Patriotyzm - wymuszony? Nie!

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

25 sie 2009, 18:23

Mr Minio pisze:Największe PKP na osobę w USD to jest w Zjednoczonych Emiratach Arabskich(18.000 pkp na osobe w usd), tyle, że tam szejkowie, czy inni bogaci kolesie zarabiają na ropie miliony, a zwykli ludzie nie są już tacy bogaci. Sierra Leone zaś ma 400 pkp na osobę w usd(400 dolarów w ciągu roku!). Polska wypada średnio z tymi swoimi 8 tysiakami...
USA ma 23 tysiące. Dziwne....
Ja czytałem coś innego, ale to akurat nie było z wiarygodnego źródła przepraszam mój błąd.


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

25 sie 2009, 19:16

Apropos wojska, to mamy słabsze wojsko kosztem jednego z najlepszych oddziałów specjalnych na świecie.
Obrazek

I jak sądzisz? Czy jeden zajebiście ojebany sprzętem, zajebiście uzbrojony po zęby i zajebiście wyszkolony oddział super komandosów z GROM'u obroni Polskę przed ewentualną agresją?

Zanim odpowiesz lurknij sobie w branżowe magazyny np. "Komandos" na temat zeszłorocznego konfliktu w Gruzji.
Pablo Abruzzi pisze:Polska nie odstaje od największych potęg świata
Apropo. Mamy 3 potęgi:

1. USA
2. ChRL
3. Indie

Jeżeli liczyć UE to będzie 4 potęga. Jej się nie wlicza, ponieważ brak jest elementu scalającego politykę wielu państw - jednego rządu tak jak w USA (stanowi bowiem zwarty administracyjnie organizm państwowy)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Produkt_krajowy_brutto
Ostatnio zmieniony 25 sie 2009, 19:31 przez Dr. Dundersztyc, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

25 sie 2009, 20:31

Pablo Abruzzi pisze:I widzisz dlatego mam wielki żal do Niemców, gdyby nie oni Polska mogłaby być o wiele lepsza, nie kłóćmy się niech będzie w sumie to: wojsko mamy średnie.
Daj proszę Cię, tym Niemcom spokój. Alianci całe zachodnie Niemcy zrównali z ziemią, zniszczenia wojenne były tam porównywalne, jeśli nie większe niż w Polsce, mimo to RFN w kilkanaście lat gospodarczo prześcignęło Wielką Brytanię, a NRD, wraz z całym blokiem sowieckim do końca lat 80-tych było w plecy za resztą świata o kilkadziesiąt lat rozwoju gospodarczego. Wojna daje kopa do rozwoju, nawet jeśli przegrana, to dobrzy inwestorzy w mig rozkręca kraj. Niestety komunizm na to nie pozwolił. Podziękuj wujkowi Soso i jego czerwonym kolegom.
Pablo Abruzzi pisze:A co ciekawe średnia płaca w RP to 3000zł, natomiast w USA niewiele większa 5000 z czymś (mówię prawdę ostatnio wstałem wcześnie i oglądałem program w TVP INFO o tym.)
Średnio to ja i mój kot mamy po trzy nogi... Średnia płaca jest mało ważna, ważniejszy jest realny poziom życia. Poza tym USA to USA, tu jest inny świat, wystarczy porównać Polskę z innymi krajami Wspólnoty Europejskiej żeby mieć wymierny obraz życia. Gdyby u nas było śmietankowo, to mielibyśmy problemy z imigrantami z zachodu, a nie z młodymi, którzy wyjeżdżają z kraju.
Pablo Abruzzi pisze:Nie chodzi mi o nich jako naród, ale śmieją się z Polaków, a sami nam tak zrobili.
A Polacy śmieją się z Niemców, Rosjan, Żydów i Cyganów i karuzela się kręci. :D
Nie wiem jak wy, ale ja tam jestem z dumny z naszego kraju i wcale nie narzekam, no może trochę na drogi i na rząd, ale pozatym wszystko na najwyższym poziomie.
Kiedy ostatni raz byłeś w szpitalu, czy chociażby jakimś urzędzie? Wszystko na najwyższym poziomie, dobre sobie. :blah:
Pablo Abruzzi pisze:Kazik jakoś specjalnie mnie tą informacją nie zmartwiłeś Polska nie odstaje od największych potęg świata , tą informację mamy w 100% potwierdzoną, owszem odstawała, ale 15 lat temu, znam osobe która była w 20 krajach świata w niektórych nawet po kilka razy i naprawdę Polska od nich nie odstaje.
A w czym polski przemysł jest na tak wysokim poziomie? Czyżby Polskie Koleje Państwowe, które mają problem, żeby przez tydzień na jednej trasie wszystkie pociągi jechały planowo, czy może w bankrutujących stoczniach, czy upadających szpitalach? Chciałbym, żeby tu był raj na ziemi, ale widzę, że jest tu jeden wielki burdel. Aż chce się zacytować Sarmatów polskich:

