Nasze fobie

Nasze forumowe zabawy i przyjazne rozmowy o niczym i na pełnym luzie. Wcześniej znane jako Mały Hyde Park. Posty nie są zliczane.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

26 wrz 2008, 18:15

Arachnofobia (brr.. te włochate nogi), lęk wysokości, ochlofobia, lekka agorafobia i antropofobia (bardziej wstręt) + fobia społeczna, hypsofobia


Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

26 wrz 2008, 18:17

I tak z tych wszystkich fobii najbardziej chyba dręczy mnie lęk wysokości.Jak ja bym chciał się go pozbyć...


Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

26 wrz 2008, 18:19

A mnie ludzie. Ale to są uroki bycia wariatem


Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

30 sie 2009, 02:59

Kiedyś miałem agorafobię i akrofobię, teraz w zasadzie ciężko mi wymyśleć czego się boję.

Owady? Heh, tylko jadowite/te, których na oczy nie widziałem (lub nie znam). Ale to ciężko zaliczyć do irracjonalnego lęku, bo jadowity pająk JEST zagrożeniem. I to niemałym. A nieznanego to człowiek od zawsze się bał. Zwłaszcza czegoś, co wyglądało na żywe.

BTW, nie rozumiem, czemu Rob się boi ślimaków. To są takie fajne stworzonka. :D
Ostatnio zmieniony 30 sie 2009, 02:59 przez Loc, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Dzastin
Seryjny zabójca
Posty: 336
Rejestracja: 20 lip 2009, 21:03
Lokalizacja: Zgierz

30 sie 2009, 10:43

Moją jedyną fobią jest Akrofobia. Strasznie mnie to denerwuje i chciałbym się tego pozbyć, tylko nie mam pojęcia jak? :| Inne fobie raczej u mnie nie występują, a już na pewno nie Aichmofobia, Arachnofobia, Batrachofobia i Entomofobia. Nie brzydzę się brać w ręce żab, dżdżownic, ślimaków i innych robali, które są śliskie, zimne i śmierdzą :bolek: więc bardzo mnie Rob zaskoczyłeś.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

31 sie 2009, 01:15

Loc pisze:BTW, nie rozumiem, czemu Rob się boi ślimaków. To są takie fajne stworzonka. :D
Co? Ja się boję pająków.


Obrazek
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

31 sie 2009, 08:24

Jesli chodzi o mnie to pozostał mi z dzieciństwa mały lęk wysokości...dlatego w grach lubie spadać z dużych wysokości np. w AW z mostu na ostatniej mapie :D

tak poza tym to...nie lubię za mocno owadów :P


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

09 wrz 2009, 07:40

Ja mam equinofobię połączoną z czystym wstrętem do tychże koni. Nie jest to jakaś patologiczna odmiana, bo prostu niechętnie bym podszedł do tego zwierzaka. A nuż na mnie parsknie, albo kopnie. Poza tym śmierdzi i ściąga muchy, obrzydlistwo.


Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

09 wrz 2009, 10:57

Kariko, nie wiem, czy to fobia, osobiście nazwałbym to niechęcią. Mam to samo z psami - bać się ich nie boję, ale omijam, bo śmierdzą, głośno oddychają, wymachują ozorami, majtają ogonami (nieprzyjemnie dostać takim po nodze. Nie boli, ale jakoś tak... obrzydliwie wręcz) a na dodatek rzucają się na wszystko co popadnie...


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
MaKiPL
Modder
Modder
Posty: 812
Rejestracja: 27 sie 2009, 19:22
Lokalizacja: Polska

20 wrz 2009, 21:35

Achluofobia - nyktofobia - lęk przed ciemnością
Algofobia - lęk przed bólem.
Arachnofobia - lęk przed pająkami lub innymi zbliżonymi do nich wyglądem.
Emetofobia - lęk przed wymiotowaniem. [Boje się tych mdłości , są takie okropne]
Ksenofobia - lęk przed obcymi ludźmi. [Nie lubie przebywać w otoczeniu nieznanych osób]
Tanatofobia - lęk przed śmiercią.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

25 wrz 2009, 10:47

MaKiPL pisze:Ksenofobia - lęk przed obcymi ludźmi. [Nie lubie przebywać w otoczeniu nieznanych osób]
W takim razie ja jestem ksenofomanem xD


Obrazek
Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

25 wrz 2009, 22:02

Kariko pisze:Ja mam equinofobię połączoną z czystym wstrętem do tychże koni. Nie jest to jakaś patologiczna odmiana, bo prostu niechętnie bym podszedł do tego zwierzaka. A nuż na mnie parsknie, albo kopnie. Poza tym śmierdzi i ściąga muchy, obrzydlistwo.
Dokładnie ;/ mam to samo...te "słitaśne zwierzątka ;**" są dla mnie ohydne...nie wiem jak ludziom to g*wno sie podoba


Awatar użytkownika
Linka
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 559
Rejestracja: 08 cze 2007, 21:53
Lokalizacja: Lublin

26 wrz 2009, 03:11

Dokładnie ;/ mam to samo...te "słitaśne zwierzątka ;**" są dla mnie ohydne...nie wiem jak ludziom to g*wno sie podoba

a ja nie wiem jak Tobie może się nie podobać.
Swego czasu jeździłam konno.
Często konie są inteligentniejsze od niektórych ludzi.
Więc nie obrażaj.
Tobie się nie podoba ok, ale nie szpanuj swymi mega "ynteligentnymi" rozważaniami i uszanuj zdanie i poglądy innych.

Kariko wyraził to w sposób kulturalny, więc można.
Naucz się czegoś.

[ Komentarz dodany przez: Lothar: 2009-09-26, 03:21 ]
Niestety, od niektórych nie można zbyt wiele wymagać 8-)
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2009, 03:12 przez Linka, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
MaKiPL
Modder
Modder
Posty: 812
Rejestracja: 27 sie 2009, 19:22
Lokalizacja: Polska

21 paź 2009, 17:21

Po twojej 'miłości' dla koni od razu wiedziałem że jesteś kobietą/dziewczyną ...
Konie mądrzejsze od ludzi ? nie no sory ale to mnie rozwaliło
Jak dla mnie konie mi są obojętne jak papugi , gołębie , cokolwiek ...
Za to koty lubię , ale temat nie jest po to aby komentować

Co do tej mojej fobii przed rowerami , nie lubię sytuacji gdy na mnie rower jedzie , bo jak odskoczę na prawo to wtedy rower też skręci w prawo i na mnie wjedzie co wiąże się z lękiem przed bólem...


Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

21 paź 2009, 18:15

!Offtop! Tak to niestety jest człowiek ma zdolność twórczego myślenia (stąd często uważa, że sam jest głupi) i działa wbrew naturze, jako efekt tego "daru". Zwierzak działa tylko w zgodzie z naturą, bo nie ma zdolności twórczego myślenia. Kto jest głupi? Istota kreująca własną rzeczywistość, czy istota, która się jej podporządkowała i nie zastanawia się nad swoim bytem? Mądrym jest się zastanawiać, czy bezmyślnie iść z prądem?

Co do wymienionych na początku fobii, to niech mi ktoś wytłumaczy, jak można żyć z lękiem przed staniem i chodzeniem? Ktoś taki czworakuje, czy się czołga?

A Pekkatofobię zaliczyłbym do upośledzenia umysłowego, a nie lęku :P

Zauważyłem jeszcze u siebie jedną fobię, wymyśliłem nazwę - Antykofobia :D. Tak jest boję się starości (takiej bardzo zaawansowanej z demencją itp.). Życie w urojonym świecie pełnym obcych ludzi i bycie zniedołęzniałym jest makabryczne.


ODPOWIEDZ