Nowa ustawa o broni i amunicji !!

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

15 maja 2008, 11:25

DZISIAJ O 22.30 NA TVP 2 BĘDZIE TOCZYĆ SIĘ DEBATA O NOWEJ USTAWIE. ZACHĘCAM DO OBEJRZENIA.


Obrazek
Awatar użytkownika
Demonical Monk
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 138
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:27

11 wrz 2008, 15:07

Archeologia dla tematów ciekawych. Jak tam debata? Niech ktoś zda relację. Pewnie nie przeszło...


Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

12 wrz 2008, 15:41

Demonical Monk pisze:Archeologia dla tematów ciekawych. Jak tam debata? Niech ktoś zda relację. Pewnie nie przeszło...
Trzeba zacząć od tego, że wtedy w ogóle nie dyskutowano o tym. Tempe ch*je.


Obrazek
Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

13 wrz 2008, 12:44

W USA jest jakaś masakra z użyciem broni palnej. Zgineło kilku młodych ludzi. Oczywiście winny nie jest morderca i jego broń tylko gry komputerowe Postal/GTA i ludzie je robiący i grający. ŻAL! Kiedy Amerykanie zauważą, że te masakry są przez łatwą dostępność spluw. Które kupujesz tam jak bułki w Biedronce. Bez rzadnych zezwoleń, a najprostrze modele są tanie jak barszcz. Kiedyś przeczytałem w gazecie o 11 latku w USA który dostał od ojca prawdziwy rewolwer pod choinke. Zdążył nim ciężko ranić 4 osoby, oczywiście ojciec nie poniósł rzadnych konsekwencji. Mam nadzieje, że w Polsce nigdy nie przejdzie taka ustawa, i w ogóle uważam że broń nie powinna być na sprzedarz. Niech ma ją tylko wojsko/policja (i z policji to też nie byle krawężniki tylko specjalne jednostki). Mam nadzieje, że Amerykanie zlikwidują te fatalne przepisy i przestaną obwiniać gry. Gry są złe, a broń już nie? Trochę myślenia!

Gry nie zabijają ludzi, robi to psychicznie chory 11 latek któremu durny stary kupił gnata.


Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

13 wrz 2008, 15:24

Lewus pisze:W USA jest jakaś masakra z użyciem broni palnej. Zgineło kilku młodych ludzi. Oczywiście winny nie jest morderca i jego broń tylko gry komputerowe Postal/GTA i ludzie je robiący i grający. ŻAL! Kiedy Amerykanie zauważą, że te masakry są przez łatwą dostępność spluw. Które kupujesz tam jak bułki w Biedronce. Bez rzadnych zezwoleń, a najprostrze modele są tanie jak barszcz. Kiedyś przeczytałem w gazecie o 11 latku w USA który dostał od ojca prawdziwy rewolwer pod choinke. Zdążył nim ciężko ranić 4 osoby, oczywiście ojciec nie poniósł rzadnych konsekwencji. Mam nadzieje, że w Polsce nigdy nie przejdzie taka ustawa, i w ogóle uważam że broń nie powinna być na sprzedarz. Niech ma ją tylko wojsko/policja (i z policji to też nie byle krawężniki tylko specjalne jednostki). Mam nadzieje, że Amerykanie zlikwidują te fatalne przepisy i przestaną obwiniać gry. Gry są złe, a broń już nie? Trochę myślenia!

Gry nie zabijają ludzi, robi to psychicznie chory 11 latek któremu durny stary kupił gnata.
To wymaga mojego komentarza.

Widzisz, patrzysz na to przez pryzmat tego 11 latka, a raczej tego nieodpowiedzialnego rodzica. Nowa ustawa nie przewiduje dawania zezwoleń na broń palną osobom postronnym i nieodpowiedzialnym. Polska a USA to zupełnie inna bajka. U nas gówniarze biegają po podwórku z plastikowymi atrapami i bawią sie w "wojnę". W USA też biegają, tyle, że z prawdziwą i toczą prawdziwą wojnę o narkotykowe lub inne strefy wpływów w swej dzielnicy.

