O guście muzycznym i współczesnej muzyce słów kilka

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
korter
Seryjny zabójca
Posty: 393
Rejestracja: 02 lut 2010, 18:46

21 sie 2010, 13:24

Człowieku nie porównuje mojego Growlowania z Nergalem z tym który spalił czy podarł Bilblie , bo to nie jest żaden auotorytet.Growlować umiem bo sobie porównywałem i nawet fajnie wyszło.


Świat idzie ku przepaści popatrzmy na młodzież co robi jak się zachowuję.Starsi ludzie głupieją , młodzi też z każdym rokiem coraz gorzej.Czas na zmiany są one nieuniknione lecz w tym przypadku nie mają sensu.....
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

21 sie 2010, 13:26

Ja też próbowałem i też fajnie wychodziło, ale obaj moim zdaniem tak byśmy nie wytrzymali growlować na scenie przez ponad godzinę. A jako przykład podałem Nergala, bo jest on chyba tutaj, w Polsce najbardziej znanym wokalistą blackmetalowym.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
korter
Seryjny zabójca
Posty: 393
Rejestracja: 02 lut 2010, 18:46

21 sie 2010, 13:29

Ok przez godzinie by mi gardło wysiadło , juz chwilę robiłem i mnie swędzi :D :P
Nie przepadam za takiego typu ludźmi.Ale Behemoth zyskał sławę dzięki skandalom , a nie graniu muzyki.


Świat idzie ku przepaści popatrzmy na młodzież co robi jak się zachowuję.Starsi ludzie głupieją , młodzi też z każdym rokiem coraz gorzej.Czas na zmiany są one nieuniknione lecz w tym przypadku nie mają sensu.....
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

21 sie 2010, 13:38

No tak, a wiele zespołow, dobrych zespołów pozostaje nieznana.

Postanowiłem zrobić listę zespołów mało znanych, ale za to bardzo dobrych często przewyższających te znane.

Porcelain and the Tramps

[youtube][/youtube]

Blue Stahli

[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]


Sonic Hispeed Omega

[youtube][/youtube]

No i czy te zespoły nie są lepsze od większości dobrze znanych puszczanych w TV i radiu?


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Yama
Miłośnik broni
Posty: 144
Rejestracja: 29 lip 2008, 16:11

21 sie 2010, 15:37

korter pisze:Ok przez godzinie by mi gardło wysiadło , juz chwilę robiłem i mnie swędzi :D :P
Nie przepadam za takiego typu ludźmi.Ale Behemoth zyskał sławę dzięki skandalom , a nie graniu muzyki.
O przepraszam bardzo, ale Behemoth był przedtem sławny przede wszystkim za granicą i to bez żadnych skandali. A tak poza tym, co z tego, że podarł tę całą Biblię? Uraził kogoś tym?

Jeśli zaś chodzi o piękno growla... cóż, posłużę się jednym z moich ulubionych zespołów.

[youtube][/youtube]

Jeśli powiesz, że brzmicie podobnie, to stary, sława stoi otworem.

Nie zmienia to jednak faktu, iż każdy ma inny gust. Dla mnie i tak 60s, 70s oraz 80s (no, ostatecznie jeszcze 90s) rządzą.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2010, 15:46 przez Yama, łącznie zmieniany 3 razy.


Awatar użytkownika
korter
Seryjny zabójca
Posty: 393
Rejestracja: 02 lut 2010, 18:46

21 sie 2010, 15:39

No może nie identycznie ale coś w tym kierunku.


Świat idzie ku przepaści popatrzmy na młodzież co robi jak się zachowuję.Starsi ludzie głupieją , młodzi też z każdym rokiem coraz gorzej.Czas na zmiany są one nieuniknione lecz w tym przypadku nie mają sensu.....
Awatar użytkownika
Yama
Miłośnik broni
Posty: 144
Rejestracja: 29 lip 2008, 16:11

21 sie 2010, 15:42

Ostatnio zmieniony 21 sie 2010, 15:48 przez Yama, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
korter
Seryjny zabójca
Posty: 393
Rejestracja: 02 lut 2010, 18:46

21 sie 2010, 15:47

Are you kidding me ? Ja nie jestem artystą żeby mnie wyśmiewano i nie mam umiejętności wokalnych oprócz darcia japy jak zarzynany wieprzek. Nie nagram się .
Ostatnio zmieniony 21 sie 2010, 15:50 przez korter, łącznie zmieniany 1 raz.


Świat idzie ku przepaści popatrzmy na młodzież co robi jak się zachowuję.Starsi ludzie głupieją , młodzi też z każdym rokiem coraz gorzej.Czas na zmiany są one nieuniknione lecz w tym przypadku nie mają sensu.....
Awatar użytkownika
Dragonmatix
Seryjny zabójca
Posty: 383
Rejestracja: 31 lip 2008, 10:52

21 sie 2010, 18:54

korter pisze:Ok przez godzinie by mi gardło wysiadło , juz chwilę robiłem i mnie swędzi :D :P
Nie przepadam za takiego typu ludźmi.Ale Behemoth zyskał sławę dzięki skandalom , a nie graniu muzyki.

