Nostalgia i starzenie się

Więcej niż dotychczas. Bez kompromisów. Działa na emocje. Ale musisz myśleć, bardziej.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

20 wrz 2017, 01:14

Dzienis pisze:Ciekawi mnie jak się czują ludzie dożywający np. 110 lat, przecież oni połowę życia spędzili jako starcy i ich wygląd nie zmieniał się specjalnie od ostatnich 50 lat poza zwiększeniem ilości zmarszczek i obwiśnięcia skóry. xD
Z jednej strony więc mamy coraz dłuższe życie, z drugiej jednak większość drugiej jego połowy spędzamy jako starcy. :|
Zapewne tak jak ty, wyrastając z wieku dziecięcego. My mamy jeden etap wstępny (krótkie dzieciństwo gdzie wszystko szybko się zmienia) i długą dorosłość (gdy już tak szybko się nie zmieniamy). Ludzie bardzo starzy oba te nasze etapy traktują jak dzieciństwo, dla nich są krótkie. Prawdziwy smak życia to dla nich 3 etap, te 50 lat zmarchów, reumatyzmu itp "atrakcji". Ich starość to nasza dorosłość. Percepcja się zmienia. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. ;)

Rycho3D pisze:Człowiek żyje nadzieją że kiedyś będzie miał czas i się porządnie wyszaleje.
Najpierw myśli że jak skończy szkołę to zrobi sobie wolne na zabawę, ale okazuje się że musi pracować. Potem żyje nadzieją na dłuższy urlop, ale wykorzystuje go na bieżąco do załatwiania jakichś spraw. Potem myśli że na emeryturze będzie szalał i zwiedzał świat, ale ledwo starcza jej na życie.
A jeśli nawet wystarczy, to kto pomoże mi wstać z fotela ?
:D
Życie to frajerstwo
Rzadko się z tobą zgadzam o życiu. Ale tu masz pełną rację. Życie jest dla głupich.

Dzienis pisze:Najgorsza starość to jak siedzisz w domu i wychodzisz tylko do kościoła, na zakupy i do kiosku po gazetę Rydzyka, a resztę czasu klepiesz zdrowaśki i oglądasz TV Trwam.
A skąd wiesz? Może uczucie kontaktu z Panem podczas tych zdrowasiek i czytanie gazety to uczta u Pana Boga? ;)

Dzienis pisze:mój dziadek tak się 10 lat męczył, aż w końcu się zagłodził, bo miał dość.
Słuszny wybór, na pewno.

SzynkaczPL pisze:Człowiek wchodzi w doroślejsze tematy i nie zajmuje się takimi "błahostkami".
12 latek wchodzi w doroślejsze tematy. :D Fajnie to brzmi.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Szynkacz
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1018
Rejestracja: 23 maja 2017, 00:41
Postawił piwo: 1 raz

20 wrz 2017, 16:40

Tiquill pisze:A skąd wiesz? Może uczucie kontaktu z Panem podczas tych zdrowasiek i czytanie gazety to uczta u Pana Boga? ;)
Całkiem możliwe ;)
Tiquill pisze:Słuszny wybór, na pewno.
Współczuję. To musiałaby być długa i bolesna śmierć :/
Tiquill pisze:12 latek wchodzi w doroślejsze tematy. :D Fajnie to brzmi.
No, to jest swój chłop, a nie Dzienis, "Yyy hły hły maś 12 lat to zlysz jeście gówno XD"
Ja jestem chyba najbardziej wydoroślałą osobą w mojej klasie (i debilną) (paradoks xD) ;)


Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

20 wrz 2017, 17:00

SzynkaczPL pisze:Ja jestem chyba najbardziej wydoroślałą osobą w mojej klasie (i debilną) (paradoks )
To w takim razie macie naprawdę niski poziom w klasie xD

Jeśli u mnie chodzi o nostalgię, to czasami nie mogę się nadziwić, że jakiś popularny (swego czasu) filmik ma już 10 lat albo nieco mniej. Kiedy mi te wszystkie szkolne lata przeleciały? ;>


Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

20 wrz 2017, 17:03

SzynkaczPL pisze: Ja jestem chyba najbardziej wydoroślałą osobą w mojej klasie (i debilną) (paradoks xD) ;)
Też tak czasami sobie myśle tylko że nie jestem debilem a bardziej świrem lecz nie pokazuję tego w szkole xD


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Szynkacz
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1018
Rejestracja: 23 maja 2017, 00:41
Postawił piwo: 1 raz

