Ocenzurują nam internet?

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

29 kwie 2009, 20:39

Takie oto ciekawe info wyczytałem:
Drogi użytkowniku, droga użytkowniczko Internetu!

Już 5 maja odbędzie się ważne dla nas głosowanie w Parlamencie Europejskim dotyczące tak zwanego Pakietu Telekomunikacyjnego. Brukselscy oficjele postanowili ograniczyć nam dostęp do Internetu i podzielić go na tak zwane "pakiety". Co to oznacza w praktyce? Daje to prawo dostawcom usług internetowych na ograniczenie użytkownikom (klientom) dostępu do zasobów światowej sieci. Przykładowo: w najtańszym pakiecie dostaniesz dostęp do części witryn, a do innych już nie - zależy to od zasobności portfela właściciela portalu. Może się zdarzyć, że dostęp do niszowych, ale ważnych dla Ciebie stron internetowych zostanie zablokowany. Winne są korporacje, które lobbują na rzecz tych zmian pod pretekstem obrony przed piractwem. Jest prawie pewne, że dostęp do sieci p2p (wymiana plików) zostanie zablokowany, bo żadnemu usługodawcy nie będzie się to opłacać.

Co możemy zatem zrobić? Musimy zareagować, zaprotestować przeciw takim praktykom. Służy do tego ta właśnie witryna, którą oddaliśmy do Państwa dyspozycji. Najgorsza jest niewiedza i na to liczą urzędnicy brukselscy. Bo czy wcześniej słyszeli Państwo o Pakiecie Telekomunikacyjnym, bądź prawie do odcinania użytkownikom Internetu?

Poniżej, po lewej stronie znajduje się list otwarty. Z kolei po prawej stronie, lista wszystkich polskich europarlamentarzystów, z podziałem na frakcje. Naszym celem jest zebranie jak największej liczby podpisów i wysłanie ich wraz z listem otwartym do wspomnianych osób. Jeżeli zatem zgadzasz się z nami i postanowiłeś/postanowiłaś zaprotestować, wypełnij proszę poniższy formularz. Bardzo prosimy o podanie prawdziwych i pełnych danych osobowych (imię i nazwisko) oraz adresu e-mail. Na adres ten zostanie wysłana prośba o potwierdzenie oddania głosu - dokonaj i tego kroku. Adres e-mail jest wykorzystywany tylko do potwierdzenia oddania głosu. Lista osób, które podpisały list będzie publicznie dostępna.

Co jeszcze można zrobić? Przekaż adres tej strony swoim znajomym, poinformuj ich o akcji. Sprawa jest naprawdę poważna i dotyczy nas wszystkich!
https://stopcenzurze.wikidot.com/

Czyżby koleżkowie z Europejskiego Sojuza brali przykład z ChRL i pośrednio ZSRS i zabierali się za cenzurowanie ostatniej ostoi wolności? Jak to wejdzie to będzie koniec wolności słowa w Europie, bo gazety, radio telewizja już dawno zostały ocenzurowane. Jestem ciekaw czy ludzie będą się temu spokojnie przyglądać, czy też może zaczną się jakieś rozruchy? Niestety podejrzewam, że ważniejszym problemem będzie "co dziś będzie na obiad", albo "gdzie zachleję w tę sobotę"... Co sądzicie o tej sprawie?
P.S. Podpisać petycji nie zawadzi, choć pewnie to i tak nic nie da, ale próbować warto.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 kwie 2009, 20:48

Pojebani idioci! :/

Jak dotąd EU była mądrzejsza w tych kwestiach od Stanów. Czyżby i w tej dziedzinie chcieli prostować banany? :| Niewiarygodne. Owszem, dyskutować i głosować mogą o wszystkim, ważne, by tego nie przegłosowali. Ale już sam fakt, że takie g*wna biorą pod uwagę, budzi niepokój.

