Nowe działy i subfora - Reorganizacja naszych rozmów

Ważne ogłoszenia dotyczące bieżącego życia strony i forum.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

28 sie 2018, 21:49

Dzisiaj nastąpiła seria zmian na forum, które łącznie dość istotnie przebudowały jego układ. Temat ten, jest, jak na Ogłoszenie, morderczej wręcz długości - ale by uniknąć niedomówień, wszystko swoje miejsce mieć musiało. Rekonstrukcja jest wynikiem naszych rozmów, jakie ostatnio przeprowadzaliśmy - ale także zmian, jakie z Wami nie konsultowałem. Jak robić - to robić! Jest tego sporo, więc: Najlepiej będzie zachować chronologię zmian, jak dziś wprowadziłem. Otóż:


1. Postal 1 ma swój własny dział z subforumami z nim powiązanymi. Po tylu latach doczekał się wreszcie właściwego potraktowania! W zainicjowanej 3 sierpnia rozmowie, krótkiej, bo akceptacja pomysłu była oczywista, nie określiliśmy do końca kształtu, jak to ma wyglądać. Otóż zrobiłem to tak:
  • - Postal - to właśnie nasz nowy DZIAŁ.
    - - Postal 1 - subforum poświęcone pierwszej części. Która w nazwie nie miała cyfry '1' - ale dla ułatwienia orientacji w naszym rozbudowanym forum, cyfrę tą dodałem.
    - - Postal: Redux - subforum poświęcone dodatkowi do gry. Do dziś subforum to było w dziale Postal Steam. Nie możemy dyskusji ograniczać, przetrzymując tematy w dziale ściśle określonym dla Steama. Kiedy Postal 1 ma tak mało dodatków, a jego dział - mało subforów. Teraz okno na Jedynkę jest: szersze.
    - - Postal Ogólnie - całkiem nowe subforum na ogólne rozmowy na temat całej serii. Dotąd były w jednym subforum razem z tematami o pierwszym Postalu. Posiedziałem przy nich i wydzieliłem je. Jak się okazuje, rozmowy ogólne zdominowały rozmowy o Jedynce. Z trzech stron tematów mamy: tylko jedną stronę tematów o P1, reszta przeszła do działu Postal Ogólnie.
2. Lost Island Remake ma własne subforum Lost Island. W zaczętej również 3 sierpnia rozmowie do jednego wspólnego stanowiska nie udało nam się dojść. Ogólnie pomysł spotkał się z aprobatą, problem pojawił się, gdzie to ma być. Mniej czy bardziej schowane. A co to jest Lost Island? Mało zasłużył na uwagę - z różnych względów. Jednak zyskał uwagę jednego z nas szczególną, to Dev4ever, który z kliku map stworzył świat znacznie rozleglejszy i bogatszy. I wciąż go tworzy, bo mod Lost Island Remake wciąż jest w fazie beta. Nie przeszkodzi nam to jednak o nim... bardziej porozmawiać. Ażeby jednak to się stało:

Trzeba nam zacząć tworzyć tematy i tym modzie, rozmawiać o nim. Poznać. Wziąć na tapetę po prostu. Bo mało kto ma o jego zawartości pojęcie - łącznie z piszącym te słowa, niestety. Tak więc - jest subforum - jest nasza uwaga. ;) To także częściowe remedium na nasze narzekania, że nie ma już co pisać o Postalu. Przysiądź fał zada, zagraj - napisz! Szkoda mi po prostu było, by ta część, na którą przed laty przecież tak czekaliśmy, jak na HAND, nie doczekała się miejsca na równi z AvPC czy ED. Że na wyrost? Na pewno! Ale - zobaczymy jak to będzie - w praniu. Szansę trzeba dać. ;)


