Niemcy - wrodzona nienawiść??

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

24 sty 2009, 18:11

Jak Polacy reagują na naszą przeszłość z udziałem Niemców. Czy nie nawidzimy Niemców za nic, ja czasami mam takie znienawidzenie do Niemiec, chociaż nie mam podstaw. Jakie są wasze opinje na to często spotykane wśród Polaków zjawisko????

Ps. Chociażby przy przegranym przez piłkarzy ręcznych meczu z Niemcami zdenerwowałem się jak nigdy...


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

24 sty 2009, 18:17

Pablo Abruzzi pisze:Ps. Chociażby przy przegranym przez piłkarzy ręcznych meczu z Niemcami zdenerwowałem się jak nigdy...
Jakby przegrali z jakimkolwiek innym zespołem, tez byś się zdenerwował, a że to był mecz ważny, bo decydujący, to wkurzenie było jeszcze większe.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

24 sty 2009, 18:18

Ja należę do osób, które nie widzą najmniejszego sensu w obwinianiu dzieci za winy ich ojców 8-) Ale fakt że wielu Polaków nie przepada za Niemcami, a zwłaszcza ludzie starsi napawają sporą nienawiścią do Niemców. Ale nie ma im co się dziwić, jakbym doświadczył tego co oni, bym zapewne miał podobne odczucia. Jednak Bóg mi tego oszczędził, toteż nie napawam brakiem sympatii do zachodniego sąsiada 8-)
Ostatnio zmieniony 24 sty 2009, 18:20 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

24 sty 2009, 18:35

Co było a nie jest nie pisze się w rejestr

Nie mam za co nienawidzić Niemców. Może i mają niechlubną historię, ale to już było (i mam nadzieję, że nie wróci)). Jedynie nienawiścią można pałać do nazistów, bo od nich się praktycznie wszystko zaczęło.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

24 sty 2009, 18:52

Spośród moich znajomych z zagranicy, najbardziej lubię chyba Niemców. Ich języka uczę się z kilku powodów, ale najważniejszy brzmi: niszczyć mury, budować mosty. Niektórzy znajomi uprzedzeni są do Niemców - matka nie umie znieść ich mowy. Dlatego na przekór nie uczę się tego - za przeproszeniem - pedalsko brzmiącego hiszpańskiego, czy mdłego jak flaki z olejem francuskiego. W szkole można jeszcze wybrać rosyjski, ale szanujmy się. :lol2: Nie jestem w stanie uczyć się języka tak znienawidzonych przeze mnie ludzi. Pracuję nad sobą xD - rozmawiałem niedawno z całkiem miłym Rosjaninem, mieszkającym w Belgii. Jednak na ten moment nienawidzę tego języka - taka żałosna odmiana kochanej polszczyzny.

Ich liebe Deutschland, aber mein Lieblingland ist Polen.


Obrazek
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

24 sty 2009, 19:06

Silver Dragon pisze:i mam nadzieję, że nie wróci
https://tvn24.lajt.pl/1580665,1,9,wiadomosc.html

do samych niemców nic nie mam to nazistów mam ale nie widzie potrzeby by czepiać się całego kraju z tego powodu
Ostatnio zmieniony 24 sty 2009, 19:08 przez prawdziwy 666, łącznie zmieniany 1 raz.


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

24 sty 2009, 19:15

Mr Minio pisze:
Pablo Abruzzi pisze:Ps. Chociażby przy przegranym przez piłkarzy ręcznych meczu z Niemcami zdenerwowałem się jak nigdy...
Jakby przegrali z jakimkolwiek innym zespołem, tez byś się zdenerwował, a że to był mecz ważny, bo decydujący, to wkurzenie było jeszcze większe.
Niezupełnie. Mecz z Macedonią też był ważny i jak przegrali to się z tym pogodziłem, a jak przegrali z Niemcami to myślałem, że rozwale telewizor.... a już naprawdę mnie wkurza kiedy oni się z nas nabijają, że mamy gorszy rozwój niż oni, a to przecież przez nich!!!


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

24 sty 2009, 19:17

Przez nich? Dziecko, gdyby to miało być przez Niemców, to byśmy zdążyli się już po wojnie podnieść. Ruskie nas na tyle kontrolowały, że przez 40 lat staliśmy w miejscu, podczas gdy cała Europa się rozwijała.

Nie rozwalaj telewizora, to nic nie da.


Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

25 sty 2009, 08:42

Co Wy za głupoty pieprzycie?
prawdziwy 666 pisze:do samych niemców nic nie mam to nazistów mam
To wytłumaczcie mi łaskawie kim byli ci mityczni naziści? Z Księżyca przylecieli? Niemcy nie tylko wywołali II wojnę światową (pardon, zaraz pewnie mnie poprawicie, że wojnę wywołali naziści, albo hitlerowcy), ale były też współodpowiedzialne za I W.Ś. To Niemcy jako pierwsze użyły gazów bojowych na polu bitwy. Ale skoro nie szanujecie przeszłości, nie liczcie na szacunek w teraźniejszości. Nic więc dziwnego, że dziś Niemcy domagają się od Polski odszkodowań za szkody i przesiedlenia II W.Ś. Absolutnie też nie zaskakuje mnie fakt, że Niemcy i ich wielka przyjaciółka Rosja chcą nas uzależnić od rosyjskiego gazu poprzez rurociąg północny. Zaskakującym też nie jest, że niemieckim neonazistom i skrajnym nacjonalistom bardziej przeszkadza Polak niż Turek.
Pablo Abruzzi pisze:a już naprawdę mnie wkurza kiedy oni się z nas nabijają, że mamy gorszy rozwój niż oni
Jesli przez rozwój rozumiemy to samo, to Cię pozytywnie zaskoczę. Rozwój polskiej gospodarki wynosi od 3% do 4%, w Niemczech ten rozwój przez ostatnie 20 lat nie przekroczył 1,2%.
Robsessed pisze:W szkole można jeszcze wybrać rosyjski, ale szanujmy się. :lol2: Nie jestem w stanie uczyć się języka tak znienawidzonych przeze mnie ludzi.
Nienawiść do Niemców nazywasz bezpodstawną i głupią, jednocześnie otwarcie deklarujesz otwartą nienawiść do Rosjan. Co oni Ci takiego zrobili, że ich tak bezpodstawnie nienawidzisz?
Ostatnio zmieniony 25 sty 2009, 13:03 przez kazik, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

