Odarty - nowe represje dla swarliwych userów

Ważne ogłoszenia dotyczące bieżącego życia strony i forum.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

15 sie 2017, 17:49

Również zgadzam się z poprzednikami. Tradycyjne metody są dobre, a jedyną kwestią w ich przypadku jest to aby z nich korzystać.

Ograniczanie uprawnień do wspomnianej edycji pól w profilu, może doprowadzić przykładowo do zabawnej sytuacji, w której to Ktoś będzie przy każdym poście wrzucał na samym dole swój podpis i obrazek, do którego teoretycznie nie ma uprawnień.
Efekt końcowy podobny, jedynie co to tylko upierdliwym będzie jego ciągłe wstawianie.

Po za tym przykładowo taką osobę jak ja w ogóle to nie ruszy. Ile ja razy miałem ustawiony Avatar? jeden dwa może trzy razy? w każdym razie jest to dodatek, który mnie nie interesuje tak samo jak bez podpisu mogę się obejść :)
Co w takiej sytuacji na to poradzisz? przecież nie będziesz edytował każdego posta takiej osoby i ten podpis wywalał :)
I tak w końcowym efekcie taka osoba dostanie bana, więc po co kombinować?
Najzdrowiej jest tak jak wyglądało to dotychczas, a jedynie co to warto byłoby zrobić, to może trochę mniej się bać dawać te ostrzeżenia :)


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

16 sie 2017, 14:54

Widzę, że ta pół-prowokacja - bo podszyta pewną chęcią by tak zrobić, przyznam xD - dała fajne i przydatne rady.
Rycho3D pisze:Przydałby się aktywny admin. Widok admina skutecznie hamuje emocje ;)
Słusznie, oj tak. Tylko wiesz, tamtej akurat nocy widok Admina będącego online - odwrotnie: prowokował do harcowania na shoutboxie. Więc też z tym różnie. ;)
Silver Dragon pisze:1. Co w przypadku osób, które nie przywiązują do profilu żadnej wagi?
Często są to osoby, które i do forum nie przywiązują żadnej wagi. Choć powyżej piszący pan zaprzecza i tej tezie. ;) Cóż, nie było by to dla nich.
Radzik136 pisze:Ograniczanie uprawnień do wspomnianej edycji pól w profilu, może doprowadzić przykładowo do zabawnej sytuacji, w której to Ktoś będzie przy każdym poście wrzucał na samym dole swój podpis i obrazek, do którego teoretycznie nie ma uprawnień.
Efekt końcowy podobny, jedynie co to tylko upierdliwym będzie jego ciągłe wstawianie.
Ano racja. I byłoby to jeszcze bardziej irytujące, bo w treści wypowiedzi. A jak już takie "tapnięte z tapatalk" może wyprowadzać z równowagi, to... Można by było dać zapis do regulaminu, karać, nowy pretekst do wywalenia. No ale obie powyższe wady tego - poza oczywiście kontrowersyjnością samego "odzierania" (wziętego wiadomo skąd) - są wyraźne...
Piroziom pisze:3. Ostrzeżenie pisemne tak, najlepiej na PRIV, nowy warn- też informacja na priv z uzasadnieniem (ma wyglądać groźnie i przestraszyć a na końcu podpis: z poważaniem. Moderacja PSI.) Takie oficjalne pismo z urzędu :D
Zajeboza! :diabeł: Więcej z tym roboty, ale jak się zrobi szablon na taką połajankę, to tylko... wklej i już! A efekt może być naprawdę chłodzący. :ok:
Piroziom pisze:A nie lepiej też tymczasowo zablokować pisanie? Kara adekwatna do czynu czyli im więcej zbroisz tym dłuższy masz odpoczynek od pisania. Z licznikiem odliczającym moment upłynięcia kary widoczny tylko dla usera po zalogowaniu. Albo stopniowe blokowanie dostępu do określonych działów za większe wykroczenia np. Zajezdni, Cmentarza, DHP i HP ?
Bany tymczasowe są wbudowane w to forum (to te z rodzaju tych niewidocznych, które tak się nie podobały), ale bardzo rzadko z nich korzystałem. A to jest całkiem przydatna i sensowna funkcja. Nie wyświetla żadnego licznika, ani chyba nie wysyła mejla bananiście, że już zdjęta blokada - tyle co przestaje blokować.
Dzienis pisze:A nie dałoby też może tak "przerobić" drugiego warna żeby jednocześnie blokował możliwość pisania na SB? Bo w tej chwili mamy tak, że trzeci warn blokuje możliwość pisania postów, ale nie blokuje SB, a właśnie z Shoutboksem największy problem teraz mamy. ;)
To byłoby fajne: pierwszy warn - czysto ostrzegawczy. Drugi - blokuje ci SB. Trzeci - blokuje ci pisanie. Czwarty - blokuje ci logowanie. Fajna drabinka. :)
Oh kurczę, super pomysł! :spoko: Teraz jest tak, że blokowanie sb jest możliwe do zrealizowania tylko w panelu admina, czyli ktoś z uprawnieniami minimum Junior Admina to może robić. Ale taka funkcjonalność jest tak dobra, że aż pokuszę się, czy nie ma takiego dodatku - bądź czy sam nie dam rady zrobić takiej przeróbki. Spięcie drugiego warna z dorzuceniem ID usera do banlisty sb. Super funkcjonalność i zapewne mogłaby być wbudowana w samo forum, gdyby nie to, że jednak shoutboxy są przez twórców forów/portali traktowane odrębnie, po macoszemu albo całkiem ignorowane.


Dzięki! :)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

16 sie 2017, 18:39

Tiquill pisze: ta pół-prowokacja - bo podszyta pewną chęcią
Trolling ALERT :baty:


8=======D
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

01 wrz 2017, 16:11

Nieee Tiquill tylko nie to, ja kocham swoją sygnaturkę! :( nie wiem co bym zrobił, jakby mi ktoś ją zabrał hlip hlip

A tak serio to ja bym warna wolał, niż stracić np. moją zajebistą sygne z linkiem do kanału YT, który zresztą polecam, bo jest świetny itp. albo też mojego avatara z kotkiem. Jestem na nie

[ Komentarz dodany przez: Tiquill: 2017-09-01, 16:12 ]
LOCK. Temat już skończony.


Zablokowany