Nowa ustawa o broni i amunicji !!

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

08 kwie 2009, 14:21

zielAK pisze:Sprzedajne państwo. To samo porobili (i robią) z majątkiem WP. Żal i smutek ogarnia mą duszę.
Nie sprzedajne a kapitalistyczne które tak wielbisz! Bandycka prywatyzacja, okraszona korupcją i czyniona przeciwko ludzkości jest na porządku dziennym i idzie w parze razem z wyzyskiem. A Chiny wcale nie są komunistyczne.

Viva la communism!!!


Manifest Komunistyczny
http://pl.wikisource.org/wiki/Manifest_Komunistyczny
7 listopada 2009 roku. 92 rocznica Rewolucji Październikowej
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

08 kwie 2009, 14:50

zielAK pisze:
kazik pisze:Gdyby było inaczej, tak wielu żołnierzy nie potrzebowałoby pomocy psychiatrów
Zaraz... sugerujesz, że żołnierze to sami wariaci i psychopaci? xD
Nie, właśnie dlatego potrzebują pomocy specjalistów, bo często nie mogą sobie poradzić ze swoimi przeżyciami. Jak ktoś ma ciągotki do mordowania, to ukatrupienie kogoś, nie zrobi na nim wrażenia, na normalnym człowieku pozostawi głęboką rysę w psychice.
zielAK pisze:
Ale z powszechnym dostępem do broni musi iść w parze przywrócenie kary śmierci za morderstwo.
A co ma wspólnego jedno z drugim?
To, żeby nam się przypadkiem drugi dziki zachód nie zrobił. Więzienie nie odstraszy kogoś, kto postanowi urządzić sobie strzelnicę na ulicy, ale perspektywa utraty życia stanowczą większość odstraszy.


Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

08 kwie 2009, 16:40

Nie odstraszy tylko prawdziwych psycholi, ale tych którym nie zależy na życiu jest baaardzo mało. Ludzka mentalność jest na tyle dziwna że własne, nawet najbardziej zasrane życie jest najważniejsze, a czyjeś prawie wcale. Kara śmierci byłaby dobra


Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

08 kwie 2009, 16:48

Lewus pisze:Nie sprzedajne a kapitalistyczne które tak wielbisz!
Już wolę takie niż komunistyczny wyzysk.


Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

08 kwie 2009, 18:10

zielAk, nie karm trolla. Temat jest o dostępności do broni, a nie żadnych 'izmach. Wszystkie posty nie na temat będę usuwał.

[ Komentarz dodany przez: Robsessed: 2009-04-08, 18:11 ]
A już napisałem odpowiedź i nawet ją wysłałem. xd


Awatar użytkownika
SovietPolska
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 525
Rejestracja: 18 sie 2007, 01:36

11 kwie 2009, 17:50

Zaraz... sugerujesz, że żołnierze to sami wariaci i psychopaci?
Zmechanizowani... xD

Ja jestem jak najbardziej na tak z ustawą o broni...
kocham strzelać, tyle że czasami mi to nie wychodzi...
Tyle że nie mam ochoty nikogo zabijać.... bynajmniej nie pistoletem... ;)


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

11 kwie 2009, 20:02

Prawda jest taka, że jak ktoś bardzo chce mieć broń, to i tak ją zdobędzie - w bardziej lub mniej legalny sposób. Podobnie ma się sprawa z dragami - jeśli ktoś chce, to zawsze znajdzie sposób, nieraz bardzo łatwy 8-)
Jeśli ktoś jest psycho i chce zabijać ludzi to i tak to robi, mając dostęp do broni (zazwyczaj nielegalnej). Jak wspomniał kazik, na ulicach może być nawet bezpieczniej, kiedy bandzior będzie miał we łbie myśl "mogę spróbować, ale ktoś może mi za to posłać kulkę w ryj" 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

13 kwie 2009, 20:48

Lewus pisze: Zabicia z zemsty (np. o kobietę) z broni palnej byłoby normą.
Taa? To czemu ja nie zarżnąłem NIKOGO chocby nożem z kuchni (w końcu JEST do niego powszechny dostęp, a i jest to niebezpieczne narzędzie), mimo, iż miałem tysiące okazji i chęci do tego?


