Nasz IRC-owy kanał

Dyskusje dotyczące forum i strony, propozycje i sugestie.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

11 cze 2008, 20:04

wasacz93 w rozmowie podsunął mi teraz założenie naszego postalsajtowego kanału IRC. Niby to najstarsza forma komunikacji sieciowej, ale przez wielu ignorowana, bądź nieznana. Czy warto coś takiego u nas założyć?

Mamy teraz własny serwer P2. A Postal 2 daje nam możliwość rozmowy przez IRCa. Są 2 czy 3 kanały postalowe, ale nigdy tam, gdy zaglądam, nikogo nie ma. Może my ze swym kanałem trochę to rozruszamy? Zarówno rozmawiając w samej grze, jak też normalnie, przez odpowiedni komunikator czy choćby przeglądarkę...

Co Wy o tym sądzicie? Do czego mogłoby to się nam przydać?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

11 cze 2008, 20:53

Bo umawiania na Multi (miast pisania miliardów postów zanim każdy znajdzie czas na granie :-P), ogólnego pogadania, zamiast na SB, umawiania się na inne gry, nie tylko P2 i takie tam. Zastosowań jest wiele, a karać za spam i debilizm będziemy warn'ami na forum, bo "władca kanału" :-P ma dostęp do log'ów z IRC'a, jakby ktoś zapierał się, że nie robił nic złego 8-) Jestem za a nawet bardzo ZA 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
wasacz93
Seryjny zabójca
Posty: 314
Rejestracja: 13 sty 2008, 20:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

13 cze 2008, 16:53

Mam przyjemność poinformować, że oficjalny kanał IRC forum PostalSite został uruchomiony :).

KRÓTKI TUTORIAL - JAK SIĘ PODŁĄCZYĆ:
Żeby skorzystać z dobrodziejstw IRCa potrzeba specjalnej programu. Możecie ściągnąć mIRCa, HydraIRC lub jakikolwiek inny program. Jednak jako że (jak zakładam) większość z Was korzysta z Firefoxa, wystarczy pobrać wtyczkę - Chatzilla.
Wtyczka jest bardzo prosta w obsłudze i ma wszystko to co każdy 'duży' program, więc idealnie nadaje się dla IRCowych wyjadaczy, jak i całkiem nowych użytkowników.

Oto instrukcja krok-po-kroku:
1. Ściągamy wtyczkę.
2. Instalujemy ją.
3. Restartujemy Firefoxa.
4. Klikamy [url=irc://torun.ircnet.pl/PostalSite]ten[/url] link aby wejść na kanał PostalSite.
5. Gotowe! Właśnie wszedłeś na kanał IRC PostalSite! Wpisz /nick twoj_nick aby zmienić sobie nick, np. ja muszę wpisać /nick wasacz93 ;>.

O wszelkie dodatkowe informacje nt. funkcjonalności IRCa i poleceń pytaj na kanale PostalSite lub poszukaj w internecie (Google --> hasło "irc faq") ;).


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

17 cze 2008, 17:33

Parę dni mnie nie było i mam pytanie: Jak aktywność ludzi na IRCu? ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
wasacz93
Seryjny zabójca
Posty: 314
Rejestracja: 13 sty 2008, 20:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

18 cze 2008, 12:48

Zerowa :zdziw:. Wchodziłem wiele razy, za każdym razem pustka.
Wytłumaczyłem wszystko wyżej, upraszczając do maximum. Co się dzieje? Nie macie ochoty/czasu/chęci?


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

18 cze 2008, 15:34

Chm, IRC jest zjawiskiem dla nieco starszych stażem internautów, dla nowych to niezbyt atrakcyjny przeżytek. Ale gdy wejdzie w krew, to może się podobać. Widzę dla niego dobre miejsce podczas sieciowych rozgrywek. Podczas gry przechodząc do menu i wybierając zakładkę Chat.

Ale jakie dane wpisać aby się połączyć?

A proponuję to, jako sposób na bieżąco informowania o stanie map modów itp. Ustawić to jako wiadomość powitalną...


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
wasacz93
Seryjny zabójca
Posty: 314
Rejestracja: 13 sty 2008, 20:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

21 cze 2008, 01:57

Poprzedni tut był chyba za trudny ( ;>), więc piszę kolejny, jeszcze bardziej prosty, nawet bardziej łopatologiczny :P :

KOLEJNY KRÓTKI TUTORIAL - JAK SIĘ PODŁĄCZYĆ DO IRCA PRZEZ POSTALA 2 STP:
1. Włączamy Postala 2 STP.
2. Klikamy na "Multiplayer".
*. Klikamy na "Player Setup" i ustawiamy nick oraz resztę opcji, jeśli nie jest to jeszcze gotowe
(UWAGA! Nick wybrany do gry będzie służył również jako nick na kanale IRC!).

3. Wybieramy opcję gry, np. "Join Game".
4. Przechodzimy do zakładki "Chat".
5. W polu 'IRC Server' wpisujemy:
torun.ircnet.pl
a w polu 'Chat Channel:
#PostalSite
6. Klikamy "Connect" i gotowe!

P.S.
Kanał może spełniać podwójną rolę - mogą na nim przebywać zwykli userzy chcący pogadać (np. spod wyżej wymienionej Chatzilli) oraz ci, którzy przebywają akurat w multiplayerowej strefie wojny. Dwa w jednym ;>.


Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

23 cze 2008, 19:59

Takie pytanko - na tym kanale moderatorzy mają takie same uprawnienia jak na forum (znaczy dawanie ban'ów, kick'owanie użytkowników itp.)? Bo na przyszłość, jak się to rozwinie to takie moce się przydadzą (doświadczenia z serwera Ultima Online) 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
wasacz93
Seryjny zabójca
Posty: 314
Rejestracja: 13 sty 2008, 20:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

24 cze 2008, 06:43

A jak maja być Wam dane uprawnienia, kiedy jeszcze nigdy się wszyscy tam nie spotkaliśmy? ;)
Spokojnie, odbędzie się w końcu spotkanie, każdy dostanie uprawnienia - do przyznania jest nieograniczona liczba operatorów (pełna władza), half-opów (tylko tymczasowy ban i kick) oraz voice'ów (ten akurat daje niewiele, ale może być stosowany jako wyróżnienie dla ważnych osób ;) ).


Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

24 cze 2008, 12:21

Rozumiem, że muszę sobie poskładać stały nick na ircnet? 8-)

========EDIT========
Oki, nick'i już mam ^^
Lothar__
oraz
Krossfire 8-)
Ostatnio zmieniony 24 cze 2008, 12:55 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Iquid
Założyciel PostalSite
Założyciel PostalSite
Posty: 667
Rejestracja: 14 paź 2006, 12:06
Lokalizacja: GRS
Kontakt:

25 cze 2008, 00:59

Zapraszam wszystkich na IRC jest nas coraz wiecej i trzeba to rozkrecic ;)


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 cze 2008, 01:17

I bawimy się coraz lepiej. O sb zapominając... :P


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

26 cze 2008, 18:38

Ja jutro się podłącze, bo od tygodnia nie ze swojego kompa puszczam sygnał.

Tak myślę - taki IRC był by dobry do klanowych rozgrywek z alienami, ułatwił i ukryłby komunikacje wewnątrz klanu. Tylko czy jest możliwość wprowadzenia hasła do niego na czas rozgrywki, czy wydzielenie, chociażby osobnego kanału, by nie blokować głównego?


Obrazek
Awatar użytkownika
wasacz93
Seryjny zabójca
Posty: 314
Rejestracja: 13 sty 2008, 20:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

26 cze 2008, 21:38

Kanałów na IRCu może być nieskończenie wiele, można więc założyć jeszcze jeden do rozgrywek online, a dostęp do niego ograniczyć do tzw. zaproszeń, czyli wejdzie tylko ten, kto je ma ;).


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 cze 2008, 18:39

I tak się zrobi, gdy nasze klanowe rozgrywki wrócą na nowym serwerze. :)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