Wszystko na necie stoi. I jakieś buraki chcą to ograniczać? A co to jest, do ciężkiej nędzy, ChRL!? De-eN-O.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

29 kwie 2009, 21:00

Jeśli to przejdzie, to nieco wzrośnie wskaźnik migracji Polska-USA. Ale nie ma bata, żeby przeszło, to że jakiś idiota wyjechał z pomysłem bo go chyba za bardzo "kochali" to inna sprawa. 8-)

Ale mimo wszystko, już widzę w TV te reklamy "Tylko w TPSA internet z dostępem do GameSpot.com i WP.PL! Dodatkowo przez pierwszy miesiąc darmowy dostęp do PoKeMoN.com!" xD
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2009, 21:00 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Punisher
Seryjny zabójca
Posty: 426
Rejestracja: 24 lut 2007, 18:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

29 kwie 2009, 21:02

...Gdyby na tym forum nie było zabronione przeklinanie mógłbym napisać co o tym myślę, ale nie chcę dostać warna, więc nie wypowiem się.... :cry:


"Musimy być niewolnikami praw abyśmy byli wolni" - Cyceron
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

29 kwie 2009, 21:16

To nie przejdzie, nie ma takiego prawa... Chyba.

Rzeczywiście, ja odbieram to jako próbę uciszenia ludzi. Zwykłemu człowiekowi trudno przedstawić swoje racje publicznie poprzez radio, a co dopiero przez telewizję. Internet jest do tego dobrym miejscem.


Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

29 kwie 2009, 21:25

Robsessed pisze:To nie przejdzie, nie ma takiego prawa... Chyba.
ONI ustanawiają prawo w Unii, więc może być i takie prawo..
Robsessed pisze:Rzeczywiście, ja odbieram to jako próbę uciszenia ludzi. Zwykłemu człowiekowi trudno przedstawić swoje racje publicznie poprzez radio, a co dopiero przez telewizję. Internet jest do tego dobrym miejscem.
Mogę się założyć, że jak to wejdzie w życie to najdroższy będzie dostęp do stron eurosceptycznych i antyunijnych (o ile te strony będą w ogóle dostępne!). Najzwyklejsza cenzura. Trzeba będzie jak za komuny sprawić sobie prasę drukarską i w piwnicy drukować biuletyny i gazetki.
Lothar pisze:Jeśli to przejdzie, to nieco wzrośnie wskaźnik migracji Polska-USA. Ale nie ma bata, żeby przeszło, to że jakiś idiota wyjechał z pomysłem bo go chyba za bardzo "kochali" to inna sprawa. 8-)
Sprawa od dawna wisi w powietrzu, już dawno czytałem o takich planach, ale dopiero teraz pojawiają się konkrety.
Lothar pisze:Ale mimo wszystko, już widzę w TV te reklamy "Tylko w TPSA internet z dostępem do GameSpot.com i WP.PL! Dodatkowo przez pierwszy miesiąc darmowy dostęp do PoKeMoN.com!" xD
Też chciałbym się z tego śmiać, ale jakoś nie umiem...
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2009, 21:25 przez kazik, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

29 kwie 2009, 21:31

Mnie to trochę wygląda na próbę wyciągnięcia maila i nazwiska. No, ale dobrze. Niech będzie... PUE zrobi i tak jak będzie uważał, a raczej tak ile będzie głosów temu przychylnych. Wątpię czy będą się liczyli z kimkolwiek. Teraz PUE będzie jednym wielkim polem interesów wolnego świata internetu, a lobbystami za którymi stoją organizacje antypirackie zrzeszające autorów różnych dupereli.

Tak czy siak, jeżeli to przejdzie, świat się nie zawali. Raczej spłonie w ogniu informatycznej rewolucji na miarę XXI w. To mi trochę przypomina tę sytuację w Rosji z początków XX w (dobrze, że tu niema Lewusa, bo zaraz by się zaczęło xD ). Parcie na wolność słowa i informacji jest wielkie. Tylko, że teraz będzie próba zatrzymania tego parcia.

Nawet jeżeli to przejdzie i spłoną wystawy sklepowe, samochody, ratusze oraz centra telekomunikacyjne to myślę, że ruch internautów jest tak wielki, że zaczną powstawać samodzielne sieci lokalne. Najpierw powstaną połączenia pomiędzy poszczególnymi serwerami blokowiskowymi, następnie osiedlowymi, miastowymi itp... Ludzie po prostu zainwestują we własne serwery i pociągną między nimi kable transmisyjne. Proces będzie powolny i długi ale w końcu ta społeczność "komuna" internetowa się odrodzi, gdzieś tam... Podobnie jak w "Matrix'ie" będzie to ostatnie wolne, wirtualne miasto ludzkości - Internetowy Syjon.


