Mundurki szkolne czyli...

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

31 sie 2011, 13:44

Tak jak teraz sobie pomyślę o tym co działo się w gimnazjum, to stwierdzam że dyrekcja i nauczyciele to hipokryci. Sami uzasadniali swoją decyzję tylko porozbieranymi dziewczynami (o ile tak je można nazwać), a kiedy ktoś wyjątkowo nie miał mundurka (awaria pralki, cokolwiek) to nie liczyło się nawet to że ma założoną koszulę od gajera. Chodziło tylko o czyste dokuczanie, nieważne że zwykła koszula jest nawet bardziej elegancka i oficjalna
Dragonmatix pisze:Z jednej strony mundurki są dobre bo nie ma wtedy podziału na bogatych/biednych (Ja mam nike a Ty ciuch z lumpeksu).
Akurat nie. Są tacy co mają spodnie z lumpexu/bazaru, a są tacy co chodzą w Levisach albo coś. No i buty, po nich wybitnie widać markę lub jej brak. Nawet głupie okulary mają nieraz logo jakiejś marki, jest wielu szpanerów którzy noszą takie za 800 (ze znaczkiem) a nie 200


Awatar użytkownika
Dragonmatix
Seryjny zabójca
Posty: 383
Rejestracja: 31 lip 2008, 10:52

31 sie 2011, 13:59

No właśnie szpanerów. Nigdy nie rozumiałem takich ludzi. Do biednych nie należę jednak nigdy nie ciągnęło mnie do markowych rzeczy. Wolałem pójść do lumpeksu i kupić sobie prawie nową świetną bluzę za 35 zł niż bluzę takiej samej jakości tylko ze znaczkiem za 200 zł. Rozumiem but to but bo jednak nie ma porównania w tanich butach a markowych. Te drugie są po prostu wytrzymalsze (moje AND1 mają już 2 lata i są tylko trochę poobdzierane i w jednym miejscu kawałek szwa puścił.)
u nas nauczyciele mówili, że za brak mundurków będą obniżać zachowanie, jednak nie zwracali nawet na to uwagi.


"Złap wiatr który przecina motyle"
Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

31 sie 2011, 16:31

Mundurki były u mnie tylko w klasach 1-3 z tarczą, nazwą i numerem szkoły.

A ja też w ogóle nie lubię szpanerów i ludzi którzy uważają, że oni są pod wszelkimi względami najlepsi i najlepiej ubrani i reszta jest "niemodna" albo "pedał" :zdziw: Tych wyrozbieranych dziewczyn komentujących wszystko i wszystkich też nie. Nie lubię też dzieci, co się dziwią, że "Coooo? Czemu ty przyszłaś w garniturze?", bo ich zdaniem to dziwne że dziewczynki ubierają garnitury i w ogóle coś, co nie jest dziewczęce. Na szczęście idę do takiego gimnazjum, że tam są raczej inteligentne i dobre dzieci, a z mojej szkoły same fajne osoby idą :P
eddie pisze:Sami uzasadniali swoją decyzję tylko porozbieranymi dziewczynami (o ile tak je można nazwać), a kiedy ktoś wyjątkowo nie miał mundurka (awaria pralki, cokolwiek) to nie liczyło się nawet to że ma założoną koszulę od gajera.
U nas tak było z koszulkami na WF :| Miała być biała i koniec. Nieważne, że WF jest 4 razy w tygodniu (i i tak g...o się nauczyliśmy :P), a dziecko stale rośnie, ma się codziennie poza piątkiem zjawiać w białej koszulce bez napisów większych niż kciuk. A jak ktoś uzasadniał, że mama nie zdążyła wyprać, to "trzeba było samemu sobie wyprać" :P
Dragonmatix pisze:u nas nauczyciele mówili, że za brak mundurków będą obniżać zachowanie, jednak nie zwracali nawet na to uwagi.
U nas po klasach chodziły dziewczyny z kartkami i robiły listę, ile osób nie ma zmienionych butów i kto nie ma ciemnego stroju :D


Awatar użytkownika
Slayer
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 656
Rejestracja: 01 lip 2009, 19:02

31 sie 2011, 17:02

Moja szkoła jest jedyną, w której dalej trzeba nosić mundury - ja nie nosiłem, co skończyło się wybłaganą dwóją z zachowania.

