Nowa ustawa o broni i amunicji !!

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

30 mar 2009, 20:28

Jak to mawiał Konon (przyszły europoseł): wyprowadzić na ulice milicję!


Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

05 kwie 2009, 19:58

Silver Dragon pisze:Skąd wiesz czy ta grupa nie miałaby przy sobie broni palnej. Równie dobrze mógłbyś dostać head'a bez ostrzeżenia.
Po drugie nie chciałbym znaleźć się w środku takiej strzelaniny, ponieważ jakiś pokurcz zalazł drugiemu za skórę.
Jeżeli dobrze zrobią tą ustawę to broń do tego typu ludzi (legalnie) nie powinna trafić. Jak już to będą ją mieli z włamu (bo broni będzie więcej) albo ze wschodu. Na to niema rady. Trza przy okazji jeszcze zakupić jakiś kewlar. Chociaż i kewlary są już nieskuteczne. Dragon Skin to przyszłość:

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2009, 17:55 przez Dr. Dundersztyc, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

06 kwie 2009, 15:44

zielAK pisze:Jeżeli dobrze zrobią tą ustawę
W Polsce po 1989 roku nikt dobrej ustawy jeszcze nie zrobił. Do 1945 roku też nie.
Więc ta ustawa nie byłaby zrobiona dobrze, bo zapewne na wzór amerykański tam co chwila wybucha krwawa strzelanina. Więc daruj sobie przekonywanie wszystkich do broni. Poza tym ilu tak naprawdę obywateli umie strzelać. Przechwalasz się jakim to jesteś dobrym strzelcem, a w chwili zagrożenia mógłbyś równie dobrze spanikować. I strzelać gdzie popadnie.


Manifest Komunistyczny
http://pl.wikisource.org/wiki/Manifest_Komunistyczny
7 listopada 2009 roku. 92 rocznica Rewolucji Październikowej
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

06 kwie 2009, 17:45

Powszechny dostęp do broni = więcej strzelnic i możliwości treningu strzelania z tej broni
więcej treningu = większa wprawa
większa wprawa = opanowanie w sytuacjach stresowych

Człowiek, który prowadzi samochód piąty raz w życiu ma spore szanse aby podjąć złe decyzje w podbramkowej sytuacji. Zawodowy kierowca, jeżdżący samochodem długie lata wychodzi z takich sytuacji niemal automatycznie.


Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

06 kwie 2009, 17:57

Jeśli chcecie trenować bronią palną, to idźcie do wojska i to migiem. Przyjmują nawet słabych. Tam przynajmniej uczyć będą Was profesjonaliści; plus mały bonus w postaci wychowania w różnych warunkach. Mój ojciec był w wojsku i ja i on jesteśmy z tego dumni.


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

06 kwie 2009, 18:10

kazik pisze:więcej strzelnic i możliwości treningu strzelania z tej broni
Rozpisanie i przyjęcie ustawy nie oznacza przeznaczenie na to gigantycznych funduszy. W USA nie ma jakiejś wielkiej ilości strzelnic pomimo dostępu do broni. Pomyśl jeszcze życiowo. Kto ma czas na wizytę na strzelnicy? Zresztą, zgodnie z twoim twierdzeniem strzelnica powinna się znajdować w każdej większej wsi. Pomysł nie do zrealizowania. A Elvis napisał najmądrzej. Kto marzy o karierze strzelca niech się zgłosi do wojska.
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2009, 18:10 przez Lewus, łącznie zmieniany 1 raz.


Manifest Komunistyczny
http://pl.wikisource.org/wiki/Manifest_Komunistyczny
7 listopada 2009 roku. 92 rocznica Rewolucji Październikowej
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

06 kwie 2009, 18:12

Kto mówi o dotacjach? Wolny rynek am wszystko załatwi.
Ogólny dostęp do broni = ludzie chcą się nauczyć strzelać = ktoś wietrzy w tym interes i rozkręca biznes = powstają strzelnica tam, gdzie są ludzie, którzy chcą z nich korzystać. 8-) Viva la kapitalism!


Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

06 kwie 2009, 20:38

Lewus pisze:W Polsce po 1989 roku nikt dobrej ustawy jeszcze nie zrobił. Do 1945 roku też nie.
Tak. Ale z tego co mi wiadomo pomiędzy 1945 a 1989 były najgorsze :faja:
Lewus pisze:Przechwalasz się jakim to jesteś dobrym strzelcem, a w chwili zagrożenia mógłbyś równie dobrze spanikować. I strzelać gdzie popadnie.
Co taki Lewus może wiedzieć o strzelaniu jeżeli sam nigdy nie miał broni palnej w ręku?
zielAK pisze:To tylko schemat jakiegoś zachowania.
Ja tu przyjmuje jakieś założenia. Nie piszę jaki jestem zajebisty i w ogóle, bo tak naprawdę nie wiem co mogło by się stać w rzeczywistości w takim i takim przypadku w takiej i takiej sytuacji.
Elvis Scatter pisze:Jeśli chcecie trenować bronią palną, to idźcie do wojska i to migiem. Przyjmują nawet słabych. Tam przynajmniej uczyć będą Was profesjonaliści; plus mały bonus w postaci wychowania w różnych warunkach. Mój ojciec był w wojsku i ja i on jesteśmy z tego dumni.
Zaraz Ty też byłeś? Chyba wygląda na to, że nie bo z tego co piszesz można wywnioskować, że nie znasz realiów WP. Ja byłem na zasadniczej i powiem, że szkolenie strzeleckie w WP to DNO! Dali nam PM 84P Glauberyt, nie wyjaśnili dokładnie o co chodzi, jak z tego celować. Dali po 3 pestki i kazali strzelać. Za drugim razem dali 5 pestek. Za trzecim razem dali 10 pestek i kto nie wyrobił 7 trafień w polu śmierci tarczy sylwetkowej ten musiał w OP i masce p. gaz. biegać lub stać na baczność do końca zajęć na poligonie. Miało to niby wymóc lepszą celność wśród wojska. Kpiny. Nie ma solidnego treningu choćby na kbks'ach z bocznym zapłonem to nie ma efektów na strzelaniach z centralnym zapłonem.

A i daruj sobie z tymi profesjonalistami. Jak uczyli nas budowy kałacha zapytał mnie sierżant jak jest pojemny mag do AKMS. Powiedziałem, że 30 i dodałem, że jeszcze wyróżniamy łukowe na 40 nab. do RPK. A on na to co ja pier***e jakie 40 i że niema czegoś takiego jak RPK (!). Podoficer WP w stopniu sierżanta! Nie wiedział tak podstawowej rzeczy, którą wiedział szeregowy, który miał jeszcze ponad 200 DDC!!! Już nie chciałem się kłócić i wspominać o bębnowych bo to nie miało by sensu...
Lewus pisze:Rozpisanie i przyjęcie ustawy nie oznacza przeznaczenie na to gigantycznych funduszy.
A ten jak zwykle kategoriami państwowego socjalizmu. Wiadomo, nie ma co liczyć na to, że państwo pobuduje nam strzelnice. Te co powstały za świetlanej komuny teraz się rozlatują i nie spełniają żadnych standardów. Będzie dostępność broni na rynku, będzie konkurencja, ceny będą niższe iż teraz (no chyba, że pejsogłowcy zawiążą spisek cenowy). Tym samym będzie popyt na strzelnice i ktoś z kapitałem to zauważy, że ludzie mają broń, ale nie mają gdzie z niej postrzelać.


Obrazek
Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

07 kwie 2009, 15:48

Gadacie jakby to ta wielkoprzemysłowa burżuazja która położyłaby łapska na handlu bronią miałaby nam pobudować te strzelnice. Może po części jest to prawda, ale szkolenie byłoby na nich bardzo drogie a ludziom już szkoda kasy na kino. Zresztą to nie jest dobre kiedy co drugi człowiek na ulicy ma broń. Zabicia z zemsty (np. o kobietę) z broni palnej byłoby normą. Powiecie, że równie dobrze można zabić nożem kuchennym. W sumie racja, ale obezwładnienie i obrona przed kolesiem uzbrojonym w tasak jest łatwiejsza niż walka z kimś kto ma klamę (pistolet).

Postępowe, oświecone społeczeństwo nie potrzebuje żadnej broni palnej. To nie jest XVIII-XIX wieczne USA gdzie broń, owszem była potrzebna. Poza tym gdzie byłaby produkowana broń? Najprawdopodobniej w Chinach bo tam najtaniej. A to by było równoznaczne z zaostrzeniem tam kapitalistycznego wyzysku, który już przybiera rangę niewolnictwa. Viva la communism!

P.S
zielAK pisze:Tak. Ale z tego co mi wiadomo pomiędzy 1945 a 1989 były najgorsze :faja:
Chodziło mi o to, że te były najlepsze.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2009, 15:50 przez Lewus, łącznie zmieniany 1 raz.


