Który głos Kolesia: Krzysztof Grębski czy Rick Hunter?

Rozmowy o P2: Share the Pain i podstawowym Postalu 2.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Który głos Kolesia z P2 wolisz, oryginalny czy z polskiej lokalizacji?

Polski głos Krzysztofa Grębskiego rządzi
16
57%
Oryginalny głos Ricka Huntera jest najlepszy
1
4%
Oba są dobre. Każdy po swojemu
11
39%
Ten czy tamten? Bullshit! Oba skopali
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 28
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

03 paź 2013, 12:53

Rozmów o tym przy różnych okazjach było, ale odrębnego tematu, z ankietą, nie było. A warto. Każdy w ten czy inny sposób zetknął się z alternatywną wersją językową wobec posiadanej przez siebie. Czy to anglojęzyczne wstawki w AVPC czy też ogrom filmów na YT, w obu językach. Można się osłuchać.

Można się przyzwyczaić. Przez wiele lat gry na polskiej wersji nie wyobrażam sobie mojego Paradise bez Grębskiego. Ale gdy w słuchawkach (a tylko tak gram) słyszę głos Ricka Huntera - no, brzmi pierwsza klasa. Może trochę zbyt idealnie, sterylnie, obojętnie - ale pasuje. Pierwsza gra z polskim dubbingiem robi swoje, przyzwyczajenie do głosu Grębskiego robi swoje - ale ciężko mi zdecydować, co lepsze, tak biorąc obiektywnie.

Wahacie się w tej kwestii, czy sprawa oczywista? Zapraszam do ankiety. Opcji "Nie mam zdania" nie uznaję.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

03 paź 2013, 15:32

Zaczynałem od wersji angielskiej i właśnie ten głos najbardziej zapadł mi w pamięci i każdy inny to "już nie to samo". 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

03 paź 2013, 18:00

Ja uważam że oba są dobre, chociaż do anglika się długo przyzwyczaić nie potrafiłem z racji jego sztywności ;)


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Heroinka
Seryjny zabójca
Posty: 404
Rejestracja: 28 lip 2009, 15:51
Lokalizacja: Nobody cares

03 paź 2013, 21:27

Wybrałem pierwszą opcje. Po ang. brzmi to jakby koleś był mega spokojny. Podpalił się, ale dalej gada jakby nic mu się nie działo (Podpaliłem się. Ojoj jak boli. Uuu, jaki ból. Cierpię, ale nie podniosę głosu bo mi się nie chcę) W wersji Polskiej wypowiedzi dude przynajmniej trochę wyrażają jego emocje, chociaż to i tak nie jest jeszcze to co bym chciał. I po za tym Polska wersja jest bardziej z jajem, nie jest tak nudna jak Angielska


[center]Nie ma przywódców, nie ma bogów...[/center][center]~❤~[/center][center]I know heroin rots your insides but that didn't stop me...[/center]
Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

03 paź 2013, 23:26

Rick Hunter to taki postalowy Duke Nukem - zawsze na miejscu
Grębski to polska duma nie tylko postala, lecz i Władców Móch


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

13 paź 2013, 12:08

Ja wolę PL, z racji tego, że P2 z Playa, a ściągać wersję ENG tylko dla dubbingu uważam za bezsens, więc nie miałem jak obczaić pełnej angielskiej wersji.


Awatar użytkownika
Mike
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1805
Rejestracja: 14 wrz 2013, 12:33

02 sty 2014, 20:15

Kiedy słyszę Polski Dubbing to odrazu na myśl mi przychodzą Władcy Móch ( kto oglądał wie dlaczego ) a Angielski mi się kojarzy z Duke Nukemem.
A co do tematu to oba Dubbingi mi się podobają. Tak też
zaznaczyłem w ankiecie. Oba są świetne, chociaż troszkę bardziej się przyzwyczaiłem do Polskiego (Postal z Playa) gdyż ma takie lepsze brzmienie, lepiej pasuje do Postala.
Rzadko sie zdarza, żeby tłumaczenie było lepsze od oryginału.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

26 lis 2014, 16:37

Pewnie że wolę głos Grębskiego. Głos Huntera słyszałem na filmikach z YT, niezły ale nic poza tym, trochę zbyt "sztywny".


I regret nothing
Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

27 lis 2014, 20:01

Głos Grębskiego - niepowtarzalny w polskich grach. Różniący się od Huntera, ale pasuje do postaci Kolesia idealnie, zdecydowanie lepiej.


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

28 lis 2014, 00:25

Grębski rządzi, bezdyskusyjnie, bo brzmi 100x naturalniej. Hunter ma fajny głos, ale brzmi jak jakiś gimbus próbujący nieudolnie udawać "maczo" - po prostu głos Huntera jest zbyt obojętny, aby sprawiał wrażenie naturalnego - wydaje się być mocno zmodulowany (ja też umiem mówić takim głosem).


ODPOWIEDZ