Minecraft

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

03 wrz 2011, 14:02

Ja też grałem, przez jakieś 2-3 dni, jak dla mnie nie ma tam nic konkretnego do roboty, to tylko ciągła walka z creeperami o utrzymanie swojej działki, czyli bez sensu. Tworzyć co mi się podoba to mogę też w innych grach, nie tylko takiej pikselozie która razi na dużych monitorach

I nie mów mi o tysiącach osobnych bloczków, bo to jeszcze nic, to tylko beznadziejnie proste bloczki, nic więcej. O dziwo symulatory budowania z lego czy same gry serii lego (wszystko złożone z tysięcy klocków) są o wiele dokładniejsze, a nie zamulają. Nigdy nie zrozumiem czemu Minecraft aż tak zamula, jak dla mnie to źle zbalansowana gra. Java to czysta głupota, gra powinna mieć własny silnik i na nim jechać. Błąd twórców, ciężki błąd

Skończ pierdolić że masło maślane, bo ta gra to żadna rewelacja. Coś jak Duke Nukem Forever, odkopane, odnowione, a i tak wielkie gówno


Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

03 wrz 2011, 15:45

W internecie były spory co lepsze - Garrys Mod V.S Minecraft...No sorry, Minecraft to tylko kwadratowa sterta lagującego kału. No sory, ja w to grałem kilka tygodni ale ile można. A w Gmodzie można wszystko, można robić działające rzeczy...a w Minecrafcie tylko zrobić...klocka.


Awatar użytkownika
Koloses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1024
Rejestracja: 27 kwie 2008, 09:27
Lokalizacja: 67-100
Otrzymał  piwo: 1 raz

03 wrz 2011, 18:58

Widzę, że dalej sprawdza się "Haters gonna hate."
eddie pisze:Skończ pierdolić że masło maślane
Dalej nie wystawiłeś żadnych sensownych argumentów przeciw, ale to ja mam skończyć... :brawo2:
eddie pisze:Nigdy nie zrozumiem czemu Minecraft aż tak zamula
eddie pisze:tysiącach osobnych bloczków
Sam sobie odpowiedziałeś 8-) , a i wcześniej pisałem, że są zapisywane w czasie rzeczywistym.
eddie pisze:odkopane, odnowione, a i tak wielkie gówno
Minecraft był i jest tworzony przez cały czas, nie był "odkopywany", ani "odnawiany"..Chyba, że za odnowę uznasz wsparcie ze strony twórców.
eddie pisze:gra powinna mieć własny silnik i na nim jechać
Czyli korzystanie z Unreal Engine 3 jest błędem ze strony innych developerów, którzy robią na nim gry, bo w końcu gra powinna mieć własny silnik? :lol2:
Ryuq666 pisze:w Minecrafcie tylko zrobić...klocka.
To, że nic nie potrafisz w nim zrobić nie oznacza, że nie można.
Ryuq666 pisze:można robić działające rzeczy
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
Ryuq666 pisze:Minecraft to tylko kwadratowa sterta lagującego kału.
Może się powtarzam, ale "Haters gonna hate."


Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

04 wrz 2011, 12:44

Koloses pisze:
eddie pisze:Nigdy nie zrozumiem czemu Minecraft aż tak zamula
eddie pisze:tysiącach osobnych bloczków
Sam sobie odpowiedziałeś 8-) , a i wcześniej pisałem, że są zapisywane w czasie rzeczywistym.
Widać jak bezsensowna jest rozmowa z tobą... Pociąłeś to i wybrałeś niewielkie fragmenty, kompletnie pomijając mój argument o lego. A zapis w czasie rzeczywistym to jeszcze nie tak strasznie dużo. Powiedzmy że ten zapis jest na równi ze szczegółowością innych gier
Koloses pisze:Czyli korzystanie z Unreal Engine 3 jest błędem ze strony innych developerów, którzy robią na nim gry, bo w końcu gra powinna mieć własny silnik?
To normalny silnik, właściwy normalnym grom. Ale Java jest akurat dla przeglądarek, nie do gier. To jak z Flash Playerem


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

04 wrz 2011, 20:09

Każda gra ma swoich zwolenników i przeciwników. Jednym się podoba kwadrat innym wygładzone kółko. Wszystko kwestia gustu. A że o gustach się nie rozmawia, skończcie może tą bezsensowną rozmowę, bo to do niczego nie prowadzi. I tak jeden drugiego nie przekona ;)
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2011, 20:10 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

08 wrz 2011, 06:03

eddie pisze:gra powinna mieć własny silnik i na nim jechać
eddie pisze:Ale Java jest akurat dla przeglądarek, nie do gier. To jak z Flash Playerem
Triple Epic Fail!
Minecraft ma własny silnik, to raz. A dwa - Java to obiektowy język programowania, a nie silnik. Trzy - odróżniaj Java od JavaScript X_x
eddie pisze:A zapis w czasie rzeczywistym to jeszcze nie tak strasznie dużo. Powiedzmy że ten zapis jest na równi ze szczegółowością innych gier
Nie do końca - inne gry nie skrobią Ci dysku 24/7.

