Niemcy - wrodzona nienawiść??

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

26 lip 2009, 22:49

konrad pl pisze:Niemiec może się z Tobą kolegować, wypić, pohulać ale jwzeli usłyszy marsza wojskowego to "ein Reich! ein Volk!" i obije Ci ryj
W tym momencie generalizujesz. Nie każdy niemiec jest taki, jak myślisz.
konrad pl pisze:Niemcy pragną potęgi jeżeli nie daje rady militarnie to gospodarczo
A ty, jako polak, nie chciałbyś, by Polska była na szczycie świata?
Ostatnio zmieniony 26 lip 2009, 22:56 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
konrad pl
Seryjny zabójca
Posty: 275
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:00
Lokalizacja: z dumu
Kontakt:

26 lip 2009, 22:57

to że nie każdy taki jest to chyba oczywiste ;] ale tę cechę posiada większość Niemców, tamtejsi nauczyciele są nawet przygotowywani jak uczyć w szkołach ale tak by nie rozbudzać w nich ducha Bismarcka
A ty, jako polak, nie chciał byś, by Polska była na szczycie świata?
nie, nie chciałbym, nasze społeczeństwo jest zbyt tępe, nie chodzi mi o odmienność poglądów ale dosłowną tępotę nie wliczając do tego jeszcze innego szachrajstwa
Ostatnio zmieniony 26 lip 2009, 23:02 przez konrad pl, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

27 lip 2009, 18:41

Zgadzam się, osobiście chciałbym by po prostu Polska była szanowana (to prawda o naszym buractwie i tak dalej....ale inne kraje nam "troszkę" zawdzięczają podczas dawnych lat...i jak narazie od tylko jednego dostajemy znaki że pamietają nas ;/


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 lip 2009, 21:17

Advisor pisze:nienawidze niemcow , nienawidze niemcow i bede nienawidzil niemców!
Jaka odpowiedź na moje powyższe pytanie. Eh... Ale cóż, życzę jednak Tobie jak twoim wrogom jednego: zrozumienia. Także tym "tfórcom" reklam. Do odreagowywania wzajemnych animozji służą dowcipy, dzieła literackie, filmowe, publicystyka. Ale gdy ktoś zaczyna przygodę z uprzedzeniami tworząc produkty masowego rynku rażenia, to już trochę smutno. Reklama to już nie miejsce na dowcipy z innych nacji, imo. Ale - o poziomie narodu stanowi też to, z czego ten naród się śmieje. Cóż więc: powodzenia, w długiej drodze, sąsiedzi! 8-)
konrad pl pisze:o pejsiastych typach tez bzym szczerze popisał ale jakakolwiek krytyka jest zaraz brano jako antysemityzm O.o
Mądra krytyka zawsze w cenie, u nas antysemitą za takową nazwany nie będziesz. Temat jest od tego.


Tępota, buractwo Polaków? No, jest. Ale czy to nas wyróżnia spośród innych nacji? Nie, inni są podobni. Takie tylko na nas światło padło, że odbija się w nim najlepiej właśnie tępy szpadel i warzywo. Kto zapalił ten reflektor?
Ostatnio zmieniony 29 lip 2009, 21:20 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

29 lip 2009, 21:25

Niemcy niestety uważają się za najlepszych na świecie dlatego nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie nie są lubiani, powiem szczerze: Bardzo nie lubię Niemców właśnie za tą ich zawziętość.

My mamy wiele nowoczesnych i nawet nowocześniejszych rzeczy od nich chociażby naszą piękną Warszawę; zazdroszcze tym którzy tam mieszkają :P .

Te zdjęcia wyglądają jak z bajki, polecam:

https://forum.skyscraperpage.com/showthread.php?t=110159


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 lip 2009, 21:51

Nie wiem, czy Warszawa to aż takie urokliwe miasto, śmiem wątpić. Ale i tak kocham je, jak żadne inne. :)

A te zdjęcia to euforia. Tak nas pokazywać trzeba! Z nutą poezji i piękna. Tak, jak nasze dusze. :ok:
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

29 lip 2009, 22:05

Tiquill pisze:Nie wiem, czy Warszawa to aż takie urokliwe miasto, śmiem wątpić. Ale i tak kocham je, jak żadne inne. :)
Ja tam gustuje w miastach nowoczesnych :D , mnie takie które są w 80% zabytkowe nie kręcą :P .

Cytuję z tamtego forum (przetłumaczone): ,,... Warszawa mogłaby się stać wizytówką UE jako bardzo nowoczesne miasto" ,,... w Warszawie ma powstać ,,Manhattan".