3. Inne Gry mają swój własny odrębny dział z tematycznymi subforumami. W tym przypadku rozmowa była znacznie wcześniej, bo już 1 stycznia br. Pomysł przyjęty był... średnio, a dyskusja - krótka. Właściwie to: idea zaniechana. Ale nie! Korzystając z dzisiejszej przebudowy: zrobię i to! 8-) I nie mówcie mi, że nie warto, że nie ma o czym, że trudno podzielić - nie siać defetyzmu i braku wiary mi tu. :P Bo: Można! Popatrzcie na ilość tematów w starym pierwotnym subforum Inne Gry: 331 tematów, 5661 postów! To jest aż nadto, by napawać dumą posiadacza jakiegoś forum o grach. A my to kisimy w jednym subforum. Tak, panowie bracia, nie godzi się. :D Poza tym, weź tam zajrzyj. Wszystko naraz, odechciewa się czytać, szukać. Podział na podstawowe kategorie od razu zwiększa dostępność i czytelność. A jakie w końcu kategorie utworzyłem?
  • - Inne Gry - nowy DZIAŁ, który swą nazwę przejął od starego subforum.
    - - Strzelanki - nowe subforum, którego opis wyjaśnia wszystko: Rozmowy o grach zbliżonych do Postala, czyli strzelanki wszelkiego typu.
    - - Wyścigowe - nowe subforum, którego opis też nie zostawia wątpliwości: Tutaj bierzemy na tapetę wszelkiego typu samochodowe ścigałki, zręcznościówki również.
    - - RPG i Strategie - nowe subforum, którego zawartość może być już dyskusyjna. Nie każdy bowiem zechce stawiać RPG obok typowych strategii. Lecz opis: RPG-i i wszelkiego rodzaju gry strategiczne i "mózgowe" podpowiada, że te "mózgowe" to mogą być nawet gry logiczne. Wszystkie, gdzie trzeba pomyśleć.
    - - Gry Pozostałe - to nasz stary dobry znajomy, czyli dotychczasowy dział Inne Gry, jest prawie że nietknięty w swej zawartości. Czemu? Poprzenosiłem z niego do nowych tematycznych subforów tylko po kilka tematów (10, 5, 3), zdawkowo, aby coś w nowych było. Jest tej roboty tak dużo, że gdybym chciał teraz to robić... To robota dla wielu.
Dlatego mam apel do wszystkich Moderatorów. Przenoście tematy Innych gier do właściwych subforów. Znacie grę, macie czas to robić - forum całe zyska tym samym na przejrzystości i dostępności. Mam nadzieję, że się z tym razem szybko uwiniemy. ;) Oczywiście, są gry trudne do sklasyfikowania - dlatego jest to subforum Gry Pozostałe. Ja na przykład nie wiem, jak sklasyfikować Minecrafta. :): Ba, ale nawet wewnątrz takich strzelanek znajdą się - Tomb Raider obok Suffering. Kudy jednej do drugiej. Obok FPS są TPS. No ale gdzieś trzeba postawić kompromis. Albo wybieramy rodzajem, albo klimatem. Więc horror FPS sąsiaduje obok lekkiej strzelanki TPP, czy nawet "gimnastyki" z użyciem gamepada. A właśnie, Windows i konsole razem czy oddzielnie? Razem. :)


