Nie(oczywiste) rady

Rozmowy o P2: Share the Pain i podstawowym Postalu 2.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

30 kwie 2011, 23:02

W tym temacie zamieszczamy rady dla jednych zupełnie oczywiste a dla innych odkrycie i frajda, dla wszystkich zaś - wielka wygoda i usprawnienia. Starajmy się dobierać rady przemyślane i przydatne. Co komu wpadnie wartościowego itp.

Start gry bezpośrednio z dowolnej mapy
(inaczej: Otwieranie map w grze z pominięciem menu startowego).
Nie chce nam się włączyć gra, bo menu skopaliśmy? Bo akurat mapa ma długą nazwę? Akurat przeglądamy folder z mapami i nie chcemy włączać gry i przez jej opcje wchodzić na mapę? Co robimy więc? To co z każdym plikiem na naszym komputerze, który chcemy otworzyć od razu w skojarzonym z nim programie. Tak, pliki map Postala czyli FUK możemy otwierać tak samo jak pliki TXT, MP3, AVI, PDF czy HTML - w skojarzonym z nimi programie. Rzecz zrazu oczywista, ale mało kto na nią wpada. Jak to zrobić? Tak jak zawsze w takich przypadkach, przez skojarzenie tego typu pliku z naszą grą. Łatwo to zrobić.


1. Klikamy dwa razy na pliku jakiejś mapy. Windows wywali okienko, z pytaniem co ma zrobić. Najprawdopodobniej będą dwa okienka, jedno z pytaniem czy ma użyć sieci web do otwarcia pliku (lub podobnie brzmiący idiotyzm, który należy wyłączyć w Windows) - wybieramy że nie chcemy.
2. Następnym okienkiem będzie pytanie o wybranie programu z naszego dysku. I o to nam chodzi. O takie okienko:
Obrazek
Ja już ją mam, jednak Wy Postala 2 na liście mieć jeszcze tam nie będziecie. Trzeba ją poszukać na dysku. Klikamy w przycisk Przeglądaj... (nr 1 na naszym obrazku)
3. Zanim wskażemy nasz program, musimy wybrać, jaką wersję Postala 2 najczęściej używamy, która bez problemu nam wczyta nasze mapy. Najprawdopodobniej większość z was wybierze AWP, bo owa gra otworzy najwięcej map i używacie jej najczęściej.
4. Przechodzimy więc do folderu AWP (lub innej wersji, gdy AWP nam nie pasuje) i wskazujemy plik rozruchowy EXE, czyli Postal2.exe.
5. Zaznaczamy opcję "Zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików" (nr 2) i ciśniemy na przycisk OK (nr 3).
6. Nasz Postalek startuje bezpośrednio na tą mapę, z pominięciem każdego etapu menu. Szybko i skutecznie! :) I tak jest już zawsze.
7. Mamy ulubioną mapę? Tworzymy do niej skrót, ot, tak samo jak do każdego innego pliku. I już mamy swój własny skrót startowy do mapy. Na grzyba nam więcej startowe menu gry! :D

Ten sposób przydaje się przede wszystkim twórcom dodatków do Postala. Nie wyobrażam sobie inaczej od czasu, gdy tak zacząłem robić. Polecam!


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

01 maja 2011, 13:02

Bardzo przydatny trik :ok:
I jeszcze gwoli uzupełnienia, z plikami .usa można zrobić tak samo. Tak więc jeśli mamy ulubionego save'a, możemy go od razu odpalić klikając na niego ;)
Ostatnio zmieniony 01 maja 2011, 13:02 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Unormaliti
Miłośnik broni
Posty: 107
Rejestracja: 30 gru 2010, 17:27
Lokalizacja: jest ten prąd ?

01 maja 2011, 16:23

To tak jakbyś użył komendy ''goto'' tylko nie w grze :D
Ostatnio zmieniony 01 maja 2011, 16:23 przez Unormaliti, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

03 maja 2011, 18:24

Ważne jest też by w ścieżce do pliku startowego nie było żadnych spacji. W przeciwnym razie mapki mogą się nie uruchamiać bezpośrednio ;)
Ostatnio zmieniony 03 maja 2011, 18:24 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

04 maja 2011, 14:36

Silver Dragon pisze:I jeszcze gwoli uzupełnienia, z plikami .usa można zrobić tak samo. Tak więc jeśli mamy ulubionego save'a, możemy go od razu odpalić klikając na niego ;)
A faktycznie. Bo praktycznie mówiąc save P2 to jest nasza bieżąca mapa, tylko z dodanym stanem położenia bystanderów, zniszczeń okolicy, naszego zdrowia itp. :)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

12 lis 2012, 16:49

Pomimo że przypięty, to dopiero przez Google znalazłem ten temat. Przenoszę go więc z Pomocy do działu, w którym go szukałem, ogólnego, o samej grze StP. Tu będzie miał lepiej. ;)

A do wspomnianego wyżej triku dodaję kolejną sugestię. Macie otwartego Postala 2 w oknie. Obok okno Eksploratora z plikami map. Metodą drag'n'drop (przeciągnij i upuść) przesuwacie plik mapy z okna Eksploratora na okno gry. I wczytuje się ta mapa! Nieważne, że sama gra jest zastopowana, wyświetla się jej menu itp - wczyta się dragdropowana mapa. To najszybszy i najwygodniejszy sposób hurtowego przejrzenia map i przeszukania ich, co zawierają. Bez potrzeby otwierania każdej w PostEd. ;)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