PainKiller(wszystkie części)

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Bartkov
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 519
Rejestracja: 02 gru 2012, 10:43
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

05 lis 2013, 20:15

Uwaga!People can Fly zmieniło nazwę na Epic Games Poland.

Stronka o grze painkiller.ugu.pl :) (Nie reklamuje!)

PainKiller:
Główny bohater Daniel Garner był zwykłym człowiekiem, który żył na Ziemi, miał żonę Catherine, rodzinę, pracę. Wszystko się zmieniło w momencie gdy zginął razem z żoną w wypadku samochodowym. Podczas gdy żona Daniela dostaje się do niebios ten trafia w miejsce gdzieś pomiędzy Piekłem a Niebem. Daniel zostaje wybrany przez jednego z Aniołów, na wojownika mającego powstrzymać wojska władcy piekła - Lucyfera. Od tego momentu życie pośmiertne Garnera staje się długą i wyczerpującą brutalną walką o przetrwanie. Daniel musi zwyciężyć by móc dostać się do raju, do swej ukochanej. Na jego drodze staną tysiące piekielnych demonów, generałowie Szatana oraz sam władca Piekła, spotka również sprzymierzeńców, nie wszyscy się okażą przyjaciółmi.

PainKiller Battle Out of Hell:
Daniel Garner zlikwidował Lucyfera myśląc że zakończy to odwieczną wojnę między niebem a piekłem. Niestety mylił się i bardzo szybko przekonuje się że na tronie piekieł zasiada Alastor, prawa ręka i naczelny generał Lucyfera, który zbuntował się przeciwko swemu panu. Nasz bohater przekonuje się iż tylko wyprzedził zdrajcę w zabiciu Lucyfera. Dzięki pomocy Ewy udaje mu się jako pierwszemu zbiec z piekła i wraz z nią przygotowuje plan pozbycia się kolejnego władcy piekieł raz na zawsze. Lecz Ewa ma inne plany...

PainKiller Overdose:
Tym razem wcielamy się w postać pół anioła, pół demona o imieniu Belial, znanego także jako władcę portali. Z powodu swojego pochodzenia, nasz bohater jest prześladowany. Sammael, który w poprzedniej odsłonie gry zlecił Danielowi Garnerowi zniszczenie czterech generałów Lucyfera, nasyła na Beliala potworną istotę zwaną Cerberus, która rozpruwa skrzydła głównego bohatera. Belial zostaje złapany przez Lucyfera i zamknięty w klatce, której zamki były podtrzymywane za pomocą siły życiowej samego pana piekieł, potrzebującego władcy portali by przemieścić swoje armie na tereny czyśćca. Lecz tysiące lat później, gdy Daniel Garner zabija władcę piekielnych otchłani, zamki puszczają a nasz nowy bohater, pragnie dokonać zemsty na swoich prześladowcach. Kieruje swoją złość w stronę Cerberusa oraz na zleceniodawcę pierwszego mordercy bólu czyli Sammaela. Zdobywając po drodze całkiem nowy arsenał, różniący się od inwentarza Daniela, kroczy do przodu poprzez hordy demonów i upadłych aniołów oraz zastępy dusz umarłych tylko po to by wydostać się ze swojego więzienia i odpłacić się Sammaelowi za okaleczenie jego skrzydeł.

PainKiller Resurrection:
Kolejny zabójca bólu tym razem jest prawdziwym zabójcą. Fabuła Resurrection jest o wiele prostsza niż w poprzednich odsłonach tej serii. Bill Herman ksywa Dziki z zawodu zabójca, ale tych złych gości. Jego robota polegała na eliminowaniu, dilerów narkotyków, mafiosów i wszelkiej maści bandziorów. Robota brudna, ale Dzikiemu Billowi sprawiała przyjemność, do czasu tego nieuniknionego wypadku. Podczas jednej z akcji, podczas której wykorzystywał samochód pułapkę by zlikwidować kilku członków mafii, w teren wybuchu wjechał autobus z cywilami. W ostatnich sekundach przed eksplozją Bill próbuje zatrzymać autokar, lecz niestety mu się nie udaje, i ginie w wybuchu tak jak cywile i cele jego misji. Jako pierwszy bohater serii wie, za co trafia do świata gdzie ból i cierpienie jest na porządku dziennym. By naprawić to, co uczynił za życia, Bill musi wywalczyć sobie drogę przez zastępy potępionych w zaświatach mając do dyspozycji identyczny arsenał, co pierwszy zabójca bólu wraz z kilkoma nowymi pukawkami.