Co do tego drugiego to jestem w 72% pewien, że to prawda Warszawa się kwalifikuje bez dwóch zdań, co do tego pierwszego to: ,,jej się to należy :drive: "


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 lip 2009, 22:17

Pociągnę ten offtop, może się to wytnie do nowego tematu...

Jak tak spojrzeć w Google Earth, na widok 3D centrum Warszawy, to ten przysłowiowy Manhattan tam pasuje. Nie wiem zaś, czy Wawa jest aż taka nowoczesna, by być wizytówką nowoczesnej UE, czy podobnie. Są inne, nowocześniejsze. Ale może być nowocześniejsza.
Pablo Abruzzi pisze:Ja tam gustuje w miastach nowoczesnych :D , mnie takie które są w 80% zabytkowe nie kręcą :P .
A mnie potrzeba obu. Kazimierz Dolny czy Sandomierz - prześliczne. Zaś tylko nowoczesne - nie mają tego ducha, tej ciszy. Chaos i ustroń, po równo.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

29 lip 2009, 22:20

Tiquill pisze:Pociągnę ten offtop, może się to wytnie do nowego tematu...

Jak tak spojrzeć w Google Earth, na widok 3D centrum Warszawy, to ten przysłowiowy Manhattan tam pasuje. Nie wiem zaś, czy Wawa jest aż taka nowoczesna, by być wizytówką nowoczesnej UE, czy podobnie. Są inne, nowocześniejsze. Ale może być nowocześniejsza.
A ja tam nic nie zauważyłem. Jak było, tak jest. Może tylko jakieś 5 lat temu ta Warszawa nie wydawała się takim... torem na wyścig szczurów, jeśli wiecie, o czym mówię. ;)


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 lip 2009, 22:42

Wiemy. Bo to drogie miasto, oblężone przez szczury. Jeśli te szczury zbudują ładne wieżowce, to ja o misję dla szczurołapa nie będę nawoływał. Będzie dobrze, będzie wysoko. xD


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

30 lip 2009, 08:25

Tiquill pisze:Jak tak spojrzeć w Google Earth, na widok 3D centrum Warszawy, to ten przysłowiowy Manhattan tam pasuje. Nie wiem zaś, czy Wawa jest aż taka nowoczesna, by być wizytówką nowoczesnej UE, czy podobnie. Są inne, nowocześniejsze. Ale może być nowocześniejsza.
Tylko, że te komentarze o Warszawie nie pisali Polacy, a dokładnie: ludzie z USA, Kanady i Brazylii pisało tam w pochodzeniu. Więc skoro oni tak sądzą sami z siebie to cóż pozostaje się z nimi zgodzić :P .


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

30 lip 2009, 18:51

Jeśli nie pisali tego pod wpływem chwili, zauroczeni zdjęciami. Ale dobra, jest piękna nasza stolica. A Niemcy to nasi sąsiedzi. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
kryhoo
Miłośnik broni
Posty: 206
Rejestracja: 18 lip 2008, 22:01
Lokalizacja: Paradise 16b\8

07 sie 2009, 19:38

Ja osobiście bardzo nie lubię Niemców... dlaczego ?

1. Ich państwo kojarzy mi się z hitlerem.
2. Często jeżdząc nad morze (Świoujście, Międzyzdroje) jest pełno niemców, przepychają się, nie patrzą często na innych, czują się wręcz jak u siebie.
3. Zauważam często u nich taką dumę, jakby Bóg wie co osiągneli i w Bóg wie jakim państwie żyli.
4. W szkołach niemieckich na historii nie wspominają nawet o Hitlerze - denerwuje mnie to.
5. W Polsce - jakby nie patrzeć - są gośćmi... a mimo to czują się jak u siebie nie patrząc na innych.
Ostatnio zmieniony 07 sie 2009, 19:39 przez kryhoo, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

07 sie 2009, 20:19

Cóż, tacy są ludzie. Ale założę się, że nie wszyscy Niemcowie są tacy. W każdym państwie trafi się odsetek czarnych owiec.


Awatar użytkownika
kryhoo
Miłośnik broni
Posty: 206
Rejestracja: 18 lip 2008, 22:01
Lokalizacja: Paradise 16b\8

08 sie 2009, 00:03

Nie wszyscy, ale np. z tymi co przyjeżdżają nad morze, to jest tragedia, nie dość że sie rządzą, to co chwile "ja ja ja"... nosz kur... :/ i to jeszcze jest ich naprawde sporo w Polsce.


Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