Neostrada TP.

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

20 lut 2011, 20:50

Mam dziwny problem z neostradą, a głównie chodzi o filmiki. Często mam tak ,że krótkie filmiki niskiej jakości ładują mi się po parę minut. Mam 2mb ,wcześniej 1mb i tak nie było ...
Tłumaczyłem to sobie przeciążeniem serwerów neo, ale zauważyłem ,że filmiki w HD ładują się szybciej niż 360p ..., dzieję się tak na każdej stronie od yt po vimeo itp.
Używam mozilli 4, ale na chrome jest tak samo.


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

20 lut 2011, 21:13

W speed-testach prędkość się potwierdza? Polecam ten: https://www.komputerswiat.pl/aplikacje/n ... rnetu.aspx
Możliwe też, że umowę na 2Mb/s dostałeś, ale już nowej konfiguracji modemu i nowych login-ów nie. Tak więc - sprawdź jakimś testerem czy wyciągasz te 2 Mb 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

20 lut 2011, 21:39

Ja mam teoretycznie 1Mb/s, ale rzeczywista prędkość jest o połowę niższa, i żadne grzebanie w konfiguracji nic nie daje. TP nieźle oszukuje z tym netem. Jak ja się cieszę że teraz zakładają mi na osiedlu światłowody...


Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

20 lut 2011, 22:17

speedtest.net i Lothara test pozytywne 2mb ściągania i 200kbs wysyłania,
pliki też pobiera normalnie , tylko z tymi filmikami coś nie teges.


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

21 lut 2011, 04:11

Może trafiasz na podobne problemy co ja - filmiki w 380p wczytują się o wiele wolniej niż np.: 1080p, bowiem większość użytkowników olewa dobrą jakość i ciągnie kiepawej jakości filmik. To jednak sprawdza się tylko przy filmach, które ów wyższe jakości oferują.
Istnieje też możliwość, że grzebią przy serwerach i tak oto zwykły download działa, ale stream-y już nie. To jednak tylko przypuszczenie. Ogólnie pomysły mi się skończyły 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
ODPOWIEDZ