Kto z nas jeszcze naprawdę gra w Postala?

Rozmowy o P2: Share the Pain i podstawowym Postalu 2.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

01 kwie 2018, 13:01

Dzienis pisze:Z crashowaniem się nie miałem problemów. Zresztą u ciebie wszystko się crashuje, masz za dobrego kompa.
Niedługo zmieniam grafikę i już widzę te 5% wykorzystania GPU w Psotalu xD Co do stabilności, to nie wiem z 1409 nie miałem takich problemów, mimo, że to teoretycznie starsza gra jest. Coś musi być na rzeczy że P2C po ostatnim patchu strasznie się rypie, bo nawet na Steamie jest dużo ludzi, którzy też się skarżą na problemy z działaniem gry, ciągłe crashe i spadki stabilności w tych samych momentach. Poczekam (o ile wyjdzie) na nowego patcha i pozostaje mi mieć nadzieję, że RWS załata większość dziur, jakie powstały na wskutek nieumiejętnego grzebania w skryptach ;)


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

05 kwie 2018, 01:45

Dev4ever pisze:Mi samo PostEDowanie się nie znudziło, lecz konieczność ciągłego odpalania gry w celach testów czy przykładowo dana broń działa poprawnie, czy nie ma bugów z animacjami, dźwiękiem, zachowaniem itp.. do tego dochodzi konieczność odpalania tych samych lokacji, wywoływania danej akcji w grze, skryptów, cutscenki, które po entym razie zaczynają być uciążliwe i nużące.
Na pewno ci to niepotrzebne, ale współczuję. Jeszcze testowanie broni, geometrii czy nawet niekończącej się sekwencji drobnych poprawek to da się znieść. Bo szybko zrobisz. Wstawisz playerstart gdzie chcesz testu, szybko wczyta... Ale gdy trzeba testować zachowanie bystanderów, sekwencji skryptów, triggerów - czekać na to, inicjować akcję w mieście, patrzeć... Wtedy rodzi się frustracja... :zly:

Dev4ever pisze:Coś musi być na rzeczy że P2C po ostatnim patchu strasznie się rypie, bo nawet na Steamie jest dużo ludzi, którzy też się skarżą na problemy z działaniem gry, ciągłe crashe i spadki stabilności w tych samych momentach. Poczekam (o ile wyjdzie) na nowego patcha
Dobrze wiedzieć, ja też poczekam. I będę, póki co, grać offline, żeby mi nie pobrało. xD


A czy ja teraz gram w Postala, tak naprawdę? Nie. Raz że brak czasu na wszystko. Dwa, że większość czasu poświęconego na Postala i PSI to ślipię w moderce i ciągłym odpalaniu gry dla testów swojej roboty. Taka zdawkowa gra to wcale nie jest gra. Jako gracz - zawaliłem sprawę. :(


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

05 kwie 2018, 02:45

Tiquill pisze:Na pewno ci to niepotrzebne, ale współczuję. Jeszcze testowanie broni, geometrii czy nawet niekończącej się sekwencji drobnych poprawek to da się znieść. Bo szybko zrobisz. Wstawisz playerstart gdzie chcesz testu, szybko wczyta... Ale gdy trzeba testować zachowanie bystanderów, sekwencji skryptów, triggerów - czekać na to, inicjować akcję w mieście, patrzeć... Wtedy rodzi się frustracja...
Przygoda z portowaniem AWP na P2C zaczęła się u mnie na kompletniej niewiedzy o skryptach, gdyż nie miałem z nimi nigdy wcześniej aż takiej styczności co tu. W wielu przypadkach zanim cokolwiek udało mi się przenieść, musiałem pierw zapoznać się ze wszystkimi paczkami skryptów P2C jak i AWP, co gdzie się znajduje, jak działa, dlaczego tu, a nie gdzie indziej, dlaczego tak a nie inaczej itd... Była to bowiem czysta improwizacja połączona ze spontanem, po prostu pewnego dnia przyszła mi taka myśl, żeby zrobić tego porta przy okazji naprawiając błędy czy przywracając stare rozwiązania, których bardzo mi brakowało w Steamowym Postalu. Zajęło mi to prawie rok, z czego sam się dziwię, bo wiem że jakbym się zabierał do tego drugi raz, to zrobiłbym to o wiele, wiele szybciej ;) Samo testowanie było bardzo satysfakcjonujące, kiedy wiedziałem że z każdym kolejnym skonfigurowanym skryptem byłem o krok do przodu z postępem moda, choć nieraz w myślach rzuciłem mięsem jak coś się psuło lub nie chciało działać tak jak przewidywałem, ale tak to już jest, że nie zawsze od razu ma się wszystko, trzeba główkować, kombinować i dążyć do zamierzanego efektu a w końcu się go osiągnie ;) Przy okazji nabyłem niemałej wiedzy, która pewno nieraz się przyda w przyszłych modach lub portach już istniejących oraz dowiedziałem się jak P2C został potraktowany po macoszemu, byle tylko wydać grę w nowej wersji kompletnie jej nie tetując i olewając starych wyjadaczy chleba :czytaj:


