(MOD) Lost Island (Remake)

Rozmowy o Lost Island Remake oraz jego poprzedniku Lost Island

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

10 sie 2013, 20:51

Witam. Chce wam przedstawić moda, który przerabia większość map do Lost Island. Częściowo usuwa on liniowość gry, dodaje parę easter egg"ów, poprawia parę błędów itp... Jeszcze planuje przerobić resztę map ale na razie nie mam zbytnio czasu.

Miłego grania :mgun:

Wymagania: STP, Lost Island

Edit: proszę o ocenę i pisać mi czy coś jeszcze dodać do moda ;)

Edit 2: Moda pobierzecie tutaj
Załączniki
Maps.rar
Tu możecie pobrać pierwszą udostępnioną wersję demo moda.
(12.61 MiB) Pobrany 308 razy
Ostatnio zmieniony 29 sie 2018, 04:54 przez Dev4ever, łącznie zmieniany 6 razy.


Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

11 sie 2013, 18:11

że pobiorę to jest pewne i wkrótce zagram :D


Awatar użytkownika
Mozal
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 903
Rejestracja: 08 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: Polska

11 sie 2013, 22:11

Ja zagram tylko jak sobie poradze z laptopem bądź kupię PC czyli najpóźniej pod koniec sierpnia. :)


:rozpacz:
Awatar użytkownika
Daevoo
Początkujący morderca
Posty: 84
Rejestracja: 25 lip 2013, 22:19
Lokalizacja: Ukryta przyczepa

11 sie 2013, 22:50

Parę dni i już jest remake :P


Co zrobisz gdy przyjdę???
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

11 sie 2013, 23:22

jak coś to jest wersja nieskończona, więc spodziewajcie się niedługo lepszych zmian :)


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

11 sie 2013, 23:44

Daevoo pisze:Parę dni i już jest remake
Chyba raczej parę lat :)
Bartosz pisze:jak coś to jest wersja nieskończona, więc spodziewajcie się niedługo lepszych zmian
Spoko, popracuj trochę nad respawnem NPC, gdyż respawnują się oni w taki sposób, że dokładnie widać ich moment respawnu, co troszkę irytuje, bo zasadniczo gracz nie powinien tego widzieć.

W miarę możliwości proponowałbym Ci, poprawić sporą część niedostępnych budynków, których jest sporo w modzie, oraz zmniejszyć ilość przeciwników, gdyż przy tak dużej jak obecnie ilości, chyba tylko ninja potrafiłby przeżyć.

Ogólnie sama Twoja dotychczasowa robota, jest jak najbardziej ok, ale jeśli Masz jakieś większe plany związane z tym modem, to na prawdę daleka droga przed Tobą.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2013, 23:46 przez Radzik, łącznie zmieniany 1 raz.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

12 sie 2013, 01:04

budynki właśnie powoli zaczynam gospodarować by nie były tylko na pokaz, a co do przeciwników to masz racje że jest ich za dużo bo sam nie mogłem tego przejść :D


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

12 sie 2013, 04:23

No proszę :) Chwali się taki bieg wydarzeń, oj chwali. Jak tylko zwrot "czas wolny" wróci do mojego słownika, nie omieszkam sprawdzić, zagrać + podzielić się wrażeniami, uwagami i spostrzeżeniami. A póki co - pracuj pracuj, chętnie zagram w remake pełną gębą. 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

22 sie 2013, 13:48

Gracz ma za dużo dróg do wyboru na mapach z obozami. Nie wiadomo gdzie wejść wpierw a gdzie skończyć. Bo można szybko dotrzeć do loadingu nie przechodząc reszty mapy. Nie mówię o blokowaniu dostępu ale jakimś sprowokowaniu gracza by szedł we właściwym miejscu. Odgłosy strzałów, ożywienie żołnierzy na widok gracza, krzyki kobiety "Ratunku" itp. Musisz, że tak powiem, odgadnąć intencje twórcy, jak to miało być. Albo - zapodać własne. Podobnie w mieście, które wybrać wczytanie, do mapy z mostem czy innej - i co dalej.

Większość map można na razie przebiec, bo nie atakują. A takie długie tunele mogą być pełne wrogów, tyle że po drodze bardzo mocny kewlar by się przydał. I biegniemy wąwozem, siejąc ogień bez umiaru... 8-)

Wywal bardzo ten tunel na mapie ze szpitalem. Daje wrażenie dwóch małych map i - to jest złe wrażenie. Najlepsza byłaby tam przemysłowa zabudowa z cegły sąsiednich budynków wchodząca na chodnik, taki ścisk, co dawałoby tą samą funkcjonalność co tunel - ale efekt całkiem na plus. Nawet od góry też mógłby być obudowany, nawet jakaś brama półotwarta...

Światło w szpitalu jest bardzo jasne, w innych miejscach też czasami. Myślałem, że ktoś przesadził z dynamic light, ale nie, jak zajrzałem teraz, to Spotlight zbyt duży radius mają.

Pasowałoby coś zrobić z podziałem rasowym. Temat trudny, ale dla chcącego... ;)

Co do ożywienia żołnierzy, to niech nie będą tak statyczni. Zwiedzaniu mapy nie przeszkadzają, ale do gry - muszą reagować od razu na gracza typu "wynocha stąd!" a nie stać jak sieroty gdy się ich mija. Co chyba oczywiste.