Nierządem, powiedział ktoś dawno, Polska stoi;
Gdyby dziś pojźrał z grobu po ojczyźnie swojej,
Zawołałby co garła: Wracam znowu, skądem,
Żebym tak srogim z Polską nie ginął nierządem!
Co rok to nowe prawa i konstytucyje,
Ale właśnie w tej wadze jako minucyje:
Póty leżą na stole, póty nam się zdadzą,
Póki astrologowie inszych nie wydadzą,
Dalej w kąt albo małym dzieciom dla zabawy —
Założyłby naszymi Sukiennice prawy.
Nikt nie słucha, żaden się nie ogląda na nie,
Szlachta tylko uboga i biedni ziemianie,
Którzy się na dziesiątej opierają części,
I to ledwie, tak inszy stan Polskę zagęści.
Mądry, możny albo kto dostąpił honoru,
Księstwa, grabstwa — ten wolen; niechajże poboru
Szlachcic który nie odda — zaraz mu po szląsku
Pozwy, egzekucyje ślą na onym kąsku,
Że niejeden, niestetyż, z serdecznym dziś płaczem
Z dziatkami cudze kąty pociera tułaczem.

(Wacław Potocki)
Mr Minio pisze:Największe PKP na osobę
Gwoli sprostowania. PKP to Polskie Koleje Państwowe, a Tobie zapewne chodziło o Produkt Krajowy Brutto, czyli PKB. Ale należy pamiętać, że żadne statystyki nigdy w pełni nie oddadzą pełnego obrazu kraju.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2009, 20:31 przez kazik, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

25 sie 2009, 21:50

zielAK pisze:
Pablo Abruzzi pisze:Polska nie odstaje od największych potęg świata
Apropo. Mamy 3 potęgi:

1. USA
2. ChRL
3. Indie
A Rosja to nie potęga? A Japonia?


Mr Minio pisze:Największe PKP na osobę
kazik pisze:Gwoli sprostowania. PKP to Polskie Koleje Państwowe, a Tobie zapewne chodziło o Produkt Krajowy Brutto, czyli PKB. Ale należy pamiętać, że żadne statystyki nigdy w pełni nie oddadzą pełnego obrazu kraju.
Masz rację. Sorry za pomyłkę ;)
Ostatnio zmieniony 25 sie 2009, 22:47 przez Mr Minio, łącznie zmieniany 1 raz.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

25 sie 2009, 22:53

Mr Minio pisze:A Rosja to nie potęga? A Japonia?
Rosja to upadająca potęga i pomimo, że desperacko próbuje udowodnić, że tak nie jest to i tak wszyscy wiedzą, że ma spore problemy, jeszcze większe niż UE i USA razem wzięte. Min. przez starzejące się społeczeństwo.

Japonia? Gospodarczo tak, militarnie wciąż zależna od USA w związku z położeniem niedaleko "czerwonego brata".

Brać pod uwagę aspekt potencjału:

- gospodarczego
- ludzkiego
- wojskowego
- politycznego


Obrazek
Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

26 sie 2009, 16:27

Ehm... widzisz ja mam przyjemność mieszkać niedaleko najgorszego szpitala w Polsce i kiedyś miałem nieprzyjemności związane z chorobą ( nie za lekką) i wyszedłem żywy.

Ogólnie jak miałem operację na nogę na Ligocie (Katowice) to raczej tamci panowie mieli najnowszy dostępny sprzęt, nie będę wdawał się w szczegóły.

Jakby dodać Rosję do potęg świata to....Polska jest o kilka klas do góry.

Co do poziomu życia to jak byłem w Sopocie, Gdańsku czy Wilanowie to tam jest na wysokim poziomie, a jeśli chodzi o mnie to moi rodzice zbyt dużo nie zarabiają, a mimo to nie narzekam, może BMW nie mam, ale i tak nie chciałbym do jakiejś metropolii Warszawy, czy Berlina itp.

Ja niestety mam szczęście do chorób bardzo mnie lubią :P , i byłem w wielu szpitalach w Polsce w ostatnich latach i sprzętu tam nie brakowało.