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

17 kwie 2018, 21:22

W pewnym temacie padły słowa które tu bardziej pasują:
Dev4ever pisze:
Szynkacz pisze:Znęcałem się, bawiłem, łaziłem, sikałem, ogólnie to lubiłem powolne cierpienie innych, szczególnie tych czołgających się. xDDDD
Kiedyś też podobnie grałem, gdy Psotal dawał mi mnóstwo frajdy :ok: Z biegiem czasu niestety coraz rzadziej mi się zdarza tak grać czysto 4fun, gdyż nie czerpię już takiej zabawy z grania co kiedyś ;) Po prostu Paradise mam w głowie już tak przerobione, że zamiast się bawić, dostrzegam tylko same wady i niedociągnięcia zwłaszcza w P2C ;)
Ja wciąż zachowałem w sobie tą frajdę grania, a właściwie: Grania. Łażę, raz zabijam, raz kupuję, chujam se z gliniarzy, wchodzę w interakcję z bystanderami za kasą. Pączusie u grubej pani przy policji, czy teraz dopiero polubiona chiquita pod biurami przy RWS. Tracę mnóstwo czasu na zwykłe łażenie, odwiedzanie starych kątów. Przypominanie sobie i konstatowanie, co zmienili w P2C. I co zachował z AWP i z P2C Dev4ever - tak, bo gram właśnie w AWP Forever. (Sorki, Dev, miały być testy wydajności, a ja po prostu gram sobie z prawdziwą przyjemnością). Przekupywanie cudzych psów, zbieranie kotów. Postal 2 nadal daje mi przyjemność ze zwyczajnej gry. :)

A masowe uśmiercanie? Przyznam, że jak ciachnę swojego ulubieńca, to jest mi przykro, z deczka. ;)

No i dostrzegłem w swojej grze jakąś zmianę. Lubię... wydawać pieniądze. To kupowanie, byle co, byleby tylko uzyskać w grze pozytywną interakcję...
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2018, 01:57 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

17 kwie 2018, 21:43

Tiquill pisze:tak, bo gram właśnie w AWP Forever. (Sorki, Dev, miały być testy wydajności, a ja po prostu gram sobie z prawdziwą przyjemnością). Przekupywanie cudzych psów, zbieranie kotów. Postal 2 nadal daje mi przyjemność ze zwyczajnej gry.
Nie szkodzi, bardzo dobrze że grasz 4fun, o to chodzi :) Testy stabilności można o kant dupy rozbić, bo w tej kwestii tak na prawdę nic się nie zmieniło względem 1409. Nadal Postal miewa czysto randomowe crashe, których winowajcą jest tylko i wyłącznie wadliwy silnik gry z nałożonymi z góry ograniczeniami. Tak długo jak RWS z tym nic nie zrobi (a nie zrobi, bo ponad rok naprawia bug z benzyną :bolek: ) nadal będziemy im wysyłać treści GPF, by oni stwierdzili, abyśmy zreinstalowali grę lub usuneli Postal2.ini, co na pewno pomoże załatwić problem :lol2:


