Najlepsza mapa

Rozmowy o A Very Postal Christmas.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

09 gru 2014, 01:41

Nadchodzą święta, warto odświeżyć sobie AVPC w tym okresie.
Z pewnością dużą zaletą tego moda jest naprawdę duża ilość map, o wiele większych niż te które znamy z StP czy AW. Niestety często są one zabugowane i mimo swego obszaru po prostu wieje w nich pustką. Są jednak też naprawdę dobre mapy mogące śmiało rywalizować z tymi z AWP.
Jakie więc mapy są według was najlepsze w tym modzie?

Moim zdaniem najlepsze mapy to:
-mapa z lotniskiem (dobry pomysł, niezłe wykonanie, choć trochę za dużo jest tam talibów)
-mapa z komisariatem policji (duża mapa z dużą ilością domów i ludzi)
-mapa z zabudową a la "Dziki Zachód" (świetny pomysł, szkoda, że mało tam ludzi)
-mapa początkowa z przyczepą (po prostu fajna mapka)


I regret nothing
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

09 gru 2014, 17:00

Ja nie miałem okazji pozwiedzać wszystkich map, bo AVPC nie ma tego klimatu, którego miałem np. w STP, nie zwiedzałem, nie schodziłem z drogi by zobaczyć co jest za drzewem, jedynie szedłem jednym ciągiem przez mapę.
Ale mimo to najfajniejsza dla mnie jest ta z Wielką Stopą, choć trochę pusta jest.


Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

09 gru 2014, 18:21

Moja top lista najlepszych w AVPC to:

1. Mapa z jeziorem wokół którego są małe domki i sklep, w którym można znaleźć mleko. Bardzo ciekawie zaprojektowana i dopracowana mapa z ciekawymi "znajdźkami".

2. kompleks jaskiń gremlinów które zachowują swój "mroczny klimat". Jak pierwszy raz odkryłem tą mapę to bardzo się tym zachwyciłem a za razem czułem lekki strach, że coś mnie może niespodziewanie zabić :diabeł: .

3.Mapa z domem spokojnej starości. Bardzo przyjemna w zwiedzaniu mapa z wieloma domami mieszkalnymi , sekretami oraz "zajebistą" paradą na cześć otwarcia nowej instytucji jaką jest "Sunny Hill rest home" :)

I to chyba tyle.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

09 gru 2014, 22:26

Dev4ever pisze:2. kompleks jaskiń gremlinów które zachowują swój "mroczny klimat". Jak pierwszy raz odkryłem tą mapę to bardzo się tym zachwyciłem a za razem czułem lekki strach, że coś mnie może niespodziewanie zabić :diabeł: .
Nigdy nie mogłem znaleźć tych jaskin ani gremlinów. Obłaziłem AVPC ile wlezie, ale nie mogłem na to natrafić. To bardzo wkurza, że drogowskazy przy loadingach mają się nijak do rzeczywistości.
A może to dlatego że mam wczesną wersję AVPC (tę z 10'th Anniversary)?
Ostatnio zmieniony 09 gru 2014, 22:26 przez Dzienis, łącznie zmieniany 1 raz.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

09 gru 2014, 23:23

Dzienis pisze:Niestety często są one zabugowane i mimo swego obszaru po prostu wieje w nich pustką.
Dzienis pisze:Nigdy nie mogłem znaleźć tych jaskin ani gremlinów. Obłaziłem AVPC ile wlezie, ale nie mogłem na to natrafić. To bardzo wkurza, że drogowskazy przy loadingach mają się nijak do rzeczywistości.
A może to dlatego że mam wczesną wersję AVPC (tę z 10'th Anniversary)?
Już wszystko jasne.Ta wersja z PX jest strasznie zbugowana, a mapy są puste i niedopracowane.
proponuje ci pobrać patch 1420 który dodaje owe jaskinie gremlinów i parę nowych map. Dodatkowo patch poprawia kilka błędów i bardziej urozmaica mapy ;)


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

09 gru 2014, 23:36

Bo wersja z PX jest pierwszą wersją AVPC jaka ujrzała światło dzienne
Nie wiem, czy to wpadka RWS, czy horrendalna niekompetencja polskiego wydawcy? Skłaniam się jednak ku temu drugiemu, skoro w przypadku ED spolszczyli nie tą wersję co trzeba :|

A wracając do tematu
Mi najbardziej odpowiada mapka z latarnią morską. Czuć na niej otwartość
To chyba jedyna mapka która nie jest okrążona górami dookoła
Ostatnio zmieniony 09 gru 2014, 23:46 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

10 gru 2014, 01:22

Dev4ever pisze:proponuje ci pobrać patch 1420 który dodaje owe jaskinie gremlinów i parę nowych map. Dodatkowo patch poprawia kilka błędów i bardziej urozmaica mapy ;)
Tak myślałem, że to wina wczesnej wersji. Pobiorę patcha, mam nadzieję że będę miło zaskoczony.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

10 gru 2014, 21:10

Silver Dragon pisze:Skłaniam się jednak ku temu drugiemu, skoro w przypadku ED spolszczyli nie tą wersję co trzeba :|
A propos spolszczania: w plikach ED można znaleźć polskie dialogi dla Kameka, gdy zleca nam misję odniesienia płyty głównej do salonu z grami. AWP ma wbudowane oryginały angielskie…


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

10 gru 2014, 22:03

Pangia pisze:A propos spolszczania: w plikach ED można znaleźć polskie dialogi dla Kameka, gdy zleca nam misję odniesienia płyty głównej do salonu z grami
Wykorzystane one w ogóle były? Jeśli nie, można by było zrobić moda spolszczającego tą misję do AWP


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

10 gru 2014, 22:54

Silver Dragon pisze:
Pangia pisze:A propos spolszczania: w plikach ED można znaleźć polskie dialogi dla Kameka, gdy zleca nam misję odniesienia płyty głównej do salonu z grami
Wykorzystane one w ogóle były? Jeśli nie, można by było zrobić moda spolszczającego tą misję do AWP
Łał co one tam robiły dziwne a w jakiej są paczcce bo bym se spolszczył :)

Edit:
Moje ulubione mapy

-ta z posterunkiem
-las
-dom
-ta z mikołajem i z małom hatką w kturej coś sprzedawano
Ostatnio zmieniony 10 gru 2014, 23:01 przez Pan Szatan, łącznie zmieniany 1 raz.


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

10 gru 2014, 23:06

Silver Dragon pisze:Wykorzystane one w ogóle były? Jeśli nie, można by było zrobić moda spolszczającego tą misję do AWP
No gdzie miały być wykorzystane w ED? :P
Już to kiedyś mówiłem i proponowałem, żeby je tam wstawić, ale nie mam pojęcia, jak przepakować archiwa plików, z których korzysta Postal. Kiedyś o to pytałem i Lothar zaproponował QuArKa, którego jednak w ogóle nie ogarnąłem, no i tak zostawiłem to jak było.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

11 gru 2014, 04:33

Mam pytanie.
Skąd można pobrać tego patcha 1420? Bo z naszego downloadu można chyba pobrać tylko całego moda w tej wersji, a tego nie chcę robić bo waży on sporo. Chyba że coś przeoczyłem :/ .


I regret nothing
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

11 gru 2014, 21:04

No niestety ten patch to cały mod
Nie ma wersji okrojonej :/


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
ODPOWIEDZ