Motoryzacja

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

07 paź 2017, 15:57

Radzik136 pisze:Chce Ktoś pogadać o autach ?
W sumie ja bym mógł. Co prawda jestem laikiem, jeśli chodzi o typowo mechaniczne sprawy, ale coś tam o motoryzacji wiem (na tyle, że "Szybcy i wściekli" to dla mnie gówno xD )

[ Komentarz dodany przez: Radzik136: 2017-10-27, 16:05 ]
Post wydzielono z temat: Steam vs Stare Zwyczaje.

[ Komentarz dodany przez: Radzik136: 2017-10-27, 16:19 ]
Sama nazwa tematu dość ogólnikowa, ale też w ten sposób chcę nie wykluczać żadnego działu z nią związanego :)


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

27 paź 2017, 16:17

Yossarian pisze:W sumie ja bym mógł. Co prawda jestem laikiem, jeśli chodzi o typowo mechaniczne sprawy, ale coś tam o motoryzacji wiem (na tyle, że "Szybcy i wściekli" to dla mnie gówno xD )
Ja też nie mam mega wiedzy w tym temacie. Tyle co podłapałem to wtedy gdy Ojciec naprawiał swoje auto, gdy sam przez lata poznawałem własne auto,
ale to głównie od strony diagnozowanie potencjalnej usterki, aby mniej więcej wiedzieć z czym mam jechać do mechanika/elektryka a nie na zasadzie "Wie Pan no coś jest nie tak, może Pan wywróży z kuli".
Oprócz tego mam Siostrzeńca Elektryka Samochodowego, któremu ogarniam tematy typu: oprogramowanie do diagnostyki przez co ja też je poznaję, także moja wiedza też nie jest ogromna :)

Wrzucałeś link do tego czegoś ma być niby Evo... możesz podrzucić to tutaj?


Niepoważny admin
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

27 paź 2017, 16:32

Ja na szczęście mam ojca i kuzyna interesujących się motoryzacją, więc nie mam się źle :)
Radzik136 pisze:Wrzucałeś link do tego czegoś ma być niby Evo... możesz podrzucić to tutaj?
https://autokult.pl/30272,gratulacje-mi ... -sie-medal
Ostatnio zmieniony 27 paź 2017, 16:32 przez Yossarian, łącznie zmieniany 1 raz.


Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

14 lis 2017, 15:24

https://klasyki.auto-swiat.pl/muzeum-por ... cji/wv8c44

Chciałbym tu kiedyś pojechać na wycieczkę :D


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

14 lis 2017, 15:35

Kurcze też chętnie bym się tam kiedyś wybrał. Generalnie to Porsche 959 najbardziej z nich mi się podoba :)
Zabawne jest to, że wrzuciłeś link do muzeum Porshe a ja dziś akurat przejeżdżałem obok pozostałości po FSO, co tu dużo mówić co raz gorzej ono wygląda.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2017, 15:36 przez Radzik, łącznie zmieniany 2 razy.


Niepoważny admin
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

14 lis 2017, 15:57

Radzik pisze:Kurcze też chętnie bym się tam kiedyś wybrał. Generalnie to Porsche 959 najbardziej z nich mi się podoba
Ja najbardziej lubię 944. Może dlatego, że w niedalekiej przyszłości może byłoby mnie kiedyś stać na takiego. No i mój ojciec miał ten model :)
Radzik pisze:Zabawne jest to, że wrzuciłeś link do muzeum Porshe a ja dziś akurat przejeżdżałem obok pozostałości po FSO, co tu dużo mówić co raz gorzej ono wygląda.
Polska motoryzacja właściwie nie istnieje, jedynie co to chcą reanimować trupy :/


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

14 lis 2017, 16:32

O, tu jeszcze się nie wypowiadałem...

No to... hmm... Matizy dużo palą (7,5l/100), nie kupujcie ich, do tego szybko rdzewieją.

A co do wyglądu to najbardziej podobają mi się stare ruskie Wołgi i jeszcze może Dodge Challenger, ten ryk silnika jest boski jak i sam design.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

14 lis 2017, 18:54

Yossarian pisze:Polska motoryzacja właściwie nie istnieje, jedynie co to chcą reanimować trupy :/
Yossarian pisze:Może dlatego, że w niedalekiej przyszłości może byłoby mnie kiedyś stać na takiego. No i mój ojciec miał ten model :)
Może kiedyś uzbieram na Lancera Evo VI xD
No to... hmm... Matizy dużo palą (7,5l/100), nie kupujcie ich, do tego szybko rdzewieją.
Fiat Tipo 1995 1.4 71KM Gaźnik - Niskie spalanie Gazu 7-8 litrów podczas jazdy w cyklu mieszanym.
Rdzewieć, rdzewieje ale w o wiele mniejszym stopniu od Matiza. Jest tani w eksploatacji, co jest jego największą zaletą.

