Paradise Lost. Plusy i minusy

Rozmowy o Postal 2: Paradise Lost.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Czy kupisz Paradise Lost?

Tak, od razu!
6
30%
Pewnie tak, ale wstrzymam się. Najpiew się rozejrzę.
7
35%
Wyłącznie jako darmowy DLC pobiorę. Za słaby by płacić za niego.
2
10%
Zakupię, ale tylko jako wolną grę. Żadnych Stemów, GOG itp.
5
25%
Nigdy.
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 20
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

17 kwie 2015, 23:55

Nasze pierwsze wrażenia warto opisywać w nowym temacie. Ci co grali niech dzielą się radością i wątpliwościami z tymi co nie grali. Dodatkowo - ankieta. Kupicie Paradise Lost? Opinie, skriny i filmy zmienią wasze zdanie?

Zanim oddacie głos w ankiecie, radzę się zastanowić. Bo to wybór... poważny. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

18 kwie 2015, 19:15

Oddałem głos na opcję nr 4. Żadnych Steamów, żadnych Complete, niech to normalnie wydadzą jako dodatek do zwykłego Postala i wtedy mogę zapłacić bez problemu.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

18 kwie 2015, 19:17

Oddałem głos na opcję nr 4. Żadnych Steamów, żadnych Complete, niech to normalnie wydadzą jako dodatek do zwykłego Postala i wtedy mogę zapłacić bez problemu.
+1

Nic dodać, nic ująć ;)


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

18 kwie 2015, 22:31

Mnie to obojętne gdzie to będzie, ważne żeby za 0,00.


Awatar użytkownika
Reality Master
Modder
Modder
Posty: 1094
Rejestracja: 07 lis 2007, 19:41
Kontakt:

18 kwie 2015, 22:47

Brawo, panowie z RWS. Tak dać dupy to mało kto potrafi. Optymalizacja gorsza niż w Deadly Premonition (które uchodzi za najgorszy port PCtowy) - tam przynajmniej crashe występowały cyklicznie, a tutaj ma się ogromnego farta jak się w ogóle mapa załaduje.

Poddaje się. Gra jest fantastyczna aż do końcowej sekwencji, gdzie cała dotychczasowa magia znika, a FPSy spadają do 2 klatek. Powodzenia w siedmiu walkach z trzema bossami pod rząd na jednym życiu. Nasrajcie tych bossów jeszcze więcej w przyszłości i postarajcie się o jeszcze gorszą optymalizację.


Awatar użytkownika
Scarlet Moose
Niedorobiony bandzior
Posty: 47
Rejestracja: 09 mar 2015, 12:13

19 kwie 2015, 00:10

Kupiłem Paradise Lost i je ukończyłem. Dawno się tak dobrze przy Postalu nie bawiłem i mogę śmiało powiedzieć, że panowie z RWS odwalili kawał dobrej roboty :) Poradzili sobie z tym lepiej niż się spodziewałem ;) Dodatek posiada wszystko, za co uwielbia się Postala i jest o wiele dłuższy od oryginału. Twórcy nawet pokusili się o zmianę dźwięku chodzenia w zależności od tego po czym stąpamy!
Mimo, że miasto jest to samo, to kolejność z jaką uzyskujemy dostęp do kolejnych jego części jest inna. Również dodano parę nowych lokacji jak na przykład Saloon, który działa na tej samej zasadzie co posterunek policji. Walki z bossami są epickie, bardzo mi się podobają szczególnie te pod koniec gry. Gra posiada również 2 zakończenia!
Najgorszą jednak wadą jest to, że gra lubi crashować jak się chce wczytać grę, albo jak się przechodzi na inną mapę. Nie zdarzało mi się to często, ale wystarczająco aby o tym wspomnieć.
Dodatek warty jest swojej ceny i nie żałuję, że go kupiłem. W końcu mogłem zagrać w oficjalną kontynuację Postala i mam nadzieję, że to oznacza, że szykuje się kolejna część :D
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2015, 00:29 przez Scarlet Moose, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Reality Master
Modder
Modder
Posty: 1094
Rejestracja: 07 lis 2007, 19:41
Kontakt:

19 kwie 2015, 01:00

Właśnie udało mi się skończyć ten dodatek. Przez problemy techniczne, ostatni dzień musiałem ukończyć na kodach. Po niezliczonych mękach, crashach i przekleństwach wreszcie zobaczyłem oba zakończenia...
Cóż mogę powiedzieć... gdy gra współpracuje z graczem jest genialna. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że jest lepsza od wersji podstawowej (gdyby nie te błędy, które mam nadzieje, że RWS szybko poprawi). Tyle mam do powiedzenia o tej grze, że na razie nie wiem co napisać. Jutro zabiorę się za recenzję.

