy"...

Bo czym jest Polska? Nazwą danego terytorium? Tak...a my jesteśmy jego częścią...

Media zagraniczne (ale też i polskie) glebią nasz kraj dość często, ale przedstawiciele tych krajów nie potrafią przeciwstawić się chociażby takiej Rosji, z którą my "walczymy" już dość długo i myślę, że dobrze nam idzie...

Polska może się poszczycić wspaniałą sceną muzyki...ja akurat siedzę w ostrzejszym typie grania i wiem, co piszę...ciężka praca wielu zespołów została doceniona na Zachodzie..

może trochę gorzej jest z jedzeniem..nie za bardzo wiem, czy polskie potrawy są znane na Zachodzie, ale wiem jedno..są na pewno zdrowsze...

złe jest to, że ludzie muszę wyjeżdżać za pracę do tych "bardziej rozwinietych krajów"..potem słyszy się o najnowszych odkryciach Polaków, ale cóż...pod obcymi skrzydłami...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

24 sie 2009, 22:17

Pablo Abruzzi pisze:Większość osób w moim otoczeniu mówiło, że nasza armia jest najgorsza znaczy nie ma sprzętu itp. Okazuję się, że media mijają się z prawdą Polska armia jest dobrze zaopatrzona i ogólnie mamy dobrą armię (nie mówię tu o oddziale GROM, bo chyba wszyscy wiedzą, że on jest najlepszy :P ) Dlatego mamy dużo dobrych rzeczy, zgodzicie się ze mną??? Co o tym sądzicie?
Obrazek

1. Twoje otoczenie ma rację.

2. Media w tym przypadku nie kłamią.

3. Czy ty w ogóle znasz realia WP? Czy może za dużo naczytałeś się "Polski Zbrojnej"?

Czemu pytam? Ponieważ twierdzę, że:

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

24 sie 2009, 22:26

Ja tam czuję się dumny z tego, że jestem Polakiem. Polska ma wiele wad, ale to według mnie piękny kraj i bije na głowę takie Stany, czy inną Rosję. Polska to Polska. Jest najlepsza. Żaden kraj nie może się poszczycić taką historią i politykami(tutaj minus xD).

PS: zielAK: Fajne obrazki xD


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

24 sie 2009, 22:44

Mr Minio pisze:Żaden kraj nie może się poszczycić taką historią i politykami(tutaj minus xD )
tutaj jedno i drugie jest czasem na minus...o ile z historią sobie jakoś radzimy, o tyle z panami z Wiejskiej i ich zachowaniem nie zawsze...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

24 sie 2009, 23:06

Mr Minio pisze:i politykami
Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

25 sie 2009, 09:52

zielAK pisze:
Mr Minio pisze:i politykami
Obrazek
Ahahahaha. Mocne obrazki!


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

25 sie 2009, 13:05

zielAK pisze:
Pablo Abruzzi pisze:Większość osób w moim otoczeniu mówiło, że nasza armia jest najgorsza znaczy nie ma sprzętu itp. Okazuję się, że media mijają się z prawdą Polska armia jest dobrze zaopatrzona i ogólnie mamy dobrą armię (nie mówię tu o oddziale GROM, bo chyba wszyscy wiedzą, że on jest najlepszy :P ) Dlatego mamy dużo dobrych rzeczy, zgodzicie się ze mną??? Co o tym sądzicie?
Obrazek

1. Twoje otoczenie ma rację.

2. Media w tym przypadku nie kłamią.

3. Czy ty w ogóle znasz realia WP? Czy może za dużo naczytałeś się "Polski Zbrojnej"?

Czemu pytam? Ponieważ twierdzę, że:

Obrazek
Nie wiem jak ty, ale ja tak nie uważam z tego co mi wiadomo to prawdą jest to, że nasz patriotyzm nie jest wymuszony, bo mamy wiele dobrych rzeczy, a normalną rzeczą jest, że obywatel danego kraju rozpatruje w nim tylko te złe strony, bo chce żeby było jeszcze lepiej niż jest, nieważne czy to Amerykanin, Polak, czy obywatel jakiś tam krajów Afryki :P . Taka jest prawda. A wojsko mamy 'dobre' tak jak napisałem (na 4), jeśli by przyjąć, że Amerykanie mają 7 albo 8. Na pewno dorównujemy takim krajom jak Niemcy, czy Francja.


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

25 sie 2009, 13:35

Pablo Abruzzi pisze:A wojsko mamy 'dobre' tak jak napisałem (na 4), jeśli by przyjąć, że Amerykanie mają 7 albo 8.
Gezz... skąd Ty bierzesz te statystyki? Jeżeli amerykanie są na 7 ... 8 to WP będzie w stosunku do nich na 2. I tyle co mogę wystawić - to max... Rozwiń swoją myśl i napisz dlaczego tak sądzisz. Podaj argumenty.

