NWO Project

Gry, programy i inne dobra stworzone przez użytkowników, także pomoc w ich kreacji. Bo nie tylko Postalem człowiek żyje.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

24 maja 2010, 13:50

Witam.
Niedawno zacząłem robić ze znajomymi z internetu nową grę. Plan jest prosty: stworzyć coś podobnego do GTA, wykluczając wszystkie błędy jakie tam były, dodając nowe możliwości do gameplayu, ogółem aby było o wiele realistyczniej, detalicznie, gracz będzie sam miał wybór co będzie robił- jeśli nie będzie odpowiadało Ci życie przestępcy, możesz chociażby zostać bezdomnym albo policjantem, lol. Co tu dużo mówić... projekt jest jeszcze w poważnej fazie alpha, mamy własny świetny silnik, szukamy więcej ludzi, jeśli się uda to może po jakimś roku ukończymy grę i sprzedamy w formie gry Steam. Jeśli masz pasję, jesteś zainteresowany projektem- zarejestruj się na forum i supportuj, link pod zdjęciami. Możesz się ze mną tam skomunikować, występuje pod nickiem MadcapSmoky22.
Screeny:
Obrazek
Obrazek

Link do strony: https://nwo.vallanavetra.net/index.php?/index


Awatar użytkownika
Gazer
Miłośnik broni
Posty: 171
Rejestracja: 16 lip 2008, 16:18
Lokalizacja: Sępólno Kraj.

24 maja 2010, 14:10

A czy pomysły będą się też zaliczać jako współpraca?


Szemat

24 maja 2010, 14:24

Mam nadzieję że położycie nacisk na grywalność a nie grafikę.
Co masz na myśli pisząc "mamy własny świetny silnik"? Własny własny, czy prawie własny? Sami stworzyliście engine? Mam również nadzieje że znacie się na programowaniu skoro chcecie zrobić tak skomplikowaną grę.

PS : Czemu nie macie strony? Samo forum to mało. W razie czego służę pomocą. :P


Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

24 maja 2010, 14:34

@Szemat
Tak, engine jest zrobiony przez Vetrę (foundera projektu) i jest w 1000000% nasz xd
Tak, nasz silnik supportuje C++, C# and VB, i sami również znamy się na programowaniu.
@Gazer
Jeśli są dobre, to tak.

[ Dodano: 2010-05-24, 15:05 ]
Screen z testowania mnóstwa przedmiotów generowanych na silniku fizyki Newton 2.0:

Obrazek

Jak widać, nie musimy się martwić że "Z GRY MNIE WYWALI111111" jak to się dzieje po 2 sekundach w Postalu jeśli jest za dużo ciał z uaktywnioną fizyką. Tutaj zamiast ciał mamy jednak 25k puszek, efekt prawie taki sam.

[ Dodano: 2010-05-24, 15:10 ]
Baaardzo stary screen, test parallaxu:
Obrazek
to co wyżej:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 maja 2010, 15:05 przez little_psycho, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

24 maja 2010, 23:10

proponuje wam zareklamować się na resurrection studios

tam na pewno znajdziecie znacznie więcej osób


i mam jedną sugestie zróbcie teren tak duży jak w San Andreas albo nawet większy


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

24 maja 2010, 23:31

Hmm no dzięki za pomysł i sam w to wierzę, ale nie zbanują mnie tam od razu? :D za advertising w sensie...
I tak, planujemy zrobić mapę lekko mniejszą od SA ale za to o wiele bardziej detaliczną...każda budowla będzie miała interior, coś jak w postalu...patrzcie, tutaj przykład, tyle że u nas to będzie o wiele lepiej wyglądało bo to tylko test tego co będzie zawarte w silniku:
Obrazek


Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

24 maja 2010, 23:38

raczej nie
ale jeśli wolisz nie ryzykować to najpierw wyślij PM do Wolve'a


he ciekawe chciałem też zaproponować to żeby każdy budynek miał wnętrze


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

25 maja 2010, 11:50

Ładnie, ładnie. Każdy budynek ma wnętrze. Oby tak dalej i oby projekt nie upadł. :spoko:


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

25 maja 2010, 15:17

Heh, oby sie wam udało coś z tego zrobić. Jak już to bedziecie wprowadzać na steama, może Valve was zatrudni, to L_P pozdrów Gejba i weź od niego autograf! Heh :P Każdy budynek ma wnetrze, super!