I krótko o innych: Sam szpital bardzo ciasny, ale tego już nie naprawi... Na brzegu mapy, w morzu, widać poszarpane krańce Terrrain. Suche drzewa wywal, robią złe wrażenie. Podłoga w ciemnym pomieszczeniu gdzie dałeś światło do poprawy. Ten krzywy domek usuń. No i jak poprzednicy mówią - za dużo tego tałatajstwa, żyć nie dadzą. Inne rzeczy, jak wyrównanie kanciastego przejścia między górami, są tak oczywiste, że ich nie wskazuję. Ręka zmienia, oko widzi. ;)

To jest fajne miasteczko i może być fajny mod. Ale: sugeruję współpracowników. Bo samodzielna praca może skończyć się tylko epizodyczną zabawą, wariacją na temat. A chyba nie o to chodzi. Roboty jest sporo. Taki plan wyspy i miasta chociażby by się przydał dla ogarnięcia tego...


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

22 sie 2013, 14:13

Tiquill pisze:Co do ożywienia żołnierzy, to niech nie będą tak statyczni. Zwiedzaniu mapy nie przeszkadzają, ale do gry - muszą reagować od razu na gracza typu "wynocha stąd!" a nie stać jak sieroty gdy się ich mija. Co chyba oczywiste.
tutaj trzeba zmienić pliki systemowe na te z aw bo twórcy gry namieszali strasznie w tych swoich i dlatego są błędy typu żołnieże nie atakują gracza mimo że jest ustawione enemy itd...
Tiquill pisze:Gracz ma za dużo dróg do wyboru na mapach z obozami. Nie wiadomo gdzie wejść wpierw a gdzie skończyć. Bo można szybko dotrzeć do loadingu nie przechodząc reszty mapy. Nie mówię o blokowaniu dostępu ale jakimś sprowokowaniu gracza by szedł we właściwym miejscu. Odgłosy strzałów, ożywienie żołnierzy na widok gracza, krzyki kobiety "Ratunku" itp. Musisz, że tak powiem, odgadnąć intencje twórcy, jak to miało być. Albo - zapodać własne. Podobnie w mieście, które wybrać wczytanie, do mapy z mostem czy innej - i co dalej.
tutaj zrobiłem to specjalnie aby gracz miał do wyboru dwie drogi do ukończenia gry a nie jedną która by się po dwóch przejściach gry znudziła BTW mapa z mostem prowadzi do tej ze szpitalem tylko z innego tunelu
Ostatnio zmieniony 22 sie 2013, 14:14 przez Dev4ever, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

22 sie 2013, 15:25

Bartosz pisze:tutaj trzeba zmienić pliki systemowe na te z aw bo twórcy gry namieszali strasznie w tych swoich
Czyli najpierw ustalić zawartość paczek *.U (proponuję wzorowanie się na układzie w nowszych AVPC) a potem - no, oby własne skrypty LI (a takie od postaci chyba są) ten nowy układ przyjęły...
Bartosz pisze:BTW mapa z mostem prowadzi do tej ze szpitalem tylko z innego tunelu
Miałem wrażenie, jakbym korzystał stale z jednego wczytania. Może właśnie dlatego, że są dwa. To też wprowadza chaos w grze, sugeruję pod drugi dać inną mapę. Abo naprawdę wyróżnić czymś...
Bartosz pisze:tutaj zrobiłem to specjalnie aby gracz miał do wyboru dwie drogi do ukończenia gry a nie jedną która by się po dwóch przejściach gry znudziła
To daj może jakiś bonusik, za wybranie tej "lepszej" typu mniej wojaków atakuje, ba, nawet biorą za swojaka gdy podchodzisz do nich od tyłu. Wtedy kombinacja będzie się bardziej graczowi opłacała, a nie, że tylko żeby się nie nudził. ;)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

22 sie 2013, 17:09

postaram się zrobić takie coś jak główna droga wyróżniająca się innym layerem np: drogą żwirową i wtedy będzie ok

EDIT: może zrobię mape jak w STP i będzie tam wszystko opisane tylko będe musiał się pobawić w photoshopie
Ostatnio zmieniony 22 sie 2013, 17:12 przez Dev4ever, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

20 gru 2013, 16:09

Witam ponownie.

Właśnie ukończyłem pracę nad modem w 99.9%. Ale daje wam moda wcześniej do przetestowania, zagrania :)

Wymagania innych modów:
CDE Weapons Pack
New Animals
Trees Mod
SSKirlay Mod
Virtual Weapon
Ig50
i oczywiście moda Lost Island

Jak macie jakieś zastrzeżenia typu bugi niedociągnięcia to piszcie ;)
Miłego grania :mgun:

Edit: Link wygasł, nowa wersja dostępna w pierwszym poście.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2018, 04:57 przez Dev4ever, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

20 gru 2013, 16:20

czas wypróbować :D


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

20 gru 2013, 16:46

Strasznie dużo wymagań :/
Możesz zrobić taką paczkę by po wgraniu na STP działało ?
Kiedyś wgrałem Lost Island i nie działało. Napierdziele sobie modów i nie wiem czy zadziała. Może być inna wersja moda, lub inne licho.

Daj chociaż screen niech popatrzę, bo jestem ciekaw :P


8=======D
ODPOWIEDZ