PainKiller Redemption:
Belial i Daniel Garner powracają. Po wygranej walce z Sammaelem, Belial rusza w poszukiwanie jego wyzwoliciela czyli Daniela, który został w piekle gdzie zdradziecka Ewa przejęła moce dwóch poprzednich czarcich władców. Jako władca portali, Belial jest w stanie tworzyć przejścia między wymiarem piekła i czyśćca, co daje mu sposobność w ostatniej chwili uratować swojego wybawce ze szponów Ewy, która stała się jeszcze potężniejsza niż poprzednicy. Bohaterowie zaczynają obmyślać plan jak pokonać po raz kolejny władcę piekła. Tym razem zwykła broń nie zabije tak potężnej istoty. Belial zdołał się o tym przekonać gdy nie mógł dobić Sammaela a jedynie okaleczyć. Posiadany przez bohatera demoniczny miecz był złamany, przez co nie miał wystarczającej mocy by zabić tak potężnego przeciwnika Bohaterowie wiedzą że muszą odszukać drugi taki miecz lub jego anielski odpowiednik by pokonać nowego władce piekła. W tym samym czasie, ginie potężny archanioł. Belial jako hybryda wyczuwa roznoszącą się falę energii z umierającej istoty i wie że ktoś właśnie użył szukanej przez nich broni. Dwójka herosów rusza ze swoim wiernym uzbrojeniem w kierunku tejże energii, odsyłając po drodze tysiące zbłąkanych dusz z powrotem do piekła. Pytanie brzmi, kogo spotkają jako właściciela miecza i czy tym razem, to będzie ostateczny bój z przywódcą piekielnych hord?

PainKiller Recurring Evil:
Historia tego rozdziału rozpoczyna się tuż po zakończeniu wydarzeń w Resurrection, gdzie Bill zabija Ramiela Mieczem Serafinów otrzymanym od Elyahim wraz z tytułem władcy czyśćca. Niedługo po tym spotyka się on z Belialem i Danielem Garnerem, którym ofiarowuje część mocy miecza w celu pokonania Ewy. Niedużo czasu minęło po tym spotkaniu, by doszło do kolejnego z także znanym ze wcześniejszych odsłon gry jegomościem, Sammaelem. Przybywa on do Billa po Miecz Serafinów, który rzekomo od zarania dziejów należał do Sammaela. Odbiera go siłą i tłumaczy on bohaterowi jego rolę w ostatnich wydarzeniach. Sammael niczym władca marionetek, kierował bohaterem tak samo jak Danielem i Belialem byle zdobyć władzę w piekle. Niestety nieobliczalność bohaterów sprawiła iż plan się skomplikował a Bill był jedynym wyjściem by Sammael po przegranej walce z Belialem mógł odzyskać siły. Przekazał miecz poprzez swoje służki bohaterowi, który zabijając Ramiela za pomocą tego oręża, przekazał jego energię życiową prawdziwemu właścicielowi zaklętego ostrza. Bill również był kierowany przez Sammaela gdy spotkał się z pozostałą dwójką zabójców bólu. Nasz bohater nigdy nie miał władzy nad tym mieczem. Sammael postanawia odesłać wściekłego Billa w jedyne miejsce w czyśćcu gdzie żadna ludzka dusza nie dała rady zbiec. Bill jako że nieświadomie pomógł Sammaelowi pozbierać się do kupy, nie został przez niego zabity, lecz skazany na powolną agonię w miejscu gdzie Blelial przez tysiąclecia był więziony w najciemniejszych odmętach wielkiego więzienia dusz. Sammael natomiast rusza za pozostałymi bohaterami, licząc na powodzenie ich misji i w odpowiednim momencie sięgnąć po jeszcze większa moc władcy piekieł, niż poprzednio planował. Nieograniczona władza jest już w zasięgu ręki. Bill stara się wydostać z najgorszych czeluści czyśćca by ostrzec pozostałych bohaterów, jednocześnie przechodząc przez pięć najeżonych pułapkami poziomów, dosłownie będzie musiał walczyć o przeżycie.

PainKiller Hell&Damnation:
Historia Daniela Garnera w tym przypadku jest opowiedziana nieco inaczej niż pierwotnie. Bohater trafia do czyśćca gdy ginie w wypadku wraz z żoną. By do niej dołączyć w niebie, musi wykonać powierzone przez Ponurego Żniwiarza zadanie mające na celu zebranie 7000 dusz, by odkupić swoje winy. Bohater nie ma wyboru i podejmuje się zadania. Przemierza on te same lokacje co w pierwowzorze, tylko w innej kolejności i jest ich mniej. Napotyka także także kilku znajomych wszystkim bossów, wśród których jest Alastor. Trafia też na Ewę, która także jak w pierwotnie opowiedzianej historii, staje się naszym sprzymierzeńcem, tyle że tym razem bierze czynny udział w walce z zastępami nieumarłych i demonów. Inna historia osadzona w realiach opowiadanej wcześniej wędrówki bohatera w Painkiller oraz Battle Out of Hell, sugeruje iż twórcy postanowili zrestartować serię i opowiedzieć historię Daniela Garnera w całkiem inny sposób. Mimo to w grze znajdą się takie fabularne smaczki jak rozmowy pomiędzy Danielem a Ewą dotyczące wydarzeń, które miały miejsce w podstawce i Battle Out of Hell, co może sugerować iż historia opowiedziana w Hell & Damnation jest kontynuacją serii od momentu zdrady Ewy przejmującej władze w piekle. Wydarzenia te jednak mogły wyglądać nieco inaczej niż przedstawiono je w pierwowzorze. Ten nurt fabularny wyklucza z obiegu wszystkie pozostałe historie opowiedziane i kontynuowane od Overdose po Recurring Evil, pozostawiając tylko nieco zmieniony dorobek z People Can Fly.

