Nowa ranga filmowa

Dyskusje dotyczące forum i strony, propozycje i sugestie.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Czy jest sens i czy wypali idea formumowych filmowców kręcących filmy na potrzeby własne lub naszych modderów? Warto nową rangę?

Tak, warto robić filmy a ludzi je robiących honorować
11
92%
Nie. Lenistwo, małe zaangażowanie itp sprawi, że idea zemrze
1
8%
Tak, ale nie taraz. Za wcześnie na to
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 12
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

19 lip 2014, 00:05

Co znaczy "filmowa"? To, że potrzebna dla niej dobra nazwa. ;)

Powstało na naszym forum znane nam już wszystkim serialowe przedsięwzięcie (link) i przyjdzie czas nagrodzić zdolności i inwencję tworzących ten projekt. Ale to nie tylko o to chodzi.

PostalSite.Info coraz bardziej angażuje się w istnienie na Facebooku. Więcej nowinek można znaleźć tam niż na naszej stronie, taka specyfika tego społecznościowego portalu. Lecz każdy chyba zdaje sobie już sprawę, że w dzisiejszych czasach prezentacja czegokolwiek bez krótkiego filmu na YouTube to poważne ograniczenie kręgu przyszłych odbiorców. Nie ma filmu, to nie ma chęci zagrania w jakiegoś moda. Prezentacja samych skrinów zainteresuje również - ale dyskusja o tym, co jest ważniejsze - nie ma chyba sensu. Albo nie będzie miała sensu w najbliższej przyszłości.

Wychodząc naprzeciw tej przyszłości - trzeba nam filmów do prezentowanych modów. Nie zawsze danym modder ma czas/chęci/umiejętności/ogarnięcie by nagrać filmik ze swojego moda. A pamiętajcie: Jest filmik - jest wpis na Facebooku. Proste i łatwe podanie odbiorcy sedna treści.

Dlatego coraz bardziej będą potrzebni, obok modderów i testerów, także filmowcy. Kto będzie robił filmiki z tworzonych modów - będzie miał nową rangę. A same filmiki trafią na nasz FB i YT. Widzę sporo do roboty. ;)

Ankieta dotyczy tylko tego, czy to dobra idea. Oddających głos na 'Tak' nijak nie zobowiązuje to do czegokolwiek. Oczywiście.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mozal
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 903
Rejestracja: 08 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: Polska

19 lip 2014, 00:08

Ja jako tester mogę testować mody nagrywając z nich gameplay. Dla mnie to żaden problem, wystarczy znaleźć czas.


:rozpacz:
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

19 lip 2014, 00:52

Tak. pod warunkiem, że "filmowcy" będą robili dobre filmiki, a nie jakieś posklejane ścinki w 360p.


Awatar użytkownika
Mozal
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 903
Rejestracja: 08 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: Polska

19 lip 2014, 00:59

Ofkors przynajmniej 720p i w razie komentarza dobry mikrofon.


:rozpacz:
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

19 lip 2014, 02:05

Przydały się też głos modderów, czy będą chcieli korzystać z usług filmowców.

Jak tą rangę nazwać??


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

19 lip 2014, 07:32

Skoro już się upominają, to czemu by nie. :)


8=======D
Awatar użytkownika
Mike
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1805
Rejestracja: 14 wrz 2013, 12:33

19 lip 2014, 09:31

Filmiki prezentujące mody…czemu nie :) . Sporo jest na Forum ciekawych modów, ale bez gameplaya czy trailera. Ja mógłbym nagrywać, ale nie zawsze znajdzie się czas ;) .
Zresztą na próbę już kiedyś zrobiłem mały teaser-trailer Mapki Niespodzianki Tardisa i titka :) .

Nie wiem czy o takie filmiki by chodziło :D .


Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

19 lip 2014, 10:51

Taka ranga będzie ciekawa !!!
To może być jeszcze lepsza niż Tester (albo równoznaczna) - o widzisz testowałem twego moda :)
Głosuje na TAK


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

19 lip 2014, 11:08

BloodLogin93 pisze:Taka ranga będzie ciekawa !!!
To może być jeszcze lepsza niż Tester (albo równoznaczna) - o widzisz testowałem twego moda :)
Głosuje na TAK
Tak powinna być taka ranga ;)


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

19 lip 2014, 12:31

mika90 pisze:Zresztą na próbę już kiedyś zrobiłem mały teaser-trailer Mapki Niespodzianki Tardisa i titka :) .