Manifest Komunistyczny
http://pl.wikisource.org/wiki/Manifest_Komunistyczny
7 listopada 2009 roku. 92 rocznica Rewolucji Październikowej
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

07 kwie 2009, 22:02

Lewus pisze:Zabicia z zemsty (np. o kobietę) z broni palnej byłoby normą.
Lol, muszę tu przytaknąć. Momentami było ze mną na tyle źle, że miałem szczerą ochotę zabić `tego drugiego`. xD Trzeba uważać. xd


Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

07 kwie 2009, 22:06

Z każdego człowieka posiadającego broń robicie szaleńca? Chyba każdy kiedyś pomyślał sobie, że tego a tego z chęcią by zatłukł jak psa, ale tylko ułamek procentów jest do tego zdolny. Gdyby było inaczej, tak wielu żołnierzy nie potrzebowałoby pomocy psychiatrów, a na ulicach zalegałaby gęsta warstwa trupów. Pomiędzy myślą a czynem jest przepaść tak wielka, że przekracza ją niewielka część naszych pomysłów. Pomyślcie sami, ile chcieliście zrobić, ile rzeczy planowaliście w duchu, a ile z nich wykonaliście.

P.S.
Ale z powszechnym dostępem do broni musi iść w parze przywrócenie kary śmierci za morderstwo.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2009, 22:10 przez kazik, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

07 kwie 2009, 23:06

kazik pisze:Gdyby było inaczej, tak wielu żołnierzy nie potrzebowałoby pomocy psychiatrów
Zaraz... sugerujesz, że żołnierze to sami wariaci i psychopaci? xD
Ale z powszechnym dostępem do broni musi iść w parze przywrócenie kary śmierci za morderstwo.
A co ma wspólnego jedno z drugim?


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

07 kwie 2009, 23:12

kazik pisze:Powszechny dostęp do broni = więcej strzelnic i możliwości treningu strzelania z tej broni
Jak na razie, to w moim mieście wyburzyli właśnie strzelnicę. Była na terenie zawodówki, młodzież mogła strzelać. Ale - strzelała rzadko. A za płotem rozrasta się targowisko miejskie. No i na jego potrzeby zrównano z ziemią strzelnicę a targowisko wykupiło od gminy teren szkoły ze strzelnicą. Nie ma strzelania, jest handel dobrami codziennego użytku. Viva la kapitalism! :bolek:

Takie jest życie. :D


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

07 kwie 2009, 23:51

Lewus pisze:
zielAK pisze:Tak. Ale z tego co mi wiadomo pomiędzy 1945 a 1989 były najgorsze :faja:
Chodziło mi o to, że te były najlepsze.
Obrazek
Tiquill pisze:No i na jego potrzeby zrównano z ziemią strzelnicę a targowisko wykupiło od gminy teren szkoły ze strzelnicą.
Sprzedajne państwo. To samo porobili (i robią) z majątkiem WP. Żal i smutek ogarnia mą duszę. A organizacje paramilitarno - patriotyczne (non profit) o hierarchicznej (pozarządowej) strukturze działające lokalnie w terenie muszą walczyć o kawałek zasrn*go pomieszczenia/lokalu by móc prowadzić swoją działalność szkoleniową. A gdy władze gminne czy powiatowe zaśpiewają im cenę za wynajem (nie użyczenie) to ręce opadają.

No tak. Lepiej poczekać aż się rozsypie budynek, nie trzeba będzie ekipy rozbiórkowej zamawiać, a nóż może trafi się jakiś frajer co to wynajmie albo kupi do prowadzenia działalności gospodarczej.

Viva la Pinochetyzm!


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

08 kwie 2009, 01:03

zielAK pisze:Sprzedajne państwo. To samo porobili (i robią) z majątkiem WP
Jeśli jest małe zainteresowanie strzelectwem - strzelectwo samo się nie obroni, zaorzą i udepczą. Czy jednak zaraz sprzedajne państwo? W przypadku tej strzelnicy - nie sądzę. Słabego wypiera silniejszy. I sądzę, że gdyby strzelnica miała wzięcie, to i tak by padła. Łatwiej przenieść strzelnicę w inne miejsce niż całe targowisko. Oby tylko ta strzelnica została przeniesiona. Ale tyle o moim mieście, to tylko przykład.

Jeśli coś nie ma wzięcia, to znika. Majątek WP mógłby zostać przemieniony w strzelnice i tereny paramilitarnych ugrupowań - ale nie ma takiej potrzeby. Militaryzm nie jest w Polsce czymś popularnym i powszechnym. To nisza dla garstki zapaleńców i jak nisza traktowany. Sprzedajemy, bo jest popyt. Czy to znaczy, że sprzedajne państwo? Lepiej już zrobić z poligonu teren dla quad'owców niż strzelnicę, bo quady mają wzięcie, są modne. Lecz sytuacja mogłaby się zmienić, gdyby:
kazik pisze:Powszechny dostęp do broni = więcej strzelnic i możliwości treningu strzelania z tej broni
Ale przecież jesteśmy społeczeństwem demokratycznym, któremu bezpieczeństwo gwarantuje państwo. Jakkolwiek to brzmi. Posiadanie broni nie jest na topie.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