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

19 kwie 2009, 01:30

Prawo państwowe tworzy obywatela. Prawo moralne tworzy człowieka.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

11 lip 2010, 23:35

Wykopałem z sieci takie dwa artykuły z tamtego roku:

Poprzyj projekt ustawy o broni i amunicji!!!!

Łatwiej o broń

Tak jak widać wszystko utknęło w martwym punkcje po 10 kwietnia. PO ma teraz pełnię władzy. Czy wejdzie w życie nowa ustawa o broni i amunicji? Bardzo liberalna ustawa...

Bardzo mnie w tym wszystkim zaskoczył Palikot. Jednak nie mam zamiaru gloryfikować za to tego osobnika.

Pożyjemy zobaczymy. Jeżeli nie wcielą w życie tej ustawy (a w kampanii wyborczej nawet słowem w mediach o niej nie było) do jesieni - czyli do wyborów samorządowych to jeszcze będą mieli rok do wyborów parlamentarnych. Jednak jestem pesymistą jak na razie. Z prostej przyczyny. Przyjęło się w środowiskach politycznych zwłaszcza tych mocniej lub słabiej związanych ze starym układem, że broń palna w rękach społeczeństwa to olbrzymie zagrożenie dla władzy. Dlatego będą wymyślać od psychopatów biegających po ulicach i strzelających do ludzi czy wzroście przestępczości z użyciem broni palnej. Zwłaszcza, że mamy teraz rok wyborczy to mogą produkować kiełbasę przedwyborczą i karmić ją spragnionych zmian w tym temacie.

Jestem jednak zdania, tak jak całe środowisko, że w takim razie pozwolenia na prowadzenie samochodu po wszystkich obecnych procedurach kwalifikacyjnych i egzaminach powinna wydawać KWP wg. własnego widzimisię i do tego każdy kierowca powinien należeć do Polskiego Związku Motorowego i jakiegoś lokalnego klubu motorowego (płacić składki roczne oczywiście) oraz uczestniczyć w zawodach wyścigowych jakie organizuje lub uczestniczy klub.

Chore?

Tak właśnie funkcjonuje obecna ustawa o broni i amunicji. A przecież statystyki co do śmiertelnych zdarzeń z użyciem pojazdów motorowych, a broni palnej są zupełnie nieproporcjonalne. Przykładowe statystyki z 2007:

W 2007 roku na polskich drogach doszło do:

• 49 643 wypadków (wzrost w porównaniu do 2006 r. o 5,9 %);
• Zginęło w nich 5 563 osób (wzrost o 6,1 %)'
• Obrażeń doznało 63 222 osób (wzrost o 6,9 %).

Żródło

Przejdźmy na język nomenklatury wojskowej. Wychodzi na to, że w 2007 roku zginęła cała brygada WP na polskich drogach...

I samochód to niby nie broń?
Ostatnio zmieniony 11 lip 2010, 23:37 przez Dr. Dundersztyc, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

12 lip 2010, 10:15

Byłoby bardzo dobrze, gdyby to wprowadzili. Zdaje mi się jednak, że musiałoby się stać coś takiego, co popchnęłoby oficjeli do poparcia tego pomysłu (np. po katastrofie w Smoleńsku rząd niemal natychmiast wyczarterował porządne samoloty, a nie jakieś posowieckie złomy).


Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

12 lip 2010, 11:13

Widmo wojny. Rząd widząc, że mamy małą armię wprowadza nową ustawę o broni i amunicji :P


Obrazek
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

12 lip 2010, 12:34

Heh... Trza by pogadać z Bin Ladenem, może jakąś bombkę atomową na Sejm by rzucił... Ale taką niedużą, żeby zaraz całego miasta nie rozwaliło :) Albo wąglik. Po cichu wyrżnie posłów w pień, bo będą go sobie do kaw dosypywać myśląc, że to cukier xD


ODPOWIEDZ