Nowa ustawa o broni i amunicji !!

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

19 kwie 2008, 00:23

Witam!

Nakręcamy akcję - wysyłamy poparcie dla Andrzeja Czumy - posła PO, który swoimi usilnymi staraniami próbuje przepchnąć nową ustawę o broni i amunicji. Od uchwalenia tej ustawy będziemy mieli prawo do posiadania broni palnej we własnych domach w celu obrony przed bandytami. OD TERAZ BĘDZIEMY MOGLI BRONIĆ SIĘ SAMI, BEZ ŁASKI POLICJI. Nowa ustawa niweluje i prostuje wszelkie pozostałości PRL-owskiego myślenia, którymi to przepełniona jest aktualna ustawa, a gdzie władza w zamyśle utrudniała (i utrudnia dalej) uczciwym obywatelom dostęp do broni palnej...

Nowa ustawa zmienia organ, który będzie wydawać pozwolenia na broń - w tym przypadku policja (która oczywiście z racji swoich samolubnych interesów nie chce by na ulicach było jej więcej niż samych policjantów) - na samorząd lokalny, który wydaje (min.) pozwolenia na posiadanie samochodu (od którego na naszych drogach ginie po tysiąckroć więcej ludzi niż od broni palnej). Kolejna zmiana dotyczy zlikwidowania opinii orzekających przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego, które by posiąść, zwykły obywatel musi być członkiem związku z określonym stażem, co wiąże się oczywiście z opłatami wniesionymi na rzecz tej NIEPAŃSTWOWEJ [!] organizacji.

Pominąwszy tysiące faktów nadużyć w polskiej policji związanych z wydawaniem pozwoleń na broń palną (min. dostarczanie zaświadczeń i dokumentów, które w ustawie nie są wymienione, a co za tym idzie są sprzeczne z prawem oraz orzekaniem pozytywnej decyzji, która związana jest najczęściej z nieuzasadnionym nastrojem wydającego) i monopolistycznej prywaty PZSS, apeluje do wszystkich, którym zależy na dobru własnym i naszego kraju - poprzyjcie ten projekt wysyłając ten oto text:

Szanowny Panie Pośle,
Popieram pański projekt ustawy o broni i amunicji, który dostosowuje w tym zakresie prawo polskie do wymogów i standardów Unii Europejskiej. Przykład innych krajów Unii pokazuje, że obywatele posiadający pozwolenia na broń nie są zagrożeniem dla bezpieczeństwa publicznego. Obecnie panująca sytuacja jest dla mnie, świadomego swoich praw i obowiązków obywatela, nie do przyjęcia – nagminne działania policji łamiące obowiązującą ustawę o broni i amunicji sprawiają, że moja wiara w przestrzeganie prawa w Polsce jest mocno zachwiana. W dodatku obowiązująca ustawa nie jest dostosowana do prawa wspólnotowego – trzeba ją i tak zmienić, więc najlepiej od razu na ustawę dobrą, przejrzystą i zgodną z prawem unijnym.


wraz z aktualną datą i własnym podpisem tylko 1 raz na:

[email protected]



Więcej informacji na stronie:

https://ba-bach.pl/szz/index3.php

TUTAJ MOŻEMY WYSTAWAĆ SWOJE OPINIE CO DO TEJ NOWEJ USTAWY, KTÓRA NARZAZIE JEST TYLKO PROJEKTEM. NIESTETY...


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

19 kwie 2008, 00:41

Ach, promień normalności zabłysnął w tym zaciemniałym kraju! Popieram! :peace: Po przyjrzeniu się temu bliżej, pewno też wyślę mejla. O czym tu poinformuję.

Samolubny interes policji? A gdzie tu głowa, panowie władza? Nie żyjemy w państwie zamordyzmu, gdzie wszyscy są krótko trzymani a prawo surowe, ale jakby nie było w demokracji. Mogą być bezkarni przestępcy na ulicy? Jak widać, często mogą. :( Mogą owi bandyci mieć nielegalną broń? Mogą. A czemu my legalnie nie możemy mieć takiej broni? Jako alternatywnego środka gwarantującego nam bezpieczeństwo, alternatywnego wobec policji właśnie i wobec słabego prawa? Z cała pewnością: możemy i mamy do tego prawo!

Stany Zjednoczone, przykład najlepszy kraju uzbrojonych obywateli, pokazuje nam, że społeczeństwo naraz nie stanie się na lewo i prawo rozstrzelane...


