Motoryzacja

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

14 lis 2017, 21:06

Radzik pisze:Biorąc pod uwagę to, że potrzebujesz się włączyć do ruchu ulicznego w godzinach szczytu, powiedziałbym że jest to nawet wskazane, no chyba że chcesz spowodować wypadek
A no tak, zapomniałem że mieszkasz w W-wa, gdzie co 11,789 metra jest sygnalizacja świetlna. xD
Zawsze jak wracam z Niemiec to najbardziej wkurwiającym i najniebezpieczniejszym miejscem na mojej 1260 kilometrowej trasie jest ta bodajże 10 km mordęga przez światła na Markach przy wyjeżdzie na Białystok, pewnie wiesz o co chodzi. ;>


I regret nothing
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

14 lis 2017, 21:16

A no tak, zapomniałem że mieszkasz w W-wa, gdzie co 11,789 metra jest sygnalizacja świetlna. xD
I to jest najzabawniejsze, że w mojej dzielnicy są tylko cztery miejsca, gdzie jest sygnalizacja świetlna, no taka sytuacja xD
Ale gdy mam jechać znaną z Blok Ekipy ulicą Grochowską, to mnie strzela, bo ja trafisz na czerwoną falę to co chwile stoisz i czekasz xD
Dzienis pisze:Zawsze jak wracam z Niemiec to najbardziej wkurwiającym i najniebezpieczniejszym miejscem na mojej 1260 kilometrowej trasie jest ta bodajże 10 km mordęga przez światła na Markach przy wyjeżdzie na Białystok, pewnie wiesz o co chodzi. ;>
Znam temat, choć rzadko tamtędy jeżdżę bo trochę mi nie po drodze xD
Ostatnio zmieniony 14 lis 2017, 21:17 przez Radzik, łącznie zmieniany 1 raz.


Niepoważny admin
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

15 lis 2017, 10:23

https://www.przegladsportowy.pl/magazyn- ... 13283.html

Kto by pomyślał, że Mitsubishi może służyć jako wózek inwalidzki xD Podziwiam i szanuję gościa :)


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

15 lis 2017, 14:22

Na prawdę podziwiam ludzi niepełnosprawnych, którzy pomimo tego co ich w życiu spotkało, potrafią osiągnąć więcej niż niejedna osoba pełnosprawna.
Przypomina mi to kolegę z pracy. Nie wiem jaki ma dokładnie stopień niepełnosprawności, bo choć porusza się na wózku inwalidzkim, potrafi przez chwilę ustać na nogach,
do tego ma prawo jazdy i bez problemu radzi sobie z jazdą samochodem, w międzyczasie zrobił Magisterkę na kierunku Informatyka, zawsze uśmiechnięty i pozytywnie nastawiony do życia.
Nie słyszałem nigdy by użalał się nad sobą, a za to widać było od razu po nim, że jest ambitny i chce dać z siebie jak najwięcej.


Niepoważny admin
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

15 lis 2017, 14:30

Radzik pisze: Nie słyszałem nigdy by użalał się nad sobą, a za to widać było od razu po nim, że jest ambitny i chce dać z siebie jak najwięcej.
Teraz pytanie brzmi: czy tak naprawdę ograniczenia nie siedzą w naszych głowach? :)

Z niepełnosprawnych wyczynowców polecam zapoznać się jeszcze z historią Bartosza Ostałowskiego. Stracił obie ręce, ale to mu nie przeszkadza w driftowaniu samochodem jedynie przy użyciu nóg ;)

[YouTube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 15 lis 2017, 14:44 przez Yossarian, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

15 lis 2017, 14:47

Yossarian pisze:Teraz pytanie brzmi: czy tak naprawdę ograniczenia nie siedzą w naszych głowach? :)
Do pewnego stopnia tak, choć niestety są też inne ograniczenia jak chociażby finansowe, które potrafią uniemożliwiać robienie tego o czym się marzy. Chociaż to też nie do końca prawda, bo jeśli ktoś się uprze to uda mu się osiągnąć wymarzony cel :)
Yossarian pisze:Z niepełnosprawnych wyczynowców polecam zapoznać się jeszcze z historią Bartosza Ostałowskiego. Stracił obie ręce, ale to mu nie przeszkadza w driftowaniu samochodem jedynie przy użyciu nóg ;)
Pamiętam materiał w TV na temat tego Gościa, kolejny doskonały przykład tego, że jeśli się chce to można :)