Nowa ustawa tak jak wcześniej napisałem w swym wywodzie ma umożliwić dojście do broni palnej obywatelom którzy nie mieli wcześniej nawet mandatu za za złe parkowanie. Wszystkie dotychczasowe procedury z psychologiem powinny zostać zachowane, choć bardziej uproszczone i nie powinny aż w taki stopniu obciążać portfela obywatela. Do tego dochodzi zlikwidowanie przymusowego uczestnictwa w PZSS i partykularnych interesów policji w tym zakresie.

I teraz wyobraź sobie taka sytuację: Idziesz w swojej miejscowości ulicą, jest 22.00 a tu grupka pianych kolesi się zatacza i szukają burdy. Do tego maja noże i kastety i chcą od Ciebie na piwo i fajkę bo nie mają. Poziom agresji jest u nich widoczny, byli już karani wcześniej. Zapowiada się na to, że dostaniesz łomot, bo sam kasy nie masz, ale za to masz... pistolet TT. Normalnie, legalnie zgodnie z literą prawa. Wyciągasz go, wymierzasz w ich stronę, dajesz wyraźny sygnał werbalny, by nie podchodzili bo będziesz strzelał. Oni idą w twoim kierunku dalej w zaparte, ty powoli się wycofujesz i oddajesz 2 strzały ostrzegawcze w powietrze. Gdy znaczą Cię osaczać z dwóch stron postrzelasz jednego w nogę i już wiedzą, że to nie atrapa, więc powinni sobie odpuścić. No chyba, że... są poje**ni.

Ja jestem jak najbardziej za. Choćby z tego względu, że podczas ewentualnej wojny kraj nie jest tak dobrze nasycony w broń palną, by fizycznie stawić zacięty opór najeźdźcy.


Obrazek
Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

13 wrz 2008, 16:13

A nie przyszło ci do głowy, że nieodpowiedzialni i durni ludzie nie muszą być notowani ani nawet pouczeni? Pozatym dzieciak może się dorwać do broni i wiadomo. Aha i broń na pewno będzie używana z byle powodu (np. idziesz ubrany na czarno o 23.00 między blokami, powiedzmy że idziesz na dworzec i wtedy strachliwy 40 latek trzęsącymi łapami* wyciągnie guna i zacznie do ciebie mierzyć bo uznał cię za agresywnego ćpuna, i jego trzęsące łapy zaciskają się na spuście... ), albo zupełnie bez powodu (napady, rabunki itp. wzrosną). Nie podoba mi się jak broń jest łatwo dostępna, bo nigdy nie wiadomo kto z nią wyskoczy.

*Podobno nowa ustawa miała zlikwidować testy psychiczne, więc wystarczy brak notowania w kartotece, 18stka i trochę hajsu na prosty model. A taki człowiek niekoniecznie może mieć dobre zamiary. Ogólnie ta ustawa to klapa. Ciesze się, że nasi "posłowie" zachowali resztki rozumu i to odrzucili.


Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

13 wrz 2008, 16:31

W USA dzięki takim praktykom jak powszechny dostęp do broni i kara śmierci przestępczość spadła i to o bardzo dużo. Każdy złodziej, trzy razy zastanawia się przed wejściem komuś do domu, bo wie, że właściciel może odstrzelić mu jaja bez mrugnięcia okiem.
Poza tym, jeśli chciałbym iść za Twoim tokiem rozumowania, Lewus zakazałbym jazdy samochodem. Bo przecież samochodem jeżdżą też ludzie nieodpowiedzialni, którzy powodują wypadki :!:


Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

13 wrz 2008, 17:43

Lewus pisze:A nie przyszło ci do głowy, że nieodpowiedzialni i durni ludzie nie muszą być notowani ani nawet pouczeni? Pozatym dzieciak może się dorwać do broni i wiadomo. Aha i broń na pewno będzie używana z byle powodu (np. idziesz ubrany na czarno o 23.00 między blokami, powiedzmy że idziesz na dworzec i wtedy strachliwy 40 latek trzęsącymi łapami* wyciągnie guna i zacznie do ciebie mierzyć bo uznał cię za agresywnego ćpuna, i jego trzęsące łapy zaciskają się na spuście... ), albo zupełnie bez powodu (napady, rabunki itp. wzrosną). Nie podoba mi się jak broń jest łatwo dostępna, bo nigdy nie wiadomo kto z nią wyskoczy.