Ja też mogę sobie 'uważać' że mam na koncie 100.000 zł. ale tak nie jest, ponieważ tyle nie mam.
Pablo Abruzzi pisze:Na pewno dorównujemy takim krajom jak Niemcy, czy Francja
Coś Ci się pomyliło.


Obrazek
Awatar użytkownika
Comander
Niedorobiony bandzior
Posty: 27
Rejestracja: 23 gru 2008, 13:00
Lokalizacja: Podkarpacie

25 sie 2009, 13:40

wojsko mamy dobre,zamieszkujemy dobre tereny(wiele surowców mineralnych,wody termalne etc.) przez co tacy rosjanie sie wkurzają,no właśnie,wody termalne,rosjanie wiedzą że nie jesteśmy od nich zależni bo jeśli zakręcą kurek to my i tak będziemy mieli czym ogrzewać mieszkania,wystarczy tylko zbudowanie odpowiednich maszyn,budynków,rosjanie mogą nam naskoczyć,a co do młodych,niestety większość wyjeżdża za granicę bo nie mają tu pracy,a dlaczego nie mają?bo sie dzieje tak chociazby jak z moją rodziną,moja mama(56 lat) musi iść do roboty bo jej odebrali rentę,i z czym to się wiąże?starych wysyłają do pracy a młodzi nie mają co robić.to jest po prostu żałosne,szanuję Polskę ale nie szanuję polityków którzy sprzedają nasz kraj jak np (Kaczor)Donald Tusk,jak rządzili bracia to było lepiej:/


Mówcie mi: Doktor Eutanazja. :D
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

25 sie 2009, 14:54

Pablo Abruzzi pisze:Oprócz dróg Polska dorównuje wszystkim wielkim potęgom świata w 100% w ogóle od nich nie odstaje, a nawet w wielu dziedzinach ich przebija
Przykro mi, ale Cię zasmucę. Pół wieku gospodarki socjalistycznej zrujnowało ten kraj, zanim dogonimy naszych zachodnich sąsiadów pod względem gospodarczym minie jeszcze kilka ładnych dekad, a patrząc na dzisiejsza politykę, prędzej doczekamy trąb anielskich ogłaszających koniec świata.
Pablo Abruzzi pisze:Jesteśmy dobrze rozwiniętym krajem i nie znowu takim biednym >>taka jest prawda.
Ta sama firma, to samo stanowisko, ale w Niemczech pensja na tym stanowisku będzie czterokrotnie wyższa niż w Polsce.
Ramesses pisze:Przede wszystkim nalezy zaznaczyć jak kto rozumie słowo "patriotyzm"...jednemu skojarzy się z chęcią służenia Ojczyźnie, obchodzeniu świąt religijnych i narodowych itp., a innemu z rozwrzeszczaną hałastrą młodziezy, która bije ludzi o innym kolorze skóry czy długowłosych bo "lewaki i czarnuchy"...
Nie myl patriotyzmu z szowinizmem czy narodowym socjalizmem.

Wg Encyklopedii PWN:
patriotyzm [łac. < gr.], postawa łącząca przywiązanie i miłość do ojczyzny oraz solidarność z własnym narodem &#8212; z szacunkiem dla innych narodów i poszanowaniem ich suwerennych praw; przeciwieństwo szowinizmu.

szowinizm, bezkrytyczne umiłowanie własnego narodu, połączone z przekonaniem o jego wyższości nad innymi narodami i wrogością wobec nich; skrajna postać nacjonalizmu.
Pablo Abruzzi pisze:Nie wiem jak ty, ale ja tak nie uważam z tego co mi wiadomo to prawdą jest to, że nasz patriotyzm nie jest wymuszony, bo mamy wiele dobrych rzeczy, a normalną rzeczą jest, że obywatel danego kraju rozpatruje w nim tylko te złe strony, bo chce żeby było jeszcze lepiej niż jest, nieważne czy to Amerykanin, Polak, czy obywatel jakiś tam krajów Afryki :P . Taka jest prawda.
"Patriotyzm pełnej miski", czyli zadowolenie z przynależności do danej ojczyzny, tylko wtedy gdy jest dobrze jest szkodliwy dla kraju. Patriotyzm do bezwarunkowa miłość do ojczyzny - matkę się kocha, nieważne jaka ta matka jest, należy jej się szacunek. Poza tym tacy "patrioci" w sytuacji, kiedy trzeba by własną krwią bronić ojczyzny uciekliby tam, gdzie by im się powodziło, a nie bronili kraju.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2009, 14:55 przez kazik, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

25 sie 2009, 16:32

kazik pisze:"Patriotyzm pełnej miski", czyli zadowolenie z przynależności do danej ojczyzny, tylko wtedy gdy jest dobrze jest szkodliwy dla kraju. Patriotyzm do bezwarunkowa miłość do ojczyzny - matkę się kocha, nieważne jaka ta matka jest, należy jej się szacunek. Poza tym tacy "patrioci" w sytuacji, kiedy trzeba by własną krwią bronić ojczyzny uciekliby tam, gdzie by im się powodziło, a nie bronili kraju.
Sam bym lepiej tego nie ujął :ok:


Obrazek
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

25 sie 2009, 16:37

kazik pisze:
Ramesses pisze:Przede wszystkim nalezy zaznaczyć jak kto rozumie słowo "patriotyzm"...jednemu skojarzy się z chęcią służenia Ojczyźnie, obchodzeniu świąt religijnych i narodowych itp., a innemu z rozwrzeszczaną hałastrą młodziezy, która bije ludzi o innym kolorze skóry czy długowłosych bo "lewaki i czarnuchy"...
Nie myl patriotyzmu z szowinizmem czy narodowym socjalizmem.

Wg Encyklopedii PWN:
patriotyzm [łac. < gr.], postawa łącząca przywiązanie i miłość do ojczyzny oraz solidarność z własnym narodem &#8212; z szacunkiem dla innych narodów i poszanowaniem ich suwerennych praw; przeciwieństwo szowinizmu.

szowinizm, bezkrytyczne umiłowanie własnego narodu, połączone z przekonaniem o jego wyższości nad innymi narodami i wrogością wobec nich; skrajna postać nacjonalizmu.
nie mylę, tylko chciałem zwrócić uwagę na tego typu pomyłki, które obecnie są codziennością wśród niektórych ruchów czy subkultur...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

25 sie 2009, 17:52

zielAK pisze:
Pablo Abruzzi pisze:A wojsko mamy 'dobre' tak jak napisałem (na 4), jeśli by przyjąć, że Amerykanie mają 7 albo 8.
Gezz... skąd Ty bierzesz te statystyki? Jeżeli amerykanie są na 7 ... 8 to WP będzie w stosunku do nich na 2. I tyle co mogę wystawić - to max... Rozwiń swoją myśl i napisz dlaczego tak sądzisz. Podaj argumenty.

Ja też mogę sobie 'uważać' że mam na koncie 100.000 zł. ale tak nie jest, ponieważ tyle nie mam.
Pablo Abruzzi pisze:Na pewno dorównujemy takim krajom jak Niemcy, czy Francja
Coś Ci się pomyliło.
I widzisz dlatego mam wielki żal do Niemców, gdyby nie oni Polska mogłaby być o wiele lepsza, nie kłóćmy się niech będzie w sumie to: wojsko mamy średnie.

A co ciekawe średnia płaca w RP to 3000zł, natomiast w USA niewiele większa 5000 z czymś (mówię prawdę ostatnio wstałem wcześnie i oglądałem program w TVP INFO o tym.)
Niemcy zarabiają prawie najlepiej (trudno się dziwić, że USA zżera kryzys u nich masowo się zamyka szpitale itp.) niestety nie jestem w stanie powiedzieć ile, bo nie posiadam takich informacji w tym momencie, a właściwie oni nie powinni istnieć za to co zrobili podczas drugiej wojny, a BARDZO WAŻNE: Nie chodzi mi o nich jako naród, ale śmieją się z Polaków, a sami nam tak zrobili.

Skąd biorę te statystyki? Eee....Telewizja, radio, strony informacyjne....ze wszystkiego, skąd się dowiedziałem, że Polska produkuję najlepsze jachty na świecie...z wydarzeń następnie to się potwierdziło w necie proste :P .

Nie wiem jak wy, ale ja tam jestem z dumny z naszego kraju i wcale nie narzekam, no może trochę na drogi i na rząd, ale pozatym wszystko na najwyższym poziomie.

Apropos wojska, to mamy słabsze wojsko kosztem jednego z najlepszych oddziałów specjalnych na świecie.

Kazik jakoś specjalnie mnie tą informacją nie zmartwiłeś Polska nie odstaje od największych potęg świata , tą informację mamy w 100% potwierdzoną, owszem odstawała, ale 15 lat temu, znam osobe która była w 20 krajach świata w niektórych nawet po kilka razy i naprawdę Polska od nich nie odstaje.

A tak pomijając sprawę tych statystyk to tak szczerze to ja kocham Polskę nie za to, że jest dobrze rozwinięta, nawet jakby była w Afryce to i tak bym się szczycił, że jestem Polakiem, bezwzględu na to czy bym został ciepło przyjęty w innym kraju, czy skopany :P .


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

25 sie 2009, 18:17

Największe PKP na osobę w USD to jest w Zjednoczonych Emiratach Arabskich(18.000 pkp na osobe w usd), tyle, że tam szejkowie, czy inni bogaci kolesie zarabiają na ropie miliony, a zwykli ludzie nie są już tacy bogaci. Sierra Leone zaś ma 400 pkp na osobę w usd(400 dolarów w ciągu roku!). Polska wypada średnio z tymi swoimi 8 tysiakami...
USA ma 23 tysiące. Dziwne....


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
ODPOWIEDZ