Nie wiem czy o takie filmiki by chodziło :D .
Fajny filmik! :ok: (Kurczę, czemu dotąd go nie widziałem?). Wszystko w maksymalnie skróconej formie do kliku zbliżeń i planów. Tylko nie wiem czy efekty są potrzebne do takiego filmiku. Raczej niech pokazuje walory mapy i mappera a nie zdolności filmowca. ;) Choć oczywiście rodzaj filmu dowolny, to już kwestia uzgodnienia między mapperem a filmowcem. Ich sprawa. Jedna tylko reguła powinna być przestrzegana: To ma być krótkie, by nie zanudzić oglądającego półgodzinnym gameplayem.
seebeek17 pisze:Tak. pod warunkiem, że "filmowcy" będą robili dobre filmiki, a nie jakieś posklejane ścinki w 360p.
Ale za dużych wymagań też nie warto narzucać. Przede wszystkim godzą się modder z filmowcem.


Jaka organizacja.
1. Odrębnego forum na to nie potrzeba, wystarczy tak naprawdę jeden temat w subforum Postal Serial. Drugi temat na zasady, inny na poradniki. Choć gdyby pozbierał tematy o filmach i tworzeniu filmów to trochę by tego było... Każdy zainteresowany by ogarnął, jakby co, ale... ;)
2. Nazwa rangi: Filmowiec. Stale się przewija, niezbyt mi pasuje, ale skoro nikt nie zgłasza innej...
3. Wstąpienie do grupy dobrowolne, każdy kto chce zgłasza akces do grupy. Po przyjęciu przez moderatora grupy dostaje też samą rangę.
4. Jeśli jesteś w grupie Filmowiec - poddajesz się rygorom jej działania. O tym niżej.
5. W każdej chwili występujesz z grupy. Dajesz tym do zrozumienia że "Mnie to już nie interesuje, zostawcie mnie" albo że "Na razie nie mam czasu, ale jeszcze kiedyś wrócę do tej roboty.
6. Żeby moderator grupy cię przyjął, musisz najpierw zrobić jakiś filmik.
7. Rozmowy w temacie są jawne. Chyba że zajdzie potrzeba ukrytego subforum - wtedy będzie takie.
8. Gdzie dajemy filmik? W temacie prezentującym moda. Jak również link do filmu w temacie głównym rozmów filmowców, co by każdy wiedział co się dzieje. I by zarządzający profilem PSI na FB i YT widział szybko, że jest robota. ;)
9. Kto zarządza profilem PSI na FB i YT? Mnie nie ma po dobrych kilka dni. Musi więc być osoba jeszcze jedna. Mr Minio zarządza naszym profilem na fejsie, nie narobił się tam, filmy robił i zna się na rzeczy, więc odgórnie: Masz to załatwione, facet. :faja: Nie, nie dziękuj. :D
10. No ale po co uploadować na profil PSI na YT? Nie ma potrzeby, starczy profil filmowca. A na profilu PSI starczy tylko playlista z takimi filmami. Zresztą - sprawa do obgadania.

Pasuje? :)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mike
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1805
Rejestracja: 14 wrz 2013, 12:33

19 lip 2014, 12:47

Co do kanału to proponuję, żeby wrzucać na kanał PSI Movies. Bo i tak narazie praktycznie sie nic tam nie dzieje a i nazwa pasuje :) . Wystarczyło by zmienić trochę opis kanału. Porozsyłał bym passy wszystkim z tą rangą i byłby jedez wspólny kanał :) . Było by wiadomo, że to nasze filmiki-z Postal Site ;) .
EDIT
Do jakiego moda zrobic filmik? :D
Ostatnio zmieniony 19 lip 2014, 12:48 przez Mike, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

19 lip 2014, 14:09

mika90 pisze:Co do kanału to proponuję, żeby wrzucać na kanał PSI Movies.
Fajnie, że chcesz się podzielić. Nie narzucam się, ale tak może być. :)
mika90 pisze:Do jakiego moda zrobic filmik? :D
AoH, prezentacja ponurej pogody i ponurej mapy. Z nutką groźną. Jeśli mogę mówić w nieswoim imieniu...

Właśnie. Czy musi zamawiać autor moda/mapy? Według mnie, nie tylko. Bo jakiś gracz może dostrzec coś fajnego, czego autor nie dostrzegł. Nie mówiąc o administracji, hehe. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

19 lip 2014, 15:14

sam tworzę film pt. "Postal in GMod" więc jest to dobry przykład :ok:


Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

19 lip 2014, 16:55

Ja proponuje nazwę inną Vtester (typowo video testy innych) lub
fajna nazwa od programu który chyba jako pierwszy pozwalał nagrywać sceny z gry :
Frapser
Frapser ,Modder ,Tester - nie odbiega od innych tytułów.
Tiquill pisze: 5. W każdej chwili występujesz z grupy...
6. Żeby moderator grupy cię przyjął, musisz najpierw zrobić jakiś filmik.
Teraz mowa o grupie a nazwa tematu wskazuje na rangę , chcąc wstąpić do zombie to co innego nie ma koloru nicku.
6.Jeśli zgłaszam własny filmik - prezentacja moda , to też sie liczy :P ??


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

19 lip 2014, 17:09

bardziej pasowała by nazwa Movier


ODPOWIEDZ