25 sty 2009, 10:44

Robsessed pisze:Przez nich? Dziecko, gdyby to miało być przez Niemców, to byśmy zdążyli się już po wojnie podnieść. Ruskie nas na tyle kontrolowały, że przez 40 lat staliśmy w miejscu, podczas gdy cała Europa się rozwijała.
No dobra, ale nie powiesz mi, że Niemcy byli tacy bezbronni i nic nikomu nie robili, nie??

A tak po za tym to twoje sformułowanie ,,dziecko" to było skierowane w moją stronę??


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

25 sty 2009, 10:58

z tego co wiadomo większość Polaków nie lubi Niemców własnie z powodu przeszłości...osobiście jednak jestem w stanie się z nimi dogadać bo to przecież też człowiek i nie można go sądzić za grzechy ojców jak to Lothar napisał...a to że obecnie Niemcy znów paktują z Rosją to już inna sprawa...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
SovietPolska
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 525
Rejestracja: 18 sie 2007, 01:36

25 sty 2009, 13:44

Wicie co Wam powiem, przez kilka miesięcy mam styczność w internacie z różnymi ludźmi.
Nienawiść do poszczególnych narodów mamy w genach np:
Mam kolegów z Kielc i z Łodzi nie lubią oni Rosjan ponieważ:
Byli w granicach zaboru Rosyjskiego który dał ich przodkom w kość, od tych przodków dostali gen nienawiści do Rosjan.
W moich stonach byliśmy pod zaborem Austriackim, nam nic się nie stało, dlatego mamy obojętny bądź przyjazny stosunek do Niemców czy Rosjan ale z kolei nienawidzimy Żydów z kilku powodów.

To jest moja taka mała teza.


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

25 sty 2009, 14:28

kazik pisze:To wytłumaczcie mi łaskawie kim byli ci mityczni naziści? Z Księżyca przylecieli? Niemcy nie tylko wywołali II wojnę światową (pardon, zaraz pewnie mnie poprawicie, że wojnę wywołali naziści, albo hitlerowcy), ale były też współodpowiedzialne za I W.Ś. To Niemcy jako pierwsze użyły gazów bojowych na polu bitwy.
To, że w historii Niemcy zrobili tyle złego nie znaczy, by teraz jedną miarą oceniać cały naród.
kazik pisze:Jesli przez rozwój rozumiemy to samo, to Cię pozytywnie zaskoczę. Rozwój polskiej gospodarki wynosi od 3% do 4%, w Niemczech ten rozwój przez ostatnie 20 lat nie przekroczył 1,2%.
To oznacza, że gdyby nie 'czerwoni' kraj nasz byłby dzisiaj potęgą gospodarczą
kazik pisze:Zaskakującym też nie jest, że niemieckim neonazistom i skrajnym nacjonalistom bardziej przeszkadza Polak niż Turek.
Dużą rolę odgrywają w tym przypadku stereotypy

Jeżeli o mnie chodzi, to jak dany naród jest postrzegany, zależy wyłącznie od tego, kto siedzi na szczycie z.B: Hitler, Stalin czy nawet Bush. Jak się nie podporządkujesz, będziesz nikim. 'Ryba psuje się od głowy'


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

25 sty 2009, 15:06

Wrocław przez setki lat był niemiecki, a wcześniej czeski. Jednak do Czechów mieszkańcy nic nie mają. Niemców ja sam się nie czepiam. Rozbudowali to miasto, może gdyby nie to że jest teraz polskie byłoby dużo lepiej. No ale: Polak do czego się nie weźmie - spieprzy


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

25 sty 2009, 17:34

kazik pisze:Co oni Ci takiego zrobili, że ich tak bezpodstawnie nienawidzisz?
kazik_ru?

Uważasz, że nienawiść do Rosjan jest bezpodstawna? Dlaczego na zachodzie kojarzą Polskę ze wschodem? Owszem, dużo tutaj znaczy brak kompletnej wiedzy temat naszego kraju, ale dzięki komu właśnie jesteśmy tą Europą wschodnią? Dzięki Rosji, dzięki ZSRR. Byliśmy traktowani jak kolejny obszar Związku Radzieckiego. Zahamowało to rozwój naszej gospodarki, jesteśmy zadłużeni.

Uważam Niemców za naród w miarę wykształcony. Rosjanie to dla mnie dzikie zwierzęta, które należy ucywilizować. Pierwszym krokiem musi być wycofanie nauki ich języka w szkole.


Obrazek
ODPOWIEDZ