3. Cmentarz doczekał się też własnego działu! - I to jest właśnie ta niespodzianka, z nikim nie konsultowana. Za dużo było subforów w dziale Inne (Hyde Parki, organizacyjne, zamknięte). A przecież Cmentarz jest odmienną i odrębną w swym sposobie bycia tam częścią naszego Forum. Inne zwyczaje, zasady, język. Kiedyś nawet była propozycja innego tła i skórki dla Cmentarza. Nie każdy tam ma dostęp. Część w ogóle nie chce go znać. xD On już dawno powinien stać się bardziej odrębny od reszty forum. Tak i właśnie stał się! Dla użytkowników cmentarnych zaletą jest choćby też to, że mają łatwiejszy dostęp do Kaplicy czy Bagna - one zyskały teraz status forów równorzędnych w widoku co sam Cmentarz. (Oczywiście, zasady uprawnień dostępu zostają bez zmian). A i niechętni/obojętni mu mają teraz lepiej. Wystarczy kliknąć na belkę tytułową działu - aby ten się zwinął do wąskiego paseczka i nie pokazywał swej zawartości. Czy znajdzie się ktoś przeciwny tej zmianie? Wątpię. :faja: Układ forów Cmentarza teraz to:
  • - Cmentarz - nowy DZIAŁ. Reszta po staremu, z tym że bardziej widoczna:
    - - Cmentarz - dotychczasowego subforum Cmentarz o nazwie takiej samej jak dział. To wbrew naszym praktykom - ale: poradźcie mi, jak te nazwy rozdzielić.
    - - Kaplica - nazwa i zawartość bez zmian.
    - - Bagno - nazwa i zawartość bez zmian.
    Zamknięte/nieczynne fora pozostają wciąż podforami wewnątrz subforum Cmentarz. Chyba nie budzi to wątpliwości. I nazw ich tu nie muszę wypisywać.
4. Zmieniła się kolejność działów.
b) Na samym początku forum, jak zawsze dział English Forum oraz Postal Site i Forum. Potem dział dla rzeczy i wydarzeń na Steamie, czyli Postal Steam, ale teraz uszczuplony o wyjęty stąd Postal: Redux.
b) Z górnej pozycji spadł dział o Postal III - był wyeksponowany do dziś od czasu, gdy powstał, jako nasz obiekt specjalnej uwagi i nadziei na świetną grę i pyszną kontynuację serii. Tak było, naiwni my! xD Teraz jest po kolei: Postal 1, Postal 2, Nasze Modyfikacje P2, Postal III: Catharsis.
c) Potem dział Pomoc dla wszystkich części i modów gry. Była i jest zawsze wspólnym działem.
d) Tuż pod działem z Ogłoszeniami i Rozmowami był zawsze dział Postal Forum. W nim były subfora o Postal Movie, Bloody RPG, Seriale - jak również subforum z pierwszym Postalem. Nikt chyba nie wie, czemu on miał taką nazwę, to zaszłość najgłębszych pierwocin naszego forum. Po wyjęciu subforum Postal - zmieniłem mu nazwę na Postal Inne. Brzmi rozsądnie i zawiera rzeczy związane z Postalem ale: inne właśnie. Umieściłem go tuż pod działy o grach, a powyżej działu Inne Gry.
e) Pod działem Inne Gry znajduje się dział, który dotąd miał krótką nazwę Inne. Za dużo teraz tych Innych się zrobiło, więc zmieniłem mu nazwę na Inne Rozmowy. Tam, po wyjęciu Innych Gier i Cmentarza pozostały wszystkie Hyde Parki, Oprogramowanie i Sprzęt oraz GTW.
f) Na samym dole to co z dołu pochodzi: dział Cmentarz.


5. Pomniejsze zmiany, wypunktuję:
a) Stary i wyłączony dział English Zone, będący dotąd obok działów Ogłoszenia i Rozmowy i niewidoczny dla Gości - dałem do subforum English Forum - i uczyniłem go widocznym dla Gości. Korzystać nie można, ale czemu nie czytać?
b) Ukryłem dla Gości widok subforum Grupa Szybkiego Reagowania.
c) Zamiana kolejności, teraz Hard Park jest pod Hyde Parkiem (było na odwrót). Gradacja od najlżejszych do najcięższych Parków (ta zmiana wprowadzona 1 września 2018).


I to już koniec. Kto przetrwał tą ścianę tekstu - ten WSZYSTKO wie. ;)

Podobają się zmiany?