Skoda Octavia 1U 2003 1.9 TDi 90KM - Najniższe zanotowane spalanie 4.6 litra w trasie, cykl mieszany 6,5l najwyższe? 11-13l robiąc trasę z autami, które... mają zdecydowanie większą moc silnika xD Takie tam wiecie kumple mieli 180+KM a ja te 90KM xD i żeby ich w miarę gonić cóż... musiałem się starać xD
To był ostatni raz, potem powiedziałem pierdolę mogę wyjechać godzinę wcześniej, albo być godzinę później ale wolę jechać swoim tempem, które sprawia, że spalanie spada poniżej 5l a przy tym nie zamulam :) niż cisnąć do granic możliwości auto, które no nie zostało do tego stworzone.
Największe wady? mały prześwit z przodu auta, czytajcie jako prośba przedniego zderzaka, o unikanie krawężników, nieadekwatna moc do masy pojazdu, niby 13s do setki, ale taka moc mogłaby się zajebiście sprawdzić np. w Polo albo w Fabii, ale nie w Octavii.
Zalety: Zasadniczo niskie spalanie xD wśród jednostek diesla z turbo tej generacji, najtańsza w eksploatacji, z powodu braku dwumasowego koła zamachowego i pompo wtryskiwaczy, zamiast której jest pompa rozdzielaczowa (co kurwa? xD) które jest tańsza przy wymianie.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

14 lis 2017, 19:58

Radzik pisze:Najniższe zanotowane spalanie 4.6 litra w trasie, cykl mieszany 6,5l najwyższe? 11-13l
Taa, najniższe spalanie jak jedziesz 80/h mając 2K obrotów, wtedy to i moje Doblo pali 5,1l, ale nikt nie jedzie z taką prędkością na dobrej drodze czy autostradzie, więc przy 120 pali już 8l (diesel), no ale to 1.3l silnik, więc normalka.
Matiz ma 0.8l silnik benzyna, ale o dziwo ciśnie nawet 130km/h (i jeszcze jest troszkę luzu, więc pewnie 140 by pocisnął, ale strach tyle jechać, bo trzęsie się i telepie jakby miał za chwilę się rozpaść xD ). Nie chcę nawet wiedzieć ile wtedy pali, ale tankować trzeba często bo ma bak zaledwie 30l pojemności. :D


I regret nothing
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

14 lis 2017, 19:59

Lepiej jeździć na zbyt dużych niż zbyt małych obrotach ;)


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

14 lis 2017, 20:01

Yossarian pisze:Lepiej jeździć na zbyt dużych niż zbyt małych obrotach
Od kiedy 2K to mało u diesla? xD


I regret nothing
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

14 lis 2017, 20:02

Dzienis pisze:Od kiedy 2K to mało u diesla?
Nie znam się dieslach, sorry. Jeździłem tylko jednym w życiu xD


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

14 lis 2017, 20:25

Dzienis pisze:Taa, najniższe spalanie jak jedziesz 80/h mając 2K obrotów, wtedy to i moje Doblo pali 5,1l, ale nikt nie jedzie z taką prędkością na dobrej drodze czy autostradzie, więc przy 120 pali już 8l (diesel), no ale to 1.3l silnik, więc normalka.
Mi przy 120km/h spalał 6-6,5l, obrotów jakie wtedy miał Ci nie podam bo niestety teraz nie pamiętam, ale to też silnik o innej charakterystyce.
W pełni się z Tobą zgadzam, lecz w moim przypadku problem polega na tym, że trasa, która jadę na mazury nie zawiera nawet kilometra autostrady, a jedynie co to na początku jest kawałek drogi ekspresowej i na tym koniec.
Dla mojego 1.9 powyżej 150km/h zaczyna się żłopanie paliwa, wtedy właśnie przekraczasz barierę 9l/100km
Matiz ma 0.8l silnik benzyna, ale o dziwo ciśnie nawet 130km/h (i jeszcze jest troszkę luzu, więc pewnie 140 by pocisnął, ale strach tyle jechać, bo trzęsie się i telepie jakby miał za chwilę się rozpaść xD ).
W przypadku Octavii ta granica wynosi około 170-180km/h, i wtedy zaczyna się odczuwać pewien stopień niepewności, czy aby na pewno to adekwatna prędkość dla tego auta.
Dzienis pisze:Od kiedy 2K to mało u diesla? xD
Moim zdaniem to również jest mało, ale wynika głównie z tego że z innego typu pojazdem ma do czynienia. 3k to już dużo a najpóźniej kiedy zdarza mi się zmieniać biegi, gdy trzeba się szybko się rozpędzić to 4k a przy 4,4k odcina mi turbinę xDDD
Generalnie to nie boję się wchodzenia na 4k obr ale mam jedną zasadę silnik musi być ciepły, i dopóki to nie nastąpi nie opcji bym przekraczał 2,5k, bo umówmy się jeżeli umiesz szybko zmieniać biegi to i tak sprawnie się rozpędzisz przy zmianie biegów z takimi obrotami.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

14 lis 2017, 20:56

Radzik pisze:Generalnie to nie boję się wchodzenia na 4k
Tyle to ja audicą a6 wyciągałem bez obaw, ale jednak 2.6V6 to całkiem inna bajka niż 1.3 Multijet. xD
Radzik pisze:bo umówmy się jeżeli umiesz szybko zmieniać biegi to i tak sprawnie się rozpędzisz przy zmianie biegów z takimi obrotami.
A po co szybko rozpędzać się, jeżeli się nie startuje w wyścigach?
Nie każdy lubi często zmieniać biegi. :P


I regret nothing
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

14 lis 2017, 21:01

Dzienis pisze:A po co szybko rozpędzać się, jeżeli się nie startuje w wyścigach?
Biorąc pod uwagę to, że potrzebujesz się włączyć do ruchu ulicznego w godzinach szczytu, powiedziałbym że jest to nawet wskazane, no chyba że chcesz spowodować wypadek xD


Niepoważny admin
ODPOWIEDZ