20 wrz 2017, 17:09

Yoss pisze:To w takim razie macie naprawdę niski poziom w klasie xD
Jeśli kiedyś wejdę do Cmentarza, i będzie tam o Patologii, to wypiszę wszystkie moje przypały xD (dzisiaj były dwa :lol:)
A. To nie było śmieszne.
Ale prawdziwe xD
Szatan pisze:Też tak czasami sobie myśle tylko że nie jestem debilem a bardziej świrem lecz nie pokazuję tego w szkole xD
A jak myślę że jestem debilem i świrem, to co? :P


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

20 wrz 2017, 19:30

SzynkaczPL pisze:No, to jest swój chłop, a nie Dzienis, "Yyy hły hły maś 12 lat to zlysz jeście gówno XD"
Bo wtedy porównuję taką osobę do siebie gdy byłem w jej wieku, a miałem wtedy naprawdę niezłe gówno w głowie i nie wiedziałem wielu różnych rzeczy (co nie zawsze jest wadą). ;)
Yossarian pisze:Jeśli u mnie chodzi o nostalgię, to czasami nie mogę się nadziwić, że jakiś popularny (swego czasu) filmik ma już 10 lat albo nieco mniej. Kiedy mi te wszystkie szkolne lata przeleciały?
Taa.. np. przeróbki Sąsiadów w Ivonie, albo reality show w telewizjach, albo takie teksty jak Magiczne przygody Kubusia Puchatka... Stare to wszystko w chuj, a latka lecą. :|
SzynkaczPL pisze:Ja jestem chyba najbardziej wydoroślałą osobą w mojej klasie (i debilną) (paradoks )
Pan Szatan pisze:Też tak czasami sobie myśle tylko że nie jestem debilem a bardziej świrem lecz nie pokazuję tego w szkole
Wy płatki śniegu wy... Może nie wszyscy są tacy dynamiczni jak wy, niektóre ciche spierdoliny są inteligentne, ale spierdolenie nie pozwala im tego ujawnić na światło dzienne... Ludzie są różni, nieraz masz kogoś za debila, a potem ten ktoś okazuje się naprawdę interesującą osobą.


I regret nothing
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

22 wrz 2017, 23:01

Rycho3D pisze:Życie to frajerstwo
Life fuck us all.
Dzienis pisze:oddychający czystym powietrzem nie skażonym promieniowaniem po nieudanych próbach atomowych czy innym Czarnobylem spokojnie dożywałby ponad 90 lat
A może właśnie przez ten cały syf dookoła żyjemy co raz dłużej?
Yossarian pisze:Najgorsza to taka, w której jest się zależnym od innych, np. leży się w łóżku i nie ma się sił nawet na pójście do kibla
Osobiście wtedy wolałbym popełnić samobójstwo. Zbyt bardzo cenię swobodę i wolność.
Oczywiście samobójstwo w jakimś niezwykłym stylu. ;) Jak umrzeć, to z przytupem.
SzynkaczPL pisze:Coraz częściej zaczynam odczuwać, że się "lekko" postarzałem.
Wiek: 12
>pick one
Edit: Autokorekta na fonie mi dała zamiast "zrobisz" - "zginiesz"
Przypadeg?
SzynkaczPL pisze:Tytus, Tomek i Atomek.
Szynkacz, piszesz, jakbyś miał ze 30 lat
Piroziom pisze:Jabłka obierałem, sok wyciskałem bo w inne dni nie ma czasu. Już 15 po północy, za późno żeby pograć, wyciskarkę trzeba umyć. I już prawie pierwsza. A rano do fotografa, zdjęcie do dyplomu i dalej dopisywanie bo trza do czwartku złożyć do dziekanatu. Wtedy zrobi się luźniej...
Ach, zapomniałem. Piwnica do sprzątania z warsztatem- piec przecieka i trzeba wymienić. Drzewo do noszenia i układania. Wymieniać można bez końca.
Znam doskonale, jak pewnie większość osób tutaj obecnych heh
Tiquill pisze:Ludzie bardzo starzy oba te nasze etapy traktują jak dzieciństwo, dla nich są krótkie. Prawdziwy smak życia to dla nich 3 etap, te 50 lat zmarchów, reumatyzmu itp "atrakcji". Ich starość to nasza dorosłość. Percepcja się zmienia. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Dlatego, jak się radzić czegoś konkretnego, to osób starszych. (choć nie wszystkich - mocherowe berety pomijam. mam tu na myśli normalne stare osoby)
Tiquill pisze:Zapewne tak jak ty, wyrastając z wieku dziecięcego.
"Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?"
tak mi się cytat przypomniał z Dnia Świra


