Niemcy - wrodzona nienawiść??

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

antyk

25 lut 2009, 16:13

Ukraina to co innego, dla PiSS to "przyjaciele" ;) Natomiast Niemcy... odwieczny wróg! Zresztą nikt Polaków nie wyganiał z kresów wschodnich, Polacy tam zostali i nadal mieszkają. A my żeśmy Niemcom kazali spieprzać, nikt im nie pozwalał zostać. Dostrzegasz różnicę?
kazik pisze:Czy jakiś PiS'owiec, żąda od Niemiec odszkodowań? czy przeciwko Niemcom Polacy prowadzą jakieś sprawy w międzynarodowych trybunałach?
Przeczytaj mojego posta raz jeszcze, ale ZE ZROZUMIENIEM, bo ja nigdzie nie pisałem, że PiSS żąda, tylko że ŻĄDAŁBY, gdyby Niemcy zrobili nam to, co my im :)


Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

25 lut 2009, 16:54

antyk pisze:Zresztą nikt Polaków nie wyganiał z kresów wschodnich, Polacy tam zostali i nadal mieszkają. A my żeśmy Niemcom kazali spieprzać, nikt im nie pozwalał zostać. Dostrzegasz różnicę?
Znam potomków przesiedleńców z kresów, moja bratowa pochodzi ze stron gdzie jest ich wielu (ziemia bytowska). Ich po prostu wpakowali do pociągów i przywieziono na tereny, z których wypędzono Niemców. Ludzie musieli zostawić swoje majątki i jechać w obce strony szukać nowego domu. Sytuacja kresowiaków i "wypędzonych" Niemców jest analogiczna, z tą różnicą, że tereny zachodnie otrzymaliśmy jako rekompensatę za to, że Niemcy nas zaatakowały, a Kresy straciliśmy, bo zostaliśmy zaatakowani przez Sowietów. Nawiasem mówiąc, widzę, że wiesz lepiej co ludzie by robili w określonych sytuacjach niż oni sami, ciekawa umiejętność.


antyk

25 lut 2009, 17:21

Ty natomiast nie potrafisz przewidywać ludzkich zachowań, jak widzę... a to wcale takie trudne nie jest, nie trzeba być magikiem, by wiedzieć, że PiSSuar ujadałby jak wściekłe kundle, gdyby to Niemcy nas wyganiali a nie my ich... tzn. szczekaliby głośniej niż dziś to robią :D


Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

25 lut 2009, 17:45

Skoro szczekaliby na Niemców, dlaczego nie szczekają na Białorusinów czy Ukraińców? Przecież ich dziadkowie wygnali naszych ze swojej ziemi, podobnie jak nasi dziadkowie wygnali Niemców z ich ziemi. I ta ciągła gadka o PiS'ie nie jest zbyt ciekawa, zmień płytę, lub zacznij PiSać z sensem, a nie powtarzać tylko zasłyszane gdzieś slogany, bez słowa argumentacji. Nie sztuką jest rzucić jakieś hasło, sztuką jest potrafić je wybronić mocnymi argumentami.


Awatar użytkownika
Punisher
Seryjny zabójca
Posty: 426
Rejestracja: 24 lut 2007, 18:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

25 lut 2009, 18:38

Ale mu pojechałeś po ambicji Kazik xD... Co do tematu. Niemcy i Sowieci mają nas głęboko... i szeroko.... Ich nie interesuje to że straciliśmy podczas tej wojny tereny (z których wygnano Polaków jak bezdomne psy tz. głównie Sowieci). Ale tak to już jest w tym poj***nym świecie. Chociaż dziwi mnie to znaczy to że dawno, dawno temu Polska była jednym z największych krajów w europie... Jednym z najbardziej liczących się krajów i jak mogliśmy spaść tak nisko... Może gdyby nie ta Rosja i Niemcy po obu stronach....