Zachęcam do kupienia tej gry :)
























[/b]


Od śmiechu niedaleko jest do płaczu, bo szczęście jest kruche jak szkło.
Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

05 lis 2013, 20:33

Epic Games Poland - aHAHAAHAHHA XD
dobre
painkiller - posiadam część pierwszą (również oddzielnie czarną edycję, czyli podstawę razem z dlc battle out of hell), resurrection oraz hell & damnation i co powiedzieć? jak każdy fan nawalanin stwierdzam genialność


Awatar użytkownika
Bartkov
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 519
Rejestracja: 02 gru 2012, 10:43
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

05 lis 2013, 20:47

ZigHor,

Także posiadam czarną edycje,tylko,że po angielsku :(

Ogólnie posiadam PainKiller Czarna edycja (zwykły Painkiller i Battle Out of Hell),Overdose,Resurrection,i Hell&Damnation który jeszcze nie przyszedł :(

EDIT:
Hell&Damnation przyszedł :) Ale nie pogram dlatego że mam za słabego kompa a na laptopie nie mam neta bo Hell&Damnation mam z CD-Action i jest na Steam'a :(
Ostatnio zmieniony 07 lis 2013, 18:15 przez Bartkov, łącznie zmieniany 1 raz.


Od śmiechu niedaleko jest do płaczu, bo szczęście jest kruche jak szkło.
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

05 lis 2013, 22:34

Postalowiec1991 pisze:People can Fly zmieniło nazwę na Epic Games Poland
Szkoda fajnej nazwy. Eh!

Mam pierwszą część. Znakomita robota, dzięki której PCF ruszyło w świat. Dynamiczna i nie sprzyja bezmyślnym odruchom. Dawno nie grałem, ale wspominam jak najlepiej. A tytułowy painkiller - mmm, to jest fajna zabaweczka! ]:-> Ale do P2 nie da się jej zaimportować, a szkoda.

EDIT: Zaraz! Mam też Battle Out of Hell, z CDA. Ale nie instalowałem, jakoś tak recki kontynuacji tej gry ostudziły mój zapał na dalszą część.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2013, 22:37 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Heroinka
Seryjny zabójca
Posty: 404
Rejestracja: 28 lip 2009, 15:51
Lokalizacja: Nobody cares

05 lis 2013, 22:52

I ja mam. Pierwszego Painkillera i Resurrection. W pierwszym o ile się nie mylę stanąłem przy zamku, strzałka wariuje i nie wiem gdzie mam iść, ale grało się w niego cudnie. W res. już tak fajnie nie ma, odstraszyło mnie od siebie ilością bugów i co chwile wywalającymi crashami


[center]Nie ma przywódców, nie ma bogów...[/center][center]~❤~[/center][center]I know heroin rots your insides but that didn't stop me...[/center]
Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

30 gru 2013, 17:09

lubiłem w to grać
dobre bo polskie


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

30 gru 2013, 17:21

Nie wiedziałem, że jest aż tyle części tego. 0.o


Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

31 gru 2013, 10:37

jeden z nich jest na konsole psp
Overdose jest zrb przez czeski zespół
H&D jest na Steam dawali do CDA

podstawa to jednak BOoH kurde dawno nie grałem w to nie było okazji.


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
Awatar użytkownika
Mike
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1805
Rejestracja: 14 wrz 2013, 12:33

01 sty 2014, 22:08

No właśnie, tyle tych części Painkillera a jedynymi "prawdziwymi" Painkillerami są: Oryginał z 2005 i dodatek do niego BooH, ponieważ tylko te części zrobiło People Can Fly (Epic Games Poland). Reszta to jakieś "dziadostwo" zrobione przez grupy fanów byle jak. Wyjątkiem jest remake "Jedynki" Hell and Damnation zrobiony przez polskie studio Farm 51 (twórcy m.in. Necrovision), którego pełna wersja była w CDA. Przypadł mi do gustu jak oryginał. Miodna gra :P


Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

17 mar 2014, 14:22

Ja mam PainKiller,PainKiller Battle Out of Hell oraz PainKiller Overdose
Czy jest spolszczenie do kturejź z tych gier?


I'm fucking insane in the brain. :axe:
ODPOWIEDZ