PS. To mój 12000/14296 post (liczony/nieliczony). Takie moje małe święto przy okazji. ;)
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2018, 03:12 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

28 sie 2018, 22:00

Teraz toto wygląda tak jak wyglądać powinno
Mimo, że wydaje się tego coraz więcej, przejrzystość 'surfowania' po forum jest zdecydowanie większa

Dobra robota :ok:


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

29 sie 2018, 03:44

Całą ścianę przeczytam kiedy indziej, ale mam teraz pytanie.
Czy po emigracji na nowszego Przema, będzie się dało jakoś przenieść obecny układ forum? Tak, żeby Twoja robota nie poszła na marne.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

29 sie 2018, 17:03

Dobra robota Tiquill, bardzo fajne zmiany na plus, chociaż trzeba chyba jeszcze sporo gier poprzenosić do odpowiednich działów, ale to żmudna robota i nie dla jednego.
W końcu jest porządek i to się chwali. :ok:


I regret nothing
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

30 sie 2018, 16:08

seebeek17 pisze:będzie się dało jakoś przenieść obecny układ forum? Tak, żeby Twoja robota nie poszła na marne.
Będzie galimatias z subforami (na nowo każde do działu), ale co tu już zrobione (5 nowych subforów) to wiele więcej roboty nie przyda. Nawet teraz łatwiej to wyselekcjonować, te określone - niż potem wszystkie. Więc nie pójdzie na marne, nie. :)

3 nowe działy. 5 nowych subforów. To już JEST.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

02 wrz 2018, 00:49

Z jakiego powodu dział o Reduxie zmienił swoje położenie? Jest on wydany tylko na Steam i raczej to się nie zmieni.
Ogólnie Forum stało się teraz bardziej przejrzyste, co prawda wprowadzanie działu z grami podzielonymi na poszczególne gatunki jest moim zdaniem na minus, bo najprawdopodobniej będą one martwe ale zakładam, że w przypadku takiej sytuacji taka zmiana zostanie cofnięta więc się nie czepiam :)


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

02 wrz 2018, 02:53

Radzik pisze:Z jakiego powodu dział o Reduxie zmienił swoje położenie? Jest on wydany tylko na Steam
Bo przynależność do Postal 1 jest ważniejsza niż do Steam. Nie mamy komfortu wielości, jak w przypadku P2 (wydzielać do Steam można bo masa dodatków), dlatego każdy powód, by skromny dział P1 wzmocnić - jest dobry. Gracze znajdą i tak.
Radzik pisze:co prawda wprowadzanie działu z grami podzielonymi na poszczególne gatunki jest moim zdaniem na minus, bo najprawdopodobniej będą one martwe
Ten powód wystarczy:
Tiquill pisze:Popatrzcie na ilość tematów w starym pierwotnym subforum Inne Gry: 331 tematów, 5661 postów!
Radzik pisze:ale zakładam, że w przypadku takiej sytuacji taka zmiana zostanie cofnięta więc się nie czepiam
Nie zostanie cofnięta. Tematyka rozmów o grach jest różnorodna i warto to wyartykułować. Bo że martwe? Brak nowych postów w bardzo wielu subforach - to co, je też połączysz? Zwijać zawartość, bo mały ruch? Świetna tendencja.


Ale masz refleks. :):
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

02 wrz 2018, 14:20

Tiquill pisze:Bo przynależność do Postal 1 jest ważniejsza niż do Steam. Nie mamy komfortu wielości, jak w przypadku P2 (wydzielać do Steam można bo masa dodatków), dlatego każdy powód, by skromny dział P1 wzmocnić - jest dobry. Gracze znajdą i tak.
Rozsądny powód, spoko nie ma problemu :)
Tiquill pisze:Nie zostanie cofnięta. Tematyka rozmów o grach jest różnorodna i warto to wyartykułować. Bo że martwe? Brak nowych postów w bardzo wielu subforach - to co, je też połączysz? Zwijać zawartość, bo mały ruch? Świetna tendencja.
Przesadzasz w drugą stronę i moim zdaniem to nie do końca dobre porównanie ;)


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

02 wrz 2018, 16:28

Radzik pisze:Przesadzasz w drugą stronę i moim zdaniem to nie do końca dobre porównanie ;)
Czas rozsądzi. ;)


Aha, dodałem trzecią drobną zmianę. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