"Musimy być niewolnikami praw abyśmy byli wolni" - Cyceron
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

04 mar 2009, 16:32

Którzy to źli Naziści, a którzy dobrzy Niemcy?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Komentarz dodany przez: Robsessed: 2009-03-04, 16:53 ]
:roll:
Ostatnio zmieniony 04 mar 2009, 16:32 przez kazik, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

19 mar 2009, 04:38

Ramesses pisze:
Mr Minio pisze:A co oni nie mieli historii w szkołach? Przecież tam ginęli także Polacy, Rosjanie i inne narody, a nie tylko Żydzi! A, że Polska jest temu winna? No przepraszam bardzo, to chyba jakiś żart.
oni nie mieli takiej historii jaką my mieliśmy w szkole...to nalezy podkreslić...
Oni mieli swoją historię, historię nadludzi, nadludzi niewinnie nękanych, tzw. naród wybrany. :/ Ale nie o pejsiastych kłamcach tu mówimy, więc:
Ramesses pisze:jednakże piętnowanie ich potomków dokonuje się cały czas...
Gdyby nie zakłamywali historii i nie próbowali winy zwalić na innych, z pewnością tematyka ta byłaby mniej "ogniotwórcza". Lecz kiedy jest kłamstwo - jest pamięć. Dopóki historia będzie manipulowana, pamięć i żal nie może przeminąć, MUSI TRWAĆ. Bo co, jeśli nie prawda?
Punisher pisze:Może gdyby nie ta Rosja i Niemcy po obu stronach...
Bóg tak chciał. W tym dowcipie, że zrobi Polakom na złość... :D


Czy nienawiść? Rozwój Europy odbywał się stronami, poszczególne rejony otrzymywały dary cywilizacyjne w różnym okresie. Od południa kontynentu się zaczęło (Grecja, Rzym), potem czas na zachód (Państwo Franków, Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego, Wielka Brytania wreszcie - rozległość wydarzeń wielka, ale chyba każdy załapie, o co mi chodzi) by powoli dobra cywilizacyjne dotarły do wschodu kontynentu. Rzymianie, co podam jako ciekawostkę, nie potrafili rozróżnić plemion germańskich od słowiańskich, to byli ci sami barbarzyńcy. Jednak mniej więcej w czasie Państwa Franków (romańsko-germańskiego) żywioł germański zaczął aktywnie wpływać na dorobek cywilizacyjny Europy. Uproszczeń wiele, ale chyba nikt nie zaprzeczy temu, że cywilizacja europejska szła na wschód. Toteż nie dziwi mnie, wciąż istniejący, lekceważący stosunek Niemców do Polaków. "Przecież to ci ze wschodu". A jak my postrzegamy naszych sąsiadów ze wschodu? No, też z wyższością wobec nich. Słońce cywilizacji świeci na Zachodzie i tego nie zmieni tak łatwo.

Toteż nie widzę w stosunku Niemców do Polaków nienawiści, co raczej wyższość cywilizacyjną, często pogardę. Ale - ostatnie dziesięciolecia temu sprzyjały. Wezmę choćby ten dowcip niemiecki: Jedź do Polski, twój samochód już tam jest. I tak to jest, taki mamy wizerunek, jakich mamy ambasadorów.

Żyjemy teraz jednak w jednym organizmie ponadpaństwowym, Europa się jednoczy. Jedne uprzedzenia i stereotypy znikną, pojawią się nowe. I rzecz idzie o to głównie, by zachować w tym prawdę historyczną. Było tak i tak, byliśmy tacy i tacy, byliście tacy i tacy. Pamiętamy, rozumiemy i żyjemy. Razem i w poszanowaniu wzajemnym. Bo umiemy myśleć. Chyba się tak da?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Advisor

25 lip 2009, 21:06

nienawidze niemcow , nienawidze niemcow i bede nienawidzil niemców! chyba że przeprosza za caly szajs który zrobili podczas I i II wojny światowej!

a tutaj ,,poczucie humoru'' niemieckich pracowników media marktu :
Ostatnio zmieniony 26 lip 2009, 13:00 przez Advisor, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

26 lip 2009, 09:07

Advisor pisze:nienawidze niemcow , nienawidze niemcow i bede nienawidzil niemców! chyba że przeprosza za caly szajs który zrobili podczas I i II wojny światowej!

a tutaj ,,poczucie humoru'' niemieckich pracowników media marktu :


:mgun:
:mgun2: [url=https://img200.imageshack.us/img200/5913/56242633.jpg]Obrazek[/URL] :rifle:
skoro tak nienawidzisz Niemców jedynie z wymienionych wyżej powodów, a gloryfikujesz komunizm to mam powody domyślać się, że nie przeczytałeś jakiegokolwiek podręcznika do historii ze zrozumieniem...

