Najlepsze gry w historii

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

10 kwie 2015, 18:52

Takiego tematu jeszcze tutaj chyba nie było, a nie zaszkodziłby z pewnością. Z racji iż jestem wielbicielem wszelkich badań opinii publicznych, chciałbym Was zapytać o to, jaką grę uważacie za najlepszą w historii?
Tak, wiem, pytanie jest niezwykle trudne i niezbyt precyzyjne, zważywszy na mnogość gatunków i liczbę wszystkich gier które w ogóle powstały. Proponowałbym zatem przy wyborze gry wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, przykładowo:
- fabuła (jedna z najważniejszych rzeczy w większości gatunków gier)
- poziom trudności (zbyt wysoki odstręcza od grania)
- grywalność (np. w Postalu, który ma ubogą fabułę, to właśnie radość z gry sprawiła, że gra się w niego do dziś)
- nieliniowość rozgrywki
- sterowanie (może napsuć sporo krwi)
- w mniejszym stopniu również grafika (a przynajmniej jak się prezentowała na ówczesne czasy gdy gra wyszła na rynek)
- muzyka i dźwięk, soundtrack (też robi różnicę)
- długość rozgrywki
- multiplayer (jak kto lubi)

Ewentualnie można jeszcze wziąć pod uwagę inne czynniki, których na tę chwilę nie wziąłem pod uwagę (mogę je później dodać).
Najlepszym rozwiązaniem byłoby chyba jednak zrobienie krótkiej listy rozmaitych gatunków gier, na tej liście każdy by mógł wypisać najlepsze gry w historii wedle gatunków. A ponieważ i wtedy wybór nie będzie prosty (bo np. ciężko wybrać najlepszy RPG), to można wypisywać po dwie gry do każdego gatunków. Oto lista:

Najlepszy RPG -
Najlepszy MMORPG -
Najlepszy RTS -
Najlepsza gra samochodowa lub wyścigowa -
Najlepszy FPS -
Najlepsza bijatyka -
Najlepsza gra sportowa -
Najlepsza przygodówka -
Najlepsza gra szeroko pojętej akcji, sandbox (wybór ogromny, więc mogą być nawet trzy propozycje) -
Najlepszy survival horror -
Najlepsza gra strategiczna (m.in. strategie turowe, tycoony, itp.) -
Najlepsza gra zręcznościowa -
Najlepsza gra logiczna/symulator/inne propozycje -

Jeśli kompletnie nie interesuje was jakiś gatunek, to nie musicie tam nic na siłę wpisywać, po prostu zostawcie pole puste.
Poczekam na przynajmniej kilkadziesiąt propozycji, wtedy najlepsze gry z najlepszych przejdą do "wielkiego finału" i trafią do ankiety którą zrobię wtedy na potrzeby tego tematu. Następnie ostateczne głosowanie w ankiecie wyłoni subiektywnie najlepszą grę w historii według użytkowników PSI. :)
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2015, 18:39 przez Dzienis, łącznie zmieniany 2 razy.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

10 kwie 2015, 19:13

Dzienis pisze:Najlepszy RPG -
Najlepszy MMORPG -
Najlepszy RTS -
Najlepsza gra samochodowa lub wyścigowa -
Najlepszy FPS -
Najlepsza bijatyka -
Najlepsza gra sportowa -
Najlepsza przygodówka -
Najlepsza gra szeroko pojętej akcji, sandbox (wybór ogromny, więc mogą być nawet trzy propozycje) -
Najlepsza gra strategiczna (m.in. strategie turowe, tycoony, itp.) -
Najlepsza gra zręcznościowa -
Najlepsza gra logiczna/symulator/inne propozycje -
Temat z podobną listą już jest, zakopany gdzieś w czeluściach MHP lub 'Innych gier'


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

10 kwie 2015, 19:18

Silver Dragon pisze: Temat z podobną listą już jest, zakopany gdzieś w czeluściach MHP lub 'Innych gier'
Ale tamten temat jest trochę stary i niewielu aktywnych współcześnie userów się tam wypowiedziało. Dlatego najlepiej niech ludzie dają swoje propozycje tutaj, a w razie czego to można posilić się częścią statystyk stamtąd.
Poza tym, tam gry były wybierane bardziej subiektywnie, tutaj natomiast można, a nawet trzeba wysilić się na odrobinę obiektywizmu. ;)


