Niebo

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

29 gru 2016, 15:28

Ten odkopany dinozaur podsunął mi pomysł na ten temat

Wiele słyszałem już historii o przejściu na tamten świat i powrotach stamtąd, Opisy te są zazwyczaj bardzo podobne. Tunel, światełko, facet z długą brodą w bieli, brama... (Są też absurdalne jak np. to w linku powyżej)
Jestem ciekaw, czy rzeczywiście tamten świat istnieje, czy życie nie jest jedynie którymś tam stadium ewolucji? A może jest to tylko wymysł mózgu w przypadku zagrożenia, coś jak sen


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

29 gru 2016, 15:52

Silver Dragon pisze:Ten odkopany dinozaur podsunął mi pomysł na ten temat
No w końcu na coś się przydały te odkopy. :D
Silver Dragon pisze:Wiele słyszałem już historii o przejściu na tamten świat i powrotach stamtąd, Opisy te są zazwyczaj bardzo podobne. Tunel, światełko, facet z długą brodą w bieli, brama... (Są też absurdalne jak np. to w linku powyżej)
Jestem ciekaw, czy rzeczywiście tamten świat istnieje, czy życie nie jest jedynie którymś tam stadium ewolucji? A może jest to tylko wymysł mózgu w przypadku zagrożenia, coś jak sen
Jeśli chodzi o światełko w tunelu, to może być jakaś autosugestia mózgu, wszak od dawna jesteśmy bombardowani właśnie takimi opisami przejścia na tamten świat i może mózg podświadomie się do tego dostosowuje.
Inna sprawa, że może wpływ na to ma oświetlenie w szpitalu.
A może faktycznie tak to wygląda, jeden znajomy był w stanie śmierci klinicznej i opisywał to dokładnie tak samo. Ciężko się dowiedzieć, dopóki samemu się tego nie przeżyje.

Osobiście mam nadzieję, że istnieje życie po śmierci. Dopuszczam istnienie reinkarnacji lub po prostu jakieś dobre miejsce gdzie wszystkie istoty są szczęśliwe.
Mimo sceptycyzmu wobec religii wierzę w Stwórcę i że nie jest jednak całkiem obojętny wobec swojego dzieła.


I regret nothing
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

29 gru 2016, 19:02

Dzienis pisze:Jeśli chodzi o światełko w tunelu, to może być jakaś autosugestia mózgu
zgadzam się
Dzienis pisze:Inna sprawa, że może wpływ na to ma oświetlenie w szpitalu.
bardziej się zgadzam
Dzienis pisze:Osobiście mam nadzieję, że istnieje życie po śmierci.
Chciałbyś żyć w nieskończoność? Zanudziłbyś się. ;)

Dla mnie "życie po śmierci" to raczej krążenie duchem w niebycie. W końcu mózg ląduje w piachu i się nic nie pamięta. Więc żyjesz pewnie jak byt w niebycie.
Ten odkopany dinozaur podsunął mi pomysł na ten temat
Myślę, że po prostu dopóki mózg do końca nie umrze, czujesz jak byś spał, z okazjonalnymi jakimiś obrazami przed oczami, żebyś myślał, że idziesz do nieba. Potem dla ciebie nie ma nic.

Choć kiedyś dla ludzi, elektryczność to było coś niesamowitego, nadprzyrodzonego. Więc kto wie. Może jeszcze "nic" nie wiemy o tym świecie.

Bez obaw, każdy prędzej czy później się dowie. :szubienica:


Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

29 gru 2016, 19:09

seebeek17 pisze:Chciałbyś żyć w nieskończoność? Zanudziłbyś się. ;)
Oj pomyśl trochę, przecież po śmierci jesteś bez ciała, jak już jesteś w tym innym świecie to panują tam zupełnie inne zasady albo w ogóle ich nie ma... nudzić się możesz w tym życiu w tym drugim może nie istnieć takie uczucie jak znudzenie. Szatan myśliciel :lol:
Ostatnio zmieniony 29 gru 2016, 19:10 przez Pan Szatan, łącznie zmieniany 1 raz.


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

29 gru 2016, 20:30

Też dobre. :D W końcu uczucie znudzenia to też "twór" tego świata. Może na innym go nie ma


Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

30 gru 2016, 01:31

Jeżeli spekulując że niebo istnieje, mózg jako przenośnik informacji nieświadomie nadaje informacje. Wtem informujemy komórki o ewentualnym strachu i danej wiadomości.
w którym momencie naprawdę chciałbyś się znaleźć najbardziej.
Kiedyś w szpitalu miałem pewien zabieg, polegał on przede wszystkim na uśpieniu pacjenta. Poczułem dziwny zapach czystej stali i wnet, bez strachu, zmrużyłem oczy. Daleko mi do odkrycia lecz z pamięci wyczytałem iż miałem dziwny stan "drzwi" jako miałby miejsce w wielu opowiadaniach.
Nie byłem pewien ale stan takiego snu często może być mylony z realnym światem aczkolwiek jest oznaką świadomości. Jako że bycie w takim stanem przyprawia o zawroty głowy nijak ma się do świata ponad wyższością.
Nieudowodnione rzeczy często mylą głowę czy są naprawdę realne.
W prostym znaczeniu jest to stan duszy zawarty ponad każdym możliwym istnieniem...