Wracając do tematu - raczej fanem MC nie jestem i nie będę. Gra jest ciekawa, ale to jakoś mnie nie wciąga. Może jakbym w końcu znalazł czas i chęci na nauczenie się "co i jak", to byłoby inaczej, ale jakoś zawsze brakuje chęci (czasu też, ale głównie chęci). Pewnie końcu uda mi się za to zabrać, problem jednak w tym, że MC wydaje się bardzo czasochłonną grą i poświęcanie jej 30 minut raczej mija się z celem.
Do oprawy graficznej nic nie mam, wręcz przeciwnie - lubię takie lekkie powroty do przeszłości. Swoboda również jest ogromna, w sumie można sobie zmontować co tylko dusza zapragnie - wystarczy tylko trochę skilla, czasu i ewentualnie modów. Zazdroszczę Notch-owi pomysłu i realizacji, bo w sumie robiąc coś małego wzbogacił się o wielkie pieniądze 8-)
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2011, 06:04 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

08 wrz 2011, 14:20

No i znowu ta gruba cipka przełożyła date wydania 1.8 na poniedziałek ;/


Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

08 wrz 2011, 15:42

Alixo pisze:No i znowu ta gruba cipka przełożyła date wydania 1.8 na poniedziałek ;/
Gruba, ale za to jaka dziana :-P
Chyba lepiej poczekać kilka dni dłużej, niż dostać niedorobiony crap, który będzie się wysypywał przy każdej okazji? Przynajmniej ja wychodzę z takiego założenia. No i ciesz się, że nie robi skoków po pół roku 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

08 wrz 2011, 15:43

Tia, tylko że napchają jakiś niepotrzebnych ficzerów które się psują, a później poprzez naprawianie ich przesuwają daty updatów ;/


Obrazek
Awatar użytkownika
Koloses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1024
Rejestracja: 27 kwie 2008, 09:27
Lokalizacja: 67-100
Otrzymał  piwo: 1 raz

10 wrz 2011, 12:13

Nie ma to jak zrobić wyciek własnej gry...
https://assets.minecraft.net/1_8-pre/minecraft.jar
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2011, 12:17 przez Koloses, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

10 wrz 2011, 13:31

To, że nic nie potrafisz w nim zrobić nie oznacza, że nie można.
Chodzi ci o te tekturowe mieczyki i wózeczki/łódeczki i inne pierdółki? Robiłem to i mi się znudziło. W multi tylko jest fajnie...ale podobno w 1.9 dopiero będzie coś robione z lagami.


Awatar użytkownika
Koloses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1024
Rejestracja: 27 kwie 2008, 09:27
Lokalizacja: 67-100
Otrzymał  piwo: 1 raz

10 wrz 2011, 13:56

Po 1:
Dałem ci linki do filmików..Ślepy by zauważył.
Po 2:
Silver Dragon pisze:A że o gustach się nie rozmawia, skończcie może tą bezsensowną rozmowę, bo to do niczego nie prowadzi.
Koniec.
A teraz screenshoty z 1.8:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Warto dodać, że podziemia zostały cholernie powiększone, przez co można się łatwo zgubić.


Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

10 wrz 2011, 14:53

Pobrałem to 1.8. Kurde, to jest lepsze od 1.7
Nawet mi się podoba...ale trochę muli..

Pytanko, jak jest nowy świat, to pisze coś o Wioskach. Widział ktoś wioskę kiedyś ? Ja jeszcze nie zauważyłem. Ma ktoś screen? :D


Awatar użytkownika
MaxiS
Seryjny zabójca
Posty: 399
Rejestracja: 12 sie 2010, 11:56
Lokalizacja: mam to wiedzieć?

10 wrz 2011, 17:02

Widział ktoś wioskę kiedyś ? Ja jeszcze nie zauważyłem. Ma ktoś screen?
Na shoutboxa podrzuciłem gameplay (jest ich pare więc w którymś znajdują wiochę).

Koloses czy słabe oświetlenie masz przez grafikę Fast?


Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

26 wrz 2011, 02:37

Minecraft 1.9. Nazwijcie to wyciekiem, ja to nazwę nakręcaniem marketingu 8-)
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 02:39 przez Lothar, łącznie zmieniany 2 razy.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
ODPOWIEDZ