I regret nothing
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

10 kwie 2015, 21:44

Najlepszy RPG: Mało grałem w gry z tego gatunku, niech będzie TES III: Morrowind.
Najlepszy MMORPG: Tibia. Najwięcej przegranych (dosłownie i w przenośni) godzin. Pamiętam, jak wszyscy się w to w podstawówce zagrywali xD
Najlepszy RTS: Gry Paradoxu, szczególną sympatią darzę Victorię 2 (z dodatkami), EU IV oraz Darkest Hour. Tę pierwszą za klimat XIX. wieku i fajną mapkę, tę drugą za mnogość możliwości i długi gameplay (400 lat), a tę ostatnią za możliwość doświadczenia wydarzeń XX wieku na własnej skórze (i też mapkę).
Najlepsza gra samochodowa lub wyścigowa:
Na PC: Colin McRae Rally 2 - za model jazdy, grafikę (bitmapy straszą, ale auta do dziś wyglądają pięknie mimo ich pudełkowatości), no i oczywiście klimat. Poza tym Street Legal Racing Redline: za bycie idealnym sandboxem oraz scenę modderską, która potrafi wyczyniać cuda z tą grą (coś Wam to przypomina? ;) )
Na PS2: Gran Turismo 4 - gra legenda, grubo ponad 700 samochodów od K-carów po supersamochody i legendy motoryzacji (z czego 100 to Nissany xD ), niemal symulacyjne podejście do jazdy, tryb menedżera (B-Spec), prawdziwe tory (Nordschleife to poezja), no i to intro...
Najlepszy FPS: Postal 2. Szczerze, gram w tę grę od kilku dobrych lat (z przerwami) i wciąż potrafi czymś zaskoczyć. Grywalność jest chyba oczywista.
Najlepsza bijatyka: Z typowych bijatyk rodem z automatów wybieram Tekkena III. Tak jakoś mnie ujął...
Najlepsza gra sportowa: Smackdown! vs. Raw 2011 (PS2) - również bijatyka, ale bardziej w sportowym (teatralnym?) tego słowa znaczeniu. Oglądałem kiedyś WWE i wielką frajdę sprawiało mi wcielanie się w wrestlerów i tłuczenie innych kolegów po fachu. I nawet można było kogoś zlać krzesłem albo zrzucić z klatki :D
Najlepsza przygodówka: Ace Ventura: Psi detektyw - grałem w dzieciństwie, najbardziej spodobał mi się humor i dubbing.
Najlepsza gra szeroko pojętej akcji, sandbox (wybór ogromny, więc mogą być nawet trzy propozycje): Nie wiem, co mógłbym tu wstawić.
Najlepsza gra strategiczna (m.in. strategie turowe, tycoony, itp.): Industry Giant 2 oraz Traffic Giant Gold - również grałem w dzieciństwie, wiele frajdy sprawiało mi budowanie fabryk i dróg.
Najlepsza gra zręcznościowa: Kangurek Kao - żółty kangur ratujący świat, czego chcieć więcej? Też grałem w dzieciństwie, a nawet ostatnio zainstalowałem na nowo ;)
Najlepsza gra logiczna/symulator/inne propozycje:
Logiczna: Sąsiedzi z Piekła Rodem (obie części): Ile ja przy tym miałem ubawu xD
Symulator: Richard Burns Rally: O genialności tego symulatora niech świadczy fakt, że wiele trików z tej gry można stosować w świecie rzeczywistym. I co więcej, na klawiaturze nie da się w to grać. Kierownica jest obowiązkowa.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

10 kwie 2015, 21:56

Yossarian pisze:Najlepsza gra szeroko pojętej akcji, sandbox (wybór ogromny, więc mogą być nawet trzy propozycje): Nie wiem, co mógłbym tu wstawić.
Np. gry Rockstara (seria GTA), gry typu Mafia, Saints Row czy nawet Postal 2 tu pasują.


