Moje chore, filozoficzne wypociny na temat naszego forum

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

05 lut 2008, 21:44

Ostatnio nasze forum (zresztą nie tylko nasze) skojarzyło mi się z państwem. Ot jest sobie państewko, w którym jest wszystko co w każdym państwie być powinno. Jest rząd, polityka, budżet, dyplomacja etc. Budżet wiadomo, strona musi się utrzymać, jak była potrzeba obywatele wpłacili dobrowolny podatek na rzecz naszego państewka i dzięki temu przetrwaliśmy. Co do rządu nikt chyba wątpliwości nie ma. Mamy u nas ustrój totalitarny, ale obywatelom żyje się dobrze. Mamy nie jednego, a dwóch wodzów, o nieograniczonej władzy w państwie, którzy twardą ręką je prowadzą, ale nie są obcy obywatelom, służą pomocą, kiedy lud w potrzebie. Jest też aparat represji, służący również do utrzymywania porządku, tłamszenia wszelkich buntów i rewolucji, ludzie którzy za złe karzą, a za dobre wynagradzają (dobrym słowem, ale zawsze), czyli szanowne grono moderatorów. Jest też loża zasłużonych, obywatele, którzy wykazali, że los naszego państwa nie jest im obojętny, oczywiście mam na myśli V.I.P.ów. Mamy swego rodzaju, wywiad, który lustruje naszych sąsiadów w poszukiwaniu newsów i tłumaczy artykuły i wiadomości ze świata. Oczywiście są jeszcze zwykli obywatele, ktoś mógłby powiedzieć, że są gorsi od innych, ale ja się zapytam co to za państwo bez obywateli? Gówno a nie państwo. Obywatele są siłą napędzającą nasze małe państewko, dzięki nim się rozwijamy. No niby nic specjalnego, jest przecież wiele stron, które można by pod ten schemat podczepić, ale to nie jest ważne. Nasze państwo jest wyjątkowe. Niewiele jest krajów, w którym władcy współżyli by tak dobrze z obywatelami, jak u nas. Który władca absolutny, by pomógł przeciętnemu człowiekowi w potrzebie? U nas to normalka. Mam nadzieję, że nasze ZOMO (Zajebistsze Oddziały Moderatorów Obywatelskich ;) ) nie naprzykrzają się obywatelom, ale pamiętajcie, że musimy pilnować porządku i załatwiać brudne sprawy z podłymi wrogami narodu, jak np. stelak :instagib2: ;)

Ok, napisałem te wypociny. Liczę na komentarze. Czy zauważacie podobieństwo naszej strony i forum do organizmu państwowego, czy już totalnie mi odbiło i powinienem się udać do najbliższego psychiatry?
Ostatnio zmieniony 06 lut 2008, 18:43 przez kazik, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
SovietPolska
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 525
Rejestracja: 18 sie 2007, 01:36

05 lut 2008, 22:09

Jednym słowem: T0t41N!3(TOTALNIE) CI ODBIŁO ! xD
"Zresztą nie tylko tobie" (patrz: mig31)

Ale jest w tym wielkie ciut prawdy.
Twój przypadek nie jest zły masz poprostu skorzenie zwane "Commuluss Idiottus" xD


Dobra tak na serio zgadzam się z tobą w pełni nasze forum to taki mały idealny socjalizm :)
Ostatnio zmieniony 05 lut 2008, 22:10 przez SovietPolska, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Reality Master
Modder
Modder
Posty: 1094
Rejestracja: 07 lis 2007, 19:41
Kontakt:

05 lut 2008, 22:11

kazik pisze:czy już totalnie mi odbiło i powinienem się udać do najbliższego psychiatry?
Nie, nie odbiło... I powiem szczerze, że bardzo mi się podobało to co napisałeś. Rzeczywiście jest duże podobieństwo między naszym forum, a państwem z tym że forum jest bardziej zorganizowane. :)


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

05 lut 2008, 22:13

Od dawna porównuję forum do państwa. Władza i zwykli obywatele... Z tymże ja jako prezydenta/ów ustanowiłem Adminów, a Moderatorzy to... Prezesi Rady Ministrów. :lol:

Pewnie, że masz całkowitą rację, kazik. A wrogów trzeba tępić ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
SovietPolska
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 525
Rejestracja: 18 sie 2007, 01:36

