Original War

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

02 gru 2014, 15:30

Gra z 2001r. stworzona przez czeskie studio Altar Interactive.
Jest to dwuwymiarowy RTS z elementami RPG, w którym mamy do wyboru dwie kampanie: amerykańską i rosyjską, w obu jest po 15 misji, do tego w późniejszym etapie dochodzą misje Przymierza.
Opis gry przytoczę za Wikipedią:
Wydarzenia w grze związane są z konfliktem o złoża fikcyjnego minerału – syberytu (bądź alaskitu, zgodnie z nazwą rosyjską) które znajdują się na Syberii dwa miliony lat przed naszą erą. Syberyt jest katalizatorem zimnej fuzji: w jego obecności atomy wodoru łączą się w atomy helu wydzielając przy tym energię.
Świat współczesny przedstawiony w grze zależny jest od wybranej przez gracza kampanii. Kampania amerykańska opowiada o wysłanych w przeszłość żołnierzach mających przewieźć złoża syberytu z Syberii na Alaskę. W ich świecie Związek Radziecki sięga do połowy Niemiec. Choć nie wiadomo dokładnie czy cofnięcie w czasie nastąpiło przed upadkiem muru Berlińskiego czy dzięki syberytowi Związek Radziecki stał się o wiele potężniejszy, jednak ta druga teoria wydaje się o wiele bardziej prawdopodobna ze względu na stopień rozwoju technologicznego oraz niektóre informacje pojawiające się w filmach w grze.

Druga kampania opowiada o żołnierzach Plioceńskiego Batalionu Armii Czerwonej, którzy zostają wysłani w przeszłość po odkryciu na Syberii pozostałości amerykańskiej ekspedycji oraz śladów alaskitu, minerału który występował tylko na Alasce i był ważnym źródłem potęgi USA. Przywódcy ZSRR doszli do wniosku, że Amerykanie cofnęli się w czasie i ukradli Związkowi Radzieckiemu złoża alaskitu. Przy pomocy urządzenia EON (rosyjska nazwa CZAPA) wysyłają w przeszłość oddziały Armii Czerwonej by bronić złóż.

Trzecia Kampania - arabska stworzona przez fanów oraz kilku ludzi z dawnego Altar Games opowiada o losach Heike Steyer - dziewczyny z trudnym dzieciństwem która dołącza do najemników najętym przez możnych z bliskiego wschodu, aby zniszczyć złoża. W tej kampanii istnieje możliwość odejścia od szejków na rzecz Legionu, lub też pozostania lojalnym.

W grze pojawiają się inne nacje, ale ich powstanie i historia związana jest z rozwojem fabuły w grze.

Świat współczesny jest tylko drobnym fragmentem wydarzeń przedstawionych w grze. Obie grupy trafiają do tej samej rzeczywistości dwa miliony lat przed naszą erą, jednak różnice między przyszłością jednych i drugich są zaznaczone w fabule.


Dodam jeszcze, że nie ma tam też żadnej "fabryki ludzi", tak więc każdy stracony człowiek ginie bezpowrotnie, do niektórych postaci można się wręcz przywiązać. Gra ma też rozbudowany system multiplayer, głównie właśnie dzięki multi jest bardzo popularna do dziś.
Jest to jedna z moich ulubionych gier, grywam w nią od 2004r., dali ją wtedy do Playa.
Grał z was ktoś jeszcze?


I regret nothing
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

02 gru 2014, 18:16

Ja grałem i mi się bardzo podobała, szczególnie gadki postaci. :)
Chyba już jej nie mam.


8=======D
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

02 gru 2014, 19:18

Original War dostał wysokie oceny od recenzentów, mógł być jedną z kultowych gier RPG, niestety słaba reklama i szybki upadek studia zepchnęły tę grę w pewną niszowość i przez to nie powstała też kontynuacja (pierwotnie była w planach).
Do plusów gry niewątpliwie trzeba też zaliczyć świetny polski dubbing (m.in. M. Barbasiewicz, J. Boberek).
Ostatnio zmieniony 02 gru 2014, 19:20 przez Dzienis, łącznie zmieniany 1 raz.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Pablo1989
Niedorobiony bandzior
Posty: 40
Rejestracja: 26 lis 2014, 07:12

03 gru 2014, 21:04

:D Ja Lubju Ameryka hamburger pycha, pamiętam jak to u kumpla słyszałem.


ODPOWIEDZ