Obrazek
Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

25 maja 2010, 15:23

Hehe, marzenia. Btw, skoro udało nam się zrobić taką możliwość by program mógł odczytać coś napisanego na forum i wprowadzić to do engine'u (np. linijkę kodu) dla testu możliwości, to myślę że kiedy wszystko już zrobimy multi też się będzie dało zrobić.

[ Dodano: 2010-05-25, 15:35 ]
Test odbijania się światła i obrazu od aut, coś jak enb series jeśli trudno wam zrozumieć:
Obrazek
Proszę pamiętać o fakcie że na aucie nie ma post shaderów które zostały na chwile wyłączone, dlatego wygląda tak brzydko xD


Awatar użytkownika
pajdus
Seryjny zabójca
Posty: 274
Rejestracja: 13 lut 2010, 19:20
Lokalizacja: Przemyśl

25 maja 2010, 19:49

Uważam,że Twój projekt jest bardzo dobrym pomysłem ale,jeśli chcesz,żeby twoja gra była sukcesem to musisz mieć team w którym musi być przynajmniej 20 osób.Bo jak widzisz w kilka osób nie zrobicie aż tak dobrej gry.Trafną rzeczą jaką zrobiłeś ze swoją małą grupą to znależliście dobry silnik graficzny.Ten projekt jest naprawdę dobrym pomysłem,tylko,że trzeba lepszych umiejętności i więcej ludzi bo tak to za rok z mniejszą liczbą ludzi w grupie to wasza gra będzie warta jakieś 19,99 (bez urazy).Podsumuwując to zbieraj więcej ludzi z dośwadczeniem o projektowaniu gier i wtedy wasza gra będzie sławna w Polsce (a nawet w Europie zachodniej).


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

25 maja 2010, 19:54

pajdus pisze:Uważam,że Twój projekt jest bardzo dobrym pomysłem ale,jeśli chcesz,żeby twoja gra była sukcesem to musisz mieć team w którym musi być przynajmniej 20 osób.
Że tak powiem, g*wno prawda. 8-)
Znam wiele twórców gier lub modów którzy pracowali solo. Np. twórca gry Notrium. To wszystko zrobił jeden człowiek!


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

25 maja 2010, 20:58

Vetra to za przeproszeniem, w tym projekcie robi k*rwa za 30 osób, taki jest dobry w kodowaniu...
I powtarzam że cały engine jaki tu widzisz jest zrobiony gołymi rękoma przez nas, jedyne co tu jest kogoś innego to ten samochód, który importowaliśmy dla testów. I teraz reklamuje projekt na RS, widać Wolve'owi się spodobało bo nawet wrzucił na pierwszą stronę. Niedługo będziemy współpracować z grupą CJ'a z RS forum. Wiadomo że ta gra nie wyjdzie za miesiąc tylko za minimum rok, dwa. I uwierz mi to będzie prawdziwy epax jeśli się uda, planujemy ją sprzedawać po 20 dolców na steamie, ale nawet 19 zł to dobry wynik- podlicz sobie ile to będzie co miesiąc, 10 sprzedaży na dzień, i podziel profit na 12 osób. I tak wynik zadowalający, ja nie designuje tego by mieć na życie, tylko by sobie dorobić na boku i ja mam pasję, chodzi o to że mamy podobne z Riaanem (Vetrą) pomysły i chcemy je zrealizować. Mam nadzieję że Cię nie obraziłem, chciałem po prostu wytłumaczyć. I co ostatnie- popatrz sobie na budżetówki, już my mamy o wiele lepszy silnik pre-renderowy (graficzny) niż te wszystkie ch*jowe budżetówki 8-)


Oh god, mam nadzieję że zaraz nie wpadnie Loth i nie zacznie mnie krytykować xD


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

25 maja 2010, 21:04

Ale userom forum odpalicie kopię za free mam nadzieję. %P


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

25 maja 2010, 21:10

No kiedy się wykombinuje działające zabezpieczenia by gry nie dało się opublikować na necie (nie możemy ryzykować żadnego przecieku, nieważne czy to przesyłamy Stelakowi czy Tiqullowi xd) to dostaniecie na PW, kiedy będzie gotowa. Oczywiście wtedy należy mi się status VIP, no i może moderator jak mnie poprosicie.*














*słaby żart xd


Zablokowany