[AWP] Książka Gary'ego.

Tu pomagamy początkującym i całkiem zaawansowanym w ich kłopotach i błędach z P2, StP i AW.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

04 lis 2010, 11:55

Bardzo możliwe, że ja też nie znalazłem ich wszystkich, ale sam fakt, że jest ich aż tyle jest zastanawiający. W końcu jakby nie patrzeć, to jest Easter Egg, a ja mam tego EE na każdej mapie.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
MaxiS
Seryjny zabójca
Posty: 399
Rejestracja: 12 sie 2010, 11:56
Lokalizacja: mam to wiedzieć?

04 lis 2010, 15:42

Mnie zastanawia pewna rzecz....

gdy dawałem skriny napisałem

BullFish Interactive Cz.2:
''Tu znalazłem jedną książkę lecz gdy zapisałem grę i wyszedłem a potem wczytałem ją to książka zniknęła. to jest miejsce w którym ją znalazłem''

Zapisałem grę dokładnie będąc odwrócony w stronę tejże książki (dokładniej na ogień widoczny zza ścianki) a gdy wczytałem grę czarodziejsko zniknęła i już w BI Cz2 nie znalazłem żadnej. Wiec tu zagadka, dlaczego po zapisaniu i wczytaniu gry książka się wyteleportowała z mapy?


Obrazek
Awatar użytkownika
ninja666
Seryjny zabójca
Posty: 287
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:10

08 lis 2010, 17:34

Mam AWP zassanego z neta. Poziom: Very Hard, z Enchanced Mode i u mnie nie było żadnych książek, więc pozostaje tylko kwestia losowości w spawnowaniu, lub zależność poziomu trudności od spawnowania się ich.


Awatar użytkownika
MaxiS
Seryjny zabójca
Posty: 399
Rejestracja: 12 sie 2010, 11:56
Lokalizacja: mam to wiedzieć?

08 lis 2010, 18:26

Na każdym poziomie trudności są one u mnie :P


Obrazek
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

08 lis 2010, 19:07

ninja666 pisze:Mam AWP zassanego z neta. Poziom: Very Hard, z Enchanced Mode i u mnie nie było żadnych książek, więc pozostaje tylko kwestia losowości w spawnowaniu, lub zależność poziomu trudności od spawnowania się ich.
One są widoczne w PostED nawet na mapach zwykłego AW, w grze ich nie ma. Pozostaje więc kwestia ich odblokowania, tego jednak nie rozgryzł nikt
Ostatnio zmieniony 08 lis 2010, 19:08 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Slayer
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 656
Rejestracja: 01 lip 2009, 19:02

08 lis 2010, 19:28

Być może odblokować je można w sposób jak odblokowuje się cheat'y na bronie?Np. pod koniec w statystykach, gdy uratujesz Brian'a odblokowujesz młot.Możliwe że za wszystkie 3 kody dostaje się ten unikat?
Ewentualnie dokonać czegoś, na co podczas grania nie zwracamy uwagi.Może czas spenetrować mapy AW dogłębniej ;> ?


Teachin bitches how to swim
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

08 lis 2010, 20:32

Slayer pisze:Np. pod koniec w statystykach, gdy uratujesz Brian'a odblokowujesz młot.Możliwe że za wszystkie 3 kody dostaje się ten unikat?
Nie, bo u mnie Brian nie przeżył ani razu.


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

08 lis 2010, 20:49

Może to smaczek który ukazuje się tylko graczom będącym pr0? :d

Na serio:
MaxiS pisze: Zapisałem grę dokładnie będąc odwrócony w stronę tejże książki (dokładniej na ogień widoczny zza ścianki) a gdy wczytałem grę czarodziejsko zniknęła i już w BI Cz2 nie znalazłem żadnej. Wiec tu zagadka, dlaczego po zapisaniu i wczytaniu gry książka się wyteleportowała z mapy?
I to jest ciekawe. Może one się pojawiają tylko raz, a potem gdy coś zrobimy, to już znika na zawsze? Może po zainstalowaniu AW od razu tam jest, ale zanim dojdziemy do miejsca znalezienia pierwszej książki już zrobimy coś albo nie zrobimy niczego, aby ta książka tam się (nie)pojawiła. To jedna z najdziwniejszych tajemnic z Postala, bo...nadal pozostaje nierozwiązana. Dlaczego niektórzy ich nie mają, a niektórzy je posiadają. I w końcu dlaczego ta książka zniknęła MaxiSowi? Tego nie wiem, ale postaram się bliżej zbadać sprawę.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

08 lis 2010, 20:52

Próbowałem kiedyś pickup tej książki wprowadzić do Propslaunchera. Gra w ogóle go nie widzi


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

08 lis 2010, 21:00

Patrzyłem też w edytorze. Z tego co widzę po wstępnych oględzinach, do książki nie ma przypisanego żadnego skryptu, który mógłby decydować o jej pojawianiu się i znikaniu.
W Propslauncherze też gra książki nie widzi. Tak jakby cała gra nie wiedziała, że ona w ogóle istnieje. Trzeba pamiętać, że sama książka jest zbugowana(gdy za długo się używa mocy Garrego, nie można zmienić broni) i niedopracowana. Może to jakaś część gry, która miała być użyta, ale ostatecznie ją usunięto, a te książki zostały?


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
MaxiS
Seryjny zabójca
Posty: 399
Rejestracja: 12 sie 2010, 11:56
Lokalizacja: mam to wiedzieć?