I regret nothing
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

10 kwie 2015, 22:06

No to tu bym miał dylemat. W Vice City najwięcej grałem, San Andreas ma najwięcej możliwości, a pod względem klimatu najbardziej podoba mi się Saints Row :D


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

10 kwie 2015, 22:11

No to tu bym miał dylemat. W Vice City najwięcej grałem, San Andreas ma najwięcej możliwości, a pod względem klimatu najbardziej podoba mi się Saints Row :D
Mogłeś wymienić trzy i wymieniłeś, tak więc - problem solved. :D


I regret nothing
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

10 kwie 2015, 22:18

Się pofarciło :D


Awatar użytkownika
Scarlet Moose
Niedorobiony bandzior
Posty: 47
Rejestracja: 09 mar 2015, 12:13

10 kwie 2015, 23:55

Najlepszy RPG (Tu również powinien być wybór do 3 gier) - Dark Souls, Tales of Phantasia, Final Fantasy IX
Najlepszy MMORPG - Nie lubię tego gatunku, ale niech będzie WoW.
Najlepszy RTS - Warcraft 3
Najlepsza gra samochodowa lub wyścigowa - Driver: San Francisco
Najlepszy FPS - Postal 2, Half-Life 2
Najlepsza bijatyka - Mortal Kombat
Najlepsza gra sportowa - Tony Hawk's Pro Skater
Najlepsza przygodówka - Sam & Max albo Syberia (obie)
Najlepsza gra szeroko pojętej akcji, sandbox - GTA: San Andreas, Saints Row: The Third
Najlepsza gra strategiczna (m.in. strategie turowe, tycoony, itp.) - Cities: Skylines
Najlepsza gra zręcznościowa (Bardzo ogólne, więc wymienię więcej) - Touhou Project, Castlevania, Mega Man, DoDonPachi, Ikaruga, Contra
Najlepsza gra logiczna/symulator/inne propozycje - Portal 1 & 2, Resident Evil (Nie było nigdzie gatunku survival horror)


Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

11 kwie 2015, 00:13

K.Czerwonepole pisze:Najlepsza gra sportowa - Tony Hawk's Pro Skater
Wiedziałem, że o czymś zapomniałem :(


Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

11 kwie 2015, 08:31

Najlepszy RPG - Wiedzmin 2
Najlepszy MMORPG - Drakensang
Najlepszy RTS - Kings's Bounty
Najlepsza gra samochodowa lub wyścigowa - NFS wszystkie od Underground2
Najlepszy FPS - Postal 2 z dodatkami, S.t.a.l.k.e.r, Painkilery, Serious Sam
Najlepsza gra sportowa - Tony Hawk THPS4, THUG2, THAW, Skate
Najlepsza przygodówka - Life is Strange
Najlepsza gra szeroko pojętej akcji, sandbox - GTA wszystkie od San Andreas


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
Awatar użytkownika
Reality Master
Modder
Modder
Posty: 1094
Rejestracja: 07 lis 2007, 19:41
Kontakt:

11 kwie 2015, 16:33

Najlepszy RPG - Boiling Point: Road to Hell, South Park: The Stick of Truth
Najlepszy MMORPG - World of Warcraft
Najlepszy RTS - Age of Empires 2
Najlepsza gra samochodowa/wyścigowa - Gran Turismo 2, Crash Team Racing, Forza Motorsport 4
Najlepszy FPS - Doom, Far Cry 3, BioShock 1 i Infinite
Najlepsza bijatyka - Mortal Kombat Trilogy, Tekken 3
Najlepsza gra sportowa - Tony Hawk's Underground 2, Tony Hawk's Pro Skater 4
Najlepsza przygodówka - Leisure Suit Larry 1 i 7
Najlepsza gra szeroko pojętej akcji, sandbox - Grand Theft Auto V, Deadly Premonition, Tomb Raider IV, The Last of Us
Najlepsza gra strategiczna - Worms World Party
Najlepsza gra zręcznościowa - Crash Bandicoot 3: Warped, Crash Twinsanity
Najlepsza gra logiczna - Portal 2, Sąsiedzi z piekła rodem 1 i 2, The Talos Principle


Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

11 kwie 2015, 17:10

Dziwne, nikt nie lubi THPS2? ;)


Awatar użytkownika
Reality Master
Modder
Modder
Posty: 1094
Rejestracja: 07 lis 2007, 19:41
Kontakt:

11 kwie 2015, 17:18

Lubi, lubi, ale to gra na jakieś pół godziny. Od czwartej części gry zaczęły robić się dłuższe.


Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

11 kwie 2015, 17:34

Racja, od czwartej części pojawił się tryb kariery free roam, w którym samemu można sobie było wybierać zadania, a nie jak poprzednio, że wiele naraz w ciągu 2 minut.


ODPOWIEDZ