Niemcy - wrodzona nienawiść??

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

14 wrz 2014, 00:09

W Niemczech pracuję przez większość roku, na chwilę obecną to chyba najlepszy kraj na emigrację zarówno zarobkową jak i stałą. Nawet jako zwykły robol zarabiasz przeciętnie 3-4 x tyle co w Polsce, ceny w sklepach też są zbliżone w przeliczeniu na złote, jedynie czasem ciężko znaleźć mieszkanie w przystępnej cenie. Poza tym - świetny socjal na dzieci, wysokie kuroniówki, ludzie są mili, uprawiają sporty, wszędzie czysto i zielono, dobre drogi i oznakowania, język niezbyt trudny do opanowania.
Co do II WŚ, to rozmawiałem kiedyś z taką 80paroletnią Niemką i ona mówiła że zwykli Niemcy nie mieli nic do gadania, musieli ciężko pracować i wielu nie wiedziało nawet o tych potwornościach które robili na Żydach i Polakach. Z drugiej strony przecież wielu Polaków pracowało tam na robotach i różnie byli traktowani także sam nie wiem. Ojciec mojego sąsiada wrócił z Niemiec na piechotę i opowiadał, że go tam dobrze traktowali.


I regret nothing
Awatar użytkownika
TheSider
Seryjny zabójca
Posty: 473
Rejestracja: 31 sty 2014, 19:44
Lokalizacja: z Podwórka
Kontakt:

14 wrz 2014, 00:19

Mają tam podobno straszną cenzurę jeśli chodzi o filmy z yt'ba.. xD Przynajmniej tak słyszałem..

Jeśli chodzi o II Wojnę to ja bym tak nie usprawiedliwiał niemców z tamtego okresu...

a spotkałeś się może z jakąś wrogością żeś polak?
Chodzi mi tu o stereotypy,wiesz.. Jak polak to od razu złodziej samochodów i w ogóle.. :-P


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

14 wrz 2014, 00:36

O cenzurze na youtubie nie wiem, natomiast za nielegalne ściąganie plików z sieci można bulnąć sporą karę, ponoć nawet parę tysięcy euro.
Jeśli chodzi o wrogość to ogranicza się głównie do trudności ze znalezieniem kwatery - wielu Niemców nie chce po prostu wynajmować mieszkań dla Polaków właśnie przez stereotypy: że piją, dewastują, kradną, nie chcą płacić itp. W pracy zaś ogranicza się to raczej do żartów - oni śmieją się właśnie z naszych wad a my z nich że powinni chodzić w hełmach a na tablicach rejestracyjnych mieć swastyki itp.
Długo by opowiadać :D . Można jeszcze dodać że Niemcy są sztywni jeśli chodzi o zabawę, mają beznadziejne wesela, imprezy itp., zawsze jak w robocie mieliśmy imprezę pracowniczą to nasza grupka Polaków musiała rozruszać towarzycho :)


I regret nothing
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

14 wrz 2014, 12:59

TheSiderPL pisze:Chodzi mi tu o stereotypy,wiesz.. Jak polak to od razu złodziej samochodów i w ogóle
Ostatnio, jak grałem w L4D, to ktoś mi chciał votekicka dać za bycie Polakiem, jako powód podał „nie dla złodziei samochodów” lol
TheSiderPL pisze:Mają tam podobno straszną cenzurę jeśli chodzi o filmy z yt'ba
Bardziej pod kątem brutalności w grach. Nawet Half-Life'a 1 cenzurowali (zamiast żołnierzy są roboty), a P2 chyba jest tam nawet nielegalny w ogóle.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

14 wrz 2014, 13:09

P2 jest nielegalny to fakt (podobnie jak w około 50 innych krajach :P ), raz znajomemu Niemcowi pokazywałem Postala to się dziwił, że jest taka porąbana chora gra :D . Co do brutalności to w niemieckiej wersji Carmageddonu mieli chyba jakichś kosmitów zamiast ludzi i zieloną krew.


Awatar użytkownika
TheSider
Seryjny zabójca
Posty: 473
Rejestracja: 31 sty 2014, 19:44
Lokalizacja: z Podwórka
Kontakt:

14 wrz 2014, 14:55

To z yt pewnie tak samo. No bo jeśli nagram sobie jak w postalu urywam komuś głowę to raczej zablokują za samego postala :-D

Pangia, ja ostatnio widziałem screen jak koleś dostał kicka na serwerze ale to ruskim, też za bycie polakiem.
A także żebyśmy poszli jeść nasze cholerne jabłka z dopiskiem na końcu "KU*WA"..
:P

Za ściąganie plików?..
ostro :-P


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

19 wrz 2014, 13:23

Właśnie dostałem niemiecki zasiłek dla bezrobotnych. Teraz przez kilka miesięcy będę dostawał niezłą kasę za siedzenie na dupie. I jak tu mam czuć nienawiść do Niemców? Ale i tak w sobotnim meczu z gebelsami będę kibicował polskim siatkarzom :) .
I tak, doskonale sobie zdaję sprawę z tego, że jestem teraz, parafrazując Ferdka, wrzodem na zdrowym organiźmie narodu III Rze...tfu, narodu niemieckiego :D .


ODPOWIEDZ