*Podobno nowa ustawa miała zlikwidować testy psychiczne, więc wystarczy brak notowania w kartotece, 18stka i trochę hajsu na prosty model. A taki człowiek niekoniecznie może mieć dobre zamiary. Ogólnie ta ustawa to klapa. Ciesze się, że nasi "posłowie" zachowali resztki rozumu i to odrzucili.
Są postrzelenia z wiatrówek, ostatnio taki przypadek gdzieś na wiosce był, ale z tym trzeba liczyć się zawsze. Testy psychologiczne nie zostaną zlikwidowane, ponieważ, tak jak wspomniałeś nie każdy się nadaje do tego by broń posiadać. Zostaną zlikwidowane procedury biurokratycznej machiny które utrudniają uczciwym ludziom dostęp do broni palnej. Poza tym nie sadzę by od razu wzrosło zainteresowanie w społeczeństwie tym faktem. Broń palna głównie interesuje przestępców i sportowców oraz grupy i organizacje paramilitarne. Trzeba by ogromnych nakładów propagandowo - reklamowych z odpowiednią dozą edukacji by w społeczeństwie w ogóle to zakorzenić. USA nie mają z tym problemu, bo u nich nigdy nie było tych postkomunistycznych przepisów utrudniających życie posiadaczom broni. Poza tym nie od 18 tylko od 21 lat czyli tak jak było zawsze.

Lewus odsyłam Cię do magazynu "Strzał" - tam zawsze co numer jest poruszana ta problematyka. Niektóre artykuły opisują rzeczy co w normalnym demokratycznym kraju uważane by były za nepotyzm i głupotę. Broń palna dla ludzi, uczciwych bez zaburzeń psychoemocjonalnych jak najbardziej. Powiedz, skoro przestępcy mogą mieć broń to czemu ja nie mogę? W legalny sposób oczywiście... Mam święte prawo do samoobrony. Ten paniczny strach społeczeństwa spowodowana tym, że na ulicach wybuchną strzelaniny w ogóle mnie nie przekonuje. Ustawę gdy się nie sprawdzi można zawsze wycofać. Ale by się sprawdziła powinny być odpowiednie mechanizmy kontrolujące skutki jej działania. Bo na początku może być różnie...
kazik pisze:Poza tym, jeśli chciałbym iść za Twoim tokiem rozumowania, Lewus zakazałbym jazdy samochodem. Bo przecież samochodem jeżdżą też ludzie nieodpowiedzialni, którzy powodują wypadki :!:
Dokładnie. Wg. mnie pozwolenia na samochody powinny być wydawane w takich samych procedurach co broń palna. Ponieważ 9 mm pocisk parabellum o wadze 7,5 g. lecący z prędkością 377 m/s ma takie same skutki śmiertelne jak jadące BMW o wadze ok. 3 ton z prędkością 150 km/h.


Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

13 wrz 2008, 18:22

zielAK pisze:Dokładnie. Wg. mnie pozwolenia na samochody powinny być wydawane w takich samych procedurach co broń palna. Ponieważ 9 mm pocisk parabellum o wadze 7,5 g. lecący z prędkością 377 m/s ma takie same skutki śmiertelne jak jadące BMW o wadze ok. 3 ton z prędkością 150 km/h.
Jednym pociskiem jesteś w stanie rozjechać kilkuosobową grupę przechodniów? :651:


Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

13 wrz 2008, 18:50

kazik pisze:Jednym pociskiem jesteś w stanie rozjechać kilkuosobową grupę przechodniów? :651:
Może nie jednym, ale jak wywalisz cały magazynek na ciągły z Glauberyta (25 szt.) to efekt będzie taki sam. Mi chodziło o skutki, a nie, że kogoś mogę rozjechać... pociskiem (?) niedorzeczność...


Obrazek
Awatar użytkownika
Jesion
Początkujący morderca
Posty: 83
Rejestracja: 23 wrz 2007, 14:29
Lokalizacja: Elbląg

15 wrz 2008, 18:02

Należy też pamiętać że USA to USA a Polska to Polska.

Jesion.


Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

15 wrz 2008, 20:26

Jesion pisze:Należy też pamiętać że USA to USA a Polska to Polska.