Byłem nawet przez to poniżany przez nauczycieli.
Dragonmatix pisze:Te drugie są po prostu wytrzymalsze
Fakt, ale są jeszcze lekkie bo jak porównałem buty z Hard Style'a z najeczanami to różnica jest spora. Chociaż za taką cenę to powinny mieć jeszcze klime i GPS.


Teachin bitches how to swim
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

31 sie 2011, 17:36

Slayer pisze:Moja szkoła jest jedyną, w której dalej trzeba nosić mundury - ja nie nosiłem, co skończyło się wybłaganą dwóją z zachowania.
No i po co to? Noś to się odwalą. Nie rozumiem. Czy mundurek jest czymś aż tak strasznym? Trzeba było nosić to nosiłem. Teraz nie trzeba to nie noszę - proste.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

31 sie 2011, 19:12

Niektórzy są Pr0 Elo Gangstah i pokazują to np. Paląc fajki lub Nie nosząc mundurka i nie mówiąc "Dzień Dobry".


Awatar użytkownika
Slayer
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 656
Rejestracja: 01 lip 2009, 19:02

31 sie 2011, 20:49

Nie kupiłem. Mało kto chodzi, ale nauczyciele się tak usrali pod koniec roku że co dzień sprawdzali.

No i jestem pr0 elo gangtah, więc nie mógłbym.


Teachin bitches how to swim
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

31 sie 2011, 21:05

Mr Minio pisze:No i po co to? Noś to się odwalą. Nie rozumiem. Czy mundurek jest czymś aż tak strasznym? Trzeba było nosić to nosiłem. Teraz nie trzeba to nie noszę - proste.
Bo niektórzy uwielbiają robić mega problem z niczego i pokazywać, jacy to oni są zbuntowani, rebelianccy i w ogóle fuck the system 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

01 wrz 2011, 22:08

My w szkole mamy mundurki , ale jakoś szczególnie na nie nie narzekam , są nawet fajne :)


Awatar użytkownika
Soleage
Wstydliwy morderca
Posty: 8
Rejestracja: 14 lis 2011, 16:00

18 gru 2011, 14:20

Ja musiałam nosić mundurek w podstawówce i moim zdaniem to był całkowity bezsens. No bo co to niby daje? Ktoś już wcześniej napisał ,,mundurki są dobre bo nie ma wtedy podziału na bogatych/biednych'' z tym się nie zgodzę, bo i tak ci bogatsi mogą dalej szpanować swoimi 'wy*ebistymi' rzeczami, lub wyśmiewać tych biedniejszych (co w ogóle nie powinno mieć miejsca). Poza tym, wygląd i styl ubierania powinien być rzeczą indywidualną, a nie narzucaną przez np. szkołę (moim zdaniem). Więc również uważam, że mundurki są tylko po to, by wk*rwiać uczniów.


Awatar użytkownika
adriano2222
Niedorobiony bandzior
Posty: 43
Rejestracja: 11 lis 2011, 12:04
Lokalizacja: ŁDZ

06 sty 2012, 14:27

U mnie w gimnazjum ja nosiłem mundurek miałem ochote go spalic jak skonczyłem szkołe ale niestety musiałem zostawic.
Ale od tamtego roku (czemu nie było tak jak ja byłem :( ) wprowadzili noszenie znaczków z logo szkoły co mniej przeszkadzało i uczniowie byli zadowoleni


myslałes ze dzisiaj nie umrzesz??
niespodzianka ;D
ODPOWIEDZ