Life is Strange

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
ninja666
Seryjny zabójca
Posty: 287
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:10

26 sie 2015, 18:12

Witajcie. Chciałbym wam dzisiaj opowiedzieć o grze, o której być może sporo z was słyszało, a w której ja zakochałem się na zabój. Mowa o Life is Strange
Obrazek
Czym jednak jest Life is Strange? Jest to gra przygodowa stylizowana na interaktywny serial, na modłę niezwykle popularnych gier studia Telltale games, takich jak The Walking Dead, Gra o Tron, czy The Wolf Among Us, stworzona przez francuskie studio Dontnod Entertainment, znane dotychczas jedyne z niezwykle średniej gry akcji Remember Me

O czym opowiada Life is Strange? Life is Strange opowiada o losach 18-letniej Maxine Caulfield - uczennicy prywatnego liceum o profilu fotograficznym, która pewnego dnia odkrywa, że otrzymała moc przewijania czasu. Postanawia więc wykorzystać ją by pomóc odnaleźć Rachel Amber - uczennicę tej samej szkoły, która od 8 miesięcy uważana jest za zaginioną, a także by pomóc innym uczniom w ich osobistych problemach.

Zapewne po tym opisie w głowię macie wizję głupiej, naiwnej gierki dla nastolatków? Nic bardziej mylnego. Sam zostałem pozytywnie zaskoczony jak dojrzale twórcy potraktowali fabułę, postaci i inne elementy kluczowe. Wszystkie postaci, mimo w większości bycia w wieku szkolnym (co naprawdę widać po ich ubiorze, stylu bycia i odzywkach), są świetnie napisane, mają bogate osobowości i swoje własne życiowe problemy - począwszy od banalnych, jak szkolne miłostki, po problemy natury psychicznej i społecznej, jak podział społeczności uczniowskiej na kliki, korupcja, czy ciężka depresja. Żeby za dużo nie spoilować, powiem tylko, że fabuła gry skupia się na tym drugim typie problemów i bardzo dobrze jej to wychodzi. Niektóre wydarzenia w tej grze zdruzgotały mnie tak bardzo, że nie mogłem zasnąć, bo kotłowało mi się w głowie tysiące myśli na temat tych wydarzeń, jak i całej fabuły.

Gra z racji bycia robiona na wzór gier od Telltale Games, posiada również mnóstwo sytuacji, w których musimy dokonać wyborów moralnych, wpływających na przebieg fabuły. Wybory te są niezwykle ciężkie i bardzo często leżą w "szarej strefie" - nic nie jest oczywiste, nic nie jest dobrym ani złym wyborem i często trzeba się porządnie zastanowić, czy na pewno taki a nie inny wybór jest słuszny. Smaczku temu dodaje fakt, że po każdym takim wyborze otrzymujemy do kompletu przemyślenia głównej bohaterki na temat aktualnie podjętego wyboru, jak i również możliwość cofnięcia czasu, przeprowadzenia danej sytuacji jeszcze raz i dokonania zupełnie innego wyboru. Oprócz tego jednak, Life is Strange oferuje dużo więcej w kwestii rozgrywki niż gry, na których się wzorowało - znajdziemy tam zagadki, eksplorację, jak również bardzo sporo czytania różnego rodzaju notatek, e-maili i wpisów do pamiętnika głównej bohaterki dla lepszego zrozumienia sytuacji.

Na razie wydane są jedynie 4 epizody. Piąty, ostatni epizod przypuszczalnie zostanie wydany gdzieś w połowie Października. Z czystym sumieniem mogę jednak polecić tą grę już w obecnym stanie, jeśli nie macie nic przeciwko czekaniu "odrobinki" czasu na finałowe rozwiązanie wszystkich wątków. Zaufajcie mi - ta gra nie jest tym, czym się wstępnie wydaje (czyli głupią, naiwną, pretensjonalną grą o "ciężkim życiu nastolatka") i jeśli kręcą was takie klimaty, to ma szansę zostać jedną z waszych ulubionych pozycji.
Ostatnio zmieniony 26 sie 2015, 18:15 przez ninja666, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

26 sie 2015, 22:24

Wow Fajne są do tego mody +18 :)


8=======D
Awatar użytkownika
ninja666
Seryjny zabójca
Posty: 287
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:10

26 sie 2015, 22:44

Rycho3D pisze:Wow Fajne są do tego mody +18 :)
A to nie są czasem po prostu jakieś amatorskiej roboty animacje robione przez bardzo utalentowanych aczkolwiek niezaspokojonych seksualnie modelerów 3D i animatorów?

A skąd to wiem? No cóż, tu i ówdzie się w internetach było :P Poza tym Zasada 34 nie śpi.
Ostatnio zmieniony 26 sie 2015, 22:53 przez ninja666, łącznie zmieniany 3 razy.