Niepoważny admin
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

15 lis 2017, 14:53

Radzik pisze: Do pewnego stopnia tak, choć niestety są też inne ograniczenia jak chociażby finansowe, które potrafią uniemożliwiać robienie tego o czym się marzy. Chociaż to też nie do końca prawda, bo jeśli ktoś się uprze to uda mu się osiągnąć wymarzony cel
No właśnie. Takie sporty motoryzacyjne to bardzo droga rzecz. Co z tego, że ktoś ma talent i umiejętności, jeśli nie ma kasy albo jakiegoś sponsora? :/
Radzik pisze: Pamiętam materiał w TV na temat tego Gościa, kolejny doskonały przykład tego, że jeśli się chce to można
Ja się o nim dowiedziałem dzisiaj w wyżej linkowanym artykule. Kurwa, przecież tacy ludzie powinni być równie rozpoznawalni co Hołowczyc albo Kubica. Tym bardziej, że przecież Kubica prowadzi właściwie jedną ręką, więc pełnosprawny fizycznie również nie jest.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

15 lis 2017, 17:17

Radzik pisze:Przypomina mi to kolegę z pracy. Nie wiem jaki ma dokładnie stopień niepełnosprawności, bo choć porusza się na wózku inwalidzkim, potrafi przez chwilę ustać na nogach,
do tego ma prawo jazdy i bez problemu radzi sobie z jazdą samochodem, w międzyczasie zrobił Magisterkę na kierunku Informatyka, zawsze uśmiechnięty i pozytywnie nastawiony do życia.
Czyżby Lester z GTA V? :D


I regret nothing
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

15 lis 2017, 17:56

Yossarian pisze:No właśnie. Takie sporty motoryzacyjne to bardzo droga rzecz. Co z tego, że ktoś ma talent i umiejętności, jeśli nie ma kasy albo jakiegoś sponsora? :/
Wtedy jest niestety jedynie pozostają mu marzenia, i namiastka w postaci symulatorów.
Yossarian pisze:Ja się o nim dowiedziałem dzisiaj w wyżej linkowanym artykule. Kurwa, przecież tacy ludzie powinni być równie rozpoznawalni co Hołowczyc albo Kubica. Tym bardziej, że przecież Kubica prowadzi właściwie jedną ręką, więc pełnosprawny fizycznie również nie jest
Mam takie wrażenie, że dla mediów tacy ludzie(tv, radio, choć to też dotyczy pełnosprawnych) zaczynają być interesujący dopiero wtedy gdy osiągną coś przełomowego, tak jak w przypadku Kubicy, który dostał się do F1. Przed tym, jedynie kto się nimi interesuje, to oprócz ich otoczenia potencjalnie mogą być to serwisy ukierunkowane na motosport i ludzie będący ich czytelnikami.
Czyżby Lester z GTA V? :D
Gdyby go obsadzić w takiej roli, to dawałby gość radę :D


Niepoważny admin
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

25 lis 2017, 16:01

[youtube][/youtube]
Już 19 lat minęło od tamtych wydarzeń. Ale ten czas zapierdala :):


Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

29 lis 2017, 12:51



Kamerka 360 stopni z jadącego bolidu :D


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

29 lis 2017, 13:32

Yossarian pisze:Już 19 lat minęło od tamtych wydarzeń. Ale ten czas zapierdala :):
Szybko, powiedziałbym że nawet za szybko xD
Kamerka 360 stopni z jadącego bolidu :D
Zarąbiście to wygląda, ale muszę gdzieś na YT poszukać filmiku bo ten z FB przerywa mi odtwarzanie, pomimo zbijania jakości itp.
Zaraz... od kiedy FB obsługuje wideo wyższe od 720p xD?


Niepoważny admin
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

29 lis 2017, 17:33

Radzik pisze:Szybko, powiedziałbym że nawet za szybko
To powinno trafić do "Top 10 Anime Saddest Moments". Co prawda byłem i jestem za Makinenem, ale i tak każdego szkoda :/
Radzik pisze:Zaraz... od kiedy FB obsługuje wideo wyższe od 720p ?
Nie wiem, pewnie odkąd Kubica wróci do F1 xD


Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

06 gru 2017, 23:31

https://pl.wikipedia.org/wiki/FSO_Ogar

Szkoda, że nie wdrożono go do produkcji seryjnej. Jebana komuna :<


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

07 gru 2017, 21:53

Komuna zarżnęła wiele projektów, bo były zbyt dobre
Głównym przykładem jest Syrana Sport
Obrazek

albo Polski Fiat 1100 Coupe
Obrazek

Cuda na kołach które wyprzedziły swą epokę o eony


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
ODPOWIEDZ