08 lis 2010, 21:00

Ja myślę że:

A. Wersja P2 AW to powoduję
B. Zapisy
C. Jakieś pliki się gryzą

1. Ja mam Postal X a większość osób która tu piszę ma wersje pobierane (lub inaczej lecz nie z Postala X) i uskarża się że niema owych książek. Ja posiadam wszystkie więc może warto się poświęcić i ktoś kto niema Postala X niech się w niego zaopatrzy (kto oczywiście może wydać te 20 do 60 zł :D). Tak będzie wiadomo czy to wina wersji czy czegoś innego.

2. mówiłem w poprzednich postach...

BullFish Interactive Cz.2:
''Tu znalazłem jedną książkę lecz gdy zapisałem grę i wyszedłem a potem wczytałem ją to książka zniknęła. to jest miejsce w którym ją znalazłem''

Zapisałem grę dokładnie będąc odwrócony w stronę tejże książki (dokładniej na ogień widoczny zza ścianki) a gdy wczytałem grę czarodziejsko zniknęła i już w BI Cz2 nie znalazłem żadnej. Wiec tu zagadka, dlaczego po zapisaniu i wczytaniu gry książka się wyteleportowała z mapy?

Zapisy mogą też to powodować jak i nie działanie gry (przez zapisy nie działał mi Unreal Tournament 2004 dopiero po ich usunięciu gra zadziałała), więc z ''zabugowaniem'' też by sobie poradziły. Radziłbym wyrzucić z folderu z grą zapisy i stestować.

3. Jak wiadomo, skoro ma się za dużo broni w inwentarzu gra się kraczy, więc tu może być to samo lecz działa na pewne pliki związane z pickup'ami rzeczy takich jak np ta książka

Radziłbym też sprawdzić załączoną do AWP mapy cus-cemetary (czy jakoś tak), czyli takiej mapy w której na początku walczymy z zombie i rozwalamy dużego facia a potem w drugiej części nawalamy się z garrymi i z jakimiś potworami. Tam na górze na zewnątrz znajduje się taka książka.


Obrazek
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

08 lis 2010, 21:03

Mr Minio pisze:gdy za długo się używa mocy Garrego, nie można zmienić broni
Podczas działania tej mocy nie zmienisz broni dopóki wszystkie latające główki nie znikną. Pozbyć się ich można podchodząc do dowolnego bystandera (jeśli dobrze pamiętam. Dawno się tym nie bawiłem)
A. Wersja P2 AW to powoduję
To ma sens...

EDIT:
Kiedyś na jednym ze screenów Tiquill'a jednak je widziałem, a wtedy AWP jeszcze nie było (chyba)
Ostatnio zmieniony 08 lis 2010, 21:06 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 2 razy.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

08 lis 2010, 21:06

MaxiS pisze:Ja myślę że:

A. Wersja P2 AW to powoduję
Możliwe, ale ja mam wersję darmową, a Pangia płatną i obaj mamy te knigi.
MaxiS pisze: B. Zapisy
Grałem od nowa i te książki tam były. Muszę przeprowadzić test, gdzie zapiszę i wczytam. Wtedy zobaczę czy książki zniknęły tak jak Tobie.
MaxiS pisze: C. Jakieś pliki się gryzą
Ludzie sprawdzali na różnych wersjach Postal AW i AWP, więc raczej nie, chociaż...może to być coś co pozostało w trzewiach gry, tak jak już wcześniej pisałem.

MaxiS pisze: 1. Ja mam Postal X a większość osób która tu piszę ma wersje pobierane (lub inaczej lecz nie z Postala X) i uskarża się że niema owych książek. Ja posiadam wszystkie więc może warto się poświęcić i ktoś kto niema Postala X niech się w niego zaopatrzy (kto oczywiście może wydać te 20 do 60 zł :D). Tak będzie wiadomo czy to wina wersji czy czegoś innego.
Tylko, że Pangia z tego co zrozumiałem ma Postal X i ma te książki, więc to raczej niemożliwe...

MaxiS pisze: Radziłbym wyrzucić z folderu z grą zapisy i stestować.
Dokonam tego jutro i napiszę, co z tego wynikło. ;)
MaxiS pisze: 3. Jak wiadomo, skoro ma się za dużo broni w inwentarzu gra się kraczy, więc tu może być to samo lecz działa na pewne pliki związane z pickup'ami rzeczy takich jak np ta książka
No nie wiem, ja miałem tylko tą książkę i i tak gra się rypała po pewnym czasie. Przeklęty przedmiot. :szok4: xD
MaxiS pisze: Radziłbym też sprawdzić załączoną do AWP mapy cus-cemetary (czy jakoś tak), czyli takiej mapy w której na początku walczymy z zombie i rozwalamy dużego facia a potem w drugiej części nawalamy się z garrymi i z jakimiś potworami. Tam na górze na zewnątrz znajduje się taka książka.
Ta mapa jest w AWP? Coś sobie nie przypominam... o.0


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
MaxiS
Seryjny zabójca
Posty: 399
Rejestracja: 12 sie 2010, 11:56
Lokalizacja: mam to wiedzieć?

08 lis 2010, 21:10

Tak, ja posiadam tą mapę z tymi dziwnymi potworami od razu po zainstalowaniu PX. Jak ktoś jej niema mogę wrzucić na jakieś przeklej czy coś ^^.

Silver:

Ehh gdybym ja miał takie pojęcie co ty o PostEd'zie to też bym to zrobił na swojej wersji gry i zobaczył czy mi by to zadziałało.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2010, 21:12 przez MaxiS, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

08 lis 2010, 21:13

Nie wiem o jakiej mapie mówisz. Czy to po prostu przerobiona wersja mapy cus-cemetery ze zwykłego Postala?


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
ODPOWIEDZ