Wysiadło by Ci bo nie umiesz ZA GROSZ GROWLOWAĆ! Wiesz na czym polega growling? Na pracowaniu przeponą, i to dzięki niej gardło nie wysiada. Behemoth nie zyskał tylko sławy dzięki skandalom. Posłuchaj, dużo ma fajnych piosenek. Tekst niektórych też mi się podoba np: Behemoth - Lucifier
Poza tym są jeszcze takie zespoły jak Vader, Stary dobry KAT czy Gorgoroth.
Ludzie nie ocieniajmy muzyki na podstawie 1 wykonawcy.
Aaa no ktoś powiedział, że metal to darcie ryja o szatanie i okultyźmie. GÓWNO PRAWDA!
Chociażby wymieniony wcześniej Sabaton lub nasze rodzime TSA czy TURBO. Posłuchaj np. TSA - 3 zapalki , TSA - Alien czy TSA - 51.
Nawiązując do tego niby darcia ryja, i śpiewania o szatanie. Ozzy Osbourne - Dreamer lub nawet piosenki Led Zeppelin'a, ani jednej z w/w rzeczy nie ma.
Mam znajomych słuchających "hip hopu" chociaż hh tego nazwać nie mogę. Oni za najlepszych uważają Peję oraz firmę(hahaha). Gdy wspomniałem im o Eldo dostałem odpowiedzi takie jak: "Eldo ma gówniane piosenki." "Eldo to cienias" czy "Eldo rapować nie umie"
No cóż... Są gusta i guściki.
Tyle mam do powiedzenia na ten temat
Ostatnio zmieniony 21 sie 2010, 18:59 przez Dragonmatix, łącznie zmieniany 2 razy.


"Złap wiatr który przecina motyle"
Awatar użytkownika
Smuggler
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 670
Rejestracja: 05 lip 2008, 17:39
Lokalizacja: Poznań

21 sie 2010, 19:35

korter pisze:Ale Behemoth zyskał sławę dzięki skandalom , a nie graniu muzyki.
Nie zgodzę się z tobą w tym wypadku, Behemoth zyskał sławę dzięki muzyce, nie powiesz mi, że takie małe skandaliki jak darcie biblii na scenie pozwoliło zyskać sławę im na całym świecie?Rozmawiałem z moim przyjacielem z USA i mówił mi, że nie dlatego jest ich fanem.

Lubisz Biebera? Proszę bardzo, kiedyś cię za to zabiję, ale teraz go sobie słuchaj.
Obrazek

Yossarian pisze:Pozwólcie że ja też się wypowiem. Denerwuje mnie nieco fakt, że (prawie) wszyscy metalowcy to sataniści i antychryści.
Nie powiedziałbym, że prawie wszyscy metalowcy są tacy.Raczej margines ich, mała, malutka część.Ale co rozumiesz poprzez satanizm?Chodzi ci o satanizm laveyański, czy też o ten skrzywiony, który znamy z dzisiejszych stereotypów?
Yama pisze:https://www.darklyrics.com...eliverance.html
Nagrałbyś się?
Gdybym miał dobry mikrofon, mógłbym spróbować :D
Korter pisze:Firma lepsza przynajmniej o życiu , a nie jakimś szajsie a z resztą i tak słucham muzyki sprzed 2-5 lat bo dziesiejszego gówna się nie da.
Obrazek

Firma nie śpiewa o życiu tylko o głupotach, które dzisiejsza młodzież wchłania niczym erotykę w wieku dojrzewania.Buntują się, więc szukają muzyki "buntowniczej", którą w ich mniemaniu jest Firma a oni na tym zbijają kasę i (prawie) każdy jest szczęśliwy.
Mr Minio pisze:Stary pop jest naprawdę dobry, a i w tym dzisiejszym znajdują się perełki
Miło, że ktoś jeszcze uważa, że stary Pop jest dobry :)
Korter pisze:POP to szajs przetłumacz se w googlach którąś piosenkę zobaczysz o czym jest
POP jest od posłuchania melodii a nie od wgłębiania się w tekst, chociaż istnieją takie piosenki Popowe, które mają przesłanie
Korter pisze:Popatrz na dzisiejszy metal śpiewak wyje jak zażynany byk.
Obrazek

O jaki teraz ci metal chodzi?O nowe zespoły, stare zespoły grające dzisiaj czy jakiś gatunek konkretny?Nie potrzebnie uogólniasz bo wtedy ludzie nie wiedzą o co ci dokładnie chodzi.
Korter pisze:Nergalem z tym który spalił czy podarł Bilblie , bo to nie jest żaden auotorytet.
Autorytetem to może być dla mnie on wokalnym, zresztą co jest TAKIEGO strasznego w spaleniu zwykłej książki?To nie jest jedyny egzemplarz Biblii i jeżeli ją dostał lub kupił to może z nią zrobić co mu się żywnie podoba.



A co do rapu.Tego, który jest teraz promowany nie trawię, chociaż wiem, że są wyjątki warte uwagi.Ale starym typu Kaliber .44 nie pogardzę, mają przynajmniej przesłanie w sobie.