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Dzastin
Seryjny zabójca
Posty: 336
Rejestracja: 20 lip 2009, 21:03
Lokalizacja: Zgierz

26 sie 2009, 16:43

"Rosja to kolos na glinianych nogach" Gdyby nie mieli tyle surowców to już dawno by ta "potęga" upadła. Występuje u nich głównie przemysł ciężki, który w dzisiejszych czasach jest o wiele mniej opłacalny niż kiedyś.
Polska... heh :| nie wiem co mam powiedzieć... Jeżeli chodzi o szpitale to jest różnie, bardzo różnie, lepiej leczyć się w prywatnych klinikach, taka smutna prawda. Inne instytucje, też średnio wypadają w moich oczach. Rewelacji nie ma, ale są jeszcze gorsze kraje i to mnie podnosi na duchu, bo jest o co walczyć. W centralnej Polsce nie żyje się aż tak źle, więc nie narzekam. A w sumie cieszę się, że jestem Polką :polska:


Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

26 sie 2009, 20:34

Dzastin pisze:"Rosja to kolos na glinianych nogach" Gdyby nie mieli tyle surowców to już dawno by ta "potęga" upadła. Występuje u nich głównie przemysł ciężki, który w dzisiejszych czasach jest o wiele mniej opłacalny niż kiedyś.
Polska... heh :| nie wiem co mam powiedzieć... Jeżeli chodzi o szpitale to jest różnie, bardzo różnie, lepiej leczyć się w prywatnych klinikach, taka smutna prawda. Inne instytucje, też średnio wypadają w moich oczach. Rewelacji nie ma, ale są jeszcze gorsze kraje i to mnie podnosi na duchu, bo jest o co walczyć. W centralnej Polsce nie żyje się aż tak źle, więc nie narzekam. A w sumie cieszę się, że jestem Polką :polska:
co do szpitali to leżałem kiedyś w centrum Zdrowia Dziecka (to było pod koniec lat 90)...szpital (wtedy) był wspaniale wyposażony, mimo że mówiło się już o dużych zadłużeniach...

co do Rosji...utrzymuje się z przemysłu ciężkiego wybudowanego jeszcze za komuny, a może nawet i wcześniej...wszystko się tam chwieje...w Polsce też się chwieje, ale stara się utrzymać...uważam, że nie mamy tak źle...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

26 sie 2009, 20:50

Moja mama ma problemy ze zdrowiem, odkąd trafiła do szpitala :bolek: (skoro na te tematy zeszliśmy)


Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

26 sie 2009, 21:02

Dzastin pisze:"Rosja to kolos na glinianych nogach" Gdyby nie mieli tyle surowców to już dawno by ta "potęga" upadła. Występuje u nich głównie przemysł ciężki, który w dzisiejszych czasach jest o wiele mniej opłacalny niż kiedyś.
JAk zabraknie im surowców to wsiądą do czołgów i pojadą na zachód. Osobiście wolę Rosję zakręcającą kurek od gazu, niż Rosję jeżdżącą czołgami po Warszawie.
Dzastin pisze:Jeżeli chodzi o szpitale to jest różnie, bardzo różnie, lepiej leczyć się w prywatnych klinikach, taka smutna prawda.
W normalnym kraju nie powinno być czegoś takiego jak przymusowe ubezpieczanie i publiczna służba zdrowia. Jak sama piszesz w prywatnych klinikach jest ok i taka jest prawda, dlatego sądzę, że cała służba zdrowia powinna być prywatna. Konkurencja = większa jakość usług lub niższe ceny. Tak czy siak same plusy, co kto woli.
Dzastin pisze:Inne instytucje, też średnio wypadają w moich oczach. Rewelacji nie ma, ale są jeszcze gorsze kraje i to mnie podnosi na duchu, bo jest o co walczyć.
Ja nie rozumiem rozumowania typu: "ciesz się z tego co masz, bo w Afryce dzieci zdychają z głodu". Życie polega na parciu do przodu i wznoszeniu się, wzorce powinniśmy brać od lepszych od siebie, inaczej nie będziemy się rozwijać.
Dzastin pisze:W centralnej Polsce nie żyje się aż tak źle, więc nie narzekam. A w sumie cieszę się, że jestem Polką :polska:
Tu nie chodzi o narzekanie, tu chodzi o walkę o lepsze.


Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

27 sie 2009, 10:35

kazik pisze:
Dzastin pisze:"Rosja to kolos na glinianych nogach" Gdyby nie mieli tyle surowców to już dawno by ta "potęga" upadła. Występuje u nich głównie przemysł ciężki, który w dzisiejszych czasach jest o wiele mniej opłacalny niż kiedyś.
JAk zabraknie im surowców to wsiądą do czołgów i pojadą na zachód. Osobiście wolę Rosję zakręcającą kurek od gazu, niż Rosję jeżdżącą czołgami po Warszawie.
Dzastin pisze:Jeżeli chodzi o szpitale to jest różnie, bardzo różnie, lepiej leczyć się w prywatnych klinikach, taka smutna prawda.
W normalnym kraju nie powinno być czegoś takiego jak przymusowe ubezpieczanie i publiczna służba zdrowia. Jak sama piszesz w prywatnych klinikach jest ok i taka jest prawda, dlatego sądzę, że cała służba zdrowia powinna być prywatna. Konkurencja = większa jakość usług lub niższe ceny. Tak czy siak same plusy, co kto woli.
Dzastin pisze:Inne instytucje, też średnio wypadają w moich oczach. Rewelacji nie ma, ale są jeszcze gorsze kraje i to mnie podnosi na duchu, bo jest o co walczyć.
Ja nie rozumiem rozumowania typu: "ciesz się z tego co masz, bo w Afryce dzieci zdychają z głodu". Życie polega na parciu do przodu i wznoszeniu się, wzorce powinniśmy brać od lepszych od siebie, inaczej nie będziemy się rozwijać.
Dzastin pisze:W centralnej Polsce nie żyje się aż tak źle, więc nie narzekam. A w sumie cieszę się, że jestem Polką :polska:
Tu nie chodzi o narzekanie, tu chodzi o walkę o lepsze.
Coś się dzieje ze mną nie tak, bo większość twojej wypowiedzi nie zrozumiałem :| .
Podam wam przykład pewnego szpitala:
Szpial w Myszkowie - bankructwo z zadłużenia dwa miesiące później sprywatyzowany zakupiony super nowoczesny sprzęt powstaje właśnie nowe skrzydło i cała klinika specjalistyczna. Swoją drogą kiedy klinika leży na terenie Polskim i jest sprywatyzowana to jest Polska przecież, nie?
O Szwajcarskich się mówi, że są najlepsze w Europie, a są sprywatyzowane, mimo to Szwajcarskie.


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

27 sie 2009, 13:12

Chyba trzeba będzie wydzielić osobny watek o... polskich szpitalach. Ja też zresztą nie mam ciekawych wspomnieć z pobytu w tych "ośrodkach" :P


Obrazek
Awatar użytkownika
Dzastin
Seryjny zabójca
Posty: 336
Rejestracja: 20 lip 2009, 21:03
Lokalizacja: Zgierz

28 sie 2009, 23:06

Polska ma o wiele lepsze linie lotnicze od Holandii ;) Żarcie jest lepsze w polskich samolotach, wygodniejsze fotele, rozumiesz wszystko co mówi stewardesa i w naszych samolotach moim zdaniem panuje milsza atmosfera... Przynajmniej do czasu aż samolot zacznie spadać :D Żarcik. Mimo wszystko popieram kazik'a, trzeba walczyć o lepsze jutro.


Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

29 sie 2009, 12:43

Samolotami nie latam, więc powiedzieć o tym nic nie mogę, również zgodzę się, że trzeba walczyć, żeby było lepiej niż jest, ale nie jest tak źle.

Ps. zielAK użyczę sobie tą fotę Jasia Fasoli, ok?
Ostatnio zmieniony 29 sie 2009, 12:43 przez Pablo Abruzzi, łącznie zmieniany 1 raz.


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

29 sie 2009, 12:52

Pablo Abruzzi pisze:I widzisz dlatego mam wielki żal do Niemców, gdyby nie oni Polska mogłaby być o wiele lepsza, nie kłóćmy się niech będzie w sumie to: wojsko mamy średnie.
A ja mam wielki żal do rosjan, bo właśnie dzięki nim nasz kraj jest tak strasznie zacofany. Mam również wielki żal do jankesów. Nasz rząd włazi amerykańcom do tyłka, a i tak wciąż nic z tego nie ma. Powoli zaczynam żygać stwierdzeniem, że co najgorsze to tylko niemcy i niemcy. Nauczmy się myśleć obiektywnie, a nie żyć przeszłością i stereotypami, które dzielą społeczeństwo.
Pablo Abruzzi pisze:A co ciekawe średnia płaca w RP to 3000zł, natomiast w USA niewiele większa 5000 z czymś (mówię prawdę ostatnio wstałem wcześnie i oglądałem program w TVP INFO o tym.)
Ciekawe jakie tam płacą podatki. W Niemczech są trzy razy większe niż w Polsce
Pablo Abruzzi pisze:Nie chodzi mi o nich jako naród, ale śmieją się z Polaków, a sami nam tak zrobili.
Gdyby amerykanie zwracali uwagę na każde 'docinki', byłaby trzecia wojna światowa

A co do tematu patriotyzmu. Jeżeli wziąść pod uwagę Polskę jako ogół, to jestem dumny z tego, gdzie się urodziłem. Jak ktoś jednak kiedyś powiedział >> Ryba psuje się od głowy. Patrząc na to co się na górze wyrabia, patriotyzm w człowieku gaśnie w zastraszającym tępie.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
ODPOWIEDZ