moje stanowisko wobec Niemców i ich zbrodni już wyraziłem:
Ramesses pisze:absolutnie nie bronię Niemców ani hitlerowców...to się po prostu wydarzyło...jednakże piętnowanie ich potomków dokonuje się cały czas...nikt za mocno nie pamięta (albo nie chce pamiętać bądź czas to zatarł) o Włochach czy Japonii (co do tej to pamieta się tylko Amerykanów którzy zrzucili bomby na Hiroszimę i Nagasaki)...
warto jednak pamiętać że ten komunizm, który tak Ci się podoba to kolejny -izm wyhodowany na socjalizmie, a wygięty i dostosowany na potrzeby Stalina, który chyba jest gorszym zbrodniarzem niż Hitler...
Ostatnio zmieniony 26 lip 2009, 09:07 przez Ramesses, łącznie zmieniany 1 raz.


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

26 lip 2009, 11:48

Ramesses pisze:warto jednak pamiętać że ten komunizm, który tak Ci się podoba to kolejny -izm wyhodowany na socjalizmie, a wygięty i dostosowany na potrzeby Stalina, który chyba jest gorszym zbrodniarzem niż Hitler...
Zgadza się.

Advisor, zmień swojego posta. Strzelanie we flagę Niemiec jest zniewagą. Ty byś nie chciał, żeby polską wycierano sobie gębę.


Obrazek
Advisor

26 lip 2009, 12:28

nie propaguje stalinizmu , tylko komunizm . To są dwie różne rzeczy , a to że komuna się kojarzy ludziom ze Stalinem i Zsyłaniem na syberie to nie moja wina .

Chcialbym jednak przypomnieć że to niemcy najwięcej ludności żydowskiej pozabijali , polaków też nie oszczędzali w obozach.
A kto pomagał niemcom jak było NRD i RFN?


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

26 lip 2009, 12:31

Robsessed pisze:Advisor, zmień swojego posta. Strzelanie we flagę Niemiec jest zniewagą. Ty byś nie chciał, żeby polską wycierano sobie gębę.


Obrazek
Advisor

26 lip 2009, 13:01

dobra , zmieniłem :)


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

26 lip 2009, 13:10

Tak lepiej. ;)

We wrześniu przyjeżdża do mnie Niemiec ze Stuttgartu, a w październiku ja do niego. To wszystko w ramach szkolnej wymiany. Julius :D nawiązał ze mną kontakt poprzez maila i wydaje się być naprawdę w porządku człowiekiem. Napisał, że wiele dobrego słyszał o Polsce od znajomych i rodziny, a rodzice są wręcz zachwyceni, że będą mogli przyjąć Polaka. Nawet jeśli pisał to ze względu na dobre wychowanie, to jednak miło coś takiego usłyszeć. Świadczy to więc o tym, że nie wywyższa się.

Wypełnialiśmy w szkole ankiety, gdzie wpisywaliśmy nasze zainteresowania itp. Dostałem więc stosunkowo podobnego do mnie partnera, mamy wiele wspólnych hobby. Julius interesuje się też historią, na pewno podyskutuję z nim o II wojnie światowej i o stosunkach polsko-niemieckich.


Obrazek
Awatar użytkownika
konrad pl
Seryjny zabójca
Posty: 275
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:00
Lokalizacja: z dumu
Kontakt:

26 lip 2009, 19:17

pogadaj z frycem ale to na pewno nie będzie dla niego łatwa rozmowa ; ]
Tiq słusznie napisał ze każdy naród patrzy gorzej na wschodniego sąsiada ale to jeszcze nie nienawiść.
a sami w sobie niemcy mają coś co sie określa jako 'duch Bismarcka" , Niemiec może się z Tobą kolegować, wypić, pohulać ale jwzeli usłyszy marsza wojskowego to "ein Reich! ein Volk!" i obije Ci ryj
Niemcy pragną potęgi jeżeli nie daje rady militarnie to gospodarczo
o pejsiastych typach tez bzym szczerze popisał ale jakakolwiek krytyka jest zaraz brano jako antysemityzm O.o
Ostatnio zmieniony 26 lip 2009, 19:17 przez konrad pl, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