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

18 kwie 2018, 02:13

Dev4ever pisze:Samo testowanie było bardzo satysfakcjonujące, kiedy wiedziałem że z każdym kolejnym skonfigurowanym skryptem byłem o krok do przodu z postępem moda
Nieźle ci to wyszło. Gram w twoją robotę i na razie nie mam GPFa. I tak czekam, kiedy się pojawi. ;)
Dev4ever pisze:Nadal Postal miewa czysto randomowe crashe, których winowajcą jest tylko i wyłącznie wadliwy silnik gry z nałożonymi z góry ograniczeniami.
Z góry? Bo na brak tego "z góry" nie starczyło im już pieniążków?
Dev4ever pisze:Tak długo jak RWS z tym nic nie zrobi (a nie zrobi, bo ponad rok naprawia bug z benzyną :bolek: ) nadal będziemy im wysyłać treści GPF, by oni stwierdzili, abyśmy zreinstalowali grę lub usuneli Postal2.ini, co na pewno pomoże załatwić problem :lol2:
I póki to pomaga - niech pomaga... ;)


A ja bym, kurna, dodał w okienku tego błędu przycisk "Reset Configuration" i to już by im wiele pomogło. A i ludziom też. A dodatkowo zaptaszalna opcja "Backup old config'. I to byłoby w tej sytuacji najlepsze. Aż dziwne, że na to nie wpadli. Może im to podpowiedzieć? xD


No i wiesz, tyle już lat. To już w dużej mierze inni ludzie, rodziny, dzieci, inne zainteresowania. Nie robią wciąż różnych gier, tylko zbiera się grupa co jakiś czas, dorywczo... Czegóż żądać?


Dobra, wszystkim nam potrzeba świeżej krwi, wymiany pokoleniowej. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

18 kwie 2018, 22:05

Tiquill pisze:Z góry? Bo na brak tego "z góry" nie starczyło im już pieniążków?
Prędzej mam ochotę powiedzieć, że im się nie chciało ale kto wie, może rzeczywiście zabrakło kasy jak na misję z gołębiami xD
Dev4ever pisze:Tak długo jak RWS z tym nic nie zrobi (a nie zrobi, bo ponad rok naprawia bug z benzyną :bolek: ) nadal będziemy im wysyłać treści GPF, by oni stwierdzili, abyśmy zreinstalowali grę lub usuneli Postal2.ini, co na pewno pomoże załatwić problem :lol2:
To nie system Windows, w którym restart działa cuda xD


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

15 maja 2018, 23:53

Tiquill pisze:Nieźle ci to wyszło. Gram w twoją robotę i na razie nie mam GPFa. I tak czekam, kiedy się pojawi.
Dobrze wiedzieć, czyli jest nas kilku, którym AWPF się crashuje znacznie mniej niż zwykłe AWP ;)
Tiquill pisze:I póki to pomaga - niech pomaga...
Właśnie sęk w tym, że to nie naprawia GPF'owania, jest to tylko pudrowanie problemu, bo przy następnym crashu RWS znów odeśle nas z tym samym, że Postal2.ini is broken, delete it :szczerbul:
Tiquill pisze:A ja bym, kurna, dodał w okienku tego błędu przycisk "Reset Configuration" i to już by im wiele pomogło. A i ludziom też. A dodatkowo zaptaszalna opcja "Backup old config'. I to byłoby w tej sytuacji najlepsze. Aż dziwne, że na to nie wpadli. Może im to podpowiedzieć?
Ciekawy pomysł, tylko pytanie, czy znajdą chęć na zrobienie czegoś takiego xD
Tiquill pisze:No i wiesz, tyle już lat. To już w dużej mierze inni ludzie, rodziny, dzieci, inne zainteresowania. Nie robią wciąż różnych gier, tylko zbiera się grupa co jakiś czas, dorywczo... Czegóż żądać?
Postal 2 Redux :):
Radzik pisze:Prędzej mam ochotę powiedzieć, że im się nie chciało ale kto wie, może rzeczywiście zabrakło kasy jak na misję z gołębiami
Cóż... Lenistwo to ich drugie imię (powinni według mnie zmienić nazwę firmy na Lazy With Scissors, byłoby adekwatnie przynajmniej do ich działań :D), choć z drugiej strony patrząc za ile P2C się sprzedaje na steam, to pewnie i to i to xD
Radzik pisze:To nie system Windows, w którym restart działa cuda
Wiem, sarkastycznie to napisałem :lol:


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

10 cze 2018, 21:22

Ajee, ja jeszcze na prawdę gram w Psotala! :D

Światła działają..... co znaczy - kolejny etap prac zakończony!!111

Więcej info wkrótce! :)
Załączniki
Shot00001light.jpg
Shot00001light.jpg (243.99 KiB) Przejrzano 1261 razy


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

10 cze 2018, 21:23

Ja bym chciał jakąś psychodeliczną mapkę w psychodelicznym klimacie, to może bym zagrał. :D


I regret nothing
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

15 cze 2018, 23:37

Czy gram jeszcze w Postala? wczoraj odpaliłem sobie AWPF na kodach na poziomie porąbanym, robiłem totalną zagładę w Paradise z ustawieniem ragdolli na 0 i po ponad godzinnym łażeniu, zabijaniu, wykonywaniu misji nie wywaliło mi ani razu GPF'a. Dziś będę kontynuował zabawę, bo chcę się upewnić, że ragdolle w grze są w 95% winowajcą wszystkich crashy (reszta ustawień jest na maxa oczywiście) ;)
Ostatnio zmieniony 15 cze 2018, 23:38 przez Dev4ever, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

17 lip 2018, 03:38

Dev4ever pisze:Właśnie sęk w tym, że to nie naprawia GPF'owania, jest to tylko pudrowanie problemu, bo przy następnym crashu RWS znów odeśle nas z tym samym, że Postal2.ini is broken, delete it :szczerbul:
Dev4ever pisze:Dziś będę kontynuował zabawę, bo chcę się upewnić, że ragdolle w grze są w 95% winowajcą wszystkich crashy (reszta ustawień jest na maxa oczywiście) ;)
Masz na to przygotowany specjalny temat: GPF: Ragdoll Circus Foeme. ;)

seebeek17 pisze:Światła działają..... co znaczy - kolejny etap prac zakończony!!111
To ruszy ziemię z posad! ;) :D

Dzienis pisze:Ja bym chciał jakąś psychodeliczną mapkę w psychodelicznym klimacie, to może bym zagrał. :D
Gdzie, jaki kraj? Noc, dzień? Szpital, cmentarz, bezdomni pod mostem, dzieci w piaskownicy, maniak w sądzie? Piła mechaniczna, noże, gaz bojowy, muzeum broni samurajskiej? Konkrety jakieś. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

17 lip 2018, 03:50

Tiquill pisze:Masz na to przygotowany specjalny temat:
Wiem, zdążyłem już go przeczytać i w nim napisać :)
Dzienis pisze:Ja bym chciał jakąś psychodeliczną mapkę w psychodelicznym klimacie, to może bym zagrał.
Możliwe, że EDRemaster takie będzie (o ile wyjdzie, bo coś chyba ucichł temat o nim)

Co do grania, to wciągnąłem się Paradise Lost na tyle, że zdążyłem go przejść 3 razy i jeszcze mam w planach go ogrywać ponownie. Powiem tyle, że dawno się tak fajnie nie bawiłem w Postalu jak teraz :)


Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

17 lip 2018, 07:43

Dev4ever pisze:Co do grania, to wciągnąłem się Paradise Lost na tyle, że zdążyłem go przejść 3 razy i jeszcze mam w planach go ogrywać ponownie. Powiem tyle, że dawno się tak fajnie nie bawiłem w Postalu jak teraz :)
Ja tak samo, jednak dodatkowo na kolejne miejsce wchodzi Postal III. Wydaje mi się grą na tyle ciekawą, że nie mam pojęcia dlaczego fani stwierdzili inaczej. Tak naprawdę to uwielbiam tą część i jak już wcześnie pisałem, zakupiłem oryginalnego Postala 2 więc zamierzam nasycić wzrok tą przepiękną wersją. :)


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

17 lip 2018, 15:12

Piszcie więcej o fajnym PL, to może w końcu zagram. :D


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