Awatar użytkownika
TheSider
Seryjny zabójca
Posty: 473
Rejestracja: 31 sty 2014, 19:44
Lokalizacja: z Podwórka
Kontakt:

27 sie 2015, 07:54

Też widzialem. Bardzo ladne i przyjemne c;
Pewnie to jeszcze gimbusy wymodelowali..
Ale gierka i historia ciekawa :)


Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

27 sie 2015, 15:47

bardzo fajna gra
oglądam na YT wszystkie gameplay'e z niej pewnej youtuberki
prosta aczkolwiek ciekawa fabuła
w dużej mierze jej przebieg jest opartych na wyborach i specjalnej mocy Max
oraz samych konsekwencjach takich, a nie innych wyborów


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

27 sie 2015, 16:15

EvilYeah pisze:oglądam na YT wszystkie gameplay'e
A nie lepiej samemu zagrać?
ninja666 pisze:Mowa o Life is Strange
Słyszałem o niej. Myślałem, że to jakaś budżetówka o rozterkach gówniarzy. xD

Ale po Twoim opisie jakoś mnie bardziej zainteresowała.
Postaram się ją obczaić.


Awatar użytkownika
ninja666
Seryjny zabójca
Posty: 287
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:10

27 sie 2015, 17:13

seebeek17 pisze:
EvilYeah pisze:oglądam na YT wszystkie gameplay'e
A nie lepiej samemu zagrać?
True, zdecydowanie lepiej samemu zagrać. Wybory mają tam taki wpływ na fabułę, że zależnie od nich całe sekwencje potrafią wyglądać zupełnie inaczej. Plus, reakcje są bardziej osobiste, bo grając przywiązuje się do pewnych postaci.
seebeek17 pisze:
ninja666 pisze:Mowa o Life is Strange
Słyszałem o niej. Myślałem, że to jakaś budżetówka o rozterkach gówniarzy. xD

Ale po Twoim opisie jakoś mnie bardziej zainteresowała.
Postaram się ją obczaić.
Też odniosłem takie wrażenie gdy pierwszy raz to zobaczyłem. Przez większość 1 odcinka wciąż odnosiłem takie wrażenie, ale potem zaczęło się robić ciekawiej. Taki drobny hint, jakbyś chciał w to zagrać.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2015, 17:30 przez ninja666, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

28 sie 2015, 15:17

seebeek17 pisze:A nie lepiej samemu zagrać?.
nie jestem pewny czy chce mi się w to grać
a poza tym mam kilka innych tytułów do przejścia
może kiedys


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

28 sie 2015, 18:35

Skończyłem pierwszy epizod. Jak na razie zapowiada się fajne.
Tylko trochę czasami męczące jest, jak trzeba chodzić po całej mapie i wypytywać ludzi o wszystko, a w razie nie najlepszej decyzji trzeba cofnąć czas i coś zmienić.

Momentami miałem faze na rozkminy i mój mózg "wariował", czasami robiło mi się jakoś smutno, porównywałem wątki z życia Max, do swojego, jak i innych mi znanych ludzi, oraz myślałem, jak by coś mogło się inaczej potoczyć.

Planuję ukończyć kolejne epizody w najbliższym czasie.
Jak na ten moment fabuła i klimat są największym atutem tej gry.
Grafika jednak trochę kuleje, ale to nie jest żaden minus jak na razie.

Chciałbym poznać wszystkie możliwe drogi.

[Uwaga, spojler!]

Ułożyło mi się, że nasz kolega dostaje na parkingu wpierdol.
Nie mogłem cofnąć czasu później do tamtego momentu, bo już pojechałem z Chloe.
Czy jak bym np. doniósł dyrektorowi o wydarzeniu w ubikacji to czy koleżka nie dostał by w mordę? I jak by się reszta innych znaczących rzeczy potoczyła?

[Koniec spojlera]


Awatar użytkownika
ninja666
Seryjny zabójca
Posty: 287
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:10

28 sie 2015, 18:46

seebeek17 pisze:[Uwaga, spojler!]

Ułożyło mi się, że nasz kolega dostaje na parkingu wpierdol.
Nie mogłem cofnąć czasu później do tamtego momentu, bo już pojechałem z Chloe.
Czy jak bym np. doniósł dyrektorowi o wydarzeniu w ubikacji to czy koleżka nie dostał by w mordę? I jak by się reszta innych znaczących rzeczy potoczyła?

[Koniec spojlera]
[Uwaga, spojler!]

Akurat w przypadku tego wydarzenia tak czy siak Warren dostaje wpierdol, bo ma to związek z pewną sytuacją w późniejszych epizodach. Ja doniosłem i potoczyło się dokładnie tak samo.

[Koniec spojlera]


Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

29 sie 2015, 15:30

@up
podsumowując: niektóre wydarzenia maja wpływ na większość następnych, a inne na rzadne


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ninja666
Seryjny zabójca
Posty: 287
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:10

30 sie 2015, 14:31

EvilYeah pisze:@up
podsumowując: niektóre wydarzenia maja wpływ na większość następnych, a inne na rzadne
No cóż, perfeckyjnie nieliniowa fabula w grze chyba nigdy nie powstanie - zawsze jakieś wydarzenia muszą być z góry ustalone i muszą się stać bez twojego wplywu, żeby fabuła się nie posypała w połowie.


Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

31 sie 2015, 16:32

nie da się przecież stworzyć gry, której fabułę kształtuje tylko gracz i jego wybory
pewne rzeczy muszą być z góry ustalone
a poza tym to co stanie się po dokonaniu takiego i takiego wyboru też jest ustalone w grze


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ninja666
Seryjny zabójca
Posty: 287
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:10

31 sie 2015, 18:12

@up

Nie wiem po co powtarzasz to co napisałem, ale ok.


Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

01 wrz 2015, 15:56



Pozdrawiam
ODPOWIEDZ