Awatar użytkownika
korter
Seryjny zabójca
Posty: 393
Rejestracja: 02 lut 2010, 18:46

21 sie 2010, 19:46

Słuchaj no Biblia to świętość nie jakaś tam książka , nie toleruje tego a te mordy są żałosne , Firma ma przesłanie tylko żaden z was go nie znajdzie.Metalowcy drą ryje jak durnie przecież to uszy rozwali.Popatrz taki R+ słyszysz gdzieś darcie ryja ? Nie ? tego się da słuchać , tylko zaraz będzie żeś szwab i nazista .
Ostatnio zmieniony 21 sie 2010, 19:47 przez korter, łącznie zmieniany 1 raz.


Świat idzie ku przepaści popatrzmy na młodzież co robi jak się zachowuję.Starsi ludzie głupieją , młodzi też z każdym rokiem coraz gorzej.Czas na zmiany są one nieuniknione lecz w tym przypadku nie mają sensu.....
Awatar użytkownika
Smuggler
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 670
Rejestracja: 05 lip 2008, 17:39
Lokalizacja: Poznań

21 sie 2010, 20:02

Korter pisze:Słuchaj no Biblia to świętość nie jakaś tam książka
Dla ciebie i innych wyznawców wiary chrześcijańskiej ale dla wyznawców innych religii bądź nie wierzących to zwykły papier i tekst na nim zapisany
Korter pisze: Firma ma przesłanie tylko żaden z was go nie znajdzie
"Weź tego jointa i zajeb macha?" Buhuhuhuahahaha.
Korter pisze:Metalowcy drą ryje jak durnie przecież to uszy rozwali
A dla mnie Firma to brzydale bo noszą za duże ubrania.I na tym samym wyjdziemy.
tylko zaraz będzie żeś szwab i nazista .
Obrazek
te mordy są żałosne
Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 sie 2010, 20:03 przez Smuggler, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Dragonmatix
Seryjny zabójca
Posty: 383
Rejestracja: 31 lip 2008, 10:52

21 sie 2010, 20:03

Firma ma przesłanie?

Obrazek

Powiedz mi jakie. Chcą odbywać stosunek płciowy z policjantami, oraz twierdzą, że mają wyje*ane na wszystko. Pewnie na szkołę i inne podobne rzeczy.

Hah...Twierdzisz, że metal to darcie ryja taaa? R+ to też metal...I nie, nie będzie zaraz szwab i nazista. Dużo osób na tym forum słucha R+ i takiego czegoś nie mówią.
I jeżeli dalej będziesz twierdził, że firma jest świetna i ma przesłanie, to z chęcią powiem Ci

Obrazek

I jeżeli dalej będziesz, aż tak wjeżdżał na metal to nie myśl nawet, że będziesz w tym temacie łagodnie traktowany. Każdy tu pisał z poziomem...Noo może nie ty ;)

PS. Poprawiłem obrazek który wg kortera był dla Niego obraźliwy (wstawiłem cenzurkę :d)
Ostatnio zmieniony 21 sie 2010, 20:30 przez Dragonmatix, łącznie zmieniany 2 razy.


"Złap wiatr który przecina motyle"
Awatar użytkownika
korter
Seryjny zabójca
Posty: 393
Rejestracja: 02 lut 2010, 18:46

21 sie 2010, 20:12

Po 1 łamiesz regulamin o kulturze wypowiedzi tym obrazkiem z następującą treścią "wyp...laj'
Po 2 Grozisz Mi ? i obrażasz powyższym obrazkiem.
Po 3 Firma jest świetna i tyle.Moje przekonanie , myśl sobie co chcesz.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2010, 20:15 przez korter, łącznie zmieniany 2 razy.


Świat idzie ku przepaści popatrzmy na młodzież co robi jak się zachowuję.Starsi ludzie głupieją , młodzi też z każdym rokiem coraz gorzej.Czas na zmiany są one nieuniknione lecz w tym przypadku nie mają sensu.....
Awatar użytkownika
Dragonmatix
Seryjny zabójca
Posty: 383
Rejestracja: 31 lip 2008, 10:52

21 sie 2010, 20:22

korter pisze:Po 1 łamiesz regulamin o kulturze wypowiedzi tym obrazkiem z następującą treścią "wyp...laj'
Po 2 Grozisz Mi ? i obrażasz powyższym obrazkiem.
Po 3 Firma jest świetna i tyle.Moje przekonanie , myśl sobie co chcesz.
Ad. 1: Z tego co wiem to 1 wulgarne słowo lub wulgarny obrazek nie jest niczym złym. Gorzej jeżeli bym klnął na potęgę.
Ad. 2: Nie nie grożę Ci. Napisałem to co myślę o wszystkich ludziach którzy słuchają tego pseudo rapu. BTW. Ty obrażasz mnie pisząc takie rzeczy o metalu :D
Ad. 3: Słuchałeś innych zespołów? Może przekonasz się do czegoś mądrego

BTW. Twoja sygna pasuje do Ciebie :D
Ostatnio zmieniony 21 sie 2010, 20:24 przez Dragonmatix, łącznie zmieniany 1 raz.


"Złap wiatr który przecina motyle"
Zablokowany