[POMOC] Minutowe lagi Laptopa Esprimo Mobile V5505

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

22 lis 2013, 13:48

Witam, mam takie to laptopka: Fujitsu Siemes Esprimo Mobile o, tutaj jakas jego recenzja: https://www.rabinek.pl/fujitsu-siemens-e ... -recenzja/ [swoją drogą. gta 3 san andreas? :D]

No i problem jest taki. Gram sobie w Multi Theft Auto, mam coś koło 60 fps, nie jestem maniakiem, starczy mi tyle do grania. Nawet ciągle 30/40 by uszło. No i po jakiejś pół godzinie sie zaczyna, z 60 fps spada do 20, trzyma tak kilka sekund, i nagle sru. Kompletnie sie zawiesza. 0 fps. I po minucie rusza normalnie. I zawsze jest tak samo. Od roku tak ma.
Czyściłem dziada, dmuchalem sprężarką, no wszystko robiłem. CClean'ery, Defragmentacje, no wszystko co możliwe. I dalej nic.
Macie może jakieś pomysły co zrobić żeby to draństwo się tak nie wieszało? Mój system aktualnie to Windows 7, wcześniej miałem Windowsa Viste [kilka lat temu jak kupywalem, potem był Ubuntu i teraz Win7] no i nie wiem co poradzić na te lagi. Z tego co pamiętam to na Viście ich też prawie nie było...

Wpadłem na głupi pomysł, na dzisiejszej lekcji w technikum gadaliśmy o instalacji systemów [panu sie nie chciało, ale odwalić trzeba było] no i Windows XP zżera 3/4 mniej ramu od Win7, czy jak zainstaluje WinXP obok Win7 [wykonalne?] komputer będzie mieć więcej ramu wolnego itp i może to nieco poprawić jego "osiągi" ? Wiem że pytanie głupie, ale przy okazji pisania tego tematu postanowiłem i o to zapytać :D Jakoś nie wiem czemu to z Windowsem XP przyszło mi ostatnie na myśl ale nie wiem czy w ogóle warto sie zabierać?


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

22 lis 2013, 14:39

Dla 200MB ram nie warto się bawić w XP. Ustaw zrzut pamięci jądra, we właściwościach komputera. Możesz też zwiększyć plik stronicowania.


8=======D
Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

22 lis 2013, 14:53

To nic nie daje. Dalej dziad się muli. 15 minut gry, minuta laga, i tak w kółko. Nie przeszkadzałoby to jakoś mega strasznie no ale jednak jak coś odgrywamy na serwerze fajnego a ja jeb, lag...
W ogóle, ten pliczek stronicowania to chyba i tak nie ma znaczenia przy graniu no ale okej.


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

22 lis 2013, 15:32

Kumpel miał taki sam problem z XP(nowy komputer).
Wieszał się nawet gdy nic nie robił, a potem sam się odwieszał.
Nie pamiętam, ale chyba nie znaleźliśmy przyczyny :|


8=======D
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

22 lis 2013, 15:59

A w SAMP masz to samo?


Awatar użytkownika
rigstudio
Modder
Modder
Posty: 584
Rejestracja: 03 maja 2011, 20:37
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

22 lis 2013, 17:22

Zobacz może to wina RAM .
Zapuść jakieś test pod BIOS-em.
Mogą być uszkodzone tylko częściowo.
Innych przyczyn raczej być nie może , no chyba że poratuje cię reinstal sterownika grafiki.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

03 gru 2013, 16:35

Nie widzę sensu czyścić sprzętu, jeśli grzeje się tylko przy jednej grze. Jeśli inne programy, które teoretycznie powinny być tak samo obciążające są lżejsze, to wina leży po stronie gry lub systemu, a nie sprzętu. Bardzo często pomaga ustawienie w tryb zgodności ze starszym systemem. Ma to sens, by gdy stara gra, nieznająca wydajności nowego sprzętu, ciągnie go na maksa. Ale też może taka zgodność pomóc z nowszymi grami.

Windows 7 ma sprawnie działające buforowanie pamięci. Pierwsze uruchomienie danej gry na moim lapku to nie tylko długotrwały jej start z dysku, ale też powolniejsze działanie. Ponowne uruchomienie to nie tylko szybszy start ale i sprawniejsza sama gra. Toteż plik stronicowania ma znaczenie. Lecz jeśli masz miejsce na dysku systemowym i zdefragmentowałeś go, to o pagefile nie musisz się martwić.

Może ścinać coś w tle, a nie sama gra. Uruchom w trybie awaryjnym i odpal grę, powinno się dać. W moim przypadku mam też taki zwód, że gdy raz System wyjdzie ze stanu uśpienia, to muli wszystko, a gdy wyjdzie następnym razem - złe objawy ustępują.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

03 gru 2013, 17:02

Tiquill pisze:Uruchom w trybie awaryjnym i odpal grę, powinno się dać.
Wątpliwe - awaryjny nie ładuje sterowników, więc próba uruchomienia jakiejkolwiek gry zazwyczaj kończy się komunikatem o zbyt kiepskiej karcie graficznej, nieobsługującej czegoś tam.


Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

04 gru 2013, 15:21

A w SAMP masz to samo?
w każdej grze mam tak samo.
Uruchom w trybie awaryjnym i odpal grę, powinno się dać.
Wątpliwe - awaryjny nie ładuje sterowników, więc próba uruchomienia jakiejkolwiek gry zazwyczaj kończy się komunikatem o zbyt kiepskiej karcie graficznej, nieobsługującej czegoś tam.
Fakt, nie da sie. Na tym chyba tylko CS'a można odpalić a i tak biednie. Kiedyś miałem awarie Windy to na Odzyskiwaniu Sprzętu, czy czymś takim grałem. Wyglądał jak Awaryjny a wszystko odpalało. :D

A co do grzania, to grzeje sie przy każdej grze jaką nie odpale, nawet w Quake3. Troche to irytuje jak ktoś mi pisze na pw w MTA że mam lagi, i sie pytają czy mam neta bezprzewodowego, a mam radiówkę z wystarczającą prędkością, i grą bez lagów cieszę się może z 15 minut [czyli jak wyjeżdżam z domku za miastem na tym serwerze, i dojadę do klubu gdzie "pracuje" to już mam lag że ledwo mogę odgrywać podawanie drinków. A o skryptowym podawaniem ich to już w ogóle pomarzyć można czasem, bo i kamery obrócić nie mogę...]
Ostatnio zmieniony 04 gru 2013, 15:25 przez Ryuq, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

06 gru 2013, 13:04

Jeśli inne modele tego lapka też sprawiają takie problemy to odpowiedzi dawać nie muszę, co robić. xD A jeśli tylko twój - to może po prostu zanieś do serwisu/sklepu, jeśli nadal na gwarancji. Szkoda się męczyć. Z nim i z eliminowaniem wady samodzielnie.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