Nowe banowane adresy IP

Dyskusje dotyczące forum i strony, propozycje i sugestie.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

06 sie 2016, 22:44

Witajcie!

Od jakiegoś czasu mnie samego banuje na forum, gdy wejdę na nie na telefonie z Opery Mini. Opera Mini używa swoje serwery cache, aby zoptymalizować i przyspieszyć wczytywanie stron. Działa to sprawnie, ale widać że czasem... Bagatelizuję to, bo przecież nie tylko z Opery można na fonie wchodzić. Lecz dziś otrzymałem zgłoszenie, że użytkowników Chrome i to na komputerach, także banuje. Zarówno gości jak i zarejestrowanych. Pora więc się za to zabrać.

Kiedy walczyliśmy ze spambotami i innym tałatajstwem, zasadna i skuteczna okazała się czarna lista adresów IP. Działało to. Widać teraz jednak że ostatnio, albo pojedyńcze, albo też całe zakresy adresów IP, do niedawna "złych IP" staje się używane przez bezpieczne przeglądarki i przez dostarczycieli internetu. Cóż więc robić?

Pora zaktualizować naszą czarną listę i teraz już "dobre IP" z niej usunąć. Tak by bany nikogo nie spotykały. A więc: Przysyłajcie mi na prywatną wiadomość adresy takich banowanych IP. Zrobi się co trzeba. :)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

06 sie 2016, 23:50

Sprawa jest dosyć dziwna, bowiem u mnie zdarzają się sytuacje w których otrzymuję komunikat o banie, na obu przeglądarkach internetowych, czyli Chromie i Edge'u, najczęściej tylko w Chromie, a najrzadziej na obuch jestem wpuszczany.

Jeżeli widzę komunikat o banie, zmieniam swoje IP i jeżeli nie pomaga, zmieniam je znowu, po czym gdy i to nie pomoże czyszczę Edge'a i Chrome CCleanerem, i zmieniam IP, okazuje się wtedy, że na Edge'u mnie wpuszcza na Chrome nie wpuszcza.

Oto zobrazowanie problemu:


Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 sie 2016, 00:02 przez Radzik, łącznie zmieniany 1 raz.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

07 sie 2016, 00:58

Radzik136 pisze:na obu przeglądarkach internetowych, czyli Chromie i Edge'u, najczęściej tylko w Chromie
Jedna tak, druga nie. Zupełnie jakby Chrome, poza wspomnianą Operą, miał swoje serwery cache. Nie będę tego sprawdzał.

Kiedyś listę banów uaktualniliśmy o bardzo długą listę adresów IP należących do serwerów TOR. Być może teraz adresy IP ówczesnych serwerów TOR należy do serwerów cache przeglądarek albo jest przydzielana klientom przez ich operatorów łącza internetowego. Co zrobiłem?

Dość radykalne działanie. Ze strony naszego forum nie powinny mieć już miejsca bany. Wyczyśćcie cache swoich przeglądarek i wejdzie na forum. Bany nie powinny się powtórzyć. Ja po takim czyszczeniu mogę wejść na Opera Mini. A Wy?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

07 sie 2016, 21:56

Ja po takim czyszczeniu mogę wejść na Opera Mini. A wy?
U mnie te fałszywe bany często zdarzają się na fonie. Na wszystkich przeglądarkach i bez względu z jakiego Internetu korzystam. Zawsze gdy czyszczę cache przeglądarki, to potem mogę normalnie na forum wchodzić.

Po prostu. Jak otrzymasz takowy komunikat, to wyczyść cache. Później powinno być dobrze.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

08 sie 2016, 16:07

$haq, a na wielu stronach czy tylko nasze forum?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

08 sie 2016, 22:57

Tiquill pisze:$haq, a na wielu stronach czy tylko nasze forum?
Narazie tylko wasze forum mi się zdarzało. Na nigdzie innym forum się nie udzielam tylko na waszym.


ODPOWIEDZ