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 kwie 2009, 21:59

Przyjęło się sieć Internet traktować jako internet. To tak spowszedniało, że jako internet rozumiemy jakiekolwiek połączenie między komputerami, które wyrasta poza sieć lokalną. Słowo Internet stało się synonimem wszelkiej komunikacji komputerowej. Tymczasem nic nie zablokuje wszelkiej komunikacji między komputerami. Nie ma takiej ku... Dobra, nie będę używał wulgaryzmów. 8-)
Lothar pisze:Jeśli to przejdzie, to nieco wzrośnie wskaźnik migracji Polska-USA.
A skąd nagle taka wiara w USA? Ich też może to dopaść, nie ma od tego kraju wolnego. Głupota dotyka każdą populację. Zwłaszcza głupota poprawna politycznie. 8-)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

29 kwie 2009, 22:15

Tiquill pisze:Tymczasem nic nie zablokuje wszelkiej komunikacji między komputerami.
Tiquill pisze:A skąd nagle taka wiara w USA? Ich też może to dopaść, nie ma od tego kraju wolnego. Głupota dotyka każdą populację. Zwłaszcza głupota poprawna politycznie.
Jak to przejdzie w Europie to TOR się posypie... Popatrzcie na mapę:

Obrazek

Większość węzłów (czerwone kropki) to nic tylko Europa Zachodnia. Jeżeli tu węzły pozamykają będą mogły one łączyć się tylko z tymi w USA (które dalej będą otwarte) i dalej w sieć światową...

I co nam pozostanie? Z jakich serverów proxy korzystać jak do wszystkich nie będzie dostępu? TOR jest aplikacją niezależną i łączy się z innymi TOR'ami na całym świecie losowo.

TOR jest na razie z konfigurowany do działania z FF i IE. Z innymi aplikacjami jak na razie nie działa.


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 kwie 2009, 22:31

Tylko jak będą filtrować ten kabel na dnie oceanu, to wtedy dopiero będzie bida. Następne będą satelity. I co nam przyjdzie? Wolontariusze!

Będą osobiście, kryjąc po kieszeniach i gdzie popadnie, szmuglować pakiety danych z kraju do kraju. Wzmoży sie ruch rowerowy, promy transatlantyckie będą przeżywały oblężenie... Acha, są jeszcze celnicy. Cóż, podziemna partyzantka będzie musiała serwować im notoryczną biegunkę. Każdy ma pendrive, trza będzie upychać je po odbytach i - jakoś to będzie. Damy se radę. :bolek:
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

29 kwie 2009, 22:38

Tiquill pisze:Każdy ma pendrive, trza będzie upychać je po odbytach i - jakoś to będzie. Damy se radę. :bolek:
Wiesz, ja nie mam. Mam tylko nagrywarkę DVD xD
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2009, 22:39 przez Dr. Dundersztyc, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 kwie 2009, 22:51

Twój wybór. Będzie bolało. xD


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

29 kwie 2009, 23:02

KUR*A IBISZ MAĆ!

Albo to kawał, albo... ech, nieważne!

Mam pytanie, czy ja, jako osoba niepełnoletnia, mam prawo podpisac taką petycję?


Awatar użytkownika
ToiletMan
Początkujący morderca
Posty: 59
Rejestracja: 31 mar 2009, 16:48

30 kwie 2009, 15:41

@up: tak.

@topic: facepalm ;/ komuna...


[center]Obrazek
[/center]
Awatar użytkownika
Smuggler
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 670
Rejestracja: 05 lip 2008, 17:39
Lokalizacja: Poznań

30 kwie 2009, 16:20

Przeczytałem na WP
" Przypominam że u dostawcy internetu macie spisaną umowę, a jej złamanie podlega karze prawnej naniesionej przez państwo. Dlatego w tej sytuacji przed zmianą dodania pakietów itp. dostawcy muszą dojść do porozumienia z rządem i znieść dany przepis co w wyniku ciągnąć się może latami. Następnie nowe umowy zostaną sporządzone z każdym klientem. Ostatni i najważniejszy fakt, ta ustawa nawet jak przejdzie przez EP to i tak jest tylko pozwolenie a nie nakaz czyli dostawcy mogą z tego skorzystać ale nie muszą. Proste. Reasmująć : wychodzą teraz czarne strony wstąpienia do UE, zależność od Europarlamentarzystów...."
.Teraz to już nie wiem co myśleć
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2009, 16:20 przez Smuggler, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