Jesion.
No racja. Tam mają samochody co spalają 30 l / 100 km. U nas takich niema.


Obrazek
Awatar użytkownika
Spoonman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 319
Rejestracja: 30 lip 2007, 12:29
Lokalizacja: zza węgła

16 wrz 2008, 03:48

Myślę, że chodziło również o co innego. Przypomnijmy sobie, że gdy w USA ludzie zaczynali mieć broń w każdym domu, urządzili sobie dziki zachód. Nie potrafię sobie wyobrazić, jak by to wyglądało w Polsce.

Jednak mimo to, sam z bardzo wielu powodów chciałbym posiadać pozwolenie na broń. Me życie pewnie by się od tego nie zmieniło (a przynajmniej nie chciałbym, by się zmieniało), a na ulicy nie czułbym się bezpieczniej (może dlatego, że i tak szwędając się po ciemnych ulicach nie odczuwam strachu), to jednak posiadanie broni mogłoby pozwolić na łatwiejsze rozwiązywanie niektórych konfliktów lub nawet niedopuszczanie do nich.


Speed means freedom of the soul
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

18 sty 2009, 20:59

Jak ważne dla bezpieczeństwa narodowego jest dostępność do broni palnej pokazuje przykład Simo Häyhä - człowieka-dywizji: Simo Häyhä, Fin, żołnierz Wojny Zimowej. Ten mały i szczuplutki żołnierzyk (160 cm wzrostu) w ciągu stu dni swojej służby zastrzelił z karabinu pół tysiąca sowieckich żołnierzy, dokładając do tego dwustu zabitych z pistoletu maszynowego. Siedmiuset pokonanych wrogów.

Häyhä nie należy do tradycji rycerskiej, a raczej do tradycji kmieci-żołnierzy, obecnej w Europie od czasów francuskich żakerii, potem przez tradycje czeskie, szwajcarskie czy śląskie (w XV w., jedną trzecią żołnierzy w polskich rotach piechotnych stanowili zaciężni Ślązacy). Häyhä, ten Dawid, myśliwy, który stanął przed sowieckim Goliatem, nie robił tego, co robił dla mołojeckiej sławy, nie robił tego z miłości do wojny, nie robił tego dla męskiego sportu - a zapytany, o przyczynę swoich przewag, nie powiedział niczego wzniosłego o miłości Ojczyzny, tylko, po prostu: “robiłem to, co mi kazano, najlepiej jak umiałem”. To właśnie inaczej, niż po rycersku wzniosła odpowiedź wolnego chłopa, orężnie broniącego swojego obejścia.

Warto jeszcze dodać, że tacy ludzie rodzą się jedynie w narodach, na co dzień obcujących z bronią. Tylko wolni kmiecie sprawdzają się jako chłopi-żołnierze - jak Szwajcarzy, Finowie, albo czescy i śląscy freibauerzy, troskliwie strzegący swojego prawa do noszenia broni.

https://www.dziennik.twardoch.pl/?p=69

Jak widać ludzie, którzy całe życie obcują z bronią są świetnymi żołnierzami. Tak więc prawo do posiadania broni wpływa nie tylko na nasze bezpieczeństwo osobiste w domu, ale podczas konfliktów zbrojnych sprawia, że żołnierze są po prostu lepsi w tym co robią. Ale dziś nie ma co liczyć na to, że władze polskie, bądź europejskie wprowadzą nam prawo do noszenia broni. Bo jak się ludziom przestaną podobać ich rządy łatwiej będzie spacyfikować nieuzbrojonych ludzi.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

19 sty 2009, 20:12

kazik pisze:Bo jak się ludziom przestaną podobać ich rządy łatwiej będzie spacyfikować nieuzbrojonych ludzi.
Zaczyna się u nas zawodowa armia, a media informują o nadmiarze ochotników, pośród których nie wszyscy wstąpią do polskiej armii. Wystarczyło znormalizować służbę wojskową, by ta zaczęła przybierać sensowniejsze oblicze. Może więc, mimo że broni powszechnie nie nosimy, nie damy się tak łatwo spacyfikować. Duch walki w nas drzemie, trzeba tylko umieć go wykorzystać.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