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
ALCRD
Agressive Vampire
Agressive Vampire
Posty: 1324
Rejestracja: 18 wrz 2007, 16:24
Lokalizacja: Coldharbour

19 kwie 2008, 02:43

Ta ustawa ma swoje plusy i minusy .. plusy znamy

lecz minusy ... wojny naprzykład hooliganow nie ogranicza sie do piesci czy noży lecz do strzelanin itd itp

W każdym bądź razie jestem za tą ustawą! jak najbardziej
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2008, 02:53 przez ALCRD, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

19 kwie 2008, 02:56

Co do wojen hooli vs hooli to też jestem za dostępem do broni. Sami się wytrzebią. :faja:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

19 kwie 2008, 09:09

ALCRD pisze:Ta ustawa ma swoje plusy i minusy .. plusy znamy

lecz minusy ... wojny naprzykład hooliganow nie ogranicza sie do piesci czy noży lecz do strzelanin itd itp
W przypadku osób karanych, lub notorycznie spisywanych przez policje pozwolenie na broń nie zostanie przyznane. Ta ustawa ma odnosić się do uczciwych obywateli. Poza tym gdyby chcieli do siebie strzelać już dawno by to robili, ponieważ dostępność do borni w tym kraju jest wciąż prosta - chociażby przez Katowicką KGP o której ostatnio było dosyć głośno w mediach...


Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

19 kwie 2008, 10:25

Ustawa mi się podoba. Jestem jak najbardziej za. Dzisiejsze prawo jest tak głupie, że szkoda gadać. Chyba wszyscy pamiętają sprawę gościa, który po zastrzeleniu włamywacza został oskarżony o morderstwo. Ktoś mi kiedyś tłumaczył, że w świetle polskiego prawa bez konsekwencji dla siebie zabić złodzieja w naszym domu musimy najpierw zapalić światło, aby go dobrze zobaczyć, zapytać się, kim jest, jeśli powie nam, że jest złodziejem możemy poinformować go, że zamierzamy go zastrzelić i dopiero potem oddać strzał. :uglysofa:
ALCRD pisze:lecz minusy ... wojny naprzykład hooliganow nie ogranicza sie do piesci czy noży lecz do strzelanin itd itp
Z ustawkami chuliganów to raczej plus. Problem się sam rozwiąże. Podobne zdanie mam na temat legalizacji wszystkich narkotyków. Kto nie będzie chciał nie weźmie, a narkomani, nie dość, że w akcyzie opłacą leczenie innych narkomanów to jeszcze większa część się szybciej wykończy.


Awatar użytkownika
konrad pl
Seryjny zabójca
Posty: 275
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:00
Lokalizacja: z dumu
Kontakt:

29 kwie 2008, 20:09

ta ustawa jeżeli przejdzie likwiduje tylko "widzi mi sie" lokalnego policjanta,który mimo przejścia pozytywnie wszelkich testów może nam odmówic prawa do broni... chore....


Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

29 kwie 2008, 21:21

konrad pl pisze:ta ustawa jeżeli przejdzie likwiduje tylko "widzi mi sie" lokalnego policjanta,który mimo przejścia pozytywnie wszelkich testów może nam odmówic prawa do broni... chore....
Ta ustawa likwiduje organ wydający czyli na stan dzisiejszy policję i obowiązek ten przejmie urząd wydający pozwolenia na [min.] samochody albo jemu podobny [który będzie ewentualnie utworzony]. Autor ustawy bardzo dobrze rozumie dzisiejszą sytuację, także policja już nie będzie miała nic tu do powiedzenia. Zresztą nie wyobrażam sobie jak taka likwidacja "widzi mi się" miałaby wyglądać [?]. Jakaś spec. komisja orzekająca by się zbierała złożona z policji i innych państwowych urzędasów... Nie wiem.

Jak na dzień dzisiejszy sytuacja i tak jest wystarczająco chora, także nie wiem - tak jak mówisz - czy to coś zmieniło. Pewnie nie.


Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

29 kwie 2008, 21:51

A ja jestem przeciwny. Trudno mi to jakoś sensownie uargumentować, ale każdy medal ma dwie strony - widzimy jak na razie jedną, tę lepszą. Nie wiem, czy czułbym się bezpiecznie wiedząc, że tak wiele osób ma broń w swoim domu. Ludziom potrafi odbić, normalny w poniedziałek, gdy kupuje broń, a we worek już całkiem inny...


