Paradise Lost w wydaniu na GOG

Rozmowy o Postal 2: Paradise Lost.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

17 lip 2018, 20:50

Cześć
Pewnie jesteście ciekawi co za "cudo" RWS wypuścił na GOGa. Jako naiwniak, albo osoba która chce ostrzec innych xD postanowiłem ją kupić i podzielić się wrażeniami.
Oto moje wrażenia:
.
.
.
Koniec

A tak poważnie, to tak jak można było się spodziewać, nie napracowali się przy tym, póki co PL zostało dostosowane do upośledzonej wersji P2C znanej z GOG jako wersję 5023.
Oznacza to, że przejęło też jej wady świadczące o upośledzeniu, o którym mówię czyli nie usunięto z Menu Głównego Workshopa xD serio... on tam dalej jest:
Obrazek

Jedyna różnica jaką zauważyłem, to chyba tylko to, że można z poziomu ustawień Gry wybrać opcję uruchomienia za pomocą Biblioteki OpenGL, oraz tego że w raz z wersją GOG zintegrowano POSted, którego nie trzeba już oddzielnie pobierać jako: Postal 2 Development Kit.
Za bardzo sensu kupować tego nie ma, chyba że ktoś jest zainteresowany samym PL bez jakichkolwiek Modów, chyba że... AWP Forever z tym jakoś zintegrować czy coś hmmmm.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

17 lip 2018, 21:39

Możliwa nowoczesność jednak nie omotała całej firmy, za to można pobrać dla przyjemności tworzenia samych modyfikacji. :)


Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

17 lip 2018, 21:40

Czyli GOG'owicze zostali olani tak jak nonsteamowicze? What a Surprise :kijek:
Radzik pisze:chyba że... AWP Forever z tym jakoś zintegrować czy coś hmmmm.
Wątpię, że się uda. AWPF bazuje na plikach P2C z najnowszej wersji i jakakolwiek starsza lub inna wersja P2C spowoduje niezgodność plików i skryptów z modem.


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

17 lip 2018, 21:48

Dev4ever pisze:Wątpię, że się uda. AWPF bazuje na plikach P2C z najnowszej wersji i jakakolwiek starsza lub inna wersja P2C spowoduje niezgodność plików i skryptów z modem.
No tak... to dwie różne wersje, czyli co w takim razie to wydanie staje się jeszcze bardziej bezużyteczne w takim wypadku.
Wiele zależy do perspektywy, ale mimo wszystko wolę wydanie na wersję Steam.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

17 lip 2018, 22:47

Trzy światy z tym Postalem
Nigdy w historii nie widziałem takich ignorantów, jakimi są ludzie z RWS'u

Miałem kupić, ale chyba się jednak wstrzymam
(Ale jakbym dostał w prezencie, nie miałbym nic przeciwko ;) )


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

19 lip 2018, 11:51

Silver Dragon pisze:Miałem kupić, ale chyba się jednak wstrzymam
(Ale jakbym dostał w prezencie, nie miałbym nic przeciwko ;) )
Naprawdę aż tak bardzo cena 3,95zł cię przerasta, że prosisz aby ktoś ci kupił? :bolek:


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

19 lip 2018, 11:53

Pan Szatan pisze:Naprawdę aż tak bardzo cena 3,95zł cię przerasta, że prosisz aby ktoś ci kupił?
Może to kwestia ideologiczna.

Ja nie kupię, bo mam już Paradise Lost ze steme, więc po co mi drugi raz to samo, do tego zawalać miejsce na dysku.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

19 lip 2018, 16:34

Pan Szatan pisze:Naprawdę aż tak bardzo cena 3,95zł cię przerasta, że prosisz aby ktoś ci kupił? :bolek:
Masz rację. Przesadziłem. Coś wyłączyło mi rozsądne myślenie :P
Ostatnio zmieniony 19 lip 2018, 16:34 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

19 lip 2018, 18:06

Szczerze powiedziawszy jeżeli ktoś jeszcze nie nabył Postala2 Complete oraz Paradise Lost, to naprawdę nie wie ile traci ;) Sam miałem problem, bo to tamto ale w końcu i ja się przekonałem bardziej do tej edycji gry, która jest nadal w jakimś stopniu wspierana przez RWS. 8zł za P2C + Paradise Lost to darowanie sobie 2 browarów, czyli nie dużo ;) Według mnie każdy szanujący się fan tej gry powinien nabyć tą wersję a jak się komuś te nowe zmiany nie podobają, może pobrać AWPF i większość problemów znika :)
Ostatnio zmieniony 19 lip 2018, 18:09 przez Dev4ever, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

19 lip 2018, 22:28

Dev4ever pisze:8zł za P2C + Paradise Lost to darowanie sobie 2 browarów, czyli nie dużo ;)
RWS ma dość samobójcze podejście bo z jednej strony chcą zarabiać, a z drugiej strony namawiają do kupowania Postali w momencie gdy jest przecena na nie xD


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

20 lip 2018, 00:02

Radzik pisze:namawiają do kupowania Postali w momencie gdy jest przecena na nie
Ja gdy wchodzę w Postala 2 na Steam to tam praktycznie zawsze widzę jakąś przecenę. xD


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

20 lip 2018, 09:15

Radzik pisze:RWS ma dość samobójcze podejście bo z jednej strony chcą zarabiać, a z drugiej strony namawiają do kupowania Postali w momencie gdy jest przecena na nie
Bo nikt normalny tego nie kupi za więcej niż 5 zł.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

20 lip 2018, 16:38

Radzik pisze:RWS ma dość samobójcze podejście bo z jednej strony chcą zarabiać, a z drugiej strony namawiają do kupowania Postali w momencie gdy jest przecena na nie
Biorąc pod uwagę to, że gra ma 15 lat, to raczej nic nadzwyczajnego. Po prostu nie znaleźliby zbyt wielu klientów, gdyby nie dawali tych zniżek. Ja sam, gdybym nie wyhaczył P2C za te 1 ojro, to bym sobie raczej odpuścił, bo sorry, ale płacić prawie 40zł za mody (wykastrowane w dodatku), które w każdej chwili mogę wgrać do STP, to już mało rozsądny deal.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

23 lip 2018, 01:03

Właściwie im więcej platform, im większa konkurencja - tym lepiej. Ale - więcej ludzi ma Steam niż GOG, dodatkowo przez brak kompatybilności ze Steam Workshop - ta GOG'owa wersja to prawdziwa nisza na rynku. Dla przypadkowych graczy, którzy pojęcia nie mają o całym uniwersum P2. Więcej mądrych słów mi na ten temat nie przychodzi...

Choć nie. Istotna jest sama obecności w ofercie na GOG tej gry, obecność pośród innych gier. Już samo to zobowiązuje, by tam się znalazła, by nigdzie nie była pominięta. "Ja też tu jestem!". Ale - to w interesie samych twórców. Gdzie tu interes gracza?





Nie wiem. :):


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