05 lut 2008, 22:20

Zapomnieliście o wojsku czyli mnie, ja chce być gienerałem. xD
Wiem że są Vipy ale oni to np ALCRD(minister spraw zagranicznych[RS i te sprawy]),
P666(minister gospodarki narodowej[sprawy komputerowe itd.{nie miałem co wymyślić xD}]
Silver Dragon(Służby specjalne[skriny z innych państw xD])

Ja chce byc tylko małym gienerałkiem xD


Awatar użytkownika
ALCRD
Agressive Vampire
Agressive Vampire
Posty: 1324
Rejestracja: 18 wrz 2007, 16:24
Lokalizacja: Coldharbour

06 lut 2008, 09:26

mig31 pisze: Wiem że są Vipy ale oni to np ALCRD(minister spraw zagranicznych[RS i te sprawy]),
cool :P


hmm pańtwo ciekawy punkt widzenia
tylko przydała by śie troche ciaśniejsza ochrona przy granicach państwa bo każdy syf sobie od tak wjeżdża do naszego państwa :P (mowa o dzieciach neo)
Ostatnio zmieniony 06 lut 2008, 09:27 przez ALCRD, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

06 lut 2008, 14:39

Bo mówię, żeby wprowadzać paszporty czy cuś :D


Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

06 lut 2008, 14:51

mig31 pisze:Dobra tak na serio zgadzam się z tobą w pełni nasze forum to taki mały idealny socjalizm :)
Pfu! jaki socjalizm. Do socjalizmu nam brakuje dużo, nie ma równości, opieki socjalnej. Mi osobiście przypomina to bardziej coś na wzór faszyzmu włoskiego, państwo wodzowskie, w którym jest wyraźna hierarchia, jest parlament z mianowania - nie z wyboru itp. Choć, jeśli spojrzeć na to z innej strony, to raczej monarchia, bo jest własnością prywatną jednej osoby - wodza Iquida.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2008, 14:52 przez kazik, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

06 lut 2008, 14:55

Ale zachowane są chociaż pozory demokracji. :P Przecież w "Dyskusjach..." powstaje wiele tematów, do których mają wgląd obywatele. Tak więc, państwo autorytarne. :diabel3:


Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

06 lut 2008, 15:20

Tak, racja. No to można podczepić pod Cesarstwo Rzymskie - są władcy, którzy kierują się zdaniem ludu. W Cesarstwie cezar radził się senatu, który reprezentował lud, u nas lud sam sie reprezentuję, w istotnych kwestiach każdy może zabrać głos i przedstawić swój punkt widzenia. W takim wypadku moderatorów porównałbym do pretorian, którzy dbali o bezpieczeństwo w imperium, ale jako zbrojni mają także istotny głos w wielu sprawach państwa. 8-)


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

06 lut 2008, 15:21

W takim razie trzeba podzielić nas na patrycjuszy i plebejuszy... :/


Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

06 lut 2008, 15:23

V.I.P. - patrycjusze

Userzy - plebs.

;)


Awatar użytkownika
ALCRD
Agressive Vampire
Agressive Vampire
Posty: 1324
Rejestracja: 18 wrz 2007, 16:24
Lokalizacja: Coldharbour

06 lut 2008, 16:02

kazik pisze:Tak, racja. No to można podczepić pod Cesarstwo Rzymskie - są władcy, którzy kierują się zdaniem ludu. W Cesarstwie cezar radził się senatu, który reprezentował lud, u nas lud sam sie reprezentuję, w istotnych kwestiach każdy może zabrać głos i przedstawić swój punkt widzenia. W takim wypadku moderatorów porównałbym do pretorian, którzy dbali o bezpieczeństwo w imperium, ale jako zbrojni mają także istotny głos w wielu sprawach państwa. 8-)
Zabawa w rzymian?

fajnie by było zamknac na arenie 2 dzieci neo i patrzeć jak sie tłuką :D i wpuscić jakieś lwy tam jeszcze na rozgrzewke (ostrzeżenia)


Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

06 lut 2008, 17:54

A ja sobie jestem zwyklutkim obywatelem.... i nieprzeszkdaza mi to :D Spoko temat


Awatar użytkownika
ALCRD
Agressive Vampire
Agressive Vampire
Posty: 1324
Rejestracja: 18 wrz 2007, 16:24
Lokalizacja: Coldharbour

06 lut 2008, 18:46

ciuciu pisze:A ja sobie jestem zwyklutkim obywatelem.... i nieprzeszkdaza mi to :D Spoko temat
Jestes plebsem :D hehehe xD <joke>
Ostatnio zmieniony 06 lut 2008, 18:46 przez ALCRD, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