Powiem na razie tyle, że niesłusznie patrzyliście na ten dodatek z góry. To jest Postal 2 do trzeciej potęgi pod względem każdego aspektu - gameplayu, długości rozgrywki (o wiele dłuższy niż oryginał - sic!) soundtracku, grafiki, fabuły i arsenału. To jest kontynuacja na jaką czekałem.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2015, 01:04 przez Reality Master, łącznie zmieniany 2 razy.


Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

19 kwie 2015, 01:11

Skoro tak, to może to powinien być prawdziwy Postal 3?


Awatar użytkownika
Reality Master
Modder
Modder
Posty: 1094
Rejestracja: 07 lis 2007, 19:41
Kontakt:

19 kwie 2015, 01:27

Yossarian pisze:Skoro tak, to może to powinien być prawdziwy Postal 3?
Paradise Lost nie jest może pełnoprawną kontynuacją, chociaż mu do niej bardzo blisko. Jest dobrze tak jak jest - dodatek, który zawartością przebija podstawową wersję. Swoją drogą nie wiem jak to zrobili, ale grafika wygląda o niebo lepiej, jest troszeczkę zbliżona stylem do P3 i prezentuje podobny poziom co P3 Unreal. Większość modeli i tekstur pochodzi na bank z Postal 2 Resurrected. A główny motyw muzyczny, który leci w menu miażdży jajca klimatem. Tyle rzeczy mam do omówienia... to będzie długa recenzja...


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

26 kwie 2015, 16:18

Jak dla mnie wielkim plusem PL, jest to, że lokacje są w większości genialnie i przemyślanie przerobione.
Jeszcze wszystkich nie zwiedziłem, ale jak na razie jest zajebiście, np. koło stacji benzynowej wywalili plac i zrobili wielkie złomowisko. Zadbano też o takie szczegóły jak dźwięk szelestu po wejściu w krzaki, albo dobrali dźwięk do wybranej powierzchni, po której się chodzi.


Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

26 kwie 2015, 21:31

Jeśli zrobili to tak, jak z chodzeniem po śniegu (słyszałem na jakimś filmiku), to ja będę musiał sobie chyba zrobić moda na jakieś normalne dźwięki chodzenia.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

26 sty 2017, 22:51

Jeśli jesteś fanem Postala to zdecydowanie warto kupić, zwłaszcza że nie trzeba mieć połączenia z internetem.
Choć lepiej poczekać na promocję, bo 13 euro za pakiet P2C+PL to za wysoka cena. ;)


I regret nothing
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

21 wrz 2018, 22:44

Na plusy mogę zaliczyć nowe ciekawe misje, bardziej rozbudowane w stosunku do podstawki, zadbanie o detale jak butelki, piwa, zgniecione kartony, puszki i wiele innych małych obiektów porozwalanych po różnych lokacjach :) Nowy arsenał broni też na plus, choć brakowało mi jakiegoś nowego SMG czy coś w ten deseń ale i tak spoko wyszło imo :) Na minus to na pewno częste crashe po przejściu do loadzone'u, rozpadajace się bystki na kawałki i poziom trudności. Przeszedłem grę na trudnym, a czułem się jak na zbyt łatwym. Zbyt dużo moim zdaniem nawalili apteczek i tego typu rzeczy. Nawet z automatów nie musiałem korzystać by się uleczyć/kupić kewlar.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

21 wrz 2018, 23:32

Przed finałowym starciem miałem na ogół ponad 100 faj zdrowia. :D


I regret nothing
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

23 wrz 2018, 23:03

Dzienis, jak się gra na Easy to tak jest. xd


ODPOWIEDZ