Obrazek
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

29 kwie 2008, 21:58

Kmieciu pisze:A ja jestem przeciwny. Trudno mi to jakoś sensownie uargumentować, ale każdy medal ma dwie strony - widzimy jak na razie jedną, tę lepszą. Nie wiem, czy czułbym się bezpiecznie wiedząc, że tak wiele osób ma broń w swoim domu. Ludziom potrafi odbić, normalny w poniedziałek, gdy kupuje broń, a we worek już całkiem inny...
w USA tak jest i jakoś ludzą nie odbija co piec minut jak tobie się wydaje Kmieciu

wiec czemu mamy nadaj trzymać ten system komunistyczny przy życiu???
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2008, 21:58 przez prawdziwy 666, łącznie zmieniany 1 raz.


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

29 kwie 2008, 22:54

prawdziwy 666, prawo amerykańskie jest jeszcze bardziej popieprzone od polskiego. W niektórych stanach za zabicie człowieka jest od razu kara śmierci. Nie bronię morderców, ale nie uważam tego za dobre. Tak więc podstawiając mi jako przykład U.S.A, tylko utwierdziłeś mnie w moim przekonaniu. :)


Obrazek
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

29 kwie 2008, 23:04

oj Kmieciu Kmieciu prawo karne a prawo o broni to dwa różne nie zależne prawa, poza tym sam powiedziałeś że tylko w niektórych stanach,


a co do obecnego systemu to sytuacja gdzie policja decyduje kto może a kto nie, pachnie mi zbyt komunistyczną milicją

i co Kmieciu chcesz żyć w państwie policyjnym???
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2008, 23:48 przez prawdziwy 666, łącznie zmieniany 1 raz.


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

30 kwie 2008, 00:54

zielAK pisze:Jakaś spec. komisja orzekająca by się zbierała złożona z policji i innych państwowych urzędasów... Nie wiem.
Komisja? No to ja bardzo dziękuję... :| A nie wystarczy test z określoną liczbą punktów?
Kmieciu pisze:A ja jestem przeciwny. Trudno mi to jakoś sensownie uargumentować, ale każdy medal ma dwie strony - widzimy jak na razie jedną, tę lepszą. Nie wiem, czy czułbym się bezpiecznie wiedząc, że tak wiele osób ma broń w swoim domu. Ludziom potrafi odbić, normalny w poniedziałek, gdy kupuje broń, a we worek już całkiem inny...
Chm, obawa ma swoją zasadność. Tylko, że do domu mogą się włamać bandyci i bez broni "poczynić uszczerbek" na naszym ciele czy dobytku. A czy sąsiad z bronią to zaraz jego wizyta wieczorem w naszym domu? Chyba nie...


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

30 kwie 2008, 16:31

Powiem tak: nieprzekonanych niech przekonają te fakty TUTAJ co na światło dzienne wyszły w tamtym roku.

Jak sami widzicie nawet policja zaopatruje w broń i amunicję przestępców, to co dopiero mówić o innych źródłach jej zdobycia. Jak ktoś chce to zdobędzie, czy to bandzior czy psychol. Ważne w tej ustawie jest to, żeby zwykły obywatel miał do niej dostęp. Uczciwy obywatel. Tak jak już pisałem, by dostać broń osoba taka nie może być karana.

Ja widzę jak funkcjonuje nasze państwo i prawo. Jest fatalnie. Policja też niczym nie błyszczy. No czasami rozbiją jakąś większą grupę, gdy już mają nuż na gardle [ostatnia akcja]. A tak poza tym nawet nie potrafią złapać głupich włamywaczy piwnicznych - 3 lata temu 3 rowery mi zakosili za ponad 2000 PLN, po kilku dniach sprawa została umorzona, bo sprawców... nie wykryto. A nawet jakbym usłyszał tamtej nocy coś i zszedł na dół, to jak takich powstrzymać przed ucieczką zanim przyjedzie policja? Jakiś argument w ręce by się przydał...
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2008, 16:33 przez Dr. Dundersztyc, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

30 kwie 2008, 20:57

zielAK pisze:żeby zwykły obywatel miał do niej dostęp. Uczciwy obywatel.
...I w uczciwy sposób.
zielAK pisze:jak takich powstrzymać przed ucieczką zanim przyjedzie policja? Jakiś argument w ręce by się przydał...
No, jest co prawda paralizator, pistolet gazowy...


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