Awatar użytkownika
Smuggler
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 670
Rejestracja: 05 lip 2008, 17:39
Lokalizacja: Poznań

01 gru 2017, 17:33

U mnie ostatnimi miesiącami nasiliły się nostalgiczne odczucia co do wszystkiego co kiedyś mnie otaczało, czy to ze zwykłych obserwacji czy wspomnień które gdzieniegdzie wracają. Czasami to jest tak silne, że jedyną rzeczą która mi pomaga to wracanie do miejsc w których kiedyś byłem, rozmowa z ludźmi z którymi już dawno nie miałem kontaktu (lub też już nic wspólnego) czy otaczanie się rzeczami które kiedyś sprawiały mi radość.
Weltschmerz jak się patrzy.


Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

01 gru 2017, 17:36

Smuggler pisze:Weltschmerz jak się patrzy.
Na tym forum weltschmerz kojarzy się z jednym xD
Ostatnio zmieniony 01 gru 2017, 17:36 przez Yossarian, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Smuggler
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 670
Rejestracja: 05 lip 2008, 17:39
Lokalizacja: Poznań

01 gru 2017, 17:37

Yossarian pisze:
Smuggler pisze:Weltschmerz jak się patrzy.
Na tym forum weltschmerz kojarzy się z jednym xD
O, a z czym, jeśli mogę wiedzieć? ;>
Ostatnio zmieniony 01 gru 2017, 17:37 przez Smuggler, łącznie zmieniany 1 raz.


Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

01 gru 2017, 17:40

Smuggler pisze:O, a z czym, jeśli mogę wiedzieć?
Z Lokiem. Długa historia, ale pewnie go kojarzysz :P


Awatar użytkownika
Smuggler
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 670
Rejestracja: 05 lip 2008, 17:39
Lokalizacja: Poznań

01 gru 2017, 17:53

Yossarian pisze:
Smuggler pisze:O, a z czym, jeśli mogę wiedzieć?
Z Lokiem. Długa historia, ale pewnie go kojarzysz :P
Ojej, Loc <3
Wieki o nim nie słyszałem, ostatni raz jak wyzywał mnie oraz moich znajomych na moim facebookowym profilu w komentarzach kiedy "niewinnie" zapytałem co jest lepsze, PC czy Mac. Chwilę po tym wyrzucił mnie z kręgu swoich znajomych.
Fascynujący człowiek, doprawdy!
Ostatnio zmieniony 01 gru 2017, 17:54 przez Smuggler, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

01 gru 2017, 18:01

Smuggler pisze:Wieki o nim nie słyszałem, ostatni raz jak wyzywał mnie oraz moich znajomych na moim facebookowym profilu w komentarzach kiedy "niewinnie" zapytałem co jest lepsze, PC czy Mac. Chwilę po tym wyrzucił mnie z kręgu swoich znajomych.
Dlaczego mnie to nie dziwi? xD
Smuggler pisze:Fascynujący człowiek, doprawdy!
Rzeczywiście fascynujący, na szczęście już więcej tutaj nie zajrzy, bo dostał over9000 warnów. :D


I regret nothing
Awatar użytkownika
Smuggler
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 670
Rejestracja: 05 lip 2008, 17:39
Lokalizacja: Poznań

01 gru 2017, 18:14

Dzienis pisze:
Smuggler pisze:Wieki o nim nie słyszałem, ostatni raz jak wyzywał mnie oraz moich znajomych na moim facebookowym profilu w komentarzach kiedy "niewinnie" zapytałem co jest lepsze, PC czy Mac. Chwilę po tym wyrzucił mnie z kręgu swoich znajomych.
Dlaczego mnie to nie dziwi? xD
Smuggler pisze:Fascynujący człowiek, doprawdy!
Rzeczywiście fascynujący, na szczęście już więcej tutaj nie zajrzy, bo dostał over9000 warnów. :D
A szkoda, dobrą rozrywkę zapewniał swoimi pretensjami do całego świata.
Loc, sit ei terra levis.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

01 gru 2017, 18:38

Smuggler pisze:A szkoda, dobrą rozrywkę zapewniał swoimi pretensjami do całego świata.
Do pewnego momentu tak, potem każdy już miał go dość.
Zresztą miał swoje szanse.


I regret nothing
ODPOWIEDZ