P2Get

Dział w pełni poświęcony grze w necie. Miejsce na ustawki, propozycje i pomoc.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, ServerAdmin

Awatar użytkownika
Demonical Monk
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 138
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:27

28 wrz 2008, 10:56

P2Get jest tworzony z myślą o użytkownikach słabszych łączy internetowych oraz adminach przeciążonych serwerów. Program będzie dodatkowym bajerkiem do Postala którego zadaniem będzie ściągnięcie wszystkich plików z wybranej listy na dysk usera. Możemy przykładowo wybrać listę GameServers.Net i zaznaczyć opcję: Pobierz wszystkie pliki z prefiksem mpDT albo mpS, po czym program rozpocznie ściąganie WSZYSTKICH map obecnych na serwerze na dysk twardy. Na pewno znajdą się użytkownicy którzy zechcą poczekać kilka minut i mieć cały arsenał map na dysku, co umożliwi im zakładanie własnego serwera MP jak i szybkie łączenie się z innymi serwerami. Uważam że najstosowniejszym layoutem do programu będzie:
Obrazek


Awatar użytkownika
Demonical Monk
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 138
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:27

29 wrz 2008, 15:02

Robota wykonana. Pierwsza wersja tutaj:
Nie zezwalam na pobieranie tego pliku
Należy wrzucić do folderu głównego z Postalem.

lists.txt - Plik zawiera spis list do pobrania
lists/ - Folder zawiera listy z pliku lists.txt

Program rozpakowuje pliki .uz przez UCC i wrzuca do folderu Maps.
W pierwszej linii pliku z folderu lists/ musi znaleźć się dokładna ścieżka do redirectu, a w następnych liniach lista plików.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Demonical Monk, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 wrz 2008, 19:13

Na początek uwaga ogólna: Demonical Monk, następnym razem najpierw zapytaj autora grafiki, czy możesz ją wykorzystać, wtedy unikniesz nieprzyjemnych nieporozumień, które zaistniały między Loc, czyli autorem tego obrazka. Niby pisałeś, że użyjesz najlepszej grafiki, ale to nie wszystko. :faja:



A sam program. Dwa dni temu dyskutowaliśmy o jego kształcie, teraz już jest gotowy. Znakomicie! No i fantastyczna nazwa! :spoko: Mało jest programów dla Postala, a takie precjozo od dawna chciałem mieć w swoim asortymencie utilków dla P2. Gratuluję! Dobra robota i czekam na następną wersję, która pozwoli też pobierać inne pliki, oprócz map. Listę map trzeba rzecz jasna powiększyć, nazwy serwera za to takie, jak są faktycznie. Ale to już każdy użytkownik może sam sobie zrobić. No i potrzebne jest też readme dwujęzyczne. :)

Jednym słowem, skarb dla każdego łowcy plików postalowych nam się rodzi. A dla zwykłych graczy pożyteczne narzędzie usprawniające grę. Bez czekania, aż każdą nową mapę gra nam załaduje. :ok:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

29 wrz 2008, 19:22

Przyrzekam , że jak wyrobię sobie miejsce na dysku to ściągnę program. :headbang:


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 wrz 2008, 19:59

O tak, miejsca trzeba zrobić, zwłaszcza że on aż ma 536 KB. :):


EDIT: Ach, miejsca potrzeba na ściąganie plików. I tu jest problem, bo program nie pozwala przerwać transferu. Musiałem go killnąć.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2008, 20:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Demonical Monk
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 138
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:27

29 wrz 2008, 20:29

Nowoczesne serwery redirectu nie pozwalają na wstrzymywanie transferu, a teoretycznie to program nie powinien się zamrażać kiedy chcemy zatrzymać transfer ponieważ działa komponent IdAntiFreeze. Myślę że program będzie rozpoznawał czy to mapa, czy inny plik na podstawie rozszerzenia, w każdym razie jakieś coś już jest gotowe. Teraz poszukam emulatora aplikacji konsolowych dla Delphi to nie będzie to wyskakiwało tak nagle to okienko UCC i jednocześnie będzie można przechwycić z UCC komunikat o błędzie. Pliki najpierw pakowane są do folderu System gdzie rozpakowuje je się i kopiuje do Maps usuwając plik z System.


Awatar użytkownika
Demonical Monk
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 138
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:27

29 wrz 2008, 21:21

Jeszcze zapomniałem o tym że program używa czcionki Smash którą można pobrać z naszego downloadu. Jutro pojawi się nowa wersja, lekko zmodyfikowana z paskiem postępu dla pojedynczych plików.


Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

30 wrz 2008, 17:19

Tiquill pisze:O tak, miejsca trzeba zrobić, zwłaszcza że on aż ma 536 KB. :):


EDIT: Ach, miejsca potrzeba na ściąganie plików. I tu jest problem, bo program nie pozwala przerwać transferu. Musiałem go killnąć.
No weź , aż takim deklem to ja nie jestem.A program działa z free MP , rajt ?

*************
Spoko, dlatego edytowałem posta. ;)
Tiq
Ostatnio zmieniony 01 paź 2008, 04:10 przez little_psycho, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Demonical Monk
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 138
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:27

30 wrz 2008, 17:21

On ze wszystkim działa bo mapy do wszystkiego są takie same IMO. Jest to na razie wersja bez list które są w przygotowaniu więc listy sam musisz zrobić albo poczekać bo ściąga tylko pokazowo 3 pliki.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2008, 17:21 przez Demonical Monk, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