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

31 gru 2016, 13:05

Żywi i umarli mają być sądzeni w dniu sądu, więc po śmierci nie mogą trafiać do nieba, tylko muszą czekać na ten dzień. Więc kto kłamie Kościół czy pismo św.?

Po śmierci źrenice przestają reagować na światło, co może powodować zawężenie widzenia, efekt światełka w ciemnym tunelu.


8=======D
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

15 sty 2017, 21:48

Na wstępie przepraszam, że wpadam, po latach milczenia i zamiast pisać o postalu, od razu ruszam w tematy światopoglądowe. Ale temat odkopany niedawno, więc czuję się zobowiązany zabrać głos.
Silver Dragon pisze: Tunel, światełko, facet z długą brodą w bieli, brama..
To akurat powszechne i łatwe do wytłumaczenia reakcje mózgu. Jeśli wierzyć literaturze przedmiotu, to postacie, które spotykają ludzie, będący "na granicy" odpowiadają powszechnym wyobrażeniom z danego regionu. Nie widziałbym tu żadnych oznak nadprzyrodzoności.
seebeek17 pisze:Więc żyjesz pewnie jak byt w niebycie.
To zdanie jest wewnętrznie sprzeczne. Byt jest, niebytu nie ma. Kiedy przestajesz istnieć, to cię nie ma. Jeśli zaś istniejesz, to nie możesz istnieć w niebycie, bo go nie ma.
Rycho3D pisze:Żywi i umarli mają być sądzeni w dniu sądu, więc po śmierci nie mogą trafiać do nieba, tylko muszą czekać na ten dzień. Więc kto kłamie Kościół czy pismo św.?
A gdzie mają czekać na ten sąd? Tak jak uczy Stary Testament w Szeolu, który jest pod ziemią (która jak wiadomo jest dyskiem, osadzonym na filarach, o czym również jest wyraźne wspomniane wiele razy w Piśmie Świętym)? Czy może kłamcą był Chrystus, który oszukał tzw. Dobrego Łotra, któremu obiecał, że jeszcze tego samego dnia będzie w Raju?


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

17 sty 2017, 21:27

kazik pisze:Na wstępie przepraszam, że wpadam, po latach milczenia i zamiast pisać o postalu, od razu ruszam w tematy światopoglądowe. Ale temat odkopany niedawno, więc czuję się zobowiązany zabrać głos.
Nie tłumacz się, tylko wbijaj częściej, miło widzieć starych userów. :)
seebeek17 pisze:Chciałbyś żyć w nieskończoność? Zanudziłbyś się.
Tego nie wiesz, jest tyle rzeczy do zrobienia, czas szybko leci.
Zależy też od tego jak bylibyśmy skonstruowani w nowym życiu. Jeśli mielibyśmy ciągle włączone hormony szczęścia, to byłoby całkiem miło.
kazik pisze:To akurat powszechne i łatwe do wytłumaczenia reakcje mózgu. Jeśli wierzyć literaturze przedmiotu, to postacie, które spotykają ludzie, będący "na granicy" odpowiadają powszechnym wyobrażeniom z danego regionu. Nie widziałbym tu żadnych oznak nadprzyrodzoności.
Też tak myślę.
kazik pisze:A gdzie mają czekać na ten sąd? Tak jak uczy Stary Testament w Szeolu, który jest pod ziemią (która jak wiadomo jest dyskiem, osadzonym na filarach, o czym również jest wyraźne wspomniane wiele razy w Piśmie Świętym)? Czy może kłamcą był Chrystus, który oszukał tzw. Dobrego Łotra, któremu obiecał, że jeszcze tego samego dnia będzie w Raju?
Jeśli ktoś uważa się za chrześcijanina, to powinien skłaniać się raczej ku nauczaniu Chrystusa, czyli ten drugi przykład jest bardziej odpowiedni.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

19 lip 2018, 10:51

Daily reminder
Załączniki
ziemia10.jpg
ziemia10.jpg (36.45 KiB) Przejrzano 1270 razy


I regret nothing
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

22 kwie 2021, 21:05

Nieba nie ma, a piekło jest na ziemi.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Revter
Administrator
Administrator
Posty: 292
Rejestracja: 31 paź 2020, 20:24
Lokalizacja: Suchodolszczyzna
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 14 razy
Kontakt:

16 kwie 2022, 11:09

Niebo jest, za oknem widzę...

A tak na serio to może jest jakiś wymiar niebiański - czy to chrześcijański raj, czy słowiański Wyraj - nie wiadomo.

Z tym, że piekło jest na ziemi się zgodzę.


„Nie wiem czy postąpiłem właściwie, pewnie nigdy się nie dowiem.
Ale udało mi się, i z tego chyba powinienem się cieszyć...”
ODPOWIEDZ