Odejście Wielkiej Brytanii z UE

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

30 cze 2016, 17:57

Dziwne, że jeszcze nikt nie podjął tego tematu, bo głośno o tym od jakiegoś czasu.

Gdy Anglia opuści Unię Europejską, to ja widzę przede wszystkim mniejsze składki do kasy, i mniejsze dotacje dla rolników. :D

Możemy ucierpieć na tym jeszcze bardziej?

Anglia podobno już w 2012 planowała opuścić Unię, tylko ta decyzja się w nieskończoność przedłużała, a teraz jest bardzo prawdopodobne, że w końcu odejdzie z UE na dobre.


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

30 cze 2016, 18:44

Z unią jest jak z Janosikowym. Odejście teraz gdy władowali tyle kasy, jest dla nich najgłupszym co mogli zrobić. Ucierpi na tym ich gospodarka i całej UE.
No ale ich wybór.


8=======D
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

30 cze 2016, 18:58

Jeśli chodzi o mnie, to wszystko co wiąże się z wysokim kursem euro w Polsce uważam za korzystne. :D

Akurat w tym wypadku może być niekorzystnie, no ale zaczekajmy jeszcze.
Największy kłopot z tym całym Brexitem będą mieć Polacy którzy w GB mieszkają i pracują.
Co do dotacji dla rolników - i tak już od groma kasy dostali. Chociaż sam być może kiedyś będę rolnikiem, to uważam, że powinni skończyć z dotacjami, albo dawać je tylko dużym rolnikom od określonej ilości hektarów, upraw czy hodowli.
Małe gospodarstwa na poważnie prowadzą najczęściej wioskowi nieudacznicy albo pijaczki. xD Nie mówię rzecz jasna o rolnikach amatorach-hobbystach, tacy są w porządku.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Slaanesh
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 584
Rejestracja: 16 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

30 cze 2016, 21:33

Najbardziej mnie rozjebało to, że po ogłoszeniu wyników referendum najbardziej wyszukiwanym hasłem przez Brytyjczyków było... "co to jest UE".

Policja bodajże powiedziała, że wzrosła o 57% ilość zbrodni nienawiści i rasistowskich. Wiadomo co najmniej o dwóch Polakach, ojcu i synu, których brutalnie pobili tamtejsi nacjonaliści. Wrzeszczeli też, że "najpierw wyjebią Polaków, potem gejów".

Z drugiej strony w dzień, dwa zebrano 2 miliony podpisów o przeprowadzenie kolejnego referendum, Brytyjczycy także nas przepraszają za te ataki.


Ten, kto walczy z potworami, powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas.
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

01 lip 2016, 01:43

Rycho3D pisze:Odejście teraz gdy władowali tyle kasy, jest dla nich najgłupszym co mogli zrobić.
Słyszałem, że składają się około 11mld euro rocznie. Jeśli nawet ten miliard mniej czy więcej, to nadal jest dużo.


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

02 lip 2016, 07:03

Slaanesh pisze:Wrzeszczeli też, że "najpierw wyjebią Polaków, potem gejów".
To wyjebią połowę ludności :D


8=======D
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

13 lip 2016, 16:04

Od dzisiaj Wielka Brytania ma nowego premiera, panią Theresę May. I już się zastanawiają czy będzie drugą Żelazną Damą. Nie wiem, łazi jak pokraka, to może i ma coś żelaznego. :): Ale jedno jest pewne: chce szybkiego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.


Dla mnie osobiście było to kolejna światowa trauma, na równi z atakiem na WTC, wtargnięciem Rosji na Litwę w 1990 roku, wojną w Gruzji '2008 czy prawie-zamachem smoleńskim. Noż, kurrr... jak ci debile mogli tak zagłosować! :ściana:
Slaanesh pisze:Najbardziej mnie rozjebało to, że po ogłoszeniu wyników referendum najbardziej wyszukiwanym hasłem przez Brytyjczyków było... "co to jest UE".
Pierwsze słyszę, ale - co można się spodziewać po brytyjskim motłochu. :[)


No bo tak. Żyje sobie społeczeństwo, żyje. Prawa unijne pozwalają osiedlać się pomiędzy nimi cudzoziemcom. To się oni osiedlają, w końcu mają prawo. A tubylcze społeczeństwo dobrze, cacy-cacy. Ale pewne elity nie chcą Królestwa w Unii. Pojawiają się odpowiedni ludzie, jak Nigel Farage i Boris Johnson. Krytykują, wrzą, argumentują, budzą naród. Premier David Cameron decyduje się rozwiązać ten problem za pomocą referendum, pełen wiary w obywateli że zostaną w UE, a może wręcz przeciwnie, podstępnie, kto go tam wie. Na arenę wkraczają brukowce w rodzaju The Sun, kierowane w stronę pospólstwa. Te czyta, te słucha, te rozmawia. Te dostaje argumenty. Te dostrzega Polaków jako pierwszy cel. Te głosuje. Wielka Brytania, Unia Europejska i świat w szoku, jest Brexit! A nie, Rosja nic nie wyraża, Kreml się nie wtrąca w sprawy UE, brehehehe! :haha:

Ło matko! nawarzylim, to wypić trzeba. A pospólstwo wrze, a pospólstwo toczy pianę, a pospólstwo zmienia się w motłoch. Co zrobić, to było do przewidzenia. Geny są jednak geny, motłoch jest jednak motłoch. Uśpiony, ale - JEST! Cała trójka prowodyrów tej akcji - co robi? Wycofuje się! Ha, zdrajcy! Mnożą się ataki, biedne Polaki, mnożą się zawirowania, bieda nie do wytrzymania... :ban:

Bosz... jaka to hucpa! jaka to jajcarska hucpa! hahaha! :zdziw:


Wszystko jakby od dawna wypisane w planie zadań, punkt po punkcie. Noż, kurwa, żenada. Jedna wielka żenada. Tak mieszać w kiedyś przesławnym Zjednoczonym Królestwie. Co się z niego zostało, co? Tylko splunąć.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 2 razy.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