[INTERNET] Najlepszy internet na rynku

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Knurr

21 cze 2011, 11:49

Wtam Was, drodzy użytkownicy.


Jako iż Mój internet z Netii jest po prostu tragiczny (40 KB/s to absolutne maximum, choć prędkość pobierania dochodzi do nawet 3 KB/s !) Jestem zmuszony zmienić dostawcę internetu. I oto jest Moje pytanie - który dostawca jest najlepszy ? Rozmyślam nad UPC, ale nie jestem pewien, albowiem chciałem wysłuchać także Was. A więc, co Mi doradzicie ?


Awatar użytkownika
MaxiS
Seryjny zabójca
Posty: 399
Rejestracja: 12 sie 2010, 11:56
Lokalizacja: mam to wiedzieć?

21 cze 2011, 12:01

Jeśli nie mieszkasz gdzieś w śródmieściu lub innym środku miasta to polecam właśnie UPC. Brat miał i mówił że bardzo dobry.


Obrazek
Knurr

21 cze 2011, 12:29

Serdeczne dzięki za odpowiedź. Może ktoś jeszcze się wypowie?


Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

21 cze 2011, 13:22

Ja mam Multimedię 1 Mb/s i sobie chwalę, nie ma prawie żadnych przerw, a jeśli już, to tylko parę godzin, sam internet kosztuje jakieś 50 złotych, z telefonem i kablówką coś ponad 100, ale z tym pakietem to dostajesz od razu wszystkie kanały i dekoder, a akurat dekoder jest raczej zbędny, i w dodatku u mnie kiepsko działa, bo często się zawiesza, ale że go prawie nigdy nie używa, to nie narzekam. Na początku tylko modem był wymieniany, bo nagle straciłem połączenie, to przyjechali, uznali, że modem nie chce się łączyć i wymienili na swój koszt i od tej pory nie mam żadnych problemów. Ostatnio tylko coś była awaria, ale to było wtedy, co burze u nas były, ale szybko naprawili. Prędkość pobierania jakieś 80-100 KB/s, od 22:00 do 13:00 jest dwa razy większa, więc pobieranie idzie łatwo.
A ten twój z Netii to rzeczywiście słabiutki, podobne łącze miałem, gdy jeszcze odbierałem internet z ResMANa bezprzewodowy, który zawsze był okropnie przeładowany, bo, jak administratorzy mówili, ludzi było 3 czy 4 razy więcej niż łącza mogły obsłużyć, dlatego nawet strona główna Google długo się wczytywała...


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

21 cze 2011, 14:20

W Gdańsku UPC 25Mb/s, w Lublinie UPC 10Mb/s. Net niemal niezawodny, nawet jak TV padnie, to net zazwyczaj jeszcze działa (jadą po jednym kablu). Ceny bardzo niskie jak na takie szybkości. Jedne co mi doskwiera to dość niski upload speed, bo wysłanie 2GB na serwer potrafi przez to trwać kawał czasu. W normalnych zastosowaniach (granie, a nawet stawianie serwerów do gier) to nie przeszkadza, pingi dołączających zazwyczaj nie przekraczają 80ms. Ale właśnie praca czasami wymaga sporych upload-ów na różne serwery i wtedy daje się to we znaki. Jeśli jednak nie musisz robić tego typu rzeczy, to nie masz nawet nad czym się zastanawiać. Dodatkowo co jakiś czas szybkości rosną, a ceny pozostają te same (ewentualnie maleją, wtedy po prostu wystarczy się do nich zgłosić po aneks do umowy. W przeciwnym wypadku płacimy ciągle tyle samo). Innymi słowy - bardzo dobry provider, ciężko o coś lepszego. Nie muszę dodawać, że w UPC mamy "prawie" stałe IP (prawie = co kilka miesięcy się zmienia na inne, zazwyczaj po modernizacjach sieci)?
Przyczepić można się także do nieco opóźnionych powiadomień o modernizacjach sieci - np.: w dniu kiedy takowe się zaczynają, a człowiek łapie agresję że net śmiga z niewiarygodną prędkością 10kb/s. Takie przypadki są na szczęście rzadkością 8-)
Ostatnio zmieniony 21 cze 2011, 14:20 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

21 cze 2011, 19:55

Polecam UPC, mam 25 Mb/s i nie narzekam, wszystko ściąga z full prędkością (2.5 MB/s a czasem nawet do chodzi do 3.0 MB/s !)
Problemów nie mam z nim w ogóle + jest nie drogi. Do pakietu możesz jeszcze kablówke wybrać.


Obrazek
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

21 cze 2011, 20:22

Znajomy ma jedno łącze z UPC, 25 Mb, wykupił na spółkę z 2 kolegami i spokojnie sobie we trzech radzą. Strasznie ubolewam nad tym że u mnie akurat nie ma jak się podłączyć


Knurr

21 cze 2011, 21:13

Dzięki Wam! Teraz wiem już, w co inwestować.

Panie Adminu, ośwaidczam, że można zamknąć.

[ Komentarz dodany przez: Silver Dragon: 2011-06-21, 21:47 ]
Zamknięte
Ostatnio zmieniony 21 cze 2011, 21:15 przez Knurr, łącznie zmieniany 1